Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις πάρει το περιοδικό το γράφει ότι είναι & για pstn.Το θέμα είναι να βγάλουν καμιά προσφορά και για μας για να μας δώσουν έναυσμα να βάλουμε dsl.Δηλαδή αν δεν είχε προσφορά το ram έπρεπε να πλαρώσουμε 100Ε για 1 μήνα.Τελικά αυτό που βρήκα για modem dsl κάνεί;Λίγο φθηνό είναι

Δεν ειναι modem! Ειναι διαχωριστης σηματος ωστε να εχει και τηλεφωνο και inernet ταυτοχρονα. Ενα φτηνο Modem κανει 60€ περιπου :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μοιάζει με μοντεμ πάντως. Ευχαριστώ πολύ. Τελικά θα κρατήσω την pstn γιατί απ'ότι φαίνεται η dsl είναι για λίγους και καλούς. Πιστή στα 56Κ... :alien: :alien: :alien:
Link to comment
Share on other sites

Άραγε η HOL θα αντέξει αυτή την απότομη αύξηση του φόρτου;

 

Αυτή νομίζω είναι και η ουσιαστικότερη ερώτηση στην ιστορία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή νομίζω είναι και η ουσιαστικότερη ερώτηση στην ιστορία αυτή.

Από εδώ παρακολουθείτε με ανανέωση κάθε 5' την κίνηση και τον φόρτο του δικτύου της HOL. Στην Αττική αυτή τη στιγμή είναι 0-30%. Γενικά 2 μέρες που το παρακολουθώ είναι πολύ καλό σε όλη την Ελλάδα.

 

Και ρε παιδιά πόσα περιοδικά θα κυκλοφορήσουν με συνδέσεις; 10.000; 20.000; 30.000; Θα υπερφορτωθεί το δίκτυο; Η εταιρεία δε νομίζω να είναι χαζή. Θα έχει προνοήσει. Είναι προμοτάρισμα του προϊόντος της.

 

Αν είναι να διαφημίσει ότι έχει χάλια και φορτωμένο δίκτυο θα δυσφημιζόταν αντί να διαφημιζόταν. Έχει κάνει πρόσφατα αναβάθμιση απότι έχω ακούσει, οπότε μην ανησυχείτε καθόλου. Η προσφορά είναι ανεπανάληπτη. :up:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την προσφορά του RAM σε PSTN και ενω μου δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένη δεν ανοίγει καμιά σελίδα αλλά ούτε και εφαρμογή μεσω δικτύου :( . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ παρακολουθείτε με ανανέωση κάθε 5' την κίνηση και τον φόρτο του δικτύου της HOL. Στην Αττική αυτή τη στιγμή είναι 0-30%. Γενικά 2 μέρες που το παρακολουθώ είναι πολύ καλό σε όλη την Ελλάδα.

 

Και ρε παιδιά πόσα περιοδικά θα κυκλοφορήσουν με συνδέσεις; 10.000; 20.000; 30.000; Θα υπερφορτωθεί το δίκτυο; Η εταιρεία δε νομίζω να είναι χαζή. Θα έχει προνοήσει. Είναι προμοτάρισμα του προϊόντος της.

 

Αν είναι να διαφημίσει ότι έχει χάλια και φορτωμένο δίκτυο θα δυσφημιζόταν αντί να διαφημιζόταν. Έχει κάνει πρόσφατα αναβάθμιση απότι έχω ακούσει, οπότε μην ανησυχείτε καθόλου. Η προσφορά είναι ανεπανάληπτη. :up:

 

 

Ελπίζω μόνο η HOL να μην είναι

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ παρακολουθείτε με ανανέωση κάθε 5' την κίνηση και τον φόρτο του δικτύου της HOL. Στην Αττική αυτή τη στιγμή είναι 0-30%. Γενικά 2 μέρες που το παρακολουθώ είναι πολύ καλό σε όλη την Ελλάδα.

 

Και ρε παιδιά πόσα περιοδικά θα κυκλοφορήσουν με συνδέσεις; 10.000; 20.000; 30.000; Θα υπερφορτωθεί το δίκτυο; Η εταιρεία δε νομίζω να είναι χαζή. Θα έχει προνοήσει. Είναι προμοτάρισμα του προϊόντος της.

 

Αν είναι να διαφημίσει ότι έχει χάλια και φορτωμένο δίκτυο θα δυσφημιζόταν αντί να διαφημιζόταν. Έχει κάνει πρόσφατα αναβάθμιση απότι έχω ακούσει, οπότε μην ανησυχείτε καθόλου. Η προσφορά είναι ανεπανάληπτη. :up:

 

 

Ελπίζω μόνο η HOL να μην είναι ΤΙΜ Like και μας βάλει καμιά ογκοχρέωση αργότερα..

Έτσι έγινε και με το νον στοπ.Δικαιολογίες του στύλ "δεν άντεξε το δίκτυο" και αντί απεριόριστο χρόνο , πήρανε 500 λεπτά το μήνα..

