Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, pavlidisc said:

ΑΑΑΑ!!!
Μάλιστα.
Σημαντική αυτή η πληροφορία που μας έδωσες.
Εάν δεν χάνουμε τα παλιά σε κάθε ανανέωση, τότε πιστεύω αξίζει η ενεργοποίηση του αυτόματου.

Γιατί εφόσον σε καλύπτουν οι παροχές του Basic, δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάς σε παραπάνω χρήματα. Έστω και εάν μιλάμε για 2-3 ευρώ παραπάνω τον μήνα.

Αφενός μεταφέρονται τα λεπτά ΜΒ κτλ και αφετέρου είναι μονόδρομος διότι καταργείται το πακέτο.

Μόνο όσοι δηλώσουν αυτόματη ανανέωση του πακέτου θα το παίρνουν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Έχεις το κίνητρο των δωρεάν ΜΒ.

Όμως, δεν μπορείς να βάλεις 16€.

15 η 20 πάει 

 

ΤΩΡΑ σε κατάστημα μπορούμε να βάλουμε 8€ η ΜΕΤΑ τις 13 Νοεμβρίου επιτρέπεται?

Οκ, ας βάλει 20 στο πρωτο 2μηνο και μετά 15 για τα επόμενα 3-4 2μηνα.

Για το 8αρι σε κατάστημα δεν γνωρίζω. Αλλά γιατί να πας σε κατάστημα πριν τις 13 Νοεμβρίου; Αφου θα μπορείς ονλαιν 8€ έως τις 12 Νοεμβρίου. 

Αχ ρε κοσμοτε δεν δίνεις πιά επέκταση λήξης με μεταφορά υπολοίπου και με αναγκάζεις να παω σε λίκουιντ.... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Οκ, ας βάλει 20 στο πρωτο 2μηνο και μετά 15 για τα επόμενα 3-4 2μηνα.

Για το 8αρι σε κατάστημα δεν γνωρίζω. Αλλά γιατί να πας σε κατάστημα πριν τις 13 Νοεμβρίου; Αφου θα μπορείς ονλαιν 8€ έως τις 12 Νοεμβρίου. 

Αχ ρε κοσμοτε δεν δίνεις πιά επέκταση λήξης με μεταφορά υπολοίπου και με αναγκάζεις να παω σε λίκουιντ.... 

Έως 13 Νοεμβρίου, γλιτώνεις το κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τα είπαμε...
Αλλά πώς ενεργοποιώ την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου ρε παλικάρια; 😁

Αυτοματισμό για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου βρήκα...για πακέτο...το παλεύω αλλά δεν βρίσκω. 🙃

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlidisc said:

Όλα καλά τα είπαμε...
Αλλά πώς ενεργοποιώ την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου ρε παλικάρια; 😁

Αυτοματισμό για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου βρήκα...για πακέτο...το παλεύω αλλά δεν βρίσκω. 🙃

Πατάς στο tab Ομιλία, Δες όλα τα πακέτα ομιλίας, Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stark said:

Πατάς στο tab Ομιλία, Δες όλα τα πακέτα ομιλίας, Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Στην εφαρμογή της Cosmote αναφέρεσαι ή στου What's up;
Το path που δίνεις το βρίσκω στην εφαρμογή στης Cosmote, αλλά δεν μου εμφανίζει πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης.
 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavlidisc said:

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Στην εφαρμογή της Cosmote αναφέρεσαι ή στου What's up;
Το path που δίνεις το βρίσκω στην εφαρμογή στης Cosmote, αλλά δεν μου εμφανίζει πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης.
 

Στην εφαρμογή της Cosmote.
Αρχικά πατάς πάνω στο πλαίσιο που έχει την επισκόπηση των υπολοίπων για το κινητό σου. Αυτό σε πηγαίνει στο πλαίσιο "Ανάλυση". Εκεί κάτω έχει 3 tabs. Πας στο Ομιλία. Πιο κάτω έχει "Δες όλα τα πακέτα ομιλίας" , κλπ.

p.s. εκτός κι αν επειδή έχεις iPhone, στο iOS είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stark said:

p.s. εκτός κι αν επειδή έχεις iPhone, στο iOS είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα

Λές αν φταίει αυτό το κέρατο το iPhone;
Μπήκα στην εφαρμογή από το κινητό...έκανα ότι είπες. Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης δεν βλέπω πουθενά.

