Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oντος αυτο γινεται.Με το που βλεπεις αγγελια για arc ειναι ηδη πουλημενο!Και ειχα μια χαρα την κυριακη που εκανα την παραγελια στο ebw :D και εφαγα μια κρυαδα την δευτερα μολις με πηραν τηλ και μου ειπαν σε 10-15 ημερες περιπου. :(

Οσοι προλαβαν τυχεροι.....εμεις θα περιμενουμε προς το παρον....

 

Πράγματι,η συσκευή είναι πολύ καλή (έχω κολλήσει..)-Την έχω στα χέρια μου δύο εβδομάδες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,αλλά παιδιά...ψυχραιμία..!

Αν διαβάσει (που σίγουρα το κάνουν) από την Ελληνική Sony Ericsson κάποιος,εκδηλώσεις θαυμασμού και ζήτησης εδώ μέσα,θα τσιμπήσουν και άλλο την τιμή.Αφού βλέπετε πως οι άνθρωποι,μας αντιμετωπίζουν ως δεύτερης κατηγορίες πολίτες.

Από που και ως που,δηλαδή, η τιμή να είναι στην Ελλάδα γύρω στα 555 ευρώ (έτσι ανέφεραν τα καταστήματα μέχρι πριν 1 εβδομάδα που "αναμενόταν" να κυκλοφηρήσει),και μάλιστα με κάρτα μνήμης 8Gb και χωρίς καλώδιο HDMI..?Μας θεωρούν τόσο πρόβατα,βρε αδελφέ..?

Εξοργίζομαι...:angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα κι απο μένα.

Χαρούμενος ιδιοκτήτης του Arc εδώ και αρκετές μέρες.

Το μονο απ το οποίο είμαι απογοητευμένος είναι η ποιότητα των φωτογραφίων.

Περαν του ότι ενας φίλος με Ν7 με έκανε ρόμπα (12ΜP Carl Zeiss ειναι αυτο), αλλά συγκρίνοντας φωτό νομίζω οτι το παλιό μου xperia 10mini pro έβγαζε αν όχι καλύτερες, τουλάχιστον εξίσου καλές φωτογραφίες με το Arc.

 

Για να είμαι και πιο συγκεκριμένος, δεν αναφέρομαι σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού οπου το κινητό τα σπάει, αλλά σε κανονικές φωτο με κανονικό φωτισμό.

Εκεί με το που κάνω λίγο ζουμ, η είκονα αμέσως σπάει και θωλώνει, χωρίς να μπορεί να δικαιολογίσει τα 8MP ανάλυσης της.

 

Οι υπολοίποι πως το βλέπετε το θέμα?

 

 

-----------------------------

Προφανώς πιο πάνω εννοώ Ν8. Μάλλον έπαιζα πολύ MASS EFFECT

 

Mπορεις και κανεις zoom στα 8mp? γιατι εγω μπορω μονο στα 2mp!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις και κανεις zoom στα 8mp? γιατι εγω μπορω μονο στα 2mp!!!!

 

Δεν μπορείς να κάνεις zoom στα 8MP.

Προφανώς ο φίλος να εννοεί ψηφιακό zoom...

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις και κανεις zoom στα 8mp? γιατι εγω μπορω μονο στα 2mp!!!!

 

Εννοώ όταν επεξεργάζομαι την φωτογραφία στον υπολογιστή μου.

At the edge of infinity a true man stands alone

Huawei Honor 8 64/4 - Xiaomi Note 3 Special Edition - Sony xperia Z3

Asus Nexus 7 3G 32GB - Cube iWork8 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον βλεπουμε οτι μα ςκοροιδευουν, το θεμα ειναι να μη τσιμπαμε!

ειναι μεγαλη βλακεια να το παρει καποιος απο κοσμοτε κλπ! Πληρωνεις περισσοτερα για ιδια συσκευη κ φθηνοτερο πακετο!!!!

 

εγω θα το παρω οπωσδηποτε απο ebw

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ όταν επεξεργάζομαι την φωτογραφία στον υπολογιστή μου.

 

παιδια εγω εβαλα κατι φωτογραφιες μεσα στο στικ οι οποιες ηταν τραβηγμενες με πολυ καλη φωτογραφικη sony, πολλα μεγκαπιξελς,κτλ. και τις οποιες στον υπολογιστη μου οσο και να την κανεις (οποιαδηποτε) ζουμ δεν χανει καθολου ποιοτητα.

