Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, για την μπαταρία κράτα κάποιους ενδοιασμούς ....

 

με σχεση με nexus s,dhd,xperia x10,sgs,desire με ακριβως την ιδια χρηση,δηλαδη φωτογραφιες καθε μερα,wifi μονιμα ανοιχτο,τουλαχιστον 1ωρα την ημερα τηλεφωνο και καποια σμς,κραταει αρκετα παραπανω!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

... κραταει αρκετα παραπανω!!!!

 

Σαφέστατα αλλά .... Με όλα τα παραπάνω, το n97 μου, όπως φαίνεται, δεν θα χρειαστεί ούτε την αυριανή μέρα φόρτιση, και θα είναι η τρίτη μέρα ..... Θέλω να πω ότι άλλα μέτρα και σταθμά έχει κάποιος χρήστης και άλλα ο άλλος και όπως κρίνω, χωρίς να έχω ασχοληθεί όμως, πρέπει να είναι πολύ ενεργοβόρα συσκευή ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα αλλά .... Με όλα τα παραπάνω, το n97 μου, όπως φαίνεται, δεν θα χρειαστεί ούτε την αυριανή μέρα φόρτιση, και θα είναι η τρίτη μέρα ..... Θέλω να πω ότι άλλα μέτρα και σταθμά έχει κάποιος χρήστης και άλλα ο άλλος και όπως κρίνω, χωρίς να έχω ασχοληθεί όμως, πρέπει να είναι πολύ ενεργοβόρα συσκευή ....

εμενα ειναι η δευτερη μερα και ειναι γυρω στο 50%!επεισης αλλο το symbian και αλλο το android που μονο με αυτο το συγκρινω!αμα ηταν ετσι το e71 μου κραταγε χωρις φορτιση για 5μερες.....αλλα εδω δεν κανουμε συγκριση αλλων λειτουργικων!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο νημα αναφερετε στο se arc, το samsung galaxy 2 που κολλαει ?? Υπαρχει νομιζω αλλη ενοτητα για αυτο

 

 

Sorry, απλά το έχω παραγγειλει ήδη το Αrc αλλά έχω μπει σε σκέψεις μιας και η τιμολογιακή τους διάφορα είναι πολύ πιο μικρή απ ότι περίμενα. :O

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι η δευτερη μερα και ειναι γυρω στο 50%!επεισης αλλο το symbian και αλλο το android που μονο με αυτο το συγκρινω!αμα ηταν ετσι το e71 μου κραταγε χωρις φορτιση για 5μερες.....αλλα εδω δεν κανουμε συγκριση αλλων λειτουργικων!

 

 

Δηλαδή βγάζει 3μιση με 4 μέρες ... Βασικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν θέλω να κάνω vs με ένα κινητό τριών χρόνων, άκουσον άκουσον .. Απλά είμαι μεταξύ Arc & Play και η τελική επιλογή θα κριθεί στην λεπτομέρεια και όπως είναι λογικό από κάπου πρέπει να πληροφορηθώ ... :worry:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βγάζει 3μιση με 4 μέρες ... Βασικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν θέλω να κάνω vs με ένα κινητό τριών χρόνων, άκουσον άκουσον .. Απλά είμαι μεταξύ Arc & Play και η τελική επιλογή θα κριθεί στην λεπτομέρεια και όπως είναι λογικό από κάπου πρέπει να πληροφορηθώ ... :worry:

εντελως διαφορετικες συσκευες!ειχα και το play που επεισης ειχε καλη μπαταρια,αλλα με χαλαγε η φωτεινοτητα της οθονης!επεισης για τα δικα μου γουστα ηταν αρκετα βαρυ,συν οτι καλα τα πληκτρα για να παιζεις αλλα δε μπορουσε να συγκριθει με ενα psp σε θεμα αυτονομιας!προσωπικη μου αποψη παντα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο προηγούμενο κινητό μου είχα σαν πρόγραμμα πλοήγησης το iGo8, Destinator.....

