Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια......Ειμαι ενας πικραμενος χρηστης της Sparknet(εταιρεια που εκλεισε και προς το παρον μας εχει η tellas υπο τις αγκαλες της) και θα ηθελα να μου προτεινετε ενα καινουργιο ADSL ΠΑΚΕΤΟ που να εινα καλο για p2p......σας παρακαλω ενημερωστε με το γρηγοροτερο γιατι σε 8 μερες θα μου παρουν την ''πορτα'' και μετα αντε να ξαναβρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το πακετο να ειναι η 4μηνο η 3μηνο η 6μηνο

και χωρις 12μηνη δεσμευση

 

Ευχαριστω εκ των προτερων............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια......Ειμαι ενας πικραμενος χρηστης της Sparknet(εταιρεια που εκλεισε και προς το παρον μας εχει η tellas υπο τις αγκαλες της) και θα ηθελα να μου προτεινετε ενα καινουργιο ADSL ΠΑΚΕΤΟ που να εινα καλο για p2p......σας παρακαλω ενημερωστε με το γρηγοροτερο γιατι σε 8 μερες θα μου παρουν την ''πορτα'' και μετα αντε να ξαναβρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το πακετο να ειναι η 4μηνο η 3μηνο η 6μηνο

και χωρις 12μηνη δεσμευση

 

Ευχαριστω εκ των προτερων............

Προσωπικά προτείνω DSLCube της Vivodi (512/128Κbps με 59€ για 3 μήνες ή 99€ για 5 μήνες), εκτός αν θέλεις να αποκτήσεις και wireless router, οπότε προτείνω ADSL in a box Plus της Forthnet.

 

To Cube έχει το πλεονέκτημα των πολύ χαμηλών τιμών για ανανέωση μετά την αρχική διάρκεια, ειδικά αν είσαι με δίκτυο Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω DSLCube της Vivodi (512/128Κbps με 59€ για 3 μήνες ή 99€ για 5 μήνες), εκτός αν θέλεις να αποκτήσεις και wireless router, οπότε προτείνω ADSL in a box Plus της Forthnet.

 

To Cube έχει το πλεονέκτημα των πολύ χαμηλών τιμών για ανανέωση μετά την αρχική διάρκεια, ειδικά αν είσαι με δίκτυο Vivodi.

Basika den aneferes pos stin Vivo to 512 den ine 512 ala kati san 384 tou pOTE i tis 4net ean oxi kati ipodiestero opote gia P2P malon den ine k i pio idaniki lisi :(

bebea exis to pleonektima se kapies perioxes na min e3artiese apo tis portes pou exi diathesimes o pOTE

Link to comment
Share on other sites

Basika den aneferes pos stin Vivo to 512 den ine 512 ala kati san 384 tou pOTE i tis 4net ean oxi kati ipodiestero opote gia P2P malon den ine k i pio idaniki lisi :(

bebea exis to pleonektima se kapies perioxes na min e3artiese apo tis portes pou exi diathesimes o pOTE

Γιατί το λες αυτό;

Mια χαρά p2p είχα 2 χρόνια με 384, και πλέον με τα 1024 το eMule δύσκολα φτάνει στα όρια της σύνδεσης.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Basika den aneferes pos stin Vivo to 512 den ine 512 ala kati san 384 tou pOTE i tis 4net ean oxi kati ipodiestero opote gia P2P malon den ine k i pio idaniki lisi :(

bebea exis to pleonektima se kapies perioxes na min e3artiese apo tis portes pou exi diathesimes o pOTE

 

 

Παιδια ισχυει αυτο με την 512 της VIVODY??????????????γιατι αυτην λεω να κανω.......αλλα θελω να ειναi γερη για p2p!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω DSLCube της Vivodi (512/128Κbps με 59€ για 3 μήνες ή 99€ για 5 μήνες), εκτός αν θέλεις να αποκτήσεις και wireless router, οπότε προτείνω ADSL in a box Plus της Forthnet.

 

To Cube έχει το πλεονέκτημα των πολύ χαμηλών τιμών για ανανέωση μετά την αρχική διάρκεια, ειδικά αν είσαι με δίκτυο Vivodi.