Στο τηλεφωνο οταν παω να την κανω την πρωτη "σκαλα" ζουμ χαλαει και τη δειχνει ΘΟΛΗ.

Ειμαι ψιλοπαρμενος. Δεν το εχω κανει το ιδιο με φωτο που πηρα απο το κινητο γιατι φοβαμαι οτι θα απογοητευτω.Εδω την τελεια φωτο απο την τελεια μηχανη, την μαμαει :protest:

Link to comment
Share on other sites

Για 50 ευρω διαφορα απο το Samsung i91000 μαλλον θα περιμενω το Samsung

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα κατι φωτογραφιες μεσα στο στικ οι οποιες ηταν τραβηγμενες με πολυ καλη φωτογραφικη sony, πολλα μεγκαπιξελς,κτλ. και τις οποιες στον υπολογιστη μου οσο και να την κανεις (οποιαδηποτε) ζουμ δεν χανει καθολου ποιοτητα.

Στο τηλεφωνο οταν παω να την κανω την πρωτη "σκαλα" ζουμ χαλαει και τη δειχνει ΘΟΛΗ.

Ειμαι ψιλοπαρμενος. Δεν το εχω κανει το ιδιο με φωτο που πηρα απο το κινητο γιατι φοβαμαι οτι θα απογοητευτω.Εδω την τελεια φωτο απο την τελεια μηχανη, την μαμαει :protest:

Σε μενα δεν ισχυει αυτο!. αλλα μην ξεχναμε οτι η αναλυση της οθονης του κινητου ειναι συγκεκριμενη.

 

Για 50 ευρω διαφορα απο το Samsung i91000 μαλλον θα περιμενω το Samsung

 

ημουν και εγω σε αυτο το διλημα, σαν προηγουμενος κατοχος galaxy s απλα ηθελα κατι διαφορετικο. παντως δεν νομιζω οτι θα ειναι 50€ η διαφορα¨: amazon.de 545.90 + 30 euro μεταφορικα = 575 τελικο.... sony arc 465 γερμανικο μεν αλλα απο ελλαδα και με full πακετο... ενταξει απο δυνατοτητες το G2 καλυτερο αλλα πιστεψε με, ειδα και το lg 2x στην πραξη, δεν ειδα διαφορες, το ιδιο γρηγορα φορτωνα στο νετ , ιδια ταχυτητα ειχα στα δωρεαν παιχνιδια του μαρκετ, βεβαια το lg ειχε και αθλια οθονη ....τωρα στα παιχνιδια ισως να εχει σε κανενα 3D καποιες διαφορες. Βεβαια το LG δεν ειναι G2 αλλα και αυτο το iphone στυλ με εκνευριζει.:shifty:

To μονο που με εχει στεναχωρησει λιγο ειναι το προβληματακι με το wifi , δεν μου κολλαει συχνα αλλα ειναι σπαστικο. παντως διαβασα οτι θα το διορθωσουν.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα κατι φωτογραφιες μεσα στο στικ οι οποιες ηταν τραβηγμενες με πολυ καλη φωτογραφικη sony, πολλα μεγκαπιξελς,κτλ. και τις οποιες στον υπολογιστη μου οσο και να την κανεις (οποιαδηποτε) ζουμ δεν χανει καθολου ποιοτητα.

Στο τηλεφωνο οταν παω να την κανω την πρωτη "σκαλα" ζουμ χαλαει και τη δειχνει ΘΟΛΗ.

Ειμαι ψιλοπαρμενος. Δεν το εχω κανει το ιδιο με φωτο που πηρα απο το κινητο γιατι φοβαμαι οτι θα απογοητευτω.Εδω την τελεια φωτο απο την τελεια μηχανη, την μαμαει :protest:

 

Επίσης περίμενε λίγο να δεις αν την φορτώνει σωστά γιατί ίσως απαιτήσει λίγο χρόνο για να εστιάσει σωστά.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα κατι φωτογραφιες μεσα στο στικ οι οποιες ηταν τραβηγμενες με πολυ καλη φωτογραφικη sony, πολλα μεγκαπιξελς,κτλ. και τις οποιες στον υπολογιστη μου οσο και να την κανεις (οποιαδηποτε) ζουμ δεν χανει καθολου ποιοτητα.

Στο τηλεφωνο οταν παω να την κανω την πρωτη "σκαλα" ζουμ χαλαει και τη δειχνει ΘΟΛΗ.

