Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/9/2023 at 3:29 ΜΜ, Nick_minos said:

Ξερουμε αν το 10 Pro θα παρει MIUI 15??

Εδώ δεν πήραμε ακόμη την 14 εσύ ρωτάς αν θα πάρει την 15; 😁

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, CyberDEL said:

Εδώ δεν πήραμε ακόμη την 14 εσύ ρωτάς αν θα πάρει την 15; 😁

Σορυ που θα σε στεναχωρησω αλλα ειμαι με MIUI 14 απο το Γεναρη....Τωρα τι 10 Pro εχεις,εσύ ξερεις,αν ειναι κουδουνίστρα που γραφει Redmi Note 10 Pro ή κινητο.....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nick_minos said:

Σορυ που θα σε στεναχωρησω αλλα ειμαι με MIUI 14 απο το Γεναρη....Τωρα τι 10 Pro εχεις,εσύ ξερεις,αν ειναι κουδουνίστρα που γραφει Redmi Note 10 Pro ή κινητο.....

Μην ανησυχείς, δεν με στεναχωρείς... έχω 2 Redmi Note 10 Pro, 1 εγώ και 1 ο γιος μου αγορασμένο 6 μήνες μετά από το δικό μου, και τα δύο από Γερμανό. Το 1ο το δικό μου δεν έχει πάρει ακόμη MIUI 14 και το 2ο έχει  MIUI 14 λίγο πριν από το δικό σου. Κανένα από το δύο δεν είναι κουδουνίστρα, όπως λες και δεν έχω δει διαφορές. Τώρα εάν με το MIUI 15 θα γίνουν τούμπανο, τότε να τρέφω ελπίδες...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2023 at 10:11 ΠΜ, CyberDEL said:

Εδώ δεν πήραμε ακόμη την 14 εσύ ρωτάς αν θα πάρει την 15; 😁

Η 14 εχει ερθει ήδη πολύ καιρό 

Just now, dragon11 said:

Η 14 εχει ερθει ήδη πολύ καιρό 

 

Screenshot_2023-09-30-09-22-23-583_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2023 at 2:16 ΜΜ, Nick_minos said:

Σορυ που θα σε στεναχωρησω αλλα ειμαι με MIUI 14 απο το Γεναρη....Τωρα τι 10 Pro εχεις,εσύ ξερεις,αν ειναι κουδουνίστρα που γραφει Redmi Note 10 Pro ή κινητο.....

Όπως είπα στα προηγούμενα ποστ, έχω 2 Redmi 10 pro, το 1 έχει πάρει την 14 το άλλο έχει μείνει στην 13.0.16.0 και δεν ξέρω το γιατί. Από ότι γράφετε εδώ δεν είμαι ο μόνος, και άλλοι έχουν "ξεμείνει".

 

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CyberDEL said:

Όπως είπα στα προηγούμενα ποστ, έχω 2 Redmi 10 pro, το 1 έχει πάρει την 14 το άλλο έχει μείνει στην 13.0.16.0 και δεν ξέρω το γιατί. Από ότι γράφετε εδώ δεν είμαι ο μόνος, και άλλοι έχουν "ξεμείνει".

 

Οκ το ειδα μετα 

Ρωτα την infoquest

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dragon11 said:

Οκ το ειδα μετα 

Ρωτα την infoquest

Με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ για την απάντηση. 👍

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ερώτηση τηλεφωνικά στο www.mistore-greece.gr και έλαβα την εξής απάντηση: Οι εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες στην συσκευή μου δεν απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 γι αυτό και δεν έχει έρθει ακόμη, ενώ η συσκευή του γιου μου έχει εγκατεστημένη κάποια ή κάποιες εφαρμογές, που εγώ τις δεν έχω, οι οποίες απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 και γι αυτό την έχει πάρει. Λέω να δω ποιες εφαρμογές του δεν έχω και να τις εγκαταστήσω και να δώ αν θα μου έρθει η αναβάθμιση...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CyberDEL said:

Μόλις έκανα ερώτηση τηλεφωνικά στο www.mistore-greece.gr και έλαβα την εξής απάντηση: Οι εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες στην συσκευή μου δεν απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 γι αυτό και δεν έχει έρθει ακόμη, ενώ η συσκευή του γιου μου έχει εγκατεστημένη κάποια ή κάποιες εφαρμογές, που εγώ τις δεν έχω, οι οποίες απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 και γι αυτό την έχει πάρει. Λέω να δω ποιες εφαρμογές του δεν έχω και να τις εγκαταστήσω και να δώ αν θα μου έρθει η αναβάθμιση...