 

 

εξοπλισμο εχω.................Ας ειναι καλα η Sparknet που μας εγκατελειψε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν γινεται να μου πειτε ποια προτεινετε ως την καλυτερη συνδεση ADSL ΣΤΑ 512 ΓΙΑ P2P.......................

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.......................................

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν γινεται να μου πειτε ποια προτεινετε ως την καλυτερη συνδεση ADSL ΣΤΑ 512 ΓΙΑ P2P.......................

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.......................................

 

Den iparxi kaliteri k den tha mporesi kanenas na sto iposxethi auto oles i eteries exoun ta UP & Down apla esi epilegis ti protimas ego sou ipa pos i Vivo exi pleonektimata ala k mionektimata opos k gia tin 4net pos ine kaliteri sta p2p ala xiroteri sta VoIP (elpizo na lithi k auto to zitima)

o pOTE apo tin ali ine ke autos oti nane k xoris kales prosxores i Spar talegame k.t.l.

apla blepis pia prosfora se simferi perisotero episimeno pos tis vivo tha to sigkrinis me 384 ton alon eterion tha's all :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Metaxi Vivodi 512 kai Forthnet 512 propliromeno paketo gia 6 mines pio simferi ?
Link to comment
Share on other sites

Για μένα από άποχη ποιότητας γραμμής θα έλεγα Φορθ, από πλευρά εξοπλισμού Βιβόντι (αν ισχύουν οι συσκευές που έδιναν μέχρι πριν 2 μήνες) κ επίσης εάν θέλεις ασύρμτη σύνδεση πάλι Φορθ..

Εγώ έχω το Cube σπίτι κ Φορθνετ στη δουλειά (1bill) κ αν ξανάβαζα ADSL Φορθ θα έβαζα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μεχρι και αυριο ισχυουν 2 πραγματα που κεντριζουν το ενδιαφερον κατα την αποψη μου - forthnet.

 

 

 

α)

231,34€

12ΜΗΝΗ

+ 4 ΜΗΝΕΣ δωρο

ADSL 384

 

 

β)

Super προσφορά μόνο 117€ 12ΜΗΝΗ με Δώρο 3 μήνες επιπλέον

παγια-εξοπλισμος ολα μεσα, ADSL in-a-box ,ADSL 384:!: :blink: :X

 

 

ρε παιδια για να καταλαβω αντι να ειναι το πρωτο φτηνοτερο (που περιεχει απλη συνδρομη), -ειναι το δευτερο ολοκληρο το κουτι και μαλιστα στη μιση τιμη?:wacko: :worry:

θα χαμε γεμισει ολοι με μοντεμ...μπερδευτηκα....

ενα επιχειρημα (εκτος της προσελκυσης νεων χρηστων) θα το εκτιμησω...

ΑΝ εχεις ηδη γραμμη και παρεις το κουτι, Μηπως σε αναγκαζουν απενεργοποιση - ενεργοποιηση με κανα 20μερο κενο?.....

edit:

πραγματι!

Link to comment
Share on other sites

Τελη Ιουνιου ληγει η 6αμηνη forthnet που εχω. Οταν ξεκινησα δεν ειχα παρει κουτι και πληρωνω ξεχωριστα στον ΟΤΕ και στη forthnet. Βαρεθηκα να μου βγαινει 30+ (384Κ) το μηνα. Το καλοκαιρι θα ειμαι εκτος για 15-20 μερες και τοτε λεω να παρω κατι σε στυλ κουτιου, γιατι δεν θα με πειραζει να μεινω χωρις Internet. Για ενα μηνα τι μου προτεινεται να κανω? Μονη λυση ειναι με καρτα? Ή υπαρχει καποια εταιρεια που να δινει one bill ΧωρΙς να χρειαστει να κοψω την γραμμη ADSL απο τον ΟΤΕ??
....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για πρώτη φορά να βάλω adsl με το πακέτο ΗΟL BroadbandPack 500.Θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε ,όσον αφορά τα εξής:1.υπάρχει εξτρα χρονοχρέωση ανάλογα με το χρόνο παραμονής σου στο ίντερνετ-ή μπορείς να είσαι 24/7 online χωρίς επιπρόσθετη χρέωση?2.Aν ναι θα μπορούσατε να μου συστήσετε εσείς ένα πακέτο με αυτή τη δυνατότητα?3.ο παράγοντας ογκοχρέωση μετά από πόσα GB υφίσταται?Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για πρώτη φορά να βάλω adsl με το πακέτο ΗΟL BroadbandPack 500.Θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε ,όσον αφορά τα εξής:1.υπάρχει εξτρα χρονοχρέωση ανάλογα με το χρόνο παραμονής σου στο ίντερνετ-ή μπορείς να είσαι 24/7 online χωρίς επιπρόσθετη χρέωση?

