Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [IV]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia psahno ena tragoudi tou Chris De Burgh pou to tragouda o papakonstantinou xereta to titlo tou?

Το original είναι το: Chris De Burgh - Light a Fire

Τη μουσική του δανείζεται το: Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Δεν Υπάρχω

 

Έχει διασκευάσει κι άλλο ένα, το οποίο δεν το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ξερω ποιο θελεις,στειλε μου το email σου και θα στο στειλω.Δεν ειναι σε πολυ καλη ποιοτητα (απο tv) αλλα δεν μιλαει κανεις απο πανω. Μου το ειχε στειλει μαλιστα απο εδω ενα παιδι :)

thanks να σαι καλά!!!!!!!!

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε αυτό το τραγούδι http://files.hiphop.gr/media/mp3/skies_mix.mp3 είναι κάτι σαν ρεμιχ . Το δεύτερο τραγούδι που έχει το ρεμιχ (μοιάζει σαν το ζετε μονα μο) μήπως ξέρετε που θα το βρούμε; Είναι υπέροχο!!!!!!!
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας, please:

Το κομματι το λεει γυναικα και λεγεται "Ωκεανος". Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη

Thanx

 

Μήπως από Κούλλια Καίτη? :worry:

 

Σ'έναν αόρατο ωκεανό μέσα στα ρεύματα σ'ακολουθώ..κύμα το κύμα..φιλί το φιλί..στων οριζόντων την σιωπή..

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως από Κούλλια Καίτη? :worry:

 

Σ'έναν αόρατο ωκεανό μέσα στα ρεύματα σ'ακολουθώ..κύμα το κύμα..φιλί το φιλί..στων οριζόντων την σιωπή..

Δεν το γνωριζω καθολου, θα το ψαξω.

Thanx

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα τραγουδι eternal πρεπει να ειναι το εχω ακουσει μονο μια φοραεχει τις φρασεις μεσα from paris from berlin μηπως ξερει καποιος ολοκληρο τον τιτλο γιατι το εχω ψαξει και δεν μπορω να το βρω πουθενα.(μαλλον καπου κανω λαθος)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα τραγουδι eternal πρεπει να ειναι το εχω ακουσει μονο μια φοραεχει τις φρασεις μεσα from paris from berlin μηπως ξερει καποιος ολοκληρο τον τιτλο γιατι το εχω ψαξει και δεν μπορω να το βρω πουθενα.(μαλλον καπου κανω λαθος)

 

Infernal~From Paris to Berlin :rolleyes:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι φταίει, σε εμένα δουλεύει κανονικά το λινκ. εδω είναι τα τραγούδια http://www.hip-hop.gr/mp3.cfm το πρώτο είναι αυτό που λέω :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι νομίζω πρέπει να είναι τέλη 80 με αρχές 90, ξένο και σας δίνω μερικούς στοίχους

Cause Im free

to do what I want

any old time

:)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι νομίζω πρέπει να είναι τέλη 80 με αρχές 90, ξένο και σας δίνω μερικούς στοίχους

Cause Im free

to do what I want

any old time

:)

The Soup Dragon's - I'm free. Σου προτείνω επίσης και τα "The Charlatans - The only one I know" και "Happy Mondays - Step on" της ίδιας εποχής.

Link to comment
Share on other sites

Μία εκκρεμότητα ακόμα από το "3"... Μακάρι να βρεθεί πάντως το τραγουδάκι... Ίσως το καλύτερο που άκουσα φέτος το καλοκαίρι.

to komati einai apo global deejay!

:X
Link to comment
Share on other sites

The Soup Dragon's - I'm free. Σου προτείνω επίσης και τα "The Charlatans - The only one I know" και "Happy Mondays - Step on" της ίδιας εποχής.

 

 

Δεν είναι για μένα, είναι για τον άντρα μου το τραγούδι δεν ακούω τέτοια μουσική. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. :)

 

Να σας βάλω και ένα πολύ δύσκολο...ψάχνω ένα τραγούδι απο ταινία του Stephen King το The Stand, είναι και μίνι σειρά την έδειχνε παλιά ο Αντέννα το Κοράκι. Ψάχνω το συγκεκριμένο τραγούδι που λέει μέσα Baby I'm Your Man και αν δεν με απατάει η μνήμη μου πρέπει να είναι στις σκηνές εκεί που τους δείχνει να είναι στους δρόμους στα αυτοκίνητα και να πηγαίνουν στην γιαγιά Abigale. Ξέρω είναι πολύ παλούκι, το έχω στην άκρη της γλώσσας μου αλλά δεν πάει παραπέρα...

