Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ναι κλειδώνω 24 και πιάνω 22-23 στο κατέβασμα. Με έχουνε σε καμπίνα vdsl με adsl. Απλώς θα βάλω ένα ειδικό box με αθλητικά, ταινίες και σειρές και μου είπανε για να δουλέψει καλά πρέπει να έχεις vdsl για να μην τρώη κόλλημα το box.

 

Αν την ώρα που βλέπεις από το box δε χρησιμοποιεί το ίντερνετ κανείς, είσαι οκ.

 

Αν θέλεις την ώρα που χρησιμοποιείς το box να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και να μπει ένα άλλο μέλος στο FB να βλέπει αβέρτα εικόνες βίντεο ή Instagram... Η ακόμα και YouTube, βάζεις vdsl να είσαι σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου τηλεφωνησανε σήμερα από το 13888 και μου κάνανε προσφορά να αναβάθμισω την γραμμή μου από 24αρα σε 50αρα με απεριορ.σταθερα και 120' κινητά στα 31.90€ τελική τιμή τον μήνα. Τώρα με 24αρα και 250' σταθερά και 30' κινητά δίνω 22€ τον μήνα. Τι λέτε είναι καλή προσφορά η να πιέσω και άλλο μήπως πάρω τπτ καλό;

 

...κατ εμε...πολύ καλή!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

...κατ εμε...πολύ καλή!!!
Κάτσε εκεί που είσαι και αν δε καλυπτεσαι αλλαζεις. Εγώ έχω 24 με netflix, 2 κινητά και δεν έχω κολλήσει ποτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που είσαι και αν δε καλυπτεσαι αλλαζεις. Εγώ έχω 24 με netflix, 2 κινητά και δεν έχω κολλήσει ποτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό λέω και εγώ. Θα δοκιμάσω το box Μολης το πάρω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα, στο ιντερνετ με ελεγχο διαθεσιμοτητας με τον αριθμο τηλεφωνου βγαζει οτι δεν εχω πανω απο 24 μετα απο τηλεφωνημα μου , μου λενε πτι μεσω οπτικης μπορω να παρω μεχρι 200 να τους πιστεψω;μμε 33/ μηνα με απεριοριστα σταθερα

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα, στο ιντερνετ με ελεγχο διαθεσιμοτητας με τον αριθμο τηλεφωνου βγαζει οτι δεν εχω πανω απο 24 μετα απο τηλεφωνημα μου , μου λενε πτι μεσω οπτικης μπορω να παρω μεχρι 200 να τους πιστεψω;μμε 33/ μηνα με απεριοριστα σταθερα

 

 

 

Στην περιοχή σου δεν έχεις παρατηρήσει να κάνουν ή να έκαναν εργασίες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα, στο ιντερνετ με ελεγχο διαθεσιμοτητας με τον αριθμο τηλεφωνου βγαζει οτι δεν εχω πανω απο 24 μετα απο τηλεφωνημα μου , μου λενε πτι μεσω οπτικης μπορω να παρω μεχρι 200 να τους πιστεψω;μμε 33/ μηνα με απεριοριστα σταθερα

 

200αρα με απεριορ.σταθερα μόνο 33€?

Link to comment
Share on other sites

200αρα με απεριορ.σταθερα μόνο 33€?
Λοιπον κοιταξτε πως εχουν τα πράγματα...

1.Στο πορταλ της Κοσμοτε..δειχνει ότι η περιοχη εχει εως 50...

2.Καλω την εξυπηρέτηση και τους ρωτάω..μου λένε ότι δεν εχουν την ιδια εικονα και ότι θα το δουν εσωτερικα και θα με καλέσουν...

3.Με καλούν μετα από 2 μερες και μου λενε...η γραμμή μπορεί μεσω οπτικών ΜΕΧΡΙ και 200....και μου κανουν προσφορα για 50αρα με 33/το μηνα και απεριόριστα σταθερα.

4. Ξαναμπαινω στο πορταλ της Κοσμοτε..και φυσικα μου βγάζει ότι μπορω να εχω μεχρι 24.....

