Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο : https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/suskeues/xiaomi-redmi-note-4x-dual-lte-16gb-3gb-ram-black (16gb) . Επειδή εδώ βλέπω μόνο το 3/32gb υπάρχει περίπτωση η 16gb να μην είναι official έκδοση της Xiaomi; Επίσης διαβάζω συνεχώς για την 800άρα , μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει περί τίνος πρόκειται;

Συγχωρέστε με προκαταβολικά αν έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις μου αλλά βρίσκομαι στη δουλειά και δεν μπορώ να διαβάσω ολόκληρο το νήμα :(

Ευχαριστώ

 

ομολογώ ότι μου κάνει εντύπωση γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι το κινητό αυτό βγαίνει σε 2/16 και όχι 3/16.

Δεν θα έλεγα ότι είναι κλώνος του κινέζικου. Αν οι κινέζοι φτιάχνουν κλώνους των κινέζων τότε ζήτω που καήκαμε.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ ότι μου κάνει εντύπωση γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι το κινητό αυτό βγαίνει σε 2/16 και όχι 3/16.

Δεν θα έλεγα ότι είναι κλώνος του κινέζικου. Αν οι κινέζοι φτιάχνουν κλώνους των κινέζων τότε ζήτω που καήκαμε.

 

3/16 βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ποια είναι τα επίσημα μοντέλα της Xiaomi γιατί εδώ δεν έχει καν το Note 4x. Για να πω την αλήθεια θα ήθελα να πάρω κάτι απο IQ . Μπορώ να το εξασφαλήσω κάπως από μαγαζί skroutz ? Επίσης τι πρέπει να προσέξω για της ROM ; Με την 800αρα τι γίνεται και τι κερδίζω; Sorry για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να βγάλω μία άκρη . Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όχι. θα έψαχνα να το πάρω από αξιόπιστο skroutzoμάγαζο αφού θα σιγούρευα πρώτα ότι είναι η global version.

 

Οκ, σ' ευχαριστώ και πάλι!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Όπως ρωτάει και ο προηγούμενος φίλος θέλω και εγώ να ρωτήσω τι κάνει ακριβώς η 800ρα πάντα. Τελικά την έχει το note4?. Αν ναι πως το βλέπω στα χαρακτηριστικά?

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Όπως ρωτάει και ο προηγούμενος φίλος θέλω και εγώ να ρωτήσω τι κάνει ακριβώς η 800ρα πάντα. Τελικά την έχει το note4?. Αν ναι πως το βλέπω στα χαρακτηριστικά?

Είναι η μπάντα 20 που εκπέμπει στην συχνότητα των 800mhz. Είναι μία από τις 3 μπάντες που χρησιμοποιούνται για την μετάδοση 4g σήματος στην Ελλάδα. Επειδή έχει το πλεονέκτημα, λόγω φάσματος, να έχει υψηλή διεισδυτικότητα και να καλύπτει μεγάλες αποστάσεις, χρησιμοποιείται πλέον σε μεγάλο βαθμό και από τις 3 εταιρείες, για τους ως άνω λόγους. Η έλλειψη της σημαίνει απλά ότι σε περίπτωση που είσαι σε κάποιο "δύσκολο" ή απομακρυσμένο σημείο και εκεί καλύπτει σε 4g μόνο αυτή, δεν θα έχεις 4g καθόλου. Απλά πράγματα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μπάντα 20 που εκπέμπει στην συχνότητα των 800mhz. Είναι μία από τις 3 μπάντες που χρησιμοποιούνται για την μετάδοση 4g σήματος στην Ελλάδα. Επειδή έχει το πλεονέκτημα, λόγω φάσματος, να έχει υψηλή διεισδυτικότητα και να καλύπτει μεγάλες αποστάσεις, χρησιμοποιείται πλέον σε μεγάλο βαθμό και από τις 3 εταιρείες, για τους ως άνω λόγους. Η έλλειψη της σημαίνει απλά ότι σε περίπτωση που είσαι σε κάποιο "δύσκολο" ή απομακρυσμένο σημείο και εκεί καλύπτει σε 4g μόνο αυτή, δεν θα έχεις 4g καθόλου. Απλά πράγματα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δλδ τελικά δεν ισχύει ότι μόνο το δίκτυο της wind μόνο έχει πρόβλημα;Όταν λες 4g αφορά την ομιλια και θα έχει 3g πχ αντί για 4g?Η τιμή με την έκδοση είναι περίπου ίδια αλλά αυτή τη στιγμή το μπλε /σιελ χρώμα μου κάνει εντύπωση,Θα επανέλθω με άλλες ερωτήσεις για το κινητό προς το παρόν αυτά και την καλησπέρα μου στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τελικά δεν ισχύει ότι μόνο το δίκτυο της wind μόνο έχει πρόβλημα;Όταν λες 4g αφορά την ομιλια και θα έχει 3g πχ αντί για 4g?Η τιμή με την έκδοση είναι περίπου ίδια αλλά αυτή τη στιγμή το μπλε /σιελ χρώμα μου κάνει εντύπωση,Θα επανέλθω με άλλες ερωτήσεις για το κινητό προς το παρόν αυτά και την καλησπέρα μου στο φορουμ
Έχω ξαναποσταρει άπειρες φορές για αυτό το θέμα. Όχι, δεν είναι θέμα Wind αποκλειστικά, όλες οι εταιρείες πλέον χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη μπάντα. Η μεταφορά ομιλίας δεν έχει θέμα, μην μπερδεύεσαι, αρκεί να έχεις και edge, ομιλία θα έχεις κανονικά, το θέμα 4g/3g κλπ αφορά αποκλειστικά και μόνο στην ταχύτητα των δεδομένων.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παραγγείλω το Redmi note 4x για μια φίλη της οποίας έχει καρφωθεί στο μυαλό το λαχανί χρώμα, αυτό που εμφανίζεται ως "international version"..