 

Βέβαια η ΤΙΜ , είναι μία :p Ας πάνε όλα καλά εδώ, το εύχομαι!

HOL κράτα γερά! :D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

nai.den prepei?etsi grafei

Μετά μπαίνεις στο http://www.ramonline.gr ακολουθείς τις οδηγίες που έχει και διαλέγεις username & password τα οποία θα αντικαταστήσουν τα ram & ram αντίστοιχα. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο thread θα συγκεντρώνονται όλες οι πληροφορίες για το κόστος κτήσης μιας σύνδεσης ADSL. Ο πίνακας που επισυνάπτω έχει προς το παρόν μόνο της τιμές για απεριόριστη πρόσβαση των βασικών παροχών ADSL. Σύντομα θα μπουν και τα υπόλοιπα πακέτα.

 

Θα προσπαθώ να το κρατώ πάντα επίκαιρο, αν κανείς δει αλλαγές, λάθη, ή πιστεύει ότι μπορεί να διαμορφώσει το πίνακα σε μια πιο χρηστική μορφή ας με ενημερώσει.

 

Εδώ επίσης θα μπορούν να σχολιάζονται οι κατά καιρούς προσφορές των εταιριών, η ποιότητα των υπηρεσιών τους συγκριτικά κλπ, με σκοπό να καταλήξουμε στη καλύτερη λύση.

 

http://www.portorafti.org/dsl.JPG

____________________

 

Εκτός από τα χρήματα που ζητάνε οι ISPs έχουμε και τη χρέωση του ΟΤΕ. Από αυτή μπορούν να εξαιρεθούν όσοι καλύπτονται από το ιδιόκτητο δίκτυο των Vivodi και Tellas. Οι χρεώσεις του ΟΤΕ είναι οι ακόλουθες:

 

Τέλος Ενεργοποίησης:€41,65

Προσβάσεις ADSL............... Μηνιαίο τέλος

high stream 384 ..........................23.68

high stream 512 ..........................42.72

high stream 1024 ........................76.04

 

Όλες οι τιμές που γράφονται από μένα είναι ΜΕ ΦΠΑ, αφού το πληρώνουμε όλοι δε βλέπω γιατί να μπερδευόμαστε. Θα παρακαλούσα όλους όσους γράφουν τιμές να βάζουν και το 19% του ΦΠΑ.

Πολύ καλή δουλειά. :) (αν και όλοι κοίταξαν να σχολιάσουν την προσφορά της HOL)

Θα είναι δύσκολο να το διατηρήσουμε ενημερωμένο, αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ..

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Tellas γιατί δεν είναι στον πίνακα; Δεν αξίζει;

 

Αξιζει και μαλιστα πολυ! Τελευταια στιγμη την αφαιρεσα γιατι δε καταλαβα αν χρησιμοποει τις γραμμες του ΟΤΕ ή δικες της. Ειχε κατι περιεργα τιμολογια. Θα το κοιταξω και θα επανελθω.

:)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά. :) (αν και όλοι κοίταξαν να σχολιάσουν την προσφορά της HOL)

Θα είναι δύσκολο να το διατηρήσουμε ενημερωμένο, αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ..

 

Thanks! :D

 

Ναι αυτο σκεφτηκα και εγω, οτι κανεις δε νοιαζεται για τιμες, αφου ολοι για 5 μηνες καλυφθηκαμε :p

 

Βασικα ενα αντοιστοιχο πινακα με τα πακετα της ογκοχρεωσης / χρονοχρεωσης θελω τωρα.. ψηνεσαι να το κανεις :rolleyes: :rolleyes:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να διαφημίσει ότι έχει χάλια και φορτωμένο δίκτυο θα δυσφημιζόταν αντί να διαφημιζόταν. Έχει κάνει πρόσφατα αναβάθμιση απότι έχω ακούσει, οπότε μην ανησυχείτε καθόλου. Η προσφορά είναι ανεπανάληπτη. :up:

Αν διαβάσεις το post μου 6 posts πάνω από το δικό σου θα δεις ότι η προσφορά δεν είναι ανεπανάληπτη. Έχει ξαναγίνει από την οτενέτ παρόμοια (αν λάβουμε υπόψη και τη χρονική διαφορά των δύο προσφορών) και μάλιστα με προβλήματα λόγω φόρτου.

Μπορεί και η HOL να κάνει ότι και η οτενέτ τότε: Να δει πρώτα πόσα ψάρια έπιασε και μετά να αρχίσει τις αναβαθμίσεις του δικτύου της. Έτσι αφού φάμε τους πρώτους μήνες βρίζοντας στο τέλος τα πράγματα θα βελτιωθούν. Με τη λήξη του πενταμήνου θα βάλει και μία προσφορά, πιο μικρή βέβαια, για τους υπάρχοντες συνδρομητές για να κρατήσει αυτούς που ήρθαν με την προσφορά. Και επειδή οι περισσότεροι έχουμε αδύνατη μνήμη και η τελευταία εντύπωση είναι αυτή που μένει, θα πετύχει σε μεγάλο βαθμό το στόχο της.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το post μου 6 posts πάνω από το δικό σου θα δεις ότι η προσφορά δεν είναι ανεπανάληπτη. Έχει ξαναγίνει από την οτενέτ παρόμοια (αν λάβουμε υπόψη και τη χρονική διαφορά των δύο προσφορών) και μάλιστα με προβλήματα λόγω φόρτου.