 

Εδώ τι παίζει? Το λέω ότι με τα προγράμματα που έχει μέσα το Arc πρέπει να συνδέται με τον δορυφόρο και να κατεβάζει στοιχεία μέσω GPRS (χρέωση) ????

Υπάρχει δυνατότητα πλοήγησης χωρίς να γίνεται χρέωση... απλά να φορτώσουμε χάρτες στη μνήμη και να βρίσκει την θέση όταν συνδέεται με το δορυφόρο...

 

Για πείτε γιατί το Arc είναι η πρώτη Android συσκευή που αγόρασα .....

 

ΤΙΑ

:)

 

P.S. Χμμμμ.... είδα ότι υπάρχει iGo και για Android..... και απαντήσεις στο Android φορθμ για προγράμματα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530&page=52) Ποιο πιστεύεται ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα για πλοήγηση (χωρίς χρέωση)???

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εντελως διαφορετικες συσκευες!ειχα και το play που επεισης ειχε καλη μπαταρια,αλλα με χαλαγε η φωτεινοτητα της οθονης!επεισης για τα δικα μου γουστα ηταν αρκετα βαρυ,συν οτι καλα τα πληκτρα για να παιζεις αλλα δε μπορουσε να συγκριθει με ενα psp σε θεμα αυτονομιας!προσωπικη μου αποψη παντα!

 

Καλά, κανένα κινητό δεν μπορεί να συγκριθεί με PSP αλλά το Play κερδίζει όλα τα υπόλοιπα σε αυτό ... Ναι είναι όντως διαφορετικές συσκευές και είμαι καθαρά ο gaming τύπος αλλά το Arc .... Το Arc όμως είναι .... :love:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο πιστεύεται ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα για πλοήγηση (χωρίς χρέωση)???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks...

βρήκα και άκρη από τα γνωστά "μαγαζάκια".....

 

Το θέμα είναι να δω ποιό μου κάνει....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα ισως να ειναι και το πιο ολοκληρωμενο android που ειχα!τελειο σαν εμφανιση,κανενα lag,φωτογραφιες και βιντεο παρα πολυ καλο,ψιλοελαφρυ χωρις να φαινεται ομως φτηνιαρικο,ανελπιστα καλη οθονη αλλα το κορυφαιο,η μπαταρια του απλα τα σπαει!

 

Καλημέρα σε όλους!!!

Είμαι και εγώ από εχθές κάτοχος του ARC και οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες από απλευράς τεχνικών χαρακτηρστικών (απεικόνιση οθόνης & φακού φωτογραφικής μηχανής...αποκάλυψη..!).

Εκείνο που θα ήθελα να σημειώσω και να εκφράσω παράλληλα και τη δυσαρέσκειά μου,είναι πως από το λογισμικό λείπει η εφαρμογή "backup & επαναφορά".

Δεν μπορώ να το κατανοήσω αυτό με τίποτα.Για ποιο λόγο δηλαδή η αγαπητή Sony Ericsson,αφαίρεσε μια εφαρμογή που τόσο πολύ εξυπηρετούσε τους πελάτες της.

Πως,επι παραδείγματι,εγώ τώρα θα μεταφέρω με το στικάκι μου (στο οποίο έχω κάνει backup) δεδομένα από το x10mini pro, στη νέα μου συσκευή(?)Για ποιο λόγο να ταλαιπωρούν τους πελάτες τους (που έχουν σκάσει και ένα τσουβάλι χρήματα..),είναι κάτι αξιοπερίεργο...(!!!)Δεν καταλαβαίνω.. :X

Μήπως έχει κάποιος, πιο ενημερωμένος φίλος,καμιά ιδέα...???:(

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμμια νεοτερη πληροφορια ποτε κυκλοφορει το "Ελληνικο" ???? To plaisio δεν εχει ιδεα ,το ιδιο και το multirama που ρωτησα το πρωι
Link to comment
Share on other sites

Αχ, φίλε μου, μου έχουν σπάσει τα νευρα...