 

To ΗΟL BroadbandPack 500 δεν έχει χρονοχρέωση.

 

 

2.Aν ναι θα μπορούσατε να μου συστήσετε εσείς ένα πακέτο με αυτή τη δυνατότητα?3.ο παράγοντας ογκοχρέωση μετά από πόσα GB υφίσταται?Σας ευχαριστώ πολύ

 

Δεν κατάλαβα θέλεις ή δεν θέλεις χρονοχρέωση;

Link to comment
Share on other sites

28 αυτού του μήνα τελειώνει το adsl in a box plus. Και δυστυχώς δεν μπορώ να αλλάξω πάροχο. Έλεγα να πάρω την προσφορά από forthnet 3+3 αλλά έληξε τον προηγούμενο μήνα. Τί παίζει τώρα από forthnet; Το site τους δεν το έχουν ανανεώσει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

28 αυτού του μήνα τελειώνει το adsl in a box plus. Και δυστυχώς δεν μπορώ να αλλάξω πάροχο. Έλεγα να πάρω την προσφορά από forthnet 3+3 αλλά έληξε τον προηγούμενο μήνα. Τί παίζει τώρα από forthnet; Το site τους δεν το έχουν ανανεώσει?

νομιζω εχει ανανεωση στα 19,5 ευρω αν δεν κανω λαθος με 1Βill αοριστου. :)

Link to comment
Share on other sites

28 αυτού του μήνα τελειώνει το adsl in a box plus. Και δυστυχώς δεν μπορώ να αλλάξω πάροχο. Έλεγα να πάρω την προσφορά από forthnet 3+3 αλλά έληξε τον προηγούμενο μήνα. Τί παίζει τώρα από forthnet; Το site τους δεν το έχουν ανανεώσει?

 

Γιατί δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο Σπύρο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ γιατί είμαι με πακέτο adsl in a box plus. Αλλιώς θα έβαζα φοιτητικό.

 

Αυτό με τα 19,5 όμως δεν πρέπει να είσαι ένα χρόνο τουλάχιστον? Κάτι τέτοιο κατάλαβα στο site τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα τηλέφωνο την forthnet και μου είπαν πως ισχύει προσφορά για φοιτητές. Όποια σύνδεση επιλέξεις έχεις 25% έκπτωση αν είσαι φοιτητής.:)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο βγαίνει η 512 για φοιτητές;

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878

 

Σε ότι τιμή βλέπεις βγάλε 25%. Μία 512 για 8 +2 μήνες είναι 320 ευρώ - 25%

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εκπτωση μεσω του ΔΙΟΔΟΣ ή χωρις;

και μεχρι ποτε ισχυει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω ίντερνετ στο λάπτοπ μου για τους δύο επόμενους μήνες.

Με μία ταχύτητα στα 384Kbps θα ήμουν ικανοποιημένος.Επίσης θέλω το πακέτο που θα αγοράσω να περιέχει router.

Ποια εταιρεία πιστεύετε πως με συμφέρει περισσότερο ;

 

Μπορώ να αποκτήσω μία mobile connect card πληρώνοντας πάγιο μόνο για τρεις μήνες ;

Πλοηγούμαι καθημερινώς αρκετή ώρα σε ιστοσελίδες,χωρίς όμως να κατεβάζω αρχεία.

Θα ήταν προτιμότερο να αγοράσω μία τέτοια κάρτα από ένα πακέτο ADSL ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...