Μπορεί και η HOL να κάνει ότι και η οτενέτ τότε: Να δει πρώτα πόσα ψάρια έπιασε και μετά να αρχίσει τις αναβαθμίσεις του δικτύου της. Έτσι αφού φάμε τους πρώτους μήνες βρίζοντας στο τέλος τα πράγματα θα βελτιωθούν. Με τη λήξη του πενταμήνου θα βάλει και μία προσφορά, πιο μικρή βέβαια, για τους υπάρχοντες συνδρομητές για να κρατήσει αυτούς που ήρθαν με την προσφορά. Και επειδή οι περισσότεροι έχουμε αδύνατη μνήμη και η τελευταία εντύπωση είναι αυτή που μένει, θα πετύχει σε μεγάλο βαθμό το στόχο της.

Το δίκτυό της προς το παρόν όπως μπορεί να δει ο καθένας ζωντανά είναι πολύ σταθερό και έχει κίνηση γύρω στο 30%. Αντέχει δηλαδή πάρα πολύ.

 

Το κακό είναι παιδιά ότι αναφέρει στα στοιχεία της σύνδεσης ότι πρόκειται για αορίστου χρόνου σύνδεση. :confused: Αυτό μπορεί να μην σημαίνει τίποτα αλλά μπορεί και να σημαίνει πολλά. Γιατί αν εννοεί ότι μετά το πέρας του τριμήνου του δώρου συνεχίζεις αυτόματα στην HOL τότε δεν είναι καλά τα πράματα... Εκτός βέβαια αν ο ίδιος ενημερώσεις ότι διακόπτεις. Υπάρχει ένα μπέρδεμα και σε αυτό το σημείο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με δυο RAM γλιτώνουμε πάνω από 70 ευρώ, Θα κάνω πάρτι!! :X

 

τώρα το μονο που μας λείπει είναι τζάμπα βενζίνη στην shell για 2 χρονάκια :D

 

Βλέπε Goodys

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται έχει 310 mbps για εξωτερικό. Δε μου φαίνονται και ιδαίτερα πολλά.

Ο πίνακας είναι εξαιρετικός. Συγχαρτήρια. Λειπουν όμως εταιρίες όπως altec, tellas

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυό της προς το παρόν όπως μπορεί να δει ο καθένας ζωντανά είναι πολύ σταθερό και έχει κίνηση γύρω στο 30%. Αντέχει δηλαδή πάρα πολύ.

 

Το κακό είναι παιδιά ότι αναφέρει στα στοιχεία της σύνδεσης ότι πρόκειται για αορίστου χρόνου σύνδεση. :confused: Αυτό μπορεί να μην σημαίνει τίποτα αλλά μπορεί και να σημαίνει πολλά. Γιατί αν εννοεί ότι μετά το πέρας του τριμήνου του δώρου συνεχίζεις αυτόματα στην HOL τότε δεν είναι καλά τα πράματα... Εκτός βέβαια αν ο ίδιος ενημερώσεις ότι διακόπτεις. Υπάρχει ένα μπέρδεμα και σε αυτό το σημείο...

Πως να σε αναγκάσουν να συνεχίσεις τη στιγμή που δεν σε ξέρουν;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η αντιδραση που περιμεναμε απ'την φορθνετ...? http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentRmArt.aspx?p=135580
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση και απο μενα ( απο νετ καφε στην Ροδο :p ) εγω που εχω γραμμη full llu vivodi εαν θυμαμαι καλα μπορω να εχω και συνδεση HOL ετσι δεν ειναι;
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται έχει 310 mbps για εξωτερικό. Δε μου φαίνονται και ιδαίτερα πολλά.

Ο πίνακας είναι εξαιρετικός. Συγχαρτήρια. Λειπουν όμως εταιρίες όπως altec, tellas

 

H Tellas ερχετε στη ver.2 toy πινακα που ψηνω. Με την Altec ειχα πει οτι δε θα ξαναασχοληθω, αλλα υποθετψ οτι στα πλαισια τησ δεοντολογιας πρεπει να τη βαλω κι αυτη :mad:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η αντιδραση που περιμεναμε απ'την φορθνετ...? http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentRmArt.aspx?p=135580

 

 

Ενδιαφερον... Αυτο για τη kopelia που ρωταγε πιο πανω. Δε μας λεει βεβαια η Forthnet τι γινεται με τους υπολοιπους, που α)εχουν ενεργοποιημενη ηδη τη γραμμη ADSL και β)Θελουν η γραμμη τους να τους ανηκει για να μη δεσμευονται σε μια εταιρια.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...