Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το θέμα με το screen protector είναι tricky... ψάχτε στο youtube για τον τρόπο χρήσης... To screen protector είναι η πιο παχιά ζελατίνα και μπρος και πίσω έχει κολλημένες δύο πιο λεπτές!!!!!

 

Σε αυτή που έχει το πακέτο του Arc ... βγάζεις την νο1 και μετά βάζεις το screen protector πάνω στο κινητό, σιγά σιγά, από την μια άκρη προς την άλλη ενώ ταυτόχρονα με μία πιστωτική κάρτα την πιέζεις ώστε να φύγει ο αέρας... μετά βγάζεις την νο2 ζελατίνα... πάνω στην οποία έτριβες την πιστωτική κάρτα, ὠστε να μην τραυματίσεις το screen protector...

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ε μα φίλε μου εκεί είναι το θέμα. Υπό συνθήκες θορύβου τι ηχογράφηση κάνει. Αν τραβάω βίντεο μέσα στο σπίτι μου με απολυτη ησυχία όλα καλά θα είναι.

 

Μα τα αμαξια λογικο ειναι να κανουν θορυβο .

 

Το θεμα ειναι αμα ειναι τερμα η μουσικη οπως στα μαγαζια αν θα ηχογραφει με πολυ θορυβο ή θα τον περιοριζει ή εστω αν υπαρχει καποια εφαρμογη επεξεργασιας ωστε να μειωνει τον θορυβο μετεπειτα

 

Sony Ericsson Bootloader Unlock

Είναι πολύ μπροστά η Sony Ericsson... Είναι σαν να φτιάχνει η Apple δικό της site με τίτλο... "How to jailbreak your iPhone"... :blink:

 

Για να καταλαβω μας λεει πως να κανουμε root το κινητο μας ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αποφάσισα να πάρω το ασημί...

 

σε τηλεφωνική επικοινωνία με το ebw μου είπαν πως υπάρχει μόνο το μπλέ όπως δείχνει και στο site. Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάπου αλλού η αντίστοιχη συσκευασία σε ασημί ???

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

μάλλον αποφάσισα να πάρω το ασημί...

 

σε τηλεφωνική επικοινωνία με το ebw μου είπαν πως υπάρχει μόνο το μπλέ όπως δείχνει και στο site. Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάπου αλλού η αντίστοιχη συσκευασία σε ασημί ???

 

Και εγω ενδιαφερομαι για το ασημι αυστηρα,Καμια ιδεα που μπορουμε να το βρουμε?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αποφάσισα να πάρω το ασημί...

 

σε τηλεφωνική επικοινωνία με το ebw μου είπαν πως υπάρχει μόνο το μπλέ όπως δείχνει και στο site. Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάπου αλλού η αντίστοιχη συσκευασία σε ασημί ???

 

Και εγω ενδιαφερομαι για το ασημι αυστηρα,Καμια ιδεα που μπορουμε να το βρουμε?

Πάρτε το μπλε πριν τελειώσει,το ασημί μετά τον Μαϊο το βλέπω με φτωχό "ελληνικό" πακέτο.....:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει έρθει μέχρι τότε.

 

Ξερεις αν θα χει ερθει και απο Cosmote μεχρι τοτε που λες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν θα χει ερθει και απο Cosmote μεχρι τοτε που λες ?

 

Εχθές το μεσημέρι,μίλησα με κάποιον εκπρόσωπο από τη Sony Ericsson, ο οποίος ισχυρίστηκε με επιμονή πως η συσκευή (και στα δύο χρώματα) θα κυκλοφορήσει κανονικά μέχρι το τέλος του μήνα...!

Θα αποδειχθεί αν αυτό είναι αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει λίγο με το screen protector...:lol:,λοιπόν πάνω στην οθόνη έχει ζελατίνα όταν το βγάζεις από το κουτί(όπως όλα τα κινητά αφής πλέον ή σχεδόν όλα) μετά το screen protector είναι ένα, απλά είναι κολλημένο σε μια ισομεγεθή διάφανη μεμβράνη γιατί και το ίδιο έχει κολλώδη ουσία άρα δεν θα μπορούσε να είναι χύμα στο διάφανο φακελάκι.Λογικά μπορείς να κολλήσεις και την διάφανη μεμβράνη ή να αφήσεις την αρχική ζελατινα αλλά δεν έχουν την αντοχή του screen protector ούτε είναι το ίδιο ακριβώς υλικό.Μην νομίζουν και οι υποψήφιοι αγοραστές πως έχει τόσα screen protectors και απογοητευτούν όταν βρουν μονο 1.........:);)

 

Επειδη σχεδον παντα προσεχω τι λεω, θα ξαναπω οτι το κινητο απο

το κουτι του εχει: ενα screen protector κολλημενο απευθειας πανω στην οθονη, απο πανω της κολλημενη τη σκληρη ζελατινα (αυτη με το αυτακι για να την ξεκολλησεις και που την εχοθν ολα τα κινητα αφης) και αλλη μια (τριτη) εκτος κινητου και εντος κουτιου

προστατευμενη για να την τοποθετησεις εσυ.