Το βρίσκω στο gearbest https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621145.html?wid=21

 

Απο όσα διάβασα και καταλαβαίνω πρόκειται για την κινέζικη έκδοση χωρίς την Β20 μπάντα. Εκτός από αυτό υπάρχει κάποια άλλη διαφορά; Σε 3g πχ υπάρχουν όλες οι μπάντες; Κυρίως σε 3g έχει τα κινητά της ρυθμισμένα οπόταν η Β20 δεν προσφέρει κάτι.

 

Κατα τα άλλα.. όσον αφορά το s/w λογικά θα έρθει μια μια κινέζικη έκδοση αν και το gerbest φαίνεται να στέλνει με μια global version. αν έρθει με κινέζικη είανι εύκολο το flashαρισμα και η εγκατάσταση μιας καθαρής ρομ? Η ύπαρξη ελληνικού μενού κτλ δεν απασχολεί.. φτάνει να είναι σταθερή ρομ με αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παραγγείλω το Redmi note 4x για μια φίλη της οποίας έχει καρφωθεί στο μυαλό το λαχανί χρώμα, αυτό που εμφανίζεται ως "international version"..

Το βρίσκω στο gearbest https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621145.html?wid=21

 

Απο όσα διάβασα και καταλαβαίνω πρόκειται για την κινέζικη έκδοση χωρίς την Β20 μπάντα. Εκτός από αυτό υπάρχει κάποια άλλη διαφορά; Σε 3g πχ υπάρχουν όλες οι μπάντες; Κυρίως σε 3g έχει τα κινητά της ρυθμισμένα οπόταν η Β20 δεν προσφέρει κάτι.

 

Κατα τα άλλα.. όσον αφορά το s/w λογικά θα έρθει μια μια κινέζικη έκδοση αν και το gerbest φαίνεται να στέλνει με μια global version. αν έρθει με κινέζικη είανι εύκολο το flashαρισμα και η εγκατάσταση μιας καθαρής ρομ? Η ύπαρξη ελληνικού μενού κτλ δεν απασχολεί.. φτάνει να είναι σταθερή ρομ με αγγλικά.

Γιατί να πάρει αυτό και όχι το αντίστοιχο από Ελλάδα;; Στην ίδια τιμή βγαίνει και θα το έχει σε 2 μέρες σπίτι της...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει οπουδήποτε στην ελλάδα το πράσινο 3/32gb σε παραπλήσια τιμή.

 

Γνωρίζει κανείς για την ουσία του ερωτήματος;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή μιας και φαίνεται να έχει πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά σε χαμηλή τιμή. Αναζητώντας την σε ηλεκτρονικά καταστήματα διαπιστώνω ότι σε κάποια αξιόπιστα (με πολλές καλές κριτικές) έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση.:wacko:

 

Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μου προτείνει σε PM αξιόπιστο κατάστημα με 2 χρόνια επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας?

