Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει άλλο thread για τι τρομερό Xiaomi redmi note 5 (χωρίς pro).

Επειδή δημιουργείται σύγχηση (εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση που για τέτοια κινητάρα το σωστό thread δεν έχει κίνηση) καλύτερα συνεχίστε εκεί!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο kimovil το global το έχει με κάμερα f/2.2 :

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-5

Έκαναν λάθος. Χθες έγινε η επίσημη παρουσίαση της global έκδοσης στην Ινδονησία. Έχει τα specs της κινέζικης έκδοσης με τις επιπλέον μπάντες που περιμέναμε (Β20). Απουσιάζει η έκδοση με τα 6GB αλλά ίσως παρουσιαστεί αργότερα. Η τιμή για το 4άρι εκεί θα είναι 176€. Ο κωδικός του είναι MEG7S (δηλαδή global) και στο κουτί έλεγε "made in indonesia". http://www.mi.com/id/redmi-note-5/specs/

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 5 pro υπάρχει μόνο για Ινδία.

Ο υπόλοιπος κόσμος θα πάρει το Redmi note 5 (δες kimovil.com)

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

To ξέρω αλλά όλοι στο thread μιλάμε για την έκδοση της Κίνας/global γι'αυτό πόσταρα εδώ.

Πρέπει να γίνει μια συγχώνευση των δύο θεμάτων

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω αλλά όλοι στο thread μιλάμε για την έκδοση της Κίνας/global γι'αυτό πόσταρα εδώ.

Πρέπει να γίνει μια συγχώνευση των δύο θεμάτων

 

κλείσιμο , όχι συγχώνευση , έτσι και αλλιώς δεν λέμε κάτι που θα πρέπει να υπάρχει :))

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Τηλέφωνο φίλου μου έπεσε στο νερό...στέγνωσε, και τώρα δουλεύει κανονικά. Με τον καιρό το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι σιγά σιγα μειωνόταν το σήμα του τηλ ώσπου και εξαφανίστηκε...και τώρα είναι απλά μία παιχνιδομηχανή.Το τηλ δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ εκτός που δεν παίρνει τηλ ούτε δέχεται. Πιστεύετε ότι με μία αλλαγη κεραίας θα διορθωθεί.??? Θα ήθελα την γνώμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Τηλέφωνο φίλου μου έπεσε στο νερό...στέγνωσε, και τώρα δουλεύει κανονικά. Με τον καιρό το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι σιγά σιγα μειωνόταν το σήμα του τηλ ώσπου και εξαφανίστηκε...και τώρα είναι απλά μία παιχνιδομηχανή.Το τηλ δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ εκτός που δεν παίρνει τηλ ούτε δέχεται. Πιστεύετε ότι με μία αλλαγη κεραίας θα διορθωθεί.??? Θα ήθελα την γνώμη σας.
Ίσως με άνοιγμα και ένα καθαρισμό μπορεί να φτιάξει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το είχε κάνει από την πρώτη στιγμή αυτό, τώρα είναι αργά, όσο προχωρά η οξείδωση θα χειροτερεύει μέχρι κάποια στιγμή να μην δουλεύει καθόλου το τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση στη 9.5.8 απο 8.5.4 και στην lock screen εχει την camera στα δεξια και το mi remote με φακο στα αριστερά. πως γίνεται να το βγάλω το mi remote και να βάλω τις κλήσεις, γιατι δεν θελω να ξεκλειδώνω και να μπαίνω μετα στις κλήσεις. στο 8.5.4 υπήρχαν οι κλήσεις κανονικα. εψαξα παντού μια μια όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτε. ή είμαι γκαβός ή ................

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, κλείδωμα οθόνης, συντόμευσεις οθόνης κλειδώματος

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας , μου εκαναν δωρο ένα Xiaomi Redmi note 4X το οποιο πραγματικα δεν περιμενα να ηταν τοσο καλο.

