Jump to content

Δυο Μέρες Μόνο (Mega)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγχος. Απωθημένο. Αναθεώρηση. Ανώριμο. Πάθος. Ζωντανό. Κρίμα. Εφήμερο. Συμβατό. Μάταιο. Έρωτας.

 

 

Από ό,τι είχα διαβάσει,το ατύχημα είναι «απλά» ο λόγος που ο Άρης δεν πάει στη συνάντηση. Η Σοφία φυσικά δεν το ξέρει αυτό και συνεχίζει τη ζωή της όπως είχε σχεδιάσει : το γάμο. Και συναντιούνται ξανά κάποια στιγμή. Αφότου έχει γίνει καλά ο ένας και έχει παντρευτεί η άλλη.

Δεν ξέρω πόσα επεισόδια θα πάρει για να συμβεί αυτό και πόσο θα μας μπλέξει χρονικά :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραία η ρούκι ηθοποιός κ μέλλουσα νύφη, ωραίο πάλι το μουσικό μπακράουντ (κορυφή το μπλόουερς ντότερ), μόνο μη ξανακουραστεί απ'το πολύ γράψιμο ο φανταράκος κ βλέπουμε το Ε ανά 2η βδομάδα... το 1ο επεισόδιο ήταν αρκετά καλό.

 

υγ. σύμφωνα με το χρόνο, στο επόμενο παρουσιάζεται στον ε.σ. άρα πως θα μπορεί να πρωταγωνιστήσει ο παπ? αλλά ξέχασα, το παλικάρι νομίζει πως η θητεία διαρκεί 18 μέρες στο κέντρο :D

υγ2. στο προηγούμενο γκέι, σ'αυτό κερατάς ο λούλης... τί άλλο θα παίξει αυτό το παιδί... http://www.bikenet.gr/forum/Smileys/default/tooth.gif

Link to comment
Share on other sites

M'arese, alla se kapoies stigmes nomisa pws evlepa to Kleise ta Matia me alla proswpa kai alla onomata. H epilogi na exei mia sxesi san auti tis filis tis "nufis", wsan tou Louli kai tou allou sto Kleise ta Matia, den mou arese. Epanalamvanetai. Ok einai gay friendly, to exoume katalabei.

Auto me to car to paratirisa kai egw. Episis paratirisa kai tin emmoni tou na exei "xristougenniatika fwtakia kai reso"PANTA ma PANTA se ekswterikous kai mi xwrous.

H mousiki epsage kokkala(klassika).

Mou arese polu to xrwma apo to forema tis kopelas kai i skini sto hotel tha mporouse na einai pio reallistiki.:)

 

Welcome Back Xristofore kai kalos Politis VRE:)

 

 

Αυτή την εμμονή την έχω κι εγώ... :X :O

Για φωτιστικό την νύχτα έχω φωτάκια χριστουγεννιάτικα μέσα σε ένα βάζο..

ρε τι κάνει ο άνθρωπος άμα βαριέται. :rolleyes: :D

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πάλι θα μας καθηλώσει ο Χριστόφορος!

Παρατηρήσατε πως το "λεσβιακό" ζευγάρι ΔΕΝ φιλήθηκε όταν βρέθηκε στο κρεβάτι? Μηντρέχουμε και στο ΕΣΡ από το πρώτο επεισόδιο! :X :X

Φοβερή μουσική!!!

Φοβερή και η σκηνή της πτώσης του αυτοκινήτου! (για ελληνική σειρά πολύ καλή, οι αμερικάνοι τέτοιες σκηνές τις έχουν για ψωμοτύρι!).

:)

Link to comment
Share on other sites

 

Από ό,τι είχα διαβάσει,το ατύχημα είναι «απλά» ο λόγος που ο Άρης δεν πάει στη συνάντηση.

ακριβως ετσι ειναι

 

Η Σοφία φυσικά δεν το ξέρει αυτό και συνεχίζει τη ζωή της όπως είχε σχεδιάσει : το γάμο.

καλα το πας

Και συναντιούνται ξανά κάποια στιγμή. Αφότου έχει γίνει καλά ο ένας και έχει παντρευτεί η άλλη.