Απο αρχές Απριλίου, σε καταστήματα Γερμανός και

Cosmote μου λένε 18-22/4 το περιμένουν...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, φίλε μου, μου έχουν σπάσει τα νευρα...

Απο αρχές Απριλίου, σε καταστήματα Γερμανός και

Cosmote μου λένε 18-22/4 το περιμένουν...

Καλα σε εμενα στον Γερμανο στον Πειραια το ειχα παραγγειλει την προηγουμενη τεταρτη με παραδωση Σαββατο που, μας περασε :blink::blink::blink: Οσο το ειδα , το ειδατε :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους!!!

Είμαι και εγώ από εχθές κάτοχος του ARC και οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες από απλευράς τεχνικών χαρακτηρστικών (απεικόνιση οθόνης & φακού φωτογραφικής μηχανής...αποκάλυψη..!).

Εκείνο που θα ήθελα να σημειώσω και να εκφράσω παράλληλα και τη δυσαρέσκειά μου,είναι πως από το λογισμικό λείπει η εφαρμογή "backup & επαναφορά".

Δεν μπορώ να το κατανοήσω αυτό με τίποτα.Για ποιο λόγο δηλαδή η αγαπητή Sony Ericsson,αφαίρεσε μια εφαρμογή που τόσο πολύ εξυπηρετούσε τους πελάτες της.

Πως,επι παραδείγματι,εγώ τώρα θα μεταφέρω με το στικάκι μου (στο οποίο έχω κάνει backup) δεδομένα από το x10mini pro, στη νέα μου συσκευή(?)Για ποιο λόγο να ταλαιπωρούν τους πελάτες τους (που έχουν σκάσει και ένα τσουβάλι χρήματα..),είναι κάτι αξιοπερίεργο...(!!!)Δεν καταλαβαίνω.. :X

Μήπως έχει κάποιος, πιο ενημερωμένος φίλος,καμιά ιδέα...???:(

 

Κάνε τη δουλειά σου με το Mybackup. Δε νομίζω ότι χάθηκε ο κόσμος και δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό αλλά σε καμία συσκευή εκτός SE δεν υπάρχει η εφαρμογή αυτή by default.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κ εγώ! Το κινητό που θα φέρουν τα καστήματα Γερμανος - Wind - Πλαίσιο κλπ θα έχει κάποια διαφορά με αυτό που κυκλοφορεί τώρα σε μαγαζιά όπως το ebw.gr - kaizer κλπ...

Γιατί υπάρχει διαφορά τιμής 80 €! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τη δουλειά σου με το Mybackup. Δε νομίζω ότι χάθηκε ο κόσμος και δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό αλλά σε καμία συσκευή εκτός SE δεν υπάρχει η εφαρμογή αυτή by default.

 

Κατ'αρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου προτείνεις κάτι.:)

Απλά δεν είμαι σίγουρος αν η μορφή του αρχείου που έχω κάνει backup με την εφαρμογή της ericsson,θα είναι η ίδια ώστε να την αναγνωρίζει και να κάνει επαναφορά το: Mybackup,που μου προτείνεις.

Πάντως,σίγουρα "δεν χάθηκε ο κόσμος",απλά το σχολίασα,διότι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αφαιρεθεί κάτι που εξυπηρετεί τους χρήστες,όπως και να έχει...Δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή την λογική...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κ εγώ! Το κινητό που θα φέρουν τα καστήματα Γερμανος - Wind - Πλαίσιο κλπ θα έχει κάποια διαφορά με αυτό που κυκλοφορεί τώρα σε μαγαζιά όπως το ebw.gr - kaizer κλπ...

