Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πιο βασικο ερωτημα ομως ειναι το κατα ποσο η sony θα μας καλυπτει εγγυηση για προιοντα αγορασμενα απο το εξωτερικο

γιατι υπαρχουν περιπτωσεις που δεν στο καλυπτουν παρολο που ειναι αγορασμενα απο ευρωπαικη ενωση

 

Ισχυει κατι τετοιο; Δυσκολο μου φαινεται. Αν εχει γραφτει κατι τετοιο σε καποιο αλλο forum η εδω, ποσταρε το να το κοιταξω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ισχυει κατι τετοιο; Δυσκολο μου φαινεται. Αν εχει γραφτει κατι τετοιο σε καποιο αλλο forum η εδω, ποσταρε το να το κοιταξω...

 

δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει

αλλα ηταν ενα παιδι που δεν του το δεχοντουσαν παρολο που ειχε αγορασει απο γερμανια νομιζω

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει

αλλα ηταν ενα παιδι που δεν του το δεχοντουσαν παρολο που ειχε αγορασει απο γερμανια νομιζω

Ναι εχει λιγο κομπλεξ η s.e. Hellas με αυτα, νομιζω το ειχα διαβασει στο θεμα για το SE Xperia mini και mini Pro που τα εστελναν εκει που τα αγοραζαν και αναλαμβαναν αυτοι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει λιγο κομπλεξ η s.e. Hellas με αυτα, νομιζω το ειχα διαβασει στο θεμα για το SE Xperia mini και mini Pro που τα εστελναν εκει που τα αγοραζαν και αναλαμβαναν αυτοι.

 

ισως!

αλλα καλο θα ηταν να ειχαμε μια απαντηση 100% σωστη!

ετσι ωστε να παραγγελνουμε απο εξω και να γλυτωνουμε κανα λεφτο

ιδιως το xperia s που μπορει να εχει 100Ε διαφορα

Link to comment
Share on other sites

ισως!

αλλα καλο θα ηταν να ειχαμε μια απαντηση 100% σωστη!

ετσι ωστε να παραγγελνουμε απο εξω και να γλυτωνουμε κανα λεφτο

ιδιως το xperia s που μπορει να εχει 100Ε διαφορα

Αν ξερει καποιος ας γραψει.

Σκεψου να πας στη Γουναρη(χτυπα ξυλο);) με τηλεφωνο αγορασμενα απο ιντερνετικο καταστημα και να σου πουνε οτι το τηλεφωνο ειναι για την αγορα της ιταλιας-γερμανιας-ισπανιας και οτι δεν αναλαμβανουν.... :confused:

Αναγκαστικα θα το παρω με επιδοτηση αρα δεν θα εχω τετοιο θεμα, φτου-φτου μακρια οι αχριαστοι....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη συζητηση αυτη με την αναγνωριση απο την sony..

Καλα θυμαστε,εχουν αναφερθει αυτα τα περιστατικα κατα καιρους.και εγω εχω βγαλει ως συμπερασμα οτι μαυτο τον τροπο θελουν να αποτρεψουν τον κοσμο απο αγορα μεσω σκρουτζομαγαζων.καθαρα προσωπικη αποψη εκφραζω.και δεν αναφερομαι σε κινητα οπως το xperia pro που δεν εισαγωνται επισημα απο την SE Hellas..

αυτος ειναι ο λογος που δεν εξεταζω να αγορασω απεξω κινητο ή «παραεισαγωγης»

 

Κανονικα λοιπον θα πρεπει να ισχυει η εγγυηση απο τη στιγμη που το κινητο εισαγεται και επισημα στην ελλαδα.

Ελληνικο μενου,παντως,θα εχει σιγουρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωινος και ο Κωνσταντινος!!

Ελληνικο μενου θα εχει φιλε μου. Μην ανησυχεις.

Αν το στειλω εκει που το αγορασα και το αναλαβουν αυτοι, εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα. Ποτε της να μην το φτιαξει, αν παθει κατι, η SE Hellas...

Link to comment
Share on other sites

Πρωινος και ο Κωνσταντινος!!

Ελληνικο μενου θα εχει φιλε μου. Μην ανησυχεις.

Αν το στειλω εκει που το αγορασα και το αναλαβουν αυτοι, εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα. Ποτε της να μην το φτιαξει, αν παθει κατι, η SE Hellas...

 

Καλημερα φιλε Αλκη!

βρε εσυ καλα τα λες....επειδη εχω ακουσει τα τραγελαφικα σκηνικα του τυπου «δεν μπορω να κανω κατι που δεν το δεχεται η SE» απο σκρουτζομαγαζο,μεχρι και να το στελνουν γερμανια για να φτιαχτει!

και να το παιρνεις πισω στον μηνα πανω και ααααν φτιαχτει και μετα ξανα...και να μην στο κανουν αντικατασταση..

Πραγματικα ξενερωνω που το λεω αλλα καλυτερα καντε υπομονη και μαζεψτε ενα 100αρι παραπανω και παρτε το ελληνικο..

Θα το μετανοιωσετε αν πεσετε στην περιπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

FCC measured SAR:

   Head: 1.31 W/kg
   Body: 1.07 W/kg
   Product Specific Use: 1.07 W/kg
   Simultaneous Transmission: 1.31 W/kg

 

Πηγή: http://www.phonearena.com/phones/Sony-Xperia-S_id6220/fullspecs

Αυτη η SE μια ζωη υψηλα SAR. Ημαρτον ρε παιδια.