 

Ευχαριστώ!:)

 

ΟΤΙ πληρωσεις παιρνεις.2 χρονια και απο σκρουτζομαγαζο?ξεχασετο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να κανω δυο ερωτησεις που με απασχολουν ?

 

1. Πως ζουμαρω σε οθονες , πχ στον chrome ? Τα δυο δαχτυλα που κινουνται αντιθετα δεν ζουμαρουν ( ενω ζουμαρουν πχ σε φωτογραφιες δεν το κανουν σε αλλα προγραμματα πχ browser) . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ?

2. εντελως ξαφνικα και ενω το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη με σβηστη οθονη αυτη ενεργοποιειται χωρις καποια φανερη αιτια , εμφανιζεται η lock screen που σβηνει μονη της 30δ αργοτερα . Το κανει ακομα και οταν το internet ειναι κλειστο (wlan και δεδομενα ) Τι μπορει να φταιει ? Ειναι αρκετα ενοχλητικο οταν γινεται πχ βραδυ σε απολυτο σκοταδι.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω δυο ερωτησεις που με απασχολουν ?

 

1. Πως ζουμαρω σε οθονες , πχ στον chrome ? Τα δυο δαχτυλα που κινουνται αντιθετα δεν ζουμαρουν ( ενω ζουμαρουν πχ σε φωτογραφιες δεν το κανουν σε αλλα προγραμματα πχ browser) . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ?

2. εντελως ξαφνικα και ενω το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη με σβηστη οθονη αυτη ενεργοποιειται χωρις καποια φανερη αιτια , εμφανιζεται η lock screen που σβηνει μονη της 30δ αργοτερα . Το κανει ακομα και οταν το internet ειναι κλειστο (wlan και δεδομενα ) Τι μπορει να φταιει ? Ειναι αρκετα ενοχλητικο οταν γινεται πχ βραδυ σε απολυτο σκοταδι.

 

1. υπάρχουν μερικά site (όπως πχ το facebook.com) όπου το ζουμ δεν δουλεύει, μετά από χρήση μου έρχεται στο μυαλό άλλο ένα δημοφιλές ελληνικό site. Ωστόσο αν θες ντε και καλά να κάνεις ζουμ σε αυτό το site δοκίμασε την εμφάνιση της desktop έκδοσης του site. Στο facebook.com μπορείς να κάνεις ζουμ σε αυτή την εκδοχή.

2. Συμβαίνει και σε εμένα, όταν είναι να σκάσει ειδοποίηση την οποία βλέπω σχεδόν αμέσως στο πισί όπου βρίσκομαι εκείνη την στιγμή πχ hangouts & facebook messenger. Εφόσον αυτό συμβαίνει και σε κινητό εκτός σύνδεσης κάτι ξυπνάει την συσκευή σου, αν είσαι χωρίς ρουτ υπάρχουν 1-2 εφαρμογές που μπορούν να σου δώσουν κάποιες πληροφορίες.

 

 

Παιδιά, τι ξέρουμε για update σε Miui 9 OTA? έχω το 4Χ, έλεγαν για τέλος Οκτώβρη, μπήκε Νοέμβρης και δεν μου έχει έρθει.

Υπάρχει κάποιος με 4Χ που να έλαβε ΟΤΑ update σε Miui9?

Έχεις κάποιος κάποιο λινκ για manual εγκατάσταση του miui 9 σε στοκ κινητό χωρίς twrp? Αν ναι, ας το ποστάρει εδώ παρακαλώ.

 

ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

1. υπάρχουν μερικά site (όπως πχ το facebook.com) όπου το ζουμ δεν δουλεύει, μετά από χρήση μου έρχεται στο μυαλό άλλο ένα δημοφιλές ελληνικό site. Ωστόσο αν θες ντε και καλά να κάνεις ζουμ σε αυτό το site δοκίμασε την εμφάνιση της desktop έκδοσης του site. Στο facebook.com μπορείς να κάνεις ζουμ σε αυτή την εκδοχή.

2. Συμβαίνει και σε εμένα, όταν είναι να σκάσει ειδοποίηση την οποία βλέπω σχεδόν αμέσως στο πισί όπου βρίσκομαι εκείνη την στιγμή πχ hangouts & facebook messenger. Εφόσον αυτό συμβαίνει και σε κινητό εκτός σύνδεσης κάτι ξυπνάει την συσκευή σου, αν είσαι χωρίς ρουτ υπάρχουν 1-2 εφαρμογές που μπορούν να σου δώσουν κάποιες πληροφορίες.