Οποιος εχει το κινητο μπορει να το τσεκαρει!!!

Θα δει οτι βγαζοντας τη σκληρη ζελατινα με το αυτακι και παρατηροντας προσεκτικα στις γωνιες της οθονης υπαρχει "κατι" (το screen protector) που βαζοντας απαλα το νυχι σκαλωνει(αυτο για οσους εχουν πρεσβυωπια).

Η παρατηρηση σου , λοιπον ηταν σωστη, αλλα επεσες σε πιο παρατηρητικο!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το μεσημέρι,μίλησα με κάποιον εκπρόσωπο από τη Sony Ericsson, ο οποίος ισχυρίστηκε με επιμονή πως η συσκευή (και στα δύο χρώματα) θα κυκλοφορήσει κανονικά μέχρι το τέλος του μήνα...!

Θα αποδειχθεί αν αυτό είναι αλήθεια..

Οπως και η αυξημένη τιμή βέβαια....:lol:;)

Επειδη σχεδον παντα προσεχω τι λεω, θα ξαναπω οτι το κινητο απο

το κουτι του εχει: ενα screen protector κολλημενο απευθειας πανω στην οθονη, απο πανω της κολλημενη τη σκληρη ζελατινα (αυτη με το αυτακι για να την ξεκολλησεις και που την εχοθν ολα τα κινητα αφης) και αλλη μια (τριτη) εκτος κινητου και εντος κουτιου

προστατευμενη για να την τοποθετησεις εσυ.

Οποιος εχει το κινητο μπορει να το τσεκαρει!!!

Θα δει οτι βγαζοντας τη σκληρη ζελατινα με το αυτακι και παρατηροντας προσεκτικα στις γωνιες της οθονης υπαρχει "κατι" (το screen protector) που βαζοντας απαλα το νυχι σκαλωνει(αυτο για οσους εχουν πρεσβυωπια).

Η παρατηρηση σου , λοιπον ηταν σωστη, αλλα επεσες σε πιο παρατηρητικο!!!:lol::lol:

edit.Εχεις απόλυτο δίκιο,απλά είναι τόσο καλά κολλημένο πάνω(από την γραμμή παραγωγής προφανώς) που νόμιζα όντως ότι αυτό που επιανε το δάχτυλο στις γωνίες ήταν το γυαλί....συυγγνώμη λοιπόν που βιάστηκα,φίλε μου,είχες δίκιο.

Εγώ το έβγαλα πάντως και παρατήρησα πιο μεγάλη ακρίβεια/ευαισθησία στην αφή,αφού είναι και ανθεκτικό στις γρατζουνιές http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_arc-3619.php ....έτσι θα το αφήσω.

Ουσιαστικά λοιπόν έχεις ένα προεγκατεστημένο screen protector και άλλο ένα για όταν φθαρεί αυτό που έχει πάνω,δηλαδή 2.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι φαινεται στην οθονη κατι σαν screen protector.Ισως να υπαρχει σε ολες τις οθονες,δε ξερω τωρα το παρατηρησα πρωτη φορα.Δε νομιζω να βγαινει ομως.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το μεσημέρι,μίλησα με κάποιον εκπρόσωπο από τη Sony Ericsson, ο οποίος ισχυρίστηκε με επιμονή πως η συσκευή (και στα δύο χρώματα) θα κυκλοφορήσει κανονικά μέχρι το τέλος του μήνα...!

Θα αποδειχθεί αν αυτό είναι αλήθεια..

 

θεωρω πως απλα η s.e δε θελει να χασει κι αλλες πωλησεις, απο..παραεισαγωγες. Οποτε λεει αυτο για να κρατησει οσο μπορει τους υποψηφιους αγοραστες.

 

Το παραπανω ειναι μια αισθηση που επηρεαζεται απ τη δικη μου συνομιλια με υπευθυνο της s.e στο public του mall. Το χα γραψει και λιγες μερες πριν. Το παιδι μου ειπε οτι πριν τον Μαιο δε παιζει να ρθει.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Active noise cancellation with dedicated mic

 

Αυτο αναφερει στο gsmarena , αμα ειναι για το βιντεο και την ηχογραφηση θα ειναι καλο .

 

 

Εχει ρυθμιστη φωτεινοτητας της οθονης ?

 

Εχει αισθητηρα ωστε αν ειναι κοντα στο αυτι να σβηνει η οθονη για να μην πατηθει καποιο κουμπι καταλαθος ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

gia sas 8a i8ela na rwtiso kapoia pragmata gia to arc,mias k prin ligo to pariggeila apo ebw k enas apo tous logous eiste k seis.elpizo na kana kala...!!!

 

Καλά έκανες αλλά μην γράφεις με greeklish, απαγορεύεται από τους κανόνες του forum ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως απλα η s.e δε θελει να χασει κι αλλες πωλησεις, απο..παραεισαγωγες. Οποτε λεει αυτο για να κρατησει οσο μπορει τους υποψηφιους αγοραστες.