Και απο την αλλη η Samsung (την οποια προσωπικα αντιπαθω) εχει σχεδον σε ολα τα κινητα της 0.3-0.5.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο unboxing....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MAhjcAcIf4c

 

τα λογοτυπα παντως της sony ericsson τα κρατησε σε καποια πραγματα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να καταλάβει τι μοντέλο ακουστικά έχει μέσα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα παλια οχι σαν του Arc που μπαινουνε μεσα στο αυτι..Κατι αλλο η διαφανη λωριδα χαμηλα τι ρολο θα βαραει?Ξερει κανεις??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε προλαβα να δω το Unboxing, απο φωτογραφιες που εχω δει, αυτη δεν ειναι η γραμμη που γραφει Xperia S; Προφανως διακοσμητικη;;;
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα δει οτι θα παιζει καποιου ειδος φως για ειδοποιησεις και μακαρι να εχει κατι τετοιο..ειδικα τωρα με τεχνολογιες LED μπορει να εχει κατι πολυ ετσι σικ
Link to comment
Share on other sites

τι διακοσμητικη βρε παιδια?εχει απο πανω της τα capacitive πληκτρα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως όντως έχει LED εκεί στο διάφανο για ειδοποιήσεις, ώστε να φαίνεται ακόμα και αν το έχεις πχ γυρισμένο ανάποδα.
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη που εγραψα προ καποιων μηνων στο νημα (τοτε που εγραφαν καποιοι οτι ειναι υπερβολικο το ανω των 550 ποσο που επισημανα)...

 

Τα ίδια ειπα κι εγω πιο πριν φίλε μου,δυστυχως στην Ελλάδα ξεφεύγουν τα παντα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι διακοσμητικη βρε παιδια?εχει απο πανω της τα capacitive πληκτρα

 

Ναι βρε αλλα οπως λες και εσυ αυτα ειναι απο πανω. Ο φιλος ελεγε για την ασπρη γραμμη η οποια οντως μπορει να ειναι για ειδοποιηση σε αναπαντητες κλησεις η μηνυματα!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως όντως έχει LED εκεί στο διάφανο για ειδοποιήσεις, ώστε να φαίνεται ακόμα και αν το έχεις πχ γυρισμένο ανάποδα.

 

Δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό ... Πράγματι , απ'ότι έχω διαβάσει , αναφέρουν ότι το διάφανο μέρος θα φωτίζει με διάφορα χρώματα για κάθε ειδοποίηση . Μωβ για εισερχόμενη κλήση , κόκκινο για χαμηλή μπαταρία και πράσινο για άλλες ειδοποιήσεις (sms,e-mail etc.) . Άλλα σε ένα βίντεο που έδειχνε το Xperia S , όταν έβγαλε ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία δεν φωτίστηκε το διάφανο μέρος αλλά το LED που έχει επάνω από την οθόνη αναβόσβηνε κόκκινο . Οπότε υπάρχει πιθανότητα να αναφέρονταν στο LEDάκι που υπάρχει πάνω από την οθόνη ...

στο 0:34 .
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αλλα οπως λες και εσυ αυτα ειναι απο πανω. Ο φιλος ελεγε για την ασπρη γραμμη η οποια οντως μπορει να ειναι για ειδοποιηση σε αναπαντητες κλησεις η μηνυματα!

 

α ναι!εχει πανω απλα τις εικονιτσες που δειχνουν τι κανει το καθε καπασιτιβ.επισης,ειχα διαβασει οτι εκει ειναι και η κεραια του κινητου.

 

Δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό ... Πράγματι , απ'ότι έχω διαβάσει , αναφέρουν ότι το διάφανο μέρος θα φωτίζει με διάφορα χρώματα για κάθε ειδοποίηση . Μωβ για εισερχόμενη κλήση , κόκκινο για χαμηλή μπαταρία και πράσινο για άλλες ειδοποιήσεις (sms,e-mail etc.) . Άλλα σε ένα βίντεο που έδειχνε το Xperia S , όταν έβγαλε ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία δεν φωτίστηκε το διάφανο μέρος αλλά το LED που έχει επάνω από την οθόνη αναβόσβηνε κόκκινο . Οπότε υπάρχει πιθανότητα να αναφέρονταν στο LEDάκι που υπάρχει πάνω από την οθόνη ...

στο 0:34 .

 

ισως να υπαρχει ρυθμιση μεσα στο κινητο.ισως να αναβοσβηνει μονο οταν κλεισει η οθονη...ισως να μην φωτιζει και ποτε..

 

 

Εντιτ: Το διαφανές στοιχείο κάτω από την οθόνη παρέχει ειδοποιήσεις φωτισμού ορατές από 360 μοίρες.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και εμένα μου αρέσει ο σχολιαστής έχει κάποια βρήκε ελαττώματα.Δεν φαίνεται και τεράστιο όπως άλλα με 4:3 οθόνη π.χ. razr. Αν κάποιος από Θεσσαλονίκη το εντοπίσει ανοιχτό σε κάποιο κατάστημα ας ενημερώσει.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...