Eντελως αστοχη και ασχετη απαντηση αυτη που σου εδωσαν και μαλλον στην εδωσαν για να σε ξεφορτωθουνε ή δεν ξερανε τι τους γινεται,με πιθανότερο το πρωτο....Και το διπλανο μαναβη της γειτονιας να ρωτησεις θα σου πει οτι σε καμμια περιπτωση η ενημερωση λογισμικού της εκαστοτε συσκευης δεν εξαρταται απο τις εφαρμογες που εχει εγκατεστημενες!Εξαρταται πρωτα απο τον κατασκευαστη του κινητου και φυσικά απο τον εκάστοτε πάροχο

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CyberDEL said:

Μόλις έκανα ερώτηση τηλεφωνικά στο www.mistore-greece.gr και έλαβα την εξής απάντηση: Οι εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες στην συσκευή μου δεν απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 γι αυτό και δεν έχει έρθει ακόμη, ενώ η συσκευή του γιου μου έχει εγκατεστημένη κάποια ή κάποιες εφαρμογές, που εγώ τις δεν έχω, οι οποίες απαιτούν αναβάθμιση σε MIUI 14 και γι αυτό την έχει πάρει. Λέω να δω ποιες εφαρμογές του δεν έχω και να τις εγκαταστήσω και να δώ αν θα μου έρθει η αναβάθμιση...

πατήστε ρυθμίσεις--> σχετικά με το τηλέφωνο--> έκδοση MIUI και πάνω δεξιά στις τελιτσες λέει λήψη τελευταίου πακέτου. Δοκιμάστε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nick_minos said:

Eντελως αστοχη και ασχετη απαντηση αυτη που σου εδωσαν και μαλλον στην εδωσαν για να σε ξεφορτωθουνε ή δεν ξερανε τι τους γινεται,με πιθανότερο το πρωτο....Και το διπλανο μαναβη της γειτονιας να ρωτησεις θα σου πει οτι σε καμμια περιπτωση η ενημερωση λογισμικού της εκαστοτε συσκευης δεν εξαρταται απο τις εφαρμογες που εχει εγκατεστημενες!Εξαρταται πρωτα απο τον κατασκευαστη του κινητου και φυσικά απο τον εκάστοτε πάροχο

Εγώ μετέφερα αυτό που μου είπαν. Το επόμενο βήμα είναι γραπτώς, θα τους στείλω email για να δω τι θα μου απαντήσουν και γραπτώς. Δεν νομίζω ότι θέλουν απλά να με ξεφορτωθούν. Οψόμεθα...που λένε και στο χωρίο μου...😁

13.0.16.0

5 ώρες πριν, inana said:

πατήστε ρυθμίσεις--> σχετικά με το τηλέφωνο--> έκδοση MIUI και πάνω δεξιά στις τελιτσες λέει λήψη τελευταίου πακέτου. Δοκιμάστε και αυτο.

Το έχω κάνει αυτό, κατεβάζει την 13.0.16.0

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την manual να ξεμπερδευεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω μερικες custom rom καθως μεχρι πριν απο λιγο καιρο δεν μπορουσα λογω focal touch.
Δεν εχουν ολες οι rom δυνατοτητα να ορισεις στα τρια πληκτρα τι λειτουργιες θα εχουν σε διπλο και παρατεταμενο πατημα; Εως τωρα βρηκα κατι τετοιο μονο στην alphadroid και στην crdroid.
Δεν θελω να βαλω εξτρα εφαρμογη για κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία γιατί μετά από 2 χρόνια σκισίματος νομίζω ότι τα έχει παίξει η μπαταρία.

Άμα αλλάξω μπαταρία στο κινητό θα γίνει format ή θα μείνει ως έχει; 

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία; 

Κάποια πρόταση; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, maskaras said:

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία γιατί μετά από 2 χρόνια σκισίματος νομίζω ότι τα έχει παίξει η μπαταρία.