το μισο ειναι σωστο (αυτο σε σχεση με τον γαμο)

 

Δεν ξέρω πόσα επεισόδια θα πάρει για να συμβεί αυτό και πόσο θα μας μπλέξει χρονικά :p

 

οχι πολυ πιστεψε με κατι λιγοτερο απο 3 .. :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με την παρέα, στοιχηματίζαμε κατα πόσο αυτό που είδαμε είναι η αρχή του βιβλίου, και στο τέλος θα το ζήσει. Ξανα απο την αρχή δηλαδή.. καθόλου παράξενο αλλά ο Χριστόφορος είναι απρόβλεπτος.
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

pantws de nomizw na amfisvitei kaneis tis mousikes epiloges toy,einai kati pou paradexomaste oloi. opoio tragoudi anagnwrisate,a3izei na to postarete wstee na mporoume na ta vriskoume!
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Εγω παίδες έπαθα πλάκα με τη νέα αυτή ηθοποιό!!

ΣΥΓΝΩΜΗ αυτό το πλάσμα είναι ΕΛΛΗΝΙΔΑ 100%??

Τι πρόσωπο τι σώμα τι φωνή τι μαλλί είναι αυτο??

Εμεινα κόκκκαλο στον καναπέ... απίστευτη γυναίκα!

οσο για το στόρυ...

Κλασικό ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗΣ... κανείς δε ξέρει τι θα γίνει ή τι γίνεται κι αν ΟΛΑ είναι αληθινά ή το στόρυ ενός βιβλίου...

Πάντως η σκήνη στα ΟΡΘΙΑ ήταν ΟΛΑ τα λεφτά και με υποψιάζει βέβαια για τη συνέχεια...

Θα ξυπνήσει απο ΚΩΜΑ μετά απο αρκετά χρόνια ο ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗΣ...

Η άλλη θα παντρευτεί και θα κάνει παιδί που θα είναι του ΠΑΠΑΚ απο τη σκηνή του όρθιου σε συνδυασμό με το "ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!"

κλπ κλπ κλπ

Μουσική ΠΟΛΥ καλή

Πυρπασόπουλος ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ επιλογή τον πάω με χίλια είναι γαμώ τα παιδια!!!

Ο Λούλης μου τη σπάει είναι πολυ γκεόφατσα τωρα και κερατας...

Και η στρουμπουλή η φίλης της η ΣΑΠΦΩ είναι καλούλα...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ με κέρδισε αρκετα η σειρά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εμμονή την έχω κι εγώ... :X :O

Για φωτιστικό την νύχτα έχω φωτάκια χριστουγεννιάτικα μέσα σε ένα βάζο..

ρε τι κάνει ο άνθρωπος άμα βαριέται. :rolleyes: :D

 

 

Allo auto kalo mou. Allo sto spiti sou kai allo se kathe serial o prwtagwnistis na exei tis idies "skinothetikes anisuxies". katantaei kourastiko. Pantws akolouthei motiva kai auto de mou aresei katholou.

 

 

@alexasso, esy pou ta ksereis OLA auta? Anarwtiemai vre apla:)

Link to comment
Share on other sites

@alexasso, esy pou ta ksereis OLA auta? Anarwtiemai vre apla:)

 

Ξερω την συνεχεια μεχρι και το τριτο επεισοδιο περιπου :) :)

περιπου τοσο εχει γυρισει μεχρι τουλαχιτον 1,5 εβδομαδα πριν, τωρα πρεπει να γυρναει τα επομενα 3. :)

Link to comment
Share on other sites

Allo auto kalo mou. Allo sto spiti sou kai allo se kathe serial o prwtagwnistis na exei tis idies "skinothetikes anisuxies". katantaei kourastiko. Pantws akolouthei motiva kai auto de mou aresei katholou.

 

 

@alexasso, esy pou ta ksereis OLA auta? Anarwtiemai vre apla:)

pantws mono kai mono apo to treiler katalava oti einai pali anamesa se 2 ginaikes! alithevei? an alithevei tote einai gia ta mpaza...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
pantws mono kai mono apo to treiler katalava oti einai pali anamesa se 2 ginaikes! alithevei? an alithevei tote einai gia ta mpaza...
Μπα εδώ μάλλον αντιστράφηκε το σκηνικό,κατά το "μια γυναίκα,δύο άντρες" :p
Link to comment
Share on other sites

Εγω παίδες έπαθα πλάκα με τη νέα αυτή ηθοποιό!!

ΣΥΓΝΩΜΗ αυτό το πλάσμα είναι ΕΛΛΗΝΙΔΑ 100%??

Τι πρόσωπο τι σώμα τι φωνή τι μαλλί είναι αυτο??

Εμεινα κόκκκαλο στον καναπέ... απίστευτη γυναίκα!

 

Βοήθεια! Δεν μου άρεσε καθόλου, μάλιστα αναρωτήθηκα πώς και την διάλεξε!

