Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, greatst said:

Στο WHAT'S UP το δώρο-token στα γενέθλια θέλει κάτι άλλο πέρα από το να είναι συμπληρωμένο στο Το Προφίλ μου η Ημερομηνία Δώρου Γενεθλίων; Γιατί δεν βλέπω να μπήκε κάτι! Μπορεί να μπει και με καθυστέρηση κάποιες ώρες/μέρες μετά;

Όχι δεν θέλει κάτι άλλο. Συνήθως μπαίνει αμέσως 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι δεν θέλει κάτι άλλο. Συνήθως μπαίνει αμέσως 

Προσωπικά, δεν βλέπω να έβαλαν κάτι. Τι είναι το δώρο αυτό συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, greatst said:

Προσωπικά, δεν βλέπω να έβαλαν κάτι. Τι είναι το δώρο αυτό συνήθως;

Είναι αν θυμάμαι σωστά το πιο χαμηλό token(Bronze)

Link to comment
Share on other sites

το έχω ψάξει λίγο αλλά θα χρειαστώ μια βοήθεια. Τα δεδομένα είναι τα εξής:

Υπάρχει ένας αριθμός cosmokarta ο οποίος στην ουσία γίνεται ανανέωση απλά για να υπάρχει το νούμερο. Μια στο τόσο μπορεί να γίνει καμία κλήση. Τζάμπα λεφτά.. Υπάρχει η Payzy και επίσης γίνεται πολύ συχνή χρήση του box food.

απ ότι κατάλαβα θα με συνέφερε να μετατρέψω την cosmokarta σε whatsup. Αλλά θέλω να δω τα οφέλη σε αυτό το σενάριο.

Αν ανανεώνω με payzy (13€) εκτός των GB ή λεπτών ομιλίας παίρνω και 3€ στο box. Σωστό αυτό;

Εκτός αυτού υπάρχει και έκπτωση -2€ στο box σε ορισμένα καταστήματα. Για πόσες φορές όμως; Κάπου το είχα βρει αλλά το έχασα.

Υπάρχει κάτι άλλο; Κάποιος λόγος να μη το κάνω;

Αφού πληρώνω που πληρώνω τόσα για τη διατήρηση του αριθμού ας βγάλω ό,τι μπορώ

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση των 2€ μαλλον είναι διαθέσιμη μόνο σε whats up. Μέχρι δύο φορές το μήνα σου δίνει το δικαίωμα να πάρεις από κάθε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Η έκπτωση των 2€ μαλλον είναι διαθέσιμη μόνο σε whats up. Μέχρι δύο φορές το μήνα σου δίνει το δικαίωμα να πάρεις από κάθε κατάστημα.

Αυτό ξέρω κι εγώ, Μόνο σε whats up.

Οπότε δηλαδή έχει νόημα η αλλαγή όπως το σκέφτομαι;

Δεν ασχολούμαι με το συγκεκριμένο νούμερο και δε ξέρω τυχόν οφέλη από την cosmokarta αλλά υπο αυτές τις συνθήκες νομίζω καλύτερα να πάω σε whats up

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις και τοκεν στο whatsup με data ή ομιλία για οταν χρειάζεται. Καλυτερα να είναι what's up.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nif said:

Αυτό ξέρω κι εγώ, Μόνο σε whats up.

Οπότε δηλαδή έχει νόημα η αλλαγή όπως το σκέφτομαι;

Δεν ασχολούμαι με το συγκεκριμένο νούμερο και δε ξέρω τυχόν οφέλη από την cosmokarta αλλά υπο αυτές τις συνθήκες νομίζω καλύτερα να πάω σε whats up

Εσύ θέλεις απλά να υπάρχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανει ιδιαιτερη καταναλωση, μπορει να παει σε φρογκ με 3ε/μηνα και να εχει και ομιλία. Ακόμη πιο φτηνο (αλλά θέλει κόπο απο εσενα) ειναι να παει στο liquid και να ανανεωνεται το υπόλοιπο του καθε 2 μηνες με 0.10ε

