Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα!

Δοκιμασε και το παρακατω:

Στις ρυθμισεις, στην αναζητηση πληκτρολογησε προσωπικο dns.

Στο tab που θα ανοιξει (επιλογη ιδιωτικης λειτουργιας)  κανε τικ στο προσωπικο ονομα παροχεα dns, και πληκτρολογησε απο κατω dns.adguard.com.

Αποθηκευση και εξοδος.

Τσεκαρισε αν αλλαξε κατι.

Eπισης δοκιμασε και αυτα που περιγραφει εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά παιδιά!! Η κάμερα μου δεν εστιάζει σωστά και ειδικά στα μακρυά.. Τι μπορεί να φταίει, μήπως μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, telmakris said:

Καλή χρονιά παιδιά!! Η κάμερα μου δεν εστιάζει σωστά και ειδικά στα μακρυά.. Τι μπορεί να φταίει, μήπως μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

Έχεις κοιτάξει για κάποιο σκουπιδάκι ή γρατζουνιά στον φακό; Φοράς κάποιο τζαμάκι προστασίας στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποιο τζαμάκι, αλλά μπορεί να έχεις δίκιο , γιατί σε ότι φόρουμ διάβασα, για κάποιο εσωτερικό σκουπιδακι λένε, αλλά πώς να το έβγαζα είναι το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alphonso79 said:

υπαρχει στο κινητο μου διαθεσιμη ενημερωση miui 13

αυτη που εχω τωρα ειναι miui global 12.5.7

να κανω το update?

Αυτη τη στιγμη εχουμε τη MIUI 14.0.9  ΕΚΔΟΣΗ  14.0.9.0  TKFEUXM  

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2024 at 9:48 ΜΜ, alphonso79 said:

υπαρχει στο κινητο μου διαθεσιμη ενημερωση miui 13

αυτη που εχω τωρα ειναι miui global 12.5.7

να κανω το update?

Αυτά δεν τα ρωτάνε..

Βέβαια να κάνεις, όλο και κάτι νέο προστίθεται, εκτός από την ασφάλεια... 😉

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να σας φανεί χαζή αλλά ειλικρινά άκρη δεν βγάζω. Πήρα αυτό το κινητό και κατέβασα ένα παιχνίδι που έπαιζα και στην προηγούμενη συσκευή μου. Μετά από κάνα δυο βδομάδες χρήσης εκεί που έπαιζα ξαφνικά μου έκλεισε το κινητό ασπρισε η οθόνη και από εκεί και έπειτα το έκανε συνέχεια ακόμη και όταν μιλούσα η αν ήταν στην άκρη χωρίς να κάνω κάτι. Το πήγα στο σέρβις μου είπαν όντως έχει θέμα και μου άλλαξαν πλακέτα. Από τότε φοβάμαι να ξανά κατεβάσω το παιχνίδι που έπαιζα γιατί νιώθω πως εκείνο έκανε κακό στο κινητό μου εφόσον πρώτη φορά το έπαθε την ώρα που έπαιζα. Παίζει όντως να το προκάλεσε το παιχνίδι; 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, inana said:

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να σας φανεί χαζή αλλά ειλικρινά άκρη δεν βγάζω. Πήρα αυτό το κινητό και κατέβασα ένα παιχνίδι που έπαιζα και στην προηγούμενη συσκευή μου. Μετά από κάνα δυο βδομάδες χρήσης εκεί που έπαιζα ξαφνικά μου έκλεισε το κινητό ασπρισε η οθόνη και από εκεί και έπειτα το έκανε συνέχεια ακόμη και όταν μιλούσα η αν ήταν στην άκρη χωρίς να κάνω κάτι. Το πήγα στο σέρβις μου είπαν όντως έχει θέμα και μου άλλαξαν πλακέτα. Από τότε φοβάμαι να ξανά κατεβάσω το παιχνίδι που έπαιζα γιατί νιώθω πως εκείνο έκανε κακό στο κινητό μου εφόσον πρώτη φορά το έπαθε την ώρα που έπαιζα. Παίζει όντως να το προκάλεσε το παιχνίδι; 

Τα παιχνίδια είναι από τα πιο "βαριά" προγράμματα που μπορείς να τρέξεις σε μία συσκευή. Ένα απαιτητικό παιχνίδι ζορίζει όλα τα υποσυστήματα του κινητού: CPU, GPU, RAM, μερικές φορές ακόμη και τον αποθηκευτικό χώρο.