 

Το παραπανω ειναι μια αισθηση που επηρεαζεται απ τη δικη μου συνομιλια με υπευθυνο της s.e στο public του mall. Το χα γραψει και λιγες μερες πριν. Το παιδι μου ειπε οτι πριν τον Μαιο δε παιζει να ρθει.

 

Εγώ πιστεύω ότι όσοι είναι να το πάρουν θα το πάρουν πριν τον Μάιο:p

Το παρήγγειλα κι εγώ το πρωί,δεν άντεξα.

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει την S.E. εδώ στην ελλάδα από που θα το πάρουν οι αγοραστές. Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί η όλη δουλειά αλλά αν προμηθεύει αυτή όλα τα καταστήματα, της είναι μάλλον αδιάφορο. Αν πάλι προμηθεύι μόνον πχ voda-wind-cosmote τότε οι άλλοι είναι μάλλον πιο...μάγκες..:lol:

 

Από όσο βλέπω πάντως επικράτει μεγάλος ενθουσιασμός για τη συσκευή από πολύ κόσμο, κάτι που είχε καιρό να συμβεί.. Ας είναι η συσκευή αντάξια των προσδοκιών της.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι φαινεται στην οθονη κατι σαν screen protector.Ισως να υπαρχει σε ολες τις οθονες,δε ξερω τωρα το παρατηρησα πρωτη φορα.Δε νομιζω να βγαινει ομως.

 

Και όμως βγαίνει με υπομονή αρκετή γιατί είναι τέλεια εφαρμοσμένη από το εργοστασιο,σε κάθε περίπττωση είναι πολύ πιο ευαίσθητη στην αφή αφού πριν δεν μου άκουγε με το ελαφρύ άγγιγμα πάντα(συνηθισμένος από άλλες capacitive οθόνες αλλά δεν κατάλαβα καν ότι είχε τοποθετημένο screen protector,βέβαια κάποιες φορές με ξένιζε στις πάνω γωνίες που κάτι εξείχε στην αφή και όταν το σκούπιζα...:confused:),τώρα είναι πολύ πιο ευαίσθητη.

Αναρωτιέμαι πόσοι αρχικά το καταλαβαίνουν γιατί εκτός από τον παρατηρητικο escape111111 που το ανέφερε κανένας άλλος δεν το είπε,μου κάνει εντύπωση όμως και η κίνηση αυτή από την SE,μπράβο τους :)

Σε ότι αφορά την μπαταρία εμένα με αρκετό σκάλισμα/κλήσεις κλπ. μου βγάζει 2 μέρες πάντως,μια χαρά αν αναλογιστούμε και το μέγεθος της ενεργοβόρας οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάλι προμηθεύι μόνον πχ voda-wind-cosmote τότε οι άλλοι είναι μάλλον πιο...μάγκες..:lol:

 

βασικα νομιζω οτι αυτο γινεται, οποτε και δε τη συμφερει εμεις να το παιρνουμε απο ebw κλπ!

 

εγω ηταν να το παρω απο Δευτερα, αλλα δυστυχως προεκυψε θεμα στο οικονομικο κ πρεπει να περιμενω να μπει ο Μαιος. Παντως και τοτε απο ebw θα το παρω , λογω τιμης-πακετου!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σχεδον παντα προσεχω τι λεω, θα ξαναπω οτι το κινητο απο

το κουτι του εχει: ενα screen protector κολλημενο απευθειας πανω στην οθονη, απο πανω της κολλημενη τη σκληρη ζελατινα (αυτη με το αυτακι για να την ξεκολλησεις και που την εχοθν ολα τα κινητα αφης) και αλλη μια (τριτη) εκτος κινητου και εντος κουτιου

προστατευμενη για να την τοποθετησεις εσυ.

Οποιος εχει το κινητο μπορει να το τσεκαρει!!!

Θα δει οτι βγαζοντας τη σκληρη ζελατινα με το αυτακι και παρατηροντας προσεκτικα στις γωνιες της οθονης υπαρχει "κατι" (το screen protector) που βαζοντας απαλα το νυχι σκαλωνει(αυτο για οσους εχουν πρεσβυωπια).

Η παρατηρηση σου , λοιπον ηταν σωστη, αλλα επεσες σε πιο παρατηρητικο!!!:lol::lol:

 

 

Καλά φίλε έγραψες.... ΔΕΝ το είχα παρατηρήσει... όντως από την μάνα του έχει screen protection... δεν το είχα δει και έβαλα και δεύτερη από πάνω!!!!!

 

Ακόμα και έτσι η οθόνη είναι τέλεια.... τώρα θα βγάλω αυτή που έβαλα extra !!!!

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

όντως από την μάνα του έχει screen protection...

Μηπως αυτο ειναι και το - Scratch-resistant surface-που εχουν σαν προστασια , μηπως λεω ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...