Ούτε από εμφάνιση αλλά ούτε από ηθοποιία μου άρεσε!

Απόψεις... Πάντως θα το βλέπω

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Βοήθεια! Δεν μου άρεσε καθόλου, μάλιστα αναρωτήθηκα πώς και την διάλεξε!

Ούτε από εμφάνιση αλλά ούτε από ηθοποιία μου άρεσε!

Απόψεις... Πάντως θα το βλέπω

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ με τα μαλλιά ανέμελα.Όταν τα είχε πιασμένα όμως,την ώρα που χόρευε δεν ήταν καθόλου ωραία,σαν ποντίκι μου έμοιαζε,κι αυτό γιατί έχει πεταχτά αυτιά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ με τα μαλλιά ανέμελα.Όταν τα είχε πιασμένα όμως,την ώρα που χόρευε δεν ήταν καθόλου ωραία,σαν ποντίκι μου έμοιαζε,κι αυτό γιατί έχει πεταχτά αυτιά.

Συμφωνώ 100% :)

 

Το τραγούδι της Γαλάνη κυκλοφορεί κανονικά ή έχει γραφτεί για τη σειρά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Ωραίο τραγουδάκι..

Και η αρχή μου άρεσε που τραγούδαγε η Γαλάνη.

H κοπέλα εντάξει είναι..

 

Ο άλλος ο φίλος του Άρη κάπου αλλού τον θυμάμαι να παίζει... αλλά μου ξεφεύγει. :worry:

 

Και απο το AGB.gr αναλυτικά τα χθεσινά νούμερα..

 

http://tinypic.com/eh14k5.jpg

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

 

Το τραγούδι της Γαλάνη κυκλοφορεί κανονικά ή έχει γραφτεί για τη σειρά;

 

Το τραγούδι προϋπήρχε. Συγκεκριμένα βρίσκεται στο δίσκο της του 1991,«Φως».

 

Ο Χριστόφορος εμπνεύστηκε από αυτό για τον τίτλο της σειράς του και έχω ακούσει 2 εκδοχές για αυτό : Μια ότι το άκουσε στο ραδιόφωνο καθώς έγραφε και δεύτερη ότι το άκουσε όταν είχε πάει να δει τη Γαλάνη στο μαγαζί που τραγουδούσε,καλή ώρα όπως σε κάποια σκηνή της σειράς. Προτιμώ τη δεύτερη γιατί μου άρεσε η σκηνή στο μαγαζί :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry, αλλά δεν βλέπετε οτι το Δυο Μέρες Μόνο είναι το Κλείσε Τα Μάτια με μικροαλλαγές;;;;

 

Είπαμε να έχει ένα συγκεκριμένο στυλ ο Παπακαλιάτης αλλά εδώ μιλάμε για πλήρη αντιγραφή!!!

πχ.

 

Ο κολλητός του Παπακαλιάτη(βλ. Σερβετάλης στο ΚΤΜ και Πυρπασόπουλος στο ΔΜΜ) τα φτιάχνει με την κολλητή (βλ. Ματίκα στο ΚΤΜ και την καινούρια κοπέλα στο ΔΜΜ) της κοπέλας που γουστάρει αλλά δεν μπορεί να έχει επειδή κάποιο απαγορευτικό τους κόβει τη φόρα.

 

Γιατί το ομοφυλοφιλικό ζευγάρι (άντρες στο ΚΤΜ και γυναίκες στο ΔΜΜ);;;;

 

Όσο για τους διαλόγους του τύπου:

-Πώς περνάς;

-Παλέύω.

-Όλοι

-Το ξέρω

 

αυτό δε λέγεται γράφω σενάριο, αλλά μαθαίνω λεξούλες!!!!

 

Ίδια σχεδόν υπόθεση, ίδια σκηνοθεσία, περίπου ίδιοι ηθοποιοί (Λούλης, Παπακαλιάτης, αλλά και οι υπόλοιποι δεν διαφέρουν και πολύ εμφανισιακά από τους αντίστοιχους στο ΚΤΜ), και ρωτάω, ποιός ο λόγος να δει κανείς αυτή τη σειρά;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry, αλλά δεν βλέπετε οτι το Δυο Μέρες Μόνο είναι το Κλείσε Τα Μάτια με μικροαλλαγές;;;;

 

Είπαμε να έχει ένα συγκεκριμένο στυλ ο Παπακαλιάτης αλλά εδώ μιλάμε για πλήρη αντιγραφή!!!