Θα ηθελα λοιπον την βοηθεια σας, δοκιμασα να κανω update από το κινητο και λεει ότι εχω την τελευταια MIUI 8 , android 6 Global, εχω δοκιμασει να κατεβασω από το site της xiaomi την official global δοκιμασα και το πρόγραμμα αναβαθμισης από το PC , τιποτα μου βγαζει error είμαι προφανος εντελος ασχετος , μηπως λοιπον υπαρχει καποιος οδηγος βημα βημα σε καποια σελιδα ώστε να δοκιμασω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην έχεις επίσημη ROM.

Μπορείς να κατεβάσεις στο κινητό την επίσημη από http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=321&mobile=no#474 και να δοκιμάσεις να κάνεις ενημέρωση μέσω του updater επιλέγοντας το αρχείο που κατέβασες .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτές είναι οι φωτο συγνωμη για την κακη ποιοτητα, θα ειμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε βημα βημα για αρχαριους , να βαλω την επισιμη global , ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Screenshot σου είπε να πάρεις για να φαίνεται καθαρά, όχι φωτογραφία .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτές είναι οι φωτο συγνωμη για την κακη ποιοτητα, θα ειμουν ευγνώμων αν με βοηθούσατε βημα βημα για αρχαριους , να βαλω την επισιμη global , ευχαριστω .

Η ROM που έχεις είναι ανεπίσημη.

Έκανα σε ίδια περίπτωση με την δική σου , ότι σου έγραψα παραπάνω και έβαλα την επίσημη global σε πέντε λεπτά .

Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να περιμένεις να σου γράψει και κάποιος άλλος τη γνώμη του.

Επίσης επειδή η συσκευή είναι σχεδον ίδια με το note 4 global θα σου πρότεινα να γράφεις στο θέμα του .

Link to comment
Share on other sites

Η ROM που έχεις είναι ανεπίσημη.

Έκανα σε ίδια περίπτωση με την δική σου , ότι σου έγραψα παραπάνω και έβαλα την επίσημη global σε πέντε λεπτά .

Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να περιμένεις να σου γράψει και κάποιος άλλος τη γνώμη του.

Επίσης επειδή η συσκευή είναι σχεδον ίδια με το note 4 global θα σου πρότεινα να γράφεις στο θέμα του .

 

 

Οκ να σε καλα σε ευχαριστω για το κοπο σου .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω την συγκεκριμένη συσκευή και έχω πρόβλημα με το ραδιόφωνο.Οταν έχω βάλει τα ακουστικά,xiaomi piston,το ραδιόφωνο παίζει μόνο από το μεγάφωνο.Δεν έχει καν επιλογή για να παίξει από τα ακουστικά.Για να παίξει από τα ακαθάριστα, πρέπει να σηκώσω λίγο τα ακουστικά από την υποδοχή τους,έτσι παίζει αλλά σε χαμηλότερη ένταση,αλλά σε περίπτωση κλήσης έτσι δεν με ακούει ο συνομιλητής.Αν καρφώσω τα ακουστικά μέχρι μέσα όπως πρέπει δηλαδή,σε κλήση και σε άλλες λειτουργίες,εκτός ραδιοφώνου,δουλεύουν κανονικά,στο ραδιόφωνο όμως κλείνει.Στις ρυθμίσεις όταν πάω και είναι μέχρι μέσα τα ακουστικά στην υποδοχή,δεν τα βλέπει,μόνο αν τα σηκώσω λίγο τα βλέπει Μπορεί να μου πει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

2018021602159281wyqph2e.jpg

Δίκτυο: GSM / HSPA / LTE

Διαστάσεις: 158.6 x 75.4 x 8.1 mm

Βάρος: 181gr

SIM: Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Οθόνη: 5.99 inches (~77.4% screen-to-body ratio)

Ανάλυση: 1080 x 2160 pixels, 18:9 ratio (~403 ppi density)

Προστασία:Corning Gorilla Glass

Λειτουργικό σύστημα: Android 7.1.2 (Nougat)