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εσύ θέλεις απλά να υπάρχει;;;;

 

5 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν δεν κανει ιδιαιτερη καταναλωση, μπορει να παει σε φρογκ με 3ε/μηνα και να εχει και ομιλία. Ακόμη πιο φτηνο (αλλά θέλει κόπο απο εσενα) ειναι να παει στο liquid και να ανανεωνεται το υπόλοιπο του καθε 2 μηνες με 0.10ε

Να σου πω το σκεπτικό μου.

Εγώ θέλω απλά να υπάρχει ένα νούμερο (ελληνικό, όχι ξένο) για κάποιους λόγους για να μη χρησιμοποιώ το βασικό.Η χρήση είναι πάρα πολύ μικρή. πχ αυτό το μήνα δεν έγινε καμια κλήση. Απλά επέλεξα cosmote γιατί είχα σαν βασικό vodafone και λέω να πάω στην cosmote ώστε να είμαι καλυμμένος από άποψη σήματος αν κάπου δεν πιάνει καλά η vodafone. Να έχω σαν εναλλακτική την cosmote. Και πράγματι μια φορά με εξυπηρέτησε αυτό για τη δουλειά μου μια χαρά. Θα το γυρνούσα σε wind με την ανανέωση του 1€ αλλά αφού το καταργήσανε έμεινα έτσι.Άρα πρέπει κάπως να μειώσω το κόστος και αφού χρησιμοποιώ πολύ το box, εχω και payzy θεώρησα οτι το καλύτερο που έχω να κάνω (αφού δε μπορώ να γλιτώσω τα 13€/δίμηνο) είναι να το γυρίσω σε whats up ωστε να κερδίσω τουλάχιστον κάτι από εκεί. Εγώ απλά ήθελα να έχω ένα 2ο νούμερο, Δε με ενδιαφέρει σε ποια εταιρεία. Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση σας ακούω.

Αυτό με το liquid και τα 0,1€ ακούγεται ωραίο. Τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nif said:

 

Να σου πω το σκεπτικό μου.

Εγώ θέλω απλά να υπάρχει ένα νούμερο (ελληνικό, όχι ξένο) για κάποιους λόγους για να μη χρησιμοποιώ το βασικό.Η χρήση είναι πάρα πολύ μικρή. πχ αυτό το μήνα δεν έγινε καμια κλήση. Απλά επέλεξα cosmote γιατί είχα σαν βασικό vodafone και λέω να πάω στην cosmote ώστε να είμαι καλυμμένος από άποψη σήματος αν κάπου δεν πιάνει καλά η vodafone. Να έχω σαν εναλλακτική την cosmote. Και πράγματι μια φορά με εξυπηρέτησε αυτό για τη δουλειά μου μια χαρά. Θα το γυρνούσα σε wind με την ανανέωση του 1€ αλλά αφού το καταργήσανε έμεινα έτσι.Άρα πρέπει κάπως να μειώσω το κόστος και αφού χρησιμοποιώ πολύ το box, εχω και payzy θεώρησα οτι το καλύτερο που έχω να κάνω (αφού δε μπορώ να γλιτώσω τα 13€/δίμηνο) είναι να το γυρίσω σε whats up ωστε να κερδίσω τουλάχιστον κάτι από εκεί. Εγώ απλά ήθελα να έχω ένα 2ο νούμερο, Δε με ενδιαφέρει σε ποια εταιρεία. Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση σας ακούω.