Ειμαι ψιλοπαρμενος. Δεν το εχω κανει το ιδιο με φωτο που πηρα απο το κινητο γιατι φοβαμαι οτι θα απογοητευτω.Εδω την τελεια φωτο απο την τελεια μηχανη, την μαμαει :protest:

 

ημουν και εγω σε αυτο το διλημα, σαν προηγουμενος κατοχος galaxy s απλα ηθελα κατι διαφορετικο. παντως δεν νομιζω οτι θα ειναι 50€ η διαφορα¨: amazon.de 545.90 + 30 euro μεταφορικα = 575 τελικο.... sony arc 465 γερμανικο μεν αλλα απο ελλαδα και με full πακετο... ενταξει απο δυνατοτητες το G2 καλυτερο αλλα πιστεψε με, ειδα και το lg 2x στην πραξη, δεν ειδα διαφορες, το ιδιο γρηγορα φορτωνα στο νετ , ιδια ταχυτητα ειχα στα δωρεαν παιχνιδια του μαρκετ, βεβαια το lg ειχε και αθλια οθονη ....τωρα στα παιχνιδια ισως να εχει σε κανενα 3D καποιες διαφορες. Βεβαια το LG δεν ειναι G2 αλλα και αυτο το iphone στυλ με εκνευριζει.:shifty:

To μονο που με εχει στεναχωρησει λιγο ειναι το προβληματακι με το wifi , δεν μου κολλαει συχνα αλλα ειναι σπαστικο. παντως διαβασα οτι θα το διορθωσουν.

 

Τελικά καλό το arc αλλά τα έχει τα προβληματάκια του(ασχέτως αν το πούλησα πλέον) και καθόμουν και αναρωτιούμουν για ποιο λόγο τελικά δίνω 460 € παίρνοντας ενα κινητό που πέρα από εμφάνιση ωραία και ταχύτητα Android ουσιαστικά δεν μπορεί να προσφέρει λειτουργίες multimedia/camera χωρίς να σε προβληματίζει λίγο εώς πολύ και εξηγούμαι:

1) Γιατί να μην έχω zoom στην κάμερα:mad:,τόσο δύσκολο είναι(so what που είναι ψηφιακό και θα χαλάσει η εικόνα-πρόβλημα μου είναι) στην λήψη βίντεο τι θα χαλάσει δηλαδή που έτσι κι΄αλλιώς έχει ενα μικρό lag σχεδόν πάντα στο ξεκίνημα..

2)Το θέμα με το Wifi είναι υπαρκτό και ομολογώ δεν το καταλαβα αμέσως στις πρώτες αποσυνδέσεις και μάλλον δεν θα το χρέωνα στο arc(το οποίο μου άρεσε τρελλά) αλλά στο router μου....ευτυχώς μετά από παρατήρηση και με την βοήθεια του Google είδα ότι υπάρχει θέμα που μακάρι να μην είναι HW(κανα τσιπάκι της 1ης παρτίδας ή ασυμβατότητας ή....και να λυθεί με αναβάθμιση λογισμικού.

3)Γιατί να μην μπορώ να βάζω avi,mkv και να τα παίζει αμέσως χωρίς την βοήθεια κάποιου player.

4)Η μπαταρία 1-2 μέρες.....

Τελικά για τα λεφτά που θα ζητάνε εδώ(550) δεν θα αξίζει σε καμμία περίπτωση ειδικά όταν θα μπορείς να έχεις SGS2 με μικρή διαφορά(άντε +50 €)....όσοι το σκέφτεστε προτείνω να το ξανασκεφτείτε γιατί οι μικρές απογοητεύσεις που θα έχετε σε σχέση με τα 460-550 € θα είναι πολύ εκνευριστικές....;)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά όταν έχεις δώσει 460 € που είναι το πρόβλημα να κατεβάσεις έναν άλλο player?

Δεν υπερασπίζομαι το arc γιατί δεν το έχω δουλέψει αλλά παρόμοια προβλήματα θα βρεις και στο sgs 2. Τυχαίο είναι το ότι όσοι είχαν το sgs λένε ότι έπρεπε να του κάνουν διάφορες αλλαγές για να λειτουργεί στο μέγιστο των δυνατοτήτων του?

Από αυτά που αναφέρεις το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι το wi fi.

Link to comment
Share on other sites

....Από αυτά που αναφέρεις το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι το wi fi...

... το οποίο, να σημειώσω, δεν παρουσιάζεται σε όλους. Τόσο στο κατάστημα, όσο και στο σπίτι (Thomson TG585 και Linksys WAG200 αντίστοιχα) δεν χάνει ποτέ τη σύνδεση... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά όταν έχεις δώσει 460 € που είναι το πρόβλημα να κατεβάσεις έναν άλλο player?