Άμα αλλάξω μπαταρία στο κινητό θα γίνει format ή θα μείνει ως έχει; 

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία; 

Κάποια πρόταση; 

Θα μείνει ως έχει, δεν θα διαγραφεί.
Τούτου λεχθέντος, πάντα παίρνουμε backup πριν από επεμβάσεις 😉

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μήπως αν θα συνεχίσουμε να παίρνουμε security updates και μέχρι πότε;

Το τελευταίο είναι του Μαΐου

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 8:52 ΜΜ, chios said:

Πέρασε την manual να ξεμπερδευεις

Επειδή δεν γνωρίζω, πως ακριβώς μπορεί να γίνει αυτό;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πάλι,έχω ένα Redmi Note 10 Pro και έσπασε η οθόνη...

Ψάχνω οθόνη αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη ..

Έχει κανείς αλλάξει οθόνη και που,η αν την αγόρασε από κάπου;;;

Δεν θα το έφτιαχνα,αλλά η γυναίκα μου δεν έχει σώσει τις φωτογραφίες και τις θέλει...

Και με σπασμένη οθόνη δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στην συσκευή...

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πάλι,έχω ένα Redmi Note 10 Pro και έσπασε η οθόνη...
Ψάχνω οθόνη αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη ..
Έχει κανείς αλλάξει οθόνη και που,η αν την αγόρασε από κάπου;;;
Δεν θα το έφτιαχνα,αλλά η γυναίκα μου δεν έχει σώσει τις φωτογραφίες και τις θέλει...
Και με σπασμένη οθόνη δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στην συσκευή...
Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...
Ευχαριστώ 
Έσπασε σε μένα η οθόνη στο Redmi 10 Pro (που είχα) το οποίο δούλευε.
Πήγα σε μαγαζί στην περιοχή μου κ μου είπε ότι μπορούσε να την αλλάξει με κόστος 100 €.
Τελικά αποφάσισα να μην το φτιάξω και πήρα το 11 Note Pro 5G.



Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comanche said:

Έσπασε σε μένα η οθόνη στο Redmi 10 Pro (που είχα) το οποίο δούλευε.
Πήγα σε μαγαζί στην περιοχή μου κ μου είπε ότι μπορούσε να την αλλάξει με κόστος 100 €.
Τελικά αποφάσισα να μην το φτιάξω και πήρα το 11 Note Pro 5G.



Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τόσο μου έχουν πει και εμένα,δεν αξίζει να το φτιάξω,αλλά θέλω τις φωτογραφίες..Σε  αυτά τα λεφτά δεν αξίζει...Αλλά πρέπει κάπως να βγάλω τις φωτογραφίες 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jimlost said:

Τόσο μου έχουν πει και εμένα,δεν αξίζει να το φτιάξω,αλλά θέλω τις φωτογραφίες..Σε  αυτά τα λεφτά δεν αξίζει...Αλλά πρέπει κάπως να βγάλω τις φωτογραφίες 

Έχει σπάσει σε σημείο που να μην μπορείς να το συνδέσεις με υπολογιστή; Αν ανάβει το κινητό και το συνδέσεις με το καλώδιό του με υπολογιστή, τις τραβάς τις φωτογραφίες... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, harrisxan said:

Έχει σπάσει σε σημείο που να μην μπορείς να το συνδέσεις με υπολογιστή; Αν ανάβει το κινητό και το συνδέσεις με το καλώδιό του με υπολογιστή, τις τραβάς τις φωτογραφίες... 

Δεν δουλεύει καθόλου η οθόνη,αν το συνδέσω με υπολογιστή,δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω για να πάω στις φωτογραφίες...

Αυτό είναι το πρόβλημα βασικά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει καθόλου η οθόνη,αν το συνδέσω με υπολογιστή,δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω για να πάω στις φωτογραφίες...
Αυτό είναι το πρόβλημα βασικά...
Και μένα δούλευε παρ όλο που ήταν σπασμένη η οθόνη.
Το θέμα ήταν ότι ΔΕΝ είχα συνδεθεί ή δεν είχα κάνει cloud (κάτι τέτοιο αν το λέω σωστά) στην Xiaomi και για αυτό δε μπορούσα να το δω στο laptop

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...