Αυτό με το liquid και τα 0,1€ ακούγεται ωραίο. Τι είναι;

Κοίταξε το 0.10€ το πετυχαίνεις μέσω cashback. Υπάρχει μια λίστα στο my Vodafone app και ανάλογα με το σούπερ μάρκετ σου έχει κάποια προϊόντα τα οποία μόλις τα αγοράσεις(ένα από αυτά)σκανάρεις την απόδειξη και σε 24-48 ώρες σου πιστώνουν ένα μικρό ποσό που σου ανανεώνει το υπόλοιπο για 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Κοίταξε το 0.10€ το πετυχαίνεις μέσω cashback. Υπάρχει μια λίστα στο my Vodafone app και ανάλογα με το σούπερ μάρκετ σου έχει κάποια προϊόντα τα οποία μόλις τα αγοράσεις(ένα από αυτά)σκανάρεις την απόδειξη και σε 24-48 ώρες σου πιστώνουν ένα μικρό ποσό που σου ανανεώνει το υπόλοιπο για 3 μήνες

Το υπόλοιπο για 2 μηνες και τις εισερχόμενες για 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2024 at 3:38 ΜΜ, nif said:

 

Να σου πω το σκεπτικό μου.

Εγώ θέλω απλά να υπάρχει ένα νούμερο (ελληνικό, όχι ξένο) για κάποιους λόγους για να μη χρησιμοποιώ το βασικό.Η χρήση είναι πάρα πολύ μικρή. πχ αυτό το μήνα δεν έγινε καμια κλήση. Απλά επέλεξα cosmote γιατί είχα σαν βασικό vodafone και λέω να πάω στην cosmote ώστε να είμαι καλυμμένος από άποψη σήματος αν κάπου δεν πιάνει καλά η vodafone. Να έχω σαν εναλλακτική την cosmote. Και πράγματι μια φορά με εξυπηρέτησε αυτό για τη δουλειά μου μια χαρά. Θα το γυρνούσα σε wind με την ανανέωση του 1€ αλλά αφού το καταργήσανε έμεινα έτσι.Άρα πρέπει κάπως να μειώσω το κόστος και αφού χρησιμοποιώ πολύ το box, εχω και payzy θεώρησα οτι το καλύτερο που έχω να κάνω (αφού δε μπορώ να γλιτώσω τα 13€/δίμηνο) είναι να το γυρίσω σε whats up ωστε να κερδίσω τουλάχιστον κάτι από εκεί. Εγώ απλά ήθελα να έχω ένα 2ο νούμερο, Δε με ενδιαφέρει σε ποια εταιρεία. Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση σας ακούω.

Αυτό με το liquid και τα 0,1€ ακούγεται ωραίο. Τι είναι;

Αν χρησιμοποιείς box, λογικά θα χρησιμοποιείς και efood, οπότε δεν χρειάζεται η διαδικασία του Cashback. Θα βάζεις κάθε μήνα κάρτα και με τα χρήματα θα βγάζεις κωδικό για το efood. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2024 at 8:06 ΜΜ, odim said:

σκέφτομαι να καταργήσω το σταθερό-ιντερνετ και να μπαίνω στο διαδικτυο μέσω smartphone έχοντας την συσκευή σαν hotspot για τον υπολογιστή,η cosmote δίνει απεριόριστο ιντερνετ στα καρτοκινητά της,πάνω σε αυτό τι γνώμη έχετε???

Έχω μια τέτοια υλοποίηση με Mikrotik chateaux lte modem/router κ σε συνδυασμό με Nova F2Go που τους περισσότερους μήνες μου δίνει unlimited data + 1000 λεπτά στα 5€ ή με WhatsUp.
Το setup μου είναι εντός σπιτιού με αποσπόμενες εξωτερικές κεραίες.
Η απόδοση δεν είναι σταθερή. Αρκετές φορές πιάνω 13 - 14 Mbps κι άλλοτε λιγότερο απο 2Mbps. Παίζει ρόλο και πόσο επιβαρυμένο είναι το δίκτυο στην περιοχή που βρίσκεσαι καθώς και το setάρισμα των κάθε κεραιών / δικτύου της Nova/Cosmote.
Σαφώς και θα έπιανα μεγαλύτερες ταχύτητες εαν είχα κεραία εκτός σπιτιού.
Μάλιστα την περίοδο που είχαμε τις καταστροφές εδώ Βόλο (Elias) όλες οι εταιρίες είχαν δώσει προτεραιότητα στην φωνή και το 4G ήταν χειρότερο κι απο Edge ή ακόμα κ μη λειτουργικό.
Δεν θα το πρότεινα σαν την μοναδική επιλογή αλλά σαν συμπληρωματική.
Το συνδυάζω με μια σάπια 24ρα adsl γραμμή που πιάνει μέγιστο 5Mbps. Όταν σέρνεται το 4G πιάνω την adsl.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, leo06 said:

Αν χρησιμοποιείς box, λογικά θα χρησιμοποιείς και efood, οπότε δεν χρειάζεται η διαδικασία του Cashback. Θα βάζεις κάθε μήνα κάρτα και με τα χρήματα θα βγάζεις κωδικό για το efood. 

Βασικά box χρησιμοποιώ λόγω των πόντων που δίνει. Efood σπάνια σε καμια προσφορά-κουπόνι, ή πεινιάτα.

Εννοείς τους κωδικούς για -10% με κόστος 0,2€. Αυτούς τους παίρνεις με vodafone, τωρα με το whatsup (εκανα την αλλαγή) βλέπω δίνει -10% για box. Απ ότι φαίνεται θα ροκανίζω το υπόλοιπο έτσι, αν και δε μπορώ να βγάλω πολλούς κωδικούς το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς 1 καθε 7 μερες με μέγιστο 2 το μήνα μπορείς να βγάλεις.

Edited by kmpatra
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nif said:

Βασικά box χρησιμοποιώ λόγω των πόντων που δίνει. Efood σπάνια σε καμια προσφορά-κουπόνι, ή πεινιάτα.

Εννοείς τους κωδικούς για -10% με κόστος 0,2€. Αυτούς τους παίρνεις με vodafone, τωρα με το whatsup (εκανα την αλλαγή) βλέπω δίνει -10% για box. Απ ότι φαίνεται θα ροκανίζω το υπόλοιπο έτσι, αν και δε μπορώ να βγάλω πολλούς κωδικούς το μήνα.

Όχι, εννοώ με smart pocket που μετατρέπεις τα χρήματα του υπόλοιπου που έχεις σε κωδικό για το efood.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, leo06 said:

Όχι, εννοώ με smart pocket που μετατρέπεις τα χρήματα του υπόλοιπου που έχεις σε κωδικό για το efood.

Πο ρε φίλε αυτό δε το ήξερα και τρέχει πάνω από χρόνο απ ότι βλέπω. Αφορά το cu βέβαια αλλά έχω συγγενή που έχει cu που απλά πληρώνει για να κρατάει το νούμερο και μερικές φορές λόγω μη χρήσης έχει χάσει το υπόλοιπο του. Οπότε θα μας βγει τζάμπα αυτό το νούμερο. άσε που λέω να μετατρέψω και αυτό το whats up σε cu τότε.

Δυστυχώς πρέπει να είσαι συνεχώς στο ψάξιμο για προσφορές και πατέντες αν δε θέλεις να σε "γδύνουν"

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ληγει το υπόλοιπο 15 Φεβρουάριου και ήρθε προσφορα: ανανέωσε ΜΕΧΡΙ τάδε ημερομηνία και πάρε δώρο 2GB και 100' για 7 ημέρες.

Έχει έρθει σε αλλον να μου πει μέχρι πότε λήγει ?

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει ΜΕΧΡΙ πότε να ανανεώσεις για να πάρεις το δώρο, τι να σου πούμε;!

Νομίζω ότι το δίνουν συχνά αυτό. Αφού ισχύουν για 7 μέρες μόνο, δεν τους είναι και σπουδαίο...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nplatis said:

Αφού σου λέει ΜΕΧΡΙ πότε να ανανεώσεις για να πάρεις το δώρο, τι να σου πούμε;!