Δεν υπερασπίζομαι το arc γιατί δεν το έχω δουλέψει αλλά παρόμοια προβλήματα θα βρεις και στο sgs 2. Τυχαίο είναι το ότι όσοι είχαν το sgs λένε ότι έπρεπε να του κάνουν διάφορες αλλαγές για να λειτουργεί στο μέγιστο των δυνατοτήτων του?

Από αυτά που αναφέρεις το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι το wi fi.

Το Wifi και η κάμερα που θα έπρεπε να έχει zoom in/out όπως σε όλες τις ανταγωνιστικές προτάσεις.Εξειδικεύτηκα στο arc με αφορμή αυτά που θεωρώ πλέον ως μη αποδεκτά μετά από τόσα χρόνια αλλά γενικευμένα πρέπει να απαιτούμε την εξέλιξη που ισχυρίζονται οι κατασκευαστές ότι έκαναν σε νέα μοντέλα να γίνεται άμεσα αντιληπτή(το Χ10 ξεκίνησε με αρκετές ελλέιψεις αλλά και το arc ξεκίνησε με μικροπροβλήματα και μια έλλειψη συγκριτικά,την έλλειψη zoom....) και όχι να περιμένουμε με κατανόηση για αναβαθμίσεις ενώ έχουμε ήδη πληρώσει ενα σεβαστό ποσό για μια συσκευή που σχετικά δυσλειτουργεί στην έναρξη διάθεσης της(αλλιώς καλύτερα θάναι να μην παίρνουμε στην αρχή μια νέα συσκευή αλλά να περιμένουμε κάνα 6μηνο μέχρι να λυθούν τα όποια προβλήματα).

Κατανοώ πως σε πολλούς υποψηφίους αγοραστες τελικά δεν αρέσουν αυτά που γράφω(μια που το πήρα και το είχα κάποιες μέρες) αλλά αν στην θέση τους διάβαζα από κάποιον άλλο τέτοια σίγουρα θα ήμουν πιο επιφυλακτικός στην αγορά του,τα λεφτά είναι πολλά για να παίρνουμε κάτι που αρχικά δεν αποδίδει σωστά,εύχομαι κάποιοι να εκτιμήσουν ότι δεν "θάβω" το arc αλλά λέω απλώς πως υπάρχουν κάποια ζητηματάκια και είναι ευτύχημα τελικά που θα καθυστερήσει η επίσημη κυκλοφορία του(μπας και έρθουν διορθωμένες συσκευές σε μεγάλο ποσοστό μετά το αρχικό feedback στα διάφορα forums τα οποία είμαι σίγουρος παρακολουθούνται στενά από την SE;)).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνεις που τα λες γιατί αυτό ενδιαφέρει τους περισσότερους, να διαβάσουν και τα αρνητικά για να αποφασίσουν αν θα το πάρουν ή όχι.

Απλά αν κάτι λύνεται με εφαρμογές που υπάρχουν στο Market θεωρώ ότι δεν είναι πρόβλημα γιατί η συσκευή έχει φτιαχτεί για να λειτουργεί με επιπλέον εφαρμογές έτσι κι αλλιώς. Μάλιστα πολλοί κάνουν root και βγάζουν τις default εφαρμογές για να βάλουν άλλες που τους βολεύουν περισσότερο. Έτσι το θέμα της divx xvid υποστήριξης out of the box (με κάποιον άλλο player) ή ακόμα και του zoom της κάμερας (αν δεν κάνω λάθος με εφαρμογή όπως το vignette έχεις ζουμ) τουλάχιστον για μένα δεν είναι καν πρόβλημα. Η μπαταρία δε δυστυχώς στα smartphone δεν κρατάει παραπάνω από 2 μέρες και αυτό ισχύει για όλα τουλάχιστον στο android (κάποιοι μάλιστα την επαίνεσαν κιόλας.)

 

Το πρόβλημα με το wi fi είναι σημαντικό φυσικά και μου κάνει εντύπωση που από την se δεν το έλαβαν υπόψιν τους από τη στιγμή που παρόμοια προβλήματα είχαν αναφερθεί και για το x8 (ενδεχομένως και για άλλα μοντέλα της σειράς xperia).

 

Κατα τ'άλλα η άποψή μου είναι ότι όλες τις συσκευές πρέπει να τις αγοράζουμε 2-3 μήνες μετά την κυκλοφορία τους ώστε να γνωρίζουμε από πριν τα πιθανά τους προβλήματα αλλά και να πετύχουμε και καλύτερη τιμή.