Επεξεργαστής: Qualcomm SDM636 Snapdragon 636 (Octa-core 1.8 GHz Kryo 260)

Κάρτα γραφικών: Adreno 509

Αποθηκευτικός χώρος: 64 GB, 4/6 GB RAM

Κάρτα μνήμης: Ναι μέχρι 256 GB

Κάμερα (κύρια) : Dual: 12 MP (f/2.2, 1.25µm) + 5 MP (f/2.0, 1.12µm), phase detection autofocus, dual-LED flash

Βίντεο: 1080p@30fps

Εμπρόσθια κάμερα : 20 MP (f/2.2, 1/2.8", 1µm), LED flash, 1080p

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth: 5.0, A2DP, LE

GPS: A-GPS, GLONASS, BDS

Ράδιο: FM Ράδιο

USB: microUSB v2.0

Μπαταρία: Li-Po 4000 mAh "μη-αφαιρούμενη"

Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι χρησιμότητα έχει το παρόν τόπικ για μοντέλο (και με λανθασμένη εικόνα) που προορίζεται μόνο στην ινδική αγορά. Το θέμα είναι η global edition που περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι χρησιμότητα έχει το παρόν τόπικ για μοντέλο (και με λανθασμένη εικόνα) που προορίζεται μόνο στην ινδική αγορά. Το θέμα είναι η global edition που περιμένουμε.

 

Η εικόνα όντως λάθος και θα διορθωθεί,γιατί μόνο για την Ινδική αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα όντως λάθος και θα διορθωθεί,γιατί μόνο για την Ινδική αγορά?

 

γιατι είναι μόνο για την Ινδική αγορά ;;; :)

το κινητό έχει θέμα και ονομασία για εμάς τους υπόλοιπους , είτε στην κινέζικη είτε στην global έκδοση του

Redmi Note 5

 

btw Vangelis βγήκε η global

ήδη την έχουν άτομα , μέχρι και η infoquest άρχισε να ανεβάζει Post στο fb για αυτήν (οπότε θα έρθει σύντομα και στα κλασικά μαγαζιά)

Link to comment
Share on other sites

γιατι είναι μόνο για την Ινδική αγορά ;;; :)

το κινητό έχει θέμα και ονομασία για εμάς τους υπόλοιπους , είτε στην κινέζικη είτε στην global έκδοση του

Redmi Note 5

 

btw Vangelis βγήκε η global

ήδη την έχουν άτομα , μέχρι και η infoquest άρχισε να ανεβάζει Post στο fb για αυτήν (οπότε θα έρθει σύντομα και στα κλασικά μαγαζιά)

 

Οκ δεκτό μας ξέφυγε αυτό,το να απαντάς κανονικά χωρίς ειρωνία σου είναι δύσκολο η δεν έχεις την νοημοσύνη να το κάνεις η αισθάνεσαι άνετα πίσω από το πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτό μας ξέφυγε αυτό,το να απαντάς κανονικά χωρίς ειρωνία σου είναι δύσκολο η δεν έχεις την νοημοσύνη να το κάνεις η αισθάνεσαι άνετα πίσω από το πληκτρολόγιο?

 

πέρα από τα άκυρα μπλα μπλα που έγραψες την ειρωνεία που την είδες ακριβώς ;

γιατί αν πήρες ως ειρωνικά τα "γιατι είναι μόνο για την Ινδική αγορά ;;; :) " ή το "το κινητό έχει θέμα και ονομασία για εμάς τους υπόλοιπους , είτε στην κινέζικη είτε στην global έκδοση του" μάλλον έχεις πρόβλημα

 

"γιατι είναι μόνο για την Ινδική αγορά ;;; :) " === ε γιατί είναι , η συσκευή βγήκε μόνο για την ινδία , εκεί και το redmi 5 plus το "δικό μας" λέγεται Redmi Note 5 , τι να κάνουμε έτσι τα έκανε η εταιρία

 

για εμάς τους υπόλοιπους = για εμάς που δεν ζούμε στην Ινδία

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...