Από αυτή την άποψη, είναι λογικό να επιτάχυνε την εμφάνιση  του προβλήματος, αλλά πιθανότατα θα εμφανιζόταν αργά ή γρήγορα και χωρίς αυτό. Δες κι ένα διαβόητο παράδειγμα από τον χώρο των υπολογιστών:

https://mspoweruser.com/it-wasnt-new-world-killing-graphics-cards/

Εάν θέλεις, μας λες ποιο κινητό και ποιο παιχνίδι ήταν, αλλά δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Τα παιχνίδια είναι από τα πιο "βαριά" προγράμματα που μπορείς να τρέξεις σε μία συσκευή. Ένα απαιτητικό παιχνίδι ζορίζει όλα τα υποσυστήματα του κινητού: CPU, GPU, RAM, μερικές φορές ακόμη και τον αποθηκευτικό χώρο.

Από αυτή την άποψη, είναι λογικό να επιτάχυνε την εμφάνιση  του προβλήματος, αλλά πιθανότατα θα εμφανιζόταν αργά ή γρήγορα και χωρίς αυτό. Δες κι ένα διαβόητο παράδειγμα από τον χώρο των υπολογιστών:

https://mspoweruser.com/it-wasnt-new-world-killing-graphics-cards/

Εάν θέλεις, μας λες ποιο κινητό και ποιο παιχνίδι ήταν, αλλά δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πιστεύετε δηλαδή ότι η συσκευή ήταν ελαττωματική εξαρχής και θα συνέβαινε έτσι κι αλλιώς; Θα ήταν κακή ιδέα να το ξανά κατέβαζα; Εχω to xiaomi redmi note 10 pro και το παιχνίδι ήταν το homescapes.

Link to comment
Share on other sites

Και η συσκευή και η εφαρμογή είναι συνηθισμένα. Μάλλον ήσουν άτυχος και πρόκειται για αστοχία υλικού.
Είχες παρατηρήσει να ζεσταίνεται υπερβολικά κατά τη χρήση;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, minast said:

Και η συσκευή και η εφαρμογή είναι συνηθισμένα. Μάλλον ήσουν άτυχος και πρόκειται για αστοχία υλικού.
Είχες παρατηρήσει να ζεσταίνεται υπερβολικά κατά τη χρήση;

Ναι υπήρχε φουλ αυτό το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, inana said:

Ναι υπήρχε φουλ αυτό το πρόβλημα. 

οποτε αν παρατηρεις και τωρα παλι ψηλες θερμοκρασιες δεν το βαζεις το παιχνιδι ....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dragon11 said:

Πιστεύετε θα πάρουμε HyperOs ;

Είναι αμφίβολο. Μια σχετικά επίκαιρη λίστα λέει όχι:
https://miuirom.org/updates/hyperos

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tengai said:

οποτε αν παρατηρεις και τωρα παλι ψηλες θερμοκρασιες δεν το βαζεις το παιχνιδι ....

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, minast said:

Είναι αμφίβολο. Μια σχετικά επίκαιρη λίστα λέει όχι:
https://miuirom.org/updates/hyperos

Εδω ομως το αναφέρει 

Screenshot_2024-01-26-09-11-43-908_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Πριν λίγες μέρες μέσω της νέας εφαρμογής MiPicks, εγκαταστάθηκαν οι εφαρμογές που έχω κυκλωμένες και μου άλλαξαν τα εικονίδια στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Εάν έχει αλλάξει και κάτι άλλο, δεν έχω προσέξει.

Ξέρετε τι είναι;

IMG_20240301_130900.thumb.jpg.927604e71be69b300ffb6a7e2e0952ec.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικά η πρώτη είναι το κλασικό "Notes" για να κρατάς σημειώσεις, απλά πήρε και το "Hyper OS" μπροστα. Στο MIUI είχε το ίδιο εικονίδιο.

Το δεύτερο δεν μου λέει κάτι, γιατί δεν έχω πάρει ακόμα Hyper OS. Το πλήρες όνομα φαίνεται; Δεν χάνεις τίποτα να το τρέξεις και μετά να το σκοτώσεις, system app είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ένα σοβαρό  πρόβλημα που αντιμετωπιζω κατά την διάρκεια οποιασδηποτε συνομιλίας ειναι ότι οταν μιλάω και με καλεί κάποιος άλλος δεν χτυπά το κινητό για να καταλάβω οτι με καλεί δεύτερος συνομιλητης.

Τι μπορω να κανω ;

Εχω vodafone.

Έχει σχέση κάποια από αυτές τις δύο ρυθμίσεις;Screenshot_2024-03-02-13-11-27-546_com.viber_voip.thumb.jpg.5dd544630e89b667dfdb86d599310582.jpgScreenshot_2024-03-02-13-11-35-719_com.android.phone.thumb.jpg.8ea36ceb6b8ced4f2a72d9de4cf06a73.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...