Φιλικά πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Καποια μικροπροβληματα τα εχει σιγουρα ,οπως συμβαινει και με ολες τις συσκευες.Τελεια συσκευη δεν υπαρχει ειδικα για απαιτητικους χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Το Wifi και η κάμερα που θα έπρεπε να έχει zoom in/out όπως σε όλες τις ανταγωνιστικές προτάσεις.Εξειδικεύτηκα στο arc με αφορμή αυτά που θεωρώ πλέον ως μη αποδεκτά μετά από τόσα χρόνια αλλά γενικευμένα πρέπει να απαιτούμε την εξέλιξη που ισχυρίζονται οι κατασκευαστές ότι έκαναν σε νέα μοντέλα να γίνεται άμεσα αντιληπτή(το Χ10 ξεκίνησε με αρκετές ελλέιψεις αλλά και το arc ξεκίνησε με μικροπροβλήματα και μια έλλειψη συγκριτικά,την έλλειψη zoom....) και όχι να περιμένουμε με κατανόηση για αναβαθμίσεις ενώ έχουμε ήδη πληρώσει ενα σεβαστό ποσό για μια συσκευή που σχετικά δυσλειτουργεί στην έναρξη διάθεσης της(αλλιώς καλύτερα θάναι να μην παίρνουμε στην αρχή μια νέα συσκευή αλλά να περιμένουμε κάνα 6μηνο μέχρι να λυθούν τα όποια προβλήματα).

Κατανοώ πως σε πολλούς υποψηφίους αγοραστες τελικά δεν αρέσουν αυτά που γράφω(μια που το πήρα και το είχα κάποιες μέρες) αλλά αν στην θέση τους διάβαζα από κάποιον άλλο τέτοια σίγουρα θα ήμουν πιο επιφυλακτικός στην αγορά του,τα λεφτά είναι πολλά για να παίρνουμε κάτι που αρχικά δεν αποδίδει σωστά,εύχομαι κάποιοι να εκτιμήσουν ότι δεν "θάβω" το arc αλλά λέω απλώς πως υπάρχουν κάποια ζητηματάκια και είναι ευτύχημα τελικά που θα καθυστερήσει η επίσημη κυκλοφορία του(μπας και έρθουν διορθωμένες συσκευές σε μεγάλο ποσοστό μετά το αρχικό feedback στα διάφορα forums τα οποία είμαι σίγουρος παρακολουθούνται στενά από την SE;)).

Διαβαζοντας ολα τα προηγουμενα ποστ σου , νομιζω τι το αγορασες και το πουλησες δυο φορες, αν θες δικαιολογισε μας αυτη σου την "συνηθεια" να αλλαζεις συσκευες καθε δυο τρεις μερες , για να καταλαβουμε ποσο αξιοπιστος εισαι στις αναφορες σου .Εμεις οι μελλοντικοι χρηστες αυτου του τηλεφωνου - η του sg2(που ξερεις οτι δεν θα εχει προβληματα)- πολυ θα θελαμε να ξερουμε που πραγματικα αξιζει να "επενδυσουμε τα 550 ευρω μας , σε τετοιους δυσκολους καιρους.

Φιλικα παντα :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τ'άλλα η άποψή μου είναι ότι όλες τις συσκευές πρέπει να τις αγοράζουμε 2-3 μήνες μετά την κυκλοφορία τους ώστε να γνωρίζουμε από πριν τα πιθανά τους προβλήματα αλλά και να πετύχουμε και καλύτερη τιμή..

 

Σ'αυτό φίλε μου,έχεις απόλυτο δίκιο... :)

Αν και κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες της συσκευής,συμφωνώ σε αυτό που λές.Οι μέρες που ζούμε,είναι δύσκολες και πρέπει να είμαστε εγκρατείς...τα χρήματα που ζητάνε όπως και να έχει, είναι πολλά..και πρέπει να τα σεβόμαστε.

Ωστόσο,θα ήθελα να πω πως σε εμένα προσωπικά δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με το wifi και πραγματικά,απορώ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας ολα τα προηγουμενα ποστ σου , νομιζω τι το αγορασες και το πουλησες δυο φορες, αν θες δικαιολογισε μας αυτη σου την "συνηθεια" να αλλαζεις συσκευες καθε δυο τρεις μερες , για να καταλαβουμε ποσο αξιοπιστος εισαι στις αναφορες σου .Εμεις οι μελλοντικοι χρηστες αυτου του τηλεφωνου - η του sg2(που ξερεις οτι δεν θα εχει προβληματα)- πολυ θα θελαμε να ξερουμε που πραγματικα αξιζει να "επενδυσουμε τα 550 ευρω μας , σε τετοιους δυσκολους καιρους.

