Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, jabaman said:

Τελικά υπάρχει κάτι που να μην δημιουργεί προβλήματα με το δακτυλικό αποτύπωμα; Οποία και αν έχω δοκιμάσει εκτός αυτής που βάζει η Smartec το δακτυλικό δεν λειτουργεί όπως πρέπει .

Στο aliexpress εχει κάποιεςκαι καλά υδρογέλης. Είναι πολύ φθηνές, αρκετά καλή εφαρμογή και κρατάνε άνετα κανα δίμηνο. Δε επηρεάζουν καθόλου το δαχλτυλικό δε χάνεις κάτι να τις δοκιμάσεις. Εγώ τέτοια φοράω στο s23

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Rayden1 said:

Στο aliexpress εχει κάποιεςκαι καλά υδρογέλης. Είναι πολύ φθηνές, αρκετά καλή εφαρμογή και κρατάνε άνετα κανα δίμηνο. Δε επηρεάζουν καθόλου το δαχλτυλικό δε χάνεις κάτι να τις δοκιμάσεις. Εγώ τέτοια φοράω στο s23

Έχω δοκιμάσει από Ali και καμιά δεν λειτουργεισε σωστά. Βέβαια ήταν όλες τζαμακια. Θα δοκιμάσω αυτό που λες. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2023 at 9:07 ΜΜ, Rayden1 said:

Στο aliexpress εχει κάποιεςκαι καλά υδρογέλης. Είναι πολύ φθηνές, αρκετά καλή εφαρμογή και κρατάνε άνετα κανα δίμηνο. Δε επηρεάζουν καθόλου το δαχλτυλικό δε χάνεις κάτι να τις δοκιμάσεις. Εγώ τέτοια φοράω στο s23

Έχεις λινκ;

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2023 at 7:11 ΜΜ, jabaman said:

Τελικά υπάρχει κάτι που να μην δημιουργεί προβλήματα με το δακτυλικό αποτύπωμα; Οποία και αν έχω δοκιμάσει εκτός αυτής που βάζει η Smartec το δακτυλικό δεν λειτουργεί όπως πρέπει .


Βεβαίως, η παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/26746185/3MK-Flexible-Glass-Tempered-Glass-Galaxy-S21.html

Την εχω βάλει 2 φορές και τις 2 με άριστα αποτελέσματα. Κανενα πρόβλημα στα άκρα με θήκες, καλύπτει απόλυτα την οθόνη, εχει οπή στην κάμερα μπροστα κλπ. Δεν ειναι χοντρο tempered glass σαν τα κλασσικα, εχει το μισο παχος αλλά είναι κανονικά γυαλί, όχι ζελατίνα. Κανένα απολύτως θεμα με το δακτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, metalmike said:


Βεβαίως, η παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/26746185/3MK-Flexible-Glass-Tempered-Glass-Galaxy-S21.html

Την εχω βάλει 2 φορές και τις 2 με άριστα αποτελέσματα. Κανενα πρόβλημα στα άκρα με θήκες, καλύπτει απόλυτα την οθόνη, εχει οπή στην κάμερα μπροστα κλπ. Δεν ειναι χοντρο tempered glass σαν τα κλασσικα, εχει το μισο παχος αλλά είναι κανονικά γυαλί, όχι ζελατίνα. Κανένα απολύτως θεμα με το δακτυλικό.

Αυτό το δακτυλικο αποτύπωμα μας έχει κάψει...

Και έχω ένα σωρό ακριβά τζαμάκια και το δακτυλικο πιάνει 3 στις 10..

Οπότε λες ότι σε S21 (όχι FE) με αυτό το τζάμι δουλεύει άψογα το δακτυλικο; 

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2023 at 8:33 ΠΜ, noisex said:

Είμαι με cosmote. Χθες παρατήρησα ότι σταμάτησα να έχω wifi calling. Κάποιος άλλος;

Σε μένα δουλεύει κανονικά, στο σπίτι μου μάλιστα δουλεύει υπερωρίες  λόγω κακού σήματος 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει κανονικά, στο σπίτι μου μάλιστα δουλεύει υπερωρίες  λόγω κακού σήματος 
Αυτό ακριβώς ήταν το θέμα μου, γιατί κι εγώ έχω χάλια σήμα στο σπίτι.
Τελικώς έφτιαξε με clear cache.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Την πέρασα κι εγώ.
Τί είναι ένα σηματάκι σαν Ν, αριστερά από το wifi, όταν κατεβάζεις την μπάρα των ειδοποιήσεων;
Μήπως είναι ότι είναι ενεργό το nfc;
Update: τελικώς καταλήγω ότι είναι το nfc.


Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mετα απο 1 εβδομαδα συμβιωσης με ONE UI 6 και Android 14 απο τις 14 ωρες που εγραφε ποση μπαταρια εμενε στη φροντιδα συσκευης,απο σημερα το πρωι πηγε 1 ημερα και 6 ωρες και κραταει πολυ περισσοτερο τουλαχιστον σε χρονους αναμονης!!

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω πως με το  One Ui 6 η Samsung έχει κάνει εξαιρετική δουλειά σε όλες τις συσκευές που το έχουν πάρει... 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οντως.Εγω στο S21 εχω δει μεγαλη διαφορά στους χρονους αναμονης της μπαταριας απο πριν..Κατι αλλο ρε παιδια αν ξερετε,πως μπορω να συνδεσω μια LG Smart TV 5ετίας,με το S21?Με Smartview δεν συνδεονται με τιποτα

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nick_minos said:

Οντως.Εγω στο S21 εχω δει μεγαλη διαφορά στους χρονους αναμονης της μπαταριας απο πριν..Κατι αλλο ρε παιδια αν ξερετε,πως μπορω να συνδεσω μια LG Smart TV 5ετίας,με το S21?Με Smartview δεν συνδεονται με τιποτα

Μια απο τα ιδια ,και οι δυο LG τιποτα με τα προηγουμενα samsung. τωρα με το s23ultra με Dex κανονικα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dabledot said:

Μια απο τα ιδια ,και οι δυο LG τιποτα με τα προηγουμενα samsung. τωρα με το s23ultra με Dex κανονικα

Πως περασες  το Dex στις LG??

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nick_minos said:

Πως περασες  το Dex στις LG??

Στο s23ultra ανοιγω  το dex και βλεπει και τις 2 tv , ζηταει επιβεβαιωση και συνδεομαι κανονικα .δεν γνωριζω αν στο s21 ειναι αλλιως .και μενα 5αετιας και ειναι η tv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...