Νομίζω ότι το δίνουν συχνά αυτό. Αφού ισχύουν για 7 μέρες μόνο, δεν τους είναι και σπουδαίο...

Σου δίνει κίνητρο, να ανανεώσεις νωρίτερα.

Το θέμα είναι ότι αφορά αριθμό τρίτου προσώπου που διαχειρίζομαι και το βλέπω στο app.

Δεν είναι 'εύκολο' το ρωτήσω και να ψάξει να βρει το SMS.

 Πιθανότατα, θα λέει: ανανέωσε ΜΕΧΡΙ 12 Φεβρουάριου 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σε εφιάλτη μετατράπηκε για μια γυναίκα από τον Βόλο η διατήρηση λογαριασμού στο efood. Όπως καταγγέλει η ίδια, η γυναίκα ξύπνησε και διαπίστωσε ότι η χρεωστική της είχε χρεωθεί με το ποσό των 1.500 ευρώ.

 

Άγνωστος είχε αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό που διατηρεί στη δημοφιλή πλατφόρμα, τον είχε παραβιάσει και είχε προβεί στην αγορά τσιγάρων, σάντουιτς και πλήθος άλλων προιόντων, ενώ άφησαν και φιλοδώρημα 5 ευρώ στον διανομέα.

 

Το efood δυστυχώς δεν αναγνώρισε τις συναλλαγές ως κακόβουλες, αντίθετα έπρεπε να απευθυνθεί στην τράπεζα και να κάνει αμφισβήτηση ενώ ακύρωσε και τη χρεωστική της κάρτα. Προκύπτουν σοβαρά ερωτήματα για το πόσο αξιόπιστες είναι αυτού του είδους οι εφαρμογές και πόσο ευάλωτες, καθώς βρίσκονται στα τηλέφωνα εκατομμυρίων Ελλήνων.

Πηγή: https://techmaniacs.gr/tis-chreosan-1500-eyro-sto-efood-deite-fotografies/

Νομιζω μιλάμε για μούφα αρθρο για ψεκασμένους (ποιος τρελος θα αγόραζε τόσες φορές φαγητο απο τον ίδιο κλεμμένο λογαριασμό , και η κάρτα θα σου ζητούσε σμσ για νεα διέυθυνση  .... ποιο καταστημα θα έφερνε 1η παραγγελία χυμα κλπ )

Πάντως όσοι αγοράζετε εστίαση , ο πιο καλός και ασφαλής τρόπος ειναι με σμαρτ ποκετ της vodafone ... απλά βγάζεις εναν κωδικό απο τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό και με αυτό το κωδικό πληρώνεις το e-food (με 10% έκπτωση κιολας) ... στο ίδιο το efood βάζεις μια virtual η κλειστή κάρτα και αν δεν έχεις υπόλοιπο να πληρώσεις απο εκει δεν κάνει κανενα έλεγχο για να σε ταλαιπωρει .

Με την ευκαιρία Οποιος έρθει cu-liquid για τον 1ο χρόνο μπορεί να αγοράζει σουβλάκια έτσι και να έχει δωρεαν υπηρεσίες

1ος μηνας : δίνεις 13 ευρω και σου φέρνουν την κάρτα ετοιμη με απεριοριστη ομιλία , 30-40gb και 5 ευρω μεσα ...
2ος μηνας : εχεις μπει liquid και βάλει αυτοματη χρέωση 15 ευρω που δεν τα πληρώνεις -δωρεαμ - αλλά έχεις απεριοριστη ομιλία , 11 gb και οτι έχει μείνει απο τον 1ομηνα
3ος μηνας  ¨βάζεις 15 ευρω και παιρνεις απεριοριστη ομιλία και 17 gb ... τα λεφτά μένουν στο υπόλοιπο
4-5-6 μηνας κανεις οτι πιο πανω