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na moy peite pio einai ayto to tragoydi!kaki ixografisi!

tragoydi

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na moy peite pio einai ayto to tragoydi!kaki ixografisi!

tragoydi

Με καθε επιφυλαξη λογω της ποιοτητας της ηχογραφησης ( :p ) :

 

Shiny Grey - Why

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για μένα, είναι για τον άντρα μου το τραγούδι δεν ακούω τέτοια μουσική. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. :)

 

Να σας βάλω και ένα πολύ δύσκολο...ψάχνω ένα τραγούδι απο ταινία του Stephen King το The Stand, είναι και μίνι σειρά την έδειχνε παλιά ο Αντέννα το Κοράκι. Ψάχνω το συγκεκριμένο τραγούδι που λέει μέσα Baby I'm Your Man και αν δεν με απατάει η μνήμη μου πρέπει να είναι στις σκηνές εκεί που τους δείχνει να είναι στους δρόμους στα αυτοκίνητα και να πηγαίνουν στην γιαγιά Abigale. Ξέρω είναι πολύ παλούκι, το έχω στην άκρη της γλώσσας μου αλλά δεν πάει παραπέρα...

 

Μάλλον λες για το Blue Oyster Cult~Don't fear the reaper :rolleyes:

All our times have come

Here but now they're gone

Seasons don't fear the reaper

Nor do the wind, the sun or the rain..we can be like they are

Come on baby...don't fear the reaper

Baby take my hand...don't fear the reaper

We'll be able to fly...don't fear the reaper

Baby I'm your man...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το υπόλοιπο soundtrack..αξίζει να ακούσεις τον υπέροχο WG Snuffy Walden για την υπέροχη κιθάρα του..

 

Συγνώμη που δεν κάνω EDIT αλλά εδώ και μισή ώρα προσπαθώ και κολλάει στην τροποποίηση..:(

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι λέγετε " ομολογώ ήταν υπέροχα " και βρίσκετε στο τελευταίο lp που έβγαλαν τα παιδιά και λέγετε ΡΟΖ ΙΣΤΟΡΙΕΣ αλλά δεν ξέρω που θα το βρω για να το κατεβάσω. Μπορεί να με βοηθησει κανείς;

 

edit: Το βρήκα και το κομμάτι στο irc. Να είναι καλά ο fifas! :) :D

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι που παίζει ο Love πολύ τώρα τελευταία (αλλά ποτέ δεν ακούω τον τίτλο σωστά, έψαξα στο google - τίποτα, έκανα και αναζήτηση στα σχετικά θέματα - σε ένα κάποιος ρώτησε για το ίδιο τραγούδι, αλλά δεν είδα να του είχε απαντήσει κάποιος). Είναι ντουέτο και το ρεφρέν είναι:

 

(Tell me you feel the same way too...)

 

Since you... (can) make me smile..

then you... (..) stop the world.. for a while...

sometimes... you make me cry...

when you... give me wings (and) make me fly...

 

nah-nah-nah-nah... nah-nah-nah etc etc

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα.. έχω κολλήσει μ'αυτό το τραγούδι :X , είναι τέλειο!

 

Edit: Αυτό θα πει να έχει καλά παιδιά το myphone. Δεν πέρασαν 10 λεπτά από τότε που το ζήτησα και είδα ένα incoming file στο msn μου από το Xourxoulitso!

 

Serhat ft. Viktor Lazlo - Total Disguise

 

Χουρχουυυυυύ σ'ευχαριστωωωωωώ :*:*:*

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λες για το Blue Oyster Cult~Don't fear the reaper :rolleyes:

All our times have come

Here but now they're gone

Seasons don't fear the reaper

Nor do the wind, the sun or the rain..we can be like they are

Come on baby...don't fear the reaper

Baby take my hand...don't fear the reaper

We'll be able to fly...don't fear the reaper

Baby I'm your man...

 

Α γειά σου αυτό είναι μπράβο να σαι καλά :)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσουν οι Manic Street Preachers από το official site τους μπορούν να κατεβάσουν το God Save The Manics E.P. με ακυκλοφόρητα κομμάτια.Έγω το βρήκα ενδιαφέρον.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Ενα τραγούδι hiphop ελληνικό που λέει για κόντρες και για λιμανακια και διαφορα τετοια πως το λένε? Δεν λέω για κατι του εισβολαια απο το max power το περιοδικό...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...