ο ελεγχος διαθεσιμότητας γίνεται και με διευθυνση και με αριθμο τηλεφωνου…

τωρα που είναι πιο αναλυτικα ...πως το βλέπετε;Περιεργα δεν είναι τα πραγματα;

ΔΕ καταλαβαίνω...τελικα τι μπορω να εχω στη γραμμη!Καμμια ιδέα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξτε πως εχουν τα πράγματα...

1.Στο πορταλ της Κοσμοτε..δειχνει ότι η περιοχη εχει εως 50...

2.Καλω την εξυπηρέτηση και τους ρωτάω..μου λένε ότι δεν εχουν την ιδια εικονα και ότι θα το δουν εσωτερικα και θα με καλέσουν...

3.Με καλούν μετα από 2 μερες και μου λενε...η γραμμή μπορεί μεσω οπτικών ΜΕΧΡΙ και 200....και μου κανουν προσφορα για 50αρα με 33/το μηνα και απεριόριστα σταθερα.

4. Ξαναμπαινω στο πορταλ της Κοσμοτε..και φυσικα μου βγάζει ότι μπορω να εχω μεχρι 24.....

ο ελεγχος διαθεσιμότητας γίνεται και με διευθυνση και με αριθμο τηλεφωνου…

τωρα που είναι πιο αναλυτικα ...πως το βλέπετε;Περιεργα δεν είναι τα πραγματα;

ΔΕ καταλαβαίνω...τελικα τι μπορω να εχω στη γραμμη!Καμμια ιδέα;

 

Βάζοντας οδό η αριθμό τηλεφώνου τι σου βγαζη; Τελικά δεν μας είπες για την 200αρα με 33€. Εμένα με πήρανε από το 13888 και μου δώσανε 50αρα με απερ.σταθερα και δώρο 120' κινητά στα 31,90€ τελική τιμή. Τώρα δίνω 22€ με 24αρα και πιάνω 22-23 με ασύρματο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και στριμαρω τα πάντα χωρίς προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας οδό η αριθμό τηλεφώνου τι σου βγαζη; Τελικά δεν μας είπες για την 200αρα με 33€. Εμένα με πήρανε από το 13888 και μου δώσανε 50αρα με απερ.σταθερα και δώρο 120' κινητά στα 31,90€ τελική τιμή. Τώρα δίνω 22€ με 24αρα και πιάνω 22-23 με ασύρματο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και στριμαρω τα πάντα χωρίς προβληματα

 

 

 

50άρι είπε ο άνθρωπος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξτε πως εχουν τα πράγματα...

1.Στο πορταλ της Κοσμοτε..δειχνει ότι η περιοχη εχει εως 50...

2.Καλω την εξυπηρέτηση και τους ρωτάω..μου λένε ότι δεν εχουν την ιδια εικονα και ότι θα το δουν εσωτερικα και θα με καλέσουν...

3.Με καλούν μετα από 2 μερες και μου λενε...η γραμμή μπορεί μεσω οπτικών ΜΕΧΡΙ και 200....και μου κανουν προσφορα για 50αρα με 33/το μηνα και απεριόριστα σταθερα.

4. Ξαναμπαινω στο πορταλ της Κοσμοτε..και φυσικα μου βγάζει ότι μπορω να εχω μεχρι 24.....

ο ελεγχος διαθεσιμότητας γίνεται και με διευθυνση και με αριθμο τηλεφωνου…

τωρα που είναι πιο αναλυτικα ...πως το βλέπετε;Περιεργα δεν είναι τα πραγματα;

ΔΕ καταλαβαίνω...τελικα τι μπορω να εχω στη γραμμη!Καμμια ιδέα;

 