Γιατί υπάρχει διαφορά τιμής 80 €! :confused:

Το ιδιο θα ειναι , και πιθανον να μην εχει 16 giga αλλα 8 , και να μην εχει και θηκη, απλα στο "ελληνικο" θα εχεις την εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας, ενω στα αλλα δεν ξερω τι γινεται με το θεμα εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κ εγώ! Το κινητό που θα φέρουν τα καστήματα Γερμανος - Wind - Πλαίσιο κλπ θα έχει κάποια διαφορά με αυτό που κυκλοφορεί τώρα σε μαγαζιά όπως το ebw.gr - kaizer κλπ...

Γιατί υπάρχει διαφορά τιμής 80 €! :confused:

 

Δεν έχω σκοπό να κάνω καμιά διαφήμιση στα καταστήματα που ήδη το πουλάνε και το έχουν φέρει από Ευρωπαική Αντιπροσωπεία και όχι από την αντίστοιχη της Ελλάδας,αλλά παιδιά...ειλικρινά δεν υπάρχει καμιά διαφορά και ούτε μπορούν να μας δημιουργήσουν κάποιο θέμα με την εγγύηση...!Αν κάνουν κάτι τέτοιο απλά θα είναι παράνομοι...!

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένετε,τα "ελληνικά"!:D

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

ούτε μπορούν να μας δημιουργήσουν κάποιο θέμα με την εγγύηση...!Αν κάνουν κάτι τέτοιο απλά θα είναι παράνομοι...!

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένετε,τα "ελληνικά"!:D

To θεμα ειναι οτι σου δημιουργουν προβλημα, και δεν εχω καμμια διαθεση-χρονο να μπλεξω σε περιπετειες, οποτε μαλλον θα περιμενω το " Ελληνικο" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατ'αρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και να μου προτείνεις κάτι.:)

Απλά δεν είμαι σίγουρος αν η μορφή του αρχείου που έχω κάνει backup με την εφαρμογή της ericsson,θα είναι η ίδια ώστε να την αναγνωρίζει και να κάνει επαναφορά το: Mybackup,που μου προτείνεις.

 

Υπέθεσα ότι θα έχεις και την προηγούμενη συσκευή σου για να πάρεις ένα backup. Αν δεν την έχεις, τότε όντως δεν μπορεί να σε βοηθήσει το εν λόγω εργαλείο.

 

Πάντως,σίγουρα "δεν χάθηκε ο κόσμος",απλά το σχολίασα,διότι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αφαιρεθεί κάτι που εξυπηρετεί τους χρήστες,όπως και να έχει...Δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή την λογική...:shifty:

 

Ξέρεις... υπάρχει και το ενδεχόμενο ασυμβατότητας με την καινούργια έκδοση του Android που φοράει η συσκευή σου.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολίς εποικινώνησα με SE και με ενημέρωσαν οτι το κινητό θα είναι διαθέσιμο εντός του μήνα με κάθε επιφύλαξη! (άφησαν να εννοηθεί μάλλον για Μαϊο) και οτι αν η συσκευή αγοράστει από άλλο κατάστημα που δεν εχει την Ελληνικη εγγυηση πιθανόν να μην καλύπτεται απο το service! Εκτός μόνο αν η συσκευή είναι πανομοιότυπη εσωτερικα και εξωτερικά με αυτή που θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα! Μα, τι άλλο θα ακούσουμε!!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι σου δημιουργουν προβλημα, και δεν εχω καμμια διαθεση-χρονο να μπλεξω σε περιπετειες, οποτε μαλλον θα περιμενω το " Ελληνικο" :lol:

 

Φίλε όπως νομίζεις,αλίμονο...τα χρήματα δικά σου είναι,και έχεις κάθε δικαίωμα να τα χειριστείς όπως επιθυμείς... ;)

Την προσωπική μου εμπειρία και γνώση σου μετέφερα.