 

 

Παιδιά, τι ξέρουμε για update σε Miui 9 OTA? έχω το 4Χ, έλεγαν για τέλος Οκτώβρη, μπήκε Νοέμβρης και δεν μου έχει έρθει.

Υπάρχει κάποιος με 4Χ που να έλαβε ΟΤΑ update σε Miui9?

Έχεις κάποιος κάποιο λινκ για manual εγκατάσταση του miui 9 σε στοκ κινητό χωρίς twrp? Αν ναι, ας το ποστάρει εδώ παρακαλώ.

 

ευχαριστώ εκ προοιμίου.

Κάποιος ανέβασε στο fb το συγκεκριμένο link, βέβαια δεν μπορώ να εγγυηθώ τίποτα μιας και δεν έχω κατεβάσει MIUI 9 από το link, ωστόσο αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να γραφτείς στη σελίδα και να διαβάσεις περισσότερα εκεί.

 

link - > https://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbigota.d.miui.com%2FV9.0.3.0.NCFMIEI%2Fmiui-blockota-mido_global-V8.5.8.0.NCFMIED-V9.0.3.0.NCFMIEI-b1e07ba1b0-7.0.zip&h=ATOdGYNWmdOSSfzwO29lDE-iBNdU4F3qbzpa8q2EuPHqSoioHuGpDkFybTdOLw0hWJb0TI_1dAZ5SPRhJpQLyoMq-5GkB7kQpew1L-nqqVeLPeQ8BPbrxNUBijZsmmcOxbNhXqvON80&enc=AZNpb01siLtvY295QO1J3lIovkbCeVrgE-Z6Uk_sY125dvKtNXnkM5HEA342uY4_k0QhmI5buywrhuCOkwPXMH2cIXwv08-UEPV8yim6VrFJfDUUWRG7q4MU7-UDfoUJ0ma63RwuOX7aw9QsUj6EWbuZwgoylshTtMO1onc4Czw2RA&s=10fcac0b4ce9090fb22781a570d2bf5d4.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να κανω μια ερώτηση, εσείς που έχετε MIUI 9 έπεσε κατά πολύ η διάρκεια της μπαταριας στην μετάβαση από MIUI 8 ? Συγκεκριμένα οποίος γνωρίζει να μου πει πόσες ώρες SOT βγάζει η μπαταρία του ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

[/color]Ήθελα να κανω μια ερώτηση, εσείς που έχετε MIUI 9 έπεσε κατά πολύ η διάρκεια της μπαταριας στην μετάβαση από MIUI 8 ? Συγκεκριμένα οποίος γνωρίζει να μου πει πόσες ώρες SOT βγάζει η μπαταρία του ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ευχαριστώ για την άψογη απάντηση !!!

Σε ευχαριστώ για την κατατοπιστική απάντηση μάγκα !!

έχω 1-2 ερωτήσεις για το λινκ, όπως πχ, πρέπει πρώτα να έχω κάνει μπακαπ τα πάντα?

Ακόμα, μου κάνει εντύπωση που είναι μόλις 278ΜΒ, το περίμενα τουλάχιστον 1 γίγα.

επίσης, εσύ έχεις πάρει miui 9? και αν ναι, πως?

 

update: το λινκ αυτό ΔΕΝ είναι για stable rom.

Edited by airtim
δεν είπα "ευχαριστώ"

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια αδιαβροποιηση αυτο κιν? δεν θελω να το βαλω στη θαλασσα,απλα αν με πιάσει καμια βροχη στο δρομο κ βραχει να μην παθει τπτ?και αν δεν εχει ποια κινητα τις xiaomi το εχουν?
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια αδιαβροποιηση αυτο κιν? δεν θελω να το βαλω στη θαλασσα,απλα αν με πιάσει καμια βροχη στο δρομο κ βραχει να μην παθει τπτ?και αν δεν εχει ποια κινητα τις xiaomi το εχουν?

 

σύμφωνα με το gsmarena δεν έχει αδιαβροχοποίηση, εκ πείρας θα σου έλεγα ότι σε βροχή και σε μερικά σταγονίδια δεν παθαίνει τίποτα.