πχ.

 

Ο κολλητός του Παπακαλιάτη(βλ. Σερβετάλης στο ΚΤΜ και Πυρπασόπουλος στο ΔΜΜ) τα φτιάχνει με την κολλητή (βλ. Ματίκα στο ΚΤΜ και την καινούρια κοπέλα στο ΔΜΜ) της κοπέλας που γουστάρει αλλά δεν μπορεί να έχει επειδή κάποιο απαγορευτικό τους κόβει τη φόρα.

 

Γιατί το ομοφυλοφιλικό ζευγάρι (άντρες στο ΚΤΜ και γυναίκες στο ΔΜΜ);;;;

 

Όσο για τους διαλόγους του τύπου:

-Πώς περνάς;

-Παλέύω.

-Όλοι

-Το ξέρω

 

αυτό δε λέγεται γράφω σενάριο, αλλά μαθαίνω λεξούλες!!!!

 

Ίδια σχεδόν υπόθεση, ίδια σκηνοθεσία, περίπου ίδιοι ηθοποιοί (Λούλης, Παπακαλιάτης, αλλά και οι υπόλοιποι δεν διαφέρουν και πολύ εμφανισιακά από τους αντίστοιχους στο ΚΤΜ), και ρωτάω, ποιός ο λόγος να δει κανείς αυτή τη σειρά;;;

 

 

Mη ξεχνάς ότι το κλείσε τα μάτια ήταν άλλη ιστορία με μάνα και κόρη.

Αλλά ντάξει, εδώ όλα τα σήριαλ όμοια είναι μεταξύ τους [ο ένας κερατώνει τον άλλο και μπλα μπλα μπλα.]

 

Απλά τυχαίνει να μ'αρέσει ο Παπακαλιάτης και το ομολογώ πως έχει ομοιότητες με το Κλείσε τα Μάτια, γι'αυτό ίσως και να μας αρέσει.

Η σειρά που με κάνει να αναρωτιέμαι, "αυτό θα είναι το τέλος;" "το τέλος θα είναι η αρχή;" και άλλες πολλά, με εξιτάρει.

 

Αλλα είπαμε.. γούστα είναι αυτά.

Και θα συμφωνήσω πως παρά το Big mother [καλή του ώρα.. :shifty: ] χίλιες φορές το Δυο Μέρες Μόνο.

 

Anyways .. είδωμεν!

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο επεισόδιο μόλις...

Δεν μπορώ να πω ότι ειναι κλασσικός ή μη Παπακαλιάτης, μιας και ειναι η πρώτη φορά που βλέπω κάποιο ολοκληρωμένο επεισόδιο σειράς (πλην Μήτσων) στην οποία παίζει. :w00t:

Μπορώ να πω όμως ότι παραμένει το ίδιο μέτριος ηθοποιός όμως. :down:

Σε όλο το επεισόδιο προσπαθούσα να θυμηθώ σε ποια μοιάζει η κοπέλα που παίζει το τσουλάκι. Τελικα κατέληξα ότι μοιάζει εκπληκτικά στη Νόνη Δούνια. :X

Για τη μουσική τα είπατε...

 

Μετριότητες σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

συγχαίρω τον παπακαλιάτη ως προς την ηλικίοα του και που έχει καταφέρει όλη την ελλάδα να συζητάει για εκέινον, επίσης έιανι ο μοναδικός σκηνοθέτης hollygoydianou επιπέδου.

διάβασα όλα όσα γράψατε, συμφωνώ σε αυτά και ίσως έπρεπε να γράψετε και άλλα, αλλά πρέπει να αναγνωρίσετε οτι είανι ο μοναδικός άνθρωπος που ξέρει να σκηνοθετεί πλέον εκτός από τον απόστολο ρήγα, όπως επίσης οτι βάζει θέματα που απασχολούν ανθρώπους ηλικίας 19-30 και όχι κλασσικά για την οικογένεια.

ειλικρινά του <<βγάζω το καπέλο>>.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πρώτο σηριαλ του που παρακολουθώ και ομολογώ ότι σε κρατάει!!!!

Καλό το σημερινό.

Αυτό που μου άρεσε ειναι οτι η υπόθεση κάνει άλματα (με την καλή έννοια) και δεν ειναι στασιμη.

 

Ανακαλύπτω τον τροχό; :p

Link to comment
Share on other sites

Λούλης: Σου θυμίζει το μέρος τη δικιά σου;

Παπακαλιάτης: Όχι, τη δικιά σου

 

:rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...