Πριν κάνω την αγορά,μίλησα με την Sony Ericsson,καθώς και με υπέυθυνο πωλήσεων μεγάλου καταστήματος που τυγχάνει αρκετά γνωστός.

Η Ευρωπαική νομοθεσία,σε ηλεκτρονικές συσκευές είναι σαφής.

Για χάρην,αυτής της συζήτησης,σκέψου το και αλλιώς,αν πήγαινες στη Γερμανία για παράδειγμα,και έβλεπες το κινητό και το αγόραζες,κατόπιν ερχόσουν πίσω στην πατρίδα σου και είχες την ανάγκη να το πας,για service,τι θα μπορούσαν να σου πουν..(?)

Η μόνη εταιρεία που προκαλεί ορισμένα προβλήματα σε αυτό το θέμα είναι η HTC (απ'όσο μου είπαν).:X

 

Μολίς εποικινώνησα με SE και με ενημέρωσαν οτι το κινητό θα είναι διαθέσιμο εντός του μήνα με κάθε επιφύλαξη! (άφησαν να εννοηθεί μάλλον για Μαϊο) και οτι αν η συσκευή αγοράστει από άλλο κατάστημα που δεν εχει την Ελληνικη εγγυηση πιθανόν να μην καλύπτεται απο το service! Εκτός μόνο αν η συσκευή είναι πανομοιότυπη εσωτερικα και εξωτερικά με αυτή που θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα! Μα, τι άλλο θα ακούσουμε!!!! :blink:

 

χαχααχαχα...:lol:

ακριβώς όπως το είπες...(Μα, τι άλλο θα ακούσουμε!!!!)...

τι να σου πουν,αφού αντιλαμβάνονται πως με την τόση καθυστέρηση,αρκετοί χρήστες θα οδηγηθούν αυτοδίκαια σε "άλλες" λύσεις...και έτσι η ελληνική αντιπροωπεία θα χάνει διαρκώς έσοδα...!!!

 

Υπέθεσα ότι θα έχεις και την προηγούμενη συσκευή σου για να πάρεις ένα backup. Αν δεν την έχεις, τότε όντως δεν μπορεί να σε βοηθήσει το εν λόγω εργαλείο.

 

Δυστυχώς,φίλε...είναι όπως τα λες...:(

το προηγούμενο κινητάκι (x10 mini pro) δεν το έχω.Έκανα τα backups μου,και θεώρησα πως ημουν καλυμένος,κράτησα και το προηγούμενο στικάκι του κινητού και σκέφτηκα πως με την ίδια διαδικασία θα πράξω και στο νέο μου κινητό...

Κρίμα...πάλι οι επαφές από την αρχή..... :wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς,φίλε...είναι όπως τα λες...:(

το προηγούμενο κινητάκι (x10 mini pro) δεν το έχω.Έκανα τα backups μου,και θεώρησα πως ημουν καλυμένος,κράτησα και το προηγούμενο στικάκι του κινητού και σκέφτηκα πως με την ίδια διαδικασία θα πράξω και στο νέο μου κινητό...

Κρίμα...πάλι οι επαφές από την αρχή..... :wacko:

 

Back up των επαφών γίνεται με συγχρονισμό στο Outlook... μεταφορά στο gmail λογαριασμό... συγχρονισμό με Arc...

τα υπόλοιπα αρχεία... copy & paste... έτσι απλά!!!!!

 

Εγώ σε 5 λεπτά... είχα περάσει τα πάντα από το παλιό κινητό στο Arc !!!!!!!!!!

 

:happy:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παοδια εφαγα τρελη απογοητευση

 

Πηγα public να ρωτησω τι γινεται, κ ετυχε να ναι ενας υπευθυνος της se

Μου πε οτι λογω ελλειψης ανταλλακτικων θα ρθει Μεσα Μαιου κ να μη ψαξω αλλου γτ δε προκειται να το βρω ακομα κ αν καποιος μου πει το αντιθετο :/ :/

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...