πολυ παραξενο, καλο θα ειναι να επισκεφτεις ή να παρεις ενα καταστημα Γερμανος ή κοσμοτε και ζητησεις να μαθεις εαν υπαρχει vdsl στο δικο τους συστημα με βαση τον αριθμο τηλεφωνου σου ή γειτονικο αριθμο και μετα εαν δεν γινεται να δωσεις διευθυνση και ρωτα και την προσφορα και απο το καταστημα που μπορει πχ να σου δινει και καποι λεπτα ομιλιας σε καρτοκινητο κοσμοτε! που συνηθως δινουν..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 50 δινουν με 33€ το μηνα , απλα ανεφερα οτι μου ειπαν οτι και καλα μπορω να εχω και 200 αν θελω! αλλα τους ζητησα καλυτερη προσφορα και περιμενω το θεμα ειναι οτι τωρα κλειδωνω στα 9 το πολυ και αυτοι στο τηλεφωνο ειπαν οτι θα γινει η μεταβαση με οπτικη απο την πλευρα τους και λογω οτι εχω ευρυζωνικο θα γινει πιο γρηγορα...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξτε πως εχουν τα πράγματα...

1.Στο πορταλ της Κοσμοτε..δειχνει ότι η περιοχη εχει εως 50...

2.Καλω την εξυπηρέτηση και τους ρωτάω..μου λένε ότι δεν εχουν την ιδια εικονα και ότι θα το δουν εσωτερικα και θα με καλέσουν...

3.Με καλούν μετα από 2 μερες και μου λενε...η γραμμή μπορεί μεσω οπτικών ΜΕΧΡΙ και 200....και μου κανουν προσφορα για 50αρα με 33/το μηνα και απεριόριστα σταθερα.

4. Ξαναμπαινω στο πορταλ της Κοσμοτε..και φυσικα μου βγάζει ότι μπορω να εχω μεχρι 24.....

ο ελεγχος διαθεσιμότητας γίνεται και με διευθυνση και με αριθμο τηλεφωνου…

τωρα που είναι πιο αναλυτικα ...πως το βλέπετε;Περιεργα δεν είναι τα πραγματα;

ΔΕ καταλαβαίνω...τελικα τι μπορω να εχω στη γραμμη!Καμμια ιδέα;

 

Πιθανόν ισχύει αυτό που σου είπαν από το 13888 . Συνήθως όταν το νέο δυκτιο φτιάχνετε από άλλη εταιρεία όπως εμένα που φτιάχτηκε από την wind στο site της Cosmote δεν βγάζει διαθεσιμότητα . Θα πας από ένα κατάστημα Γερμανό ή Cosmote και θα ρωτήσεις . Γιατί δεν κοιτάς και την nova έχει προσφορά .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κοσμοτε 2πλει 24 και θελω να μεινω κοσμοτε.αυτην την στιγμη ειμαι ελευθερος εδω και 6 μηνες και ουτε με πηραν τηλεφωνο να ανανεωσω.τιποτα.μιλαμε χρονια πελατης δεν εχω παει αλλου.15 χρονια πελατης.τελικα μηπως ο πελατης ειναι στην ελλαδα δεδομενος η' μα@ακας?

πως να τους πεισω να μεινω και να παρω καλυτερη τιμη και ωρες προς κινητα? θελω να ειμαι κοντα στα 23-25 ευρω με 3 ωρες προς κινητα,απεριοριστα σταθερα και 24αρα.δεν θελω μεγαλυτερη ταχυτητα δεν την χρειαζομαι.μου εκαναν και εμενα την προσφορα που ειδατε στον πιο πανω αλλα δεν θελω να φυγω πανω απο 27 ευρω.τοσα πληρωνα αλλα τωρα βλεπω ανταγωνισμο και την γουιντ που εβαλα στην μητερα μου και πληρωνει για πιο πολλα 10 ευρω κατω.

υπαρχει τροπος να μου κανουν τετοια προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κοσμοτε 2πλει 24 και θελω να μεινω κοσμοτε.αυτην την στιγμη ειμαι ελευθερος εδω και 6 μηνες και ουτε με πηραν τηλεφωνο να ανανεωσω.τιποτα.μιλαμε χρονια πελατης δεν εχω παει αλλου.15 χρονια πελατης.τελικα μηπως ο πελατης ειναι στην ελλαδα δεδομενος η' μα@ακας?