Εχεις δωσει 73 ευρω και μπορεις να κάνεις αγορα 65 ευρω προιόντα από e-food ... 
Αν βάλεις το brieng a friend (ζητας κωδικο πριν την αιτηση) έχεις 5 gb για ολο το 1ο χρονο με το ίδιο σκεπτικο

Οταν τελειώσουν τα δώρα , μπορεις να βάζεις και 13 ευρω το 2 μηνο με μια έυκολη αλλαγή ημερομηνίας χρέωσης για να πέσει στα 7 ευρω περιπου το μήνα ... με αυτά έχεις "πακέτο" 150 λεπτων με 1 ευρω , η 1gb με 1.2 ευρω που τα πληρώνεις αυτόματα κατα την κατανάλωση , και πολύ πιο φτηνές επιλογές για ποσότητες , ενω πάντα οτιο περισέυει παει με ασφάλεια e-food

Τρελή ευκαιρία που ισχύει απο το 2022 μέχρι και τώρα... έχουν και ενα μικρο bt ηχείο των 5-6 ευρω επιπλέον δώρακι,

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blizard said:

Νομιζω μιλάμε για μούφα αρθρο για ψεκασμένους (ποιος τρελος θα αγόραζε τόσες φορές φαγητο απο τον ίδιο κλεμμένο λογαριασμό , και η κάρτα θα σου ζητούσε σμσ για νεα διέυθυνση  .... ποιο καταστημα θα έφερνε 1η παραγγελία χυμα κλπ )

Πάντως όσοι αγοράζετε εστίαση , ο πιο καλός και ασφαλής τρόπος ειναι με σμαρτ ποκετ της vodafone ... απλά βγάζεις εναν κωδικό απο τα χρήματα που έχεις στο καρτοκινητό και με αυτό το κωδικό πληρώνεις το e-food (με 10% έκπτωση κιολας) ... στο ίδιο το efood βάζεις μια virtual η κλειστή κάρτα και αν δεν έχεις υπόλοιπο να πληρώσεις απο εκει δεν κάνει κανενα έλεγχο για να σε ταλαιπωρει .

Με την ευκαιρία Οποιος έρθει cu-liquid για τον 1ο χρόνο μπορεί να αγοράζει σουβλάκια έτσι και να έχει δωρεαν υπηρεσίες

1ος μηνας : δίνεις 13 ευρω και σου φέρνουν την κάρτα ετοιμη με απεριοριστη ομιλία , 30-40gb και 5 ευρω μεσα ...
2ος μηνας : εχεις μπει liquid και βάλει αυτοματη χρέωση 15 ευρω που δεν τα πληρώνεις -δωρεαμ - αλλά έχεις απεριοριστη ομιλία , 11 gb και οτι έχει μείνει απο τον 1ομηνα
3ος μηνας  ¨βάζεις 15 ευρω και παιρνεις απεριοριστη ομιλία και 17 gb ... τα λεφτά μένουν στο υπόλοιπο
4-5-6 μηνας κανεις οτι πιο πανω

Εχεις δωσει 73 ευρω και μπορεις να κάνεις αγορα 65 ευρω προιόντα από e-food ... 
Αν βάλεις το brieng a friend (ζητας κωδικο πριν την αιτηση) έχεις 5 gb για ολο το 1ο χρονο με το ίδιο σκεπτικο

Οταν τελειώσουν τα δώρα , μπορεις να βάζεις και 13 ευρω το 2 μηνο με μια έυκολη αλλαγή ημερομηνίας χρέωσης για να πέσει στα 7 ευρω περιπου το μήνα ... με αυτά έχεις "πακέτο" 150 λεπτων με 1 ευρω , η 1gb με 1.2 ευρω που τα πληρώνεις αυτόματα κατα την κατανάλωση , και πολύ πιο φτηνές επιλογές για ποσότητες , ενω πάντα οτιο περισέυει παει με ασφάλεια e-food

 

Αφου πιστεύεις οτι το αρθρο ειναι μουφα, γιατι δεν το καταγγέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...