Εικάζω ότι οι ναυαρχίδες και ειδικά τα Mi Note 2 & 3 θα έχουν. Στην τελικά τόσο ακριβά κινητά και να μην είναι αδιάβροχα είναι άδικα.

 

Πριν λίγη ώρα, μεσημέρι Τρίτης 8/11, έλαβα ΟΤΑ update σε miui9. πρώτες εντυπώσεις θετικές, έχει λειτουργία split screen.

τώρα πάμε για root

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κι εγώ μόλις πήρα την αναβάθμιση σε MIUI 9. Συνέβη το εξής. Αρχικά, μου είπε ότι υπάρχει ενημέρωση (266ΜΒ) και μου έκανε εντύπωση ότι ήταν τόσο μικρό το πακέτο. Το κατέβασε, έκανε επανεκκίνηση και έσκασε! Μετά από ένα αναγκαστικό reboot, ξαναδοκίμασα τις ενημερώσεις και μου έδειξε την αναβάθμιση, αυτή τη φορά 1.3GB. Αυτή τη φορά όλα πήγαν ρολόι!

 

Είναι πραγματικά πολύ γρήγορο, έχει αρκετές νέες δυνατότητες και προσθήκες. Ωραία είναι τα geustures και ο διαχωρισμός της οθόνης σε 2 τμήματα. Πολύ καλή δουλειά.

 

Υ.Γ. Το Redmi Note 4 (MediaTek) δεν έχει πάρει ακόμα την ενημέρωση.

Edited by Domus71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλη που εχει το αντιμετωπιζει προβλημα με την αναμονη, καθως μιλαει μολις ακουμπαει στην οθονη με το μαγουλο μπαινει στην αναμονη

τι λυση υπαρχει?

 

 

Το ίδιο συμβαίνει και στη γυναίκα μου,άραγε αυτό γίνεται σε όλους;Και αν ναι πως αντιμετωπίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Kατι (ρυθμιση η εφαρμογη) εμποδιζει την οθονη να κλεισει.Κανονικα πρεπει κατα την κληση , οταν ειναι στο αυτι το τηλεφωνο η οθονη να σβηνει.
Link to comment
Share on other sites

Kατι (ρυθμιση η εφαρμογη) εμποδιζει την οθονη να κλεισει.Κανονικα πρεπει κατα την κληση , οταν ειναι στο αυτι το τηλεφωνο η οθονη να σβηνει.

 

Πράγματι κοντά στο αυτί η οθόνη σβήνει, με την παραμικρή κίνηση όμως ανάβει και έτσι δημιουργείται το πρόβλημα! Στα περισσότερα τηλέφωνα για να ανάψει πρέπει να τα απομακρύνεις τουλάχιστο πέντε εκατοστά από το αυτί σου,απλά δεν ξέρω αν συμβαίνει σε μένα ή και σε άλλους .

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι ειχα δει στο παρελθον.Πριν παω στο note 4x ειχα ενα vernee apollo lite το οποιο οποτε του εγκαθιστουσα xposed framework σταματαγε να μου δουλευει η λειτουργια αυτη και μιλαγα στο τηλεφωνο με ανοιχτη οθονη και στην καλυτερη μου αναβε gps και ποσα ακομα επειδη τραβιοταν το drawer , στη χειροτερη με εβαζε σε flight mode και μιλαγα μονος μου!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι ειχα δει στο παρελθον.Πριν παω στο note 4x ειχα ενα vernee apollo lite το οποιο οποτε του εγκαθιστουσα xposed framework σταματαγε να μου δουλευει η λειτουργια αυτη και μιλαγα στο τηλεφωνο με ανοιχτη οθονη και στην καλυτερη μου αναβε gps και ποσα ακομα επειδη τραβιοταν το drawer , στη χειροτερη με εβαζε σε flight mode και μιλαγα μονος μου!!

 

Για την ώρα αυτό που κάνει η γυναίκα μου είναι να κλείνει την οθόνη χειροκίνητα με το που ξεκινά να μιλά.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε χθές το κινητό από Κίνα. Η πράσινη κινέζικη έκδοση χωρίς την 800ρα μπάντα. Παρόλο που δεν είναι δικό μου δηλώνω εντυπωσιασμένος! Πραγματικά σφαιράτο. Γενικά για τα χρήματα που κοστίζει αξίζει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...