 

πως να τους πεισω να μεινω και να παρω καλυτερη τιμη και ωρες προς κινητα? θελω να ειμαι κοντα στα 23-25 ευρω με 3 ωρες προς κινητα,απεριοριστα σταθερα και 24αρα.δεν θελω μεγαλυτερη ταχυτητα δεν την χρειαζομαι.μου εκαναν και εμενα την προσφορα που ειδατε στον πιο πανω αλλα δεν θελω να φυγω πανω απο 27 ευρω.τοσα πληρωνα αλλα τωρα βλεπω ανταγωνισμο και την γουιντ που εβαλα στην μητερα μου και πληρωνει για πιο πολλα 10 ευρω κατω.

 

υπαρχει τροπος να μου κανουν τετοια προσφορα?

 

Εγώ με τα ίδια που λες αλλά με 2 ώρες προς κινητά σα καινούριος πελάτης δίνω 27

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω ,μου το προτειναν και εμενα αυτο.αλλα οταν βρισκεις 5 ωρες προς κινητα στις αλλες με 20 ευρω ειναι ληστεια στην κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω ,μου το προτειναν και εμενα αυτο.αλλα οταν βρισκεις 5 ωρες προς κινητα στις αλλες με 20 ευρω ειναι ληστεια στην κοσμοτε.
Έχεις δίκιο αλλά εγώ προτίμησα την εγγύηση της κοσμοτε και αν θέλω παραπάνω λεπτά προς κινητά παίρνω από το κινητό.

Σκέψου πως έχω cyta σε άλλο σπίτι 24 ιντερνετ απεριόριστα αστικά υπεραστικά 5 ώρες κινητά και δίνω 15 ευρώ.

Το καλοκαίρι που λήγει δε νομίζω η vodafone να το αφήσει ετσι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγγγυηση φανταζομαι εννοεις την σταθεροτητα και τις υπηρεσιες σερβις εξτπηρετησης ,σωστα? και πως ακριβως ξερεις ποτε φτανεις το οριο των 2 ωρων? γιατι εχω ξεφυγει αρκετες φορες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς αν η cosmote δίνει router που να συνδέεται και στα 5ghz;γιατι αυτό που έχω δεν έχει τέτοια επιλογη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς αν η cosmote δίνει router που να συνδέεται και στα 5ghz;γιατι αυτό που έχω δεν έχει τέτοια επιλογη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δίνει το speed port plus! Σε συνδέσεις adsl έχει κάποιο επιπλέον πάγιο ενώ σε vdsl πρέπει να το δίνει δωρεάν δεν ξέρω όμως για την 50 γραμμή τι γίνεται

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι στην Cosmote σταθερό με ίντερνετ μαζί. Του συμβόλαιο μου λήγει 20/12/21. Θέλω να μεταφερθώ στην εταιρεία Inalan. Πήρα την Cosmote να μάθω ποιο είναι το πέναλτι για την διακοπή συμβολαίου. Με είπαν ότι είναι 26,80€. Ξέρουμε αν ισχύει αυτό; γιατί μου φάνηκαν πολύ λίγα να πω την αλήθεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι στην Cosmote σταθερό με ίντερνετ μαζί. Του συμβόλαιο μου λήγει 20/12/21. Θέλω να μεταφερθώ στην εταιρεία Inalan. Πήρα την Cosmote να μάθω ποιο είναι το πέναλτι για την διακοπή συμβολαίου. Με είπαν ότι είναι 26,80€. Ξέρουμε αν ισχύει αυτό; γιατί μου φάνηκαν πολύ λίγα να πω την αλήθεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Πες τους να στο στείλουν με μειλ, να το έχεις, αχρείαστο να είναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε 50αρα γραμμή και κλειδώνω στα 48mbps, έχω το router της cosmote, το entry 2, αξίζει να το αλλάξω στο plus;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε 50αρα γραμμή και κλειδώνω στα 48mbps, έχω το router της cosmote, το entry 2, αξίζει να το αλλάξω στο plus;

ευχαριστώ.

εγω πιστευω οπως οχι ειναι πολυ χαμηλη η διαφορα, εκτος και αν εχεις συσκευες με 5ghz wifi τοτε ναι αλλιως δεν υπαρχει λογως, παντα και τα την γνωμη μου .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...