Φιλικα παντα :)

Τυχαίνει να γνωρίζω άτομα που ασχολούνται αρκετά με ανταλλαγές/αγορές κινητών τόσο σε αυτό το forum όσο και έξω από αυτό και έτσι συχνά προκύπτουν συναλλαγές όπως αυτή που πήρα το arc twice...δεν μπορείς να κρίνεις αξιοπιστία όμως σε αναφορά προβλημάτων μιας συσκευής που επιβεβαιώνονται και από άλλους κατόχους σε κάποιο βαθμό(προσωπικά μέσα στις πρώτες 2 ώρες χρήσης μιας νεας συσκευής διακρίνω αμέσως που πάσχει έστω και επιφανειακα και το μυστικό είναι τα repeating patterns,δηλαδή πχ. στο arc από την 1η ώρα κατάλαβα ότι όταν ξεκινούσα λήψη βίντεο στα 720p είχε ένα ανεπαίσθητο αλλά υπαρκτο glitch...το οποίο μετά από reboots ξαναγινόταν-και στις δύο συσκευές που είχα,οπότε και στατιστικά να το δω πάλι δε κολλάει....υπάρχουν τα repeating patterns λοιπόν και βάσει αυτών προσδιορίζω σε πολλούς τομείς την γενικότερη προσδοκούμενη ανα περίπτωση απόδοση μιας συσκευής),το ζήτημα δεν είναι η αξιοπιστία αλλά να μην φοράμε παρωπίδες επειδή δώσαμε πχ. 500 και προσπαθούμε να παραβλέψουμε τις αδυναμίες του καινούργιου μας αποκτήματος προσπαθώντας να πείσουμε και τους άλλους.

Επίσης δεν είμαι σύμβουλος επενδύσεων "κινητών".....όποιος θέλει θα πάρει το arc και θα το κρίνει μόνος του και μπορεί να συμφωνήσει με τα γραφόμενα μου εν μέρει μπορεί και όχι,το μονο που είναι σίγουρο είναι πως δεν χρειάζεται και πολύ χρονικό διάστημα για να δεις τι αξίζει απ΄την αρχή και ποια τα potentials του συγκριτικά με άλλα ή και όχι.....;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα!! Απο το μεσημέρι που το έπιασα στα χέρια μου δεν ξεκολλάω! Πράγματι έχει ότι δεν είχε το Χ10 και έιμαι υπέρικανοποιημένος! :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Υπάρχει τρόπος να δημιουργήσεις φακέλους ΜΕΣΑ στο menu??? (δεν εννοώ στην homescreen, εκεί είναι γνωστός ο τρόπος...)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Υπάρχει τρόπος να δημιουργήσεις φακέλους ΜΕΣΑ στο menu??? (δεν εννοώ στην homescreen, εκεί είναι γνωστός ο τρόπος...)

 

Απ' ότι ξέρω, αυτό δεν γίνεται στα Android

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος κατοχος του arc το sygic aura ?? και εαν ναι δουλευει σωστα???

 

 

Καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολους!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει εγω το 2.1.3 και δουλευει σε xperia play τελεια αρα θα δουλεψει σιγουρα και σε arc.εχεις καμια απαντηση σε αυτο που ρωτησα πιο πανω?κανεις δεν βοηθαει?

 

Δυστυχως φιλε μου δεν ξερω να σου απαντησω μιας και δεν ειμαι master ακομα στο android.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

http://www.electricpig.co.uk/2011/04/07/sony-ericsson-xperia-arc-review/

 

Εδω λεει οτι εχει μπροστιμη καμερα αν και δεν το ξερουμε . Για ψαξτε το λιγο αυτοι που το χετε .

 

Εντωμεταξυ στο βιντεο ακουγεται ενας σπαστικος θορυβος που αν κρινω απο αυτο μαλλον η ποιοτητα του βιντεο δεν θα ναι καλη οπως θα θελα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...διαβασα 39 σελιδες μονο για το arc! μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει πλεονεκτηματα,μειοντεκτηματα και σε σχεση με τον ανταγωνισμο που βρησκεται?

ευχαριστω!:)

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...