Μπαίνω και από browser , μέσω υπολογιστή, πάλι τίποτα.

Κάτι δεν κάνω καλά, ή κάτι άλλο φταίει. 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavlidisc said:

Λές αν φταίει αυτό το κέρατο το iPhone;
Μπήκα στην εφαρμογή από το κινητό...έκανα ότι είπες. Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης δεν βλέπω πουθενά.

Μπαίνω και από browser , μέσω υπολογιστή, πάλι τίποτα.

Κάτι δεν κάνω καλά, ή κάτι άλλο φταίει. 

whats up ή κοσμοκαρτα? αν εχεις whats up δεν εμφανίζονται, πρεπει να πας στην εφαρμογή του whats up. εκει φυσικά δεν εχει αυτόματη ανανέωση για το πακετο τον 7.2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leo06 said:

whats up ή κοσμοκαρτα? αν εχεις whats up δεν εμφανίζονται, πρεπει να πας στην εφαρμογή του whats up. εκει φυσικά δεν εχει αυτόματη ανανέωση για το πακετο τον 7.2

What's up.

Άρα, μάλλον τον βρήκαμε τον ένοχο. 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βλέπω να την αλλάζω την μεριά. 🙃

Σάμπως με το What's Up τί κερδίζω (ως ενήλικας);
Να είσαι μαθητής ή φοιτητής, τέλος πάντων λές κάτι κερδίζω.

Αλλά εμείς οι μεγάλοι...τί είχαμε τί χάσαμε.
Τα είχα κάνει όλα What's Up (4 στην οικογένεια) γιατί είχαμε μεταξύ μας πολύ χρόνο ομιλίας.
Τώρα...με τόσα πολλά λεπτά που δίνουν, δεν μας χρειάζεται ο χρόνος προς What's Up.

Προτιμώ να πάω Cosmoκάρτα και να "μπαστακωθώ" στο BASIC με τα 7.2€ που μας καλύπτουν.
Για όσο κρατήσει και αυτό με την αυτόματη ενεργοποίηση ε...

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavlidisc said:

Εμένα με βλέπω να την αλλάζω την μεριά. 🙃

Σάμπως με το What's Up τί κερδίζω (ως ενήλικας);
Να είσαι μαθητής ή φοιτητής, τέλος πάντων λές κάτι κερδίζω.

Αλλά εμείς οι μεγάλοι...τί είχαμε τί χάσαμε.
Τα είχα κάνει όλα What's Up (4 στην οικογένεια) γιατί είχαμε μεταξύ μας πολύ χρόνο ομιλίας.
Τώρα...με τόσα πολλά λεπτά που δίνουν, δεν μας χρειάζεται ο χρόνος προς What's Up.

Προτιμώ να πάω Cosmoκάρτα και να "μπαστακωθώ" στο BASIC με τα 7.2€ που μας καλύπτουν.
Για όσο κρατήσει και αυτό με την αυτόματη ενεργοποίηση ε...

Άγνωστο 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavlidisc said:

Εμένα με βλέπω να την αλλάζω την μεριά. 🙃

Σάμπως με το What's Up τί κερδίζω (ως ενήλικας);
Να είσαι μαθητής ή φοιτητής, τέλος πάντων λές κάτι κερδίζω.

Αλλά εμείς οι μεγάλοι...τί είχαμε τί χάσαμε.
Τα είχα κάνει όλα What's Up (4 στην οικογένεια) γιατί είχαμε μεταξύ μας πολύ χρόνο ομιλίας.
Τώρα...με τόσα πολλά λεπτά που δίνουν, δεν μας χρειάζεται ο χρόνος προς What's Up.

Προτιμώ να πάω Cosmoκάρτα και να "μπαστακωθώ" στο BASIC με τα 7.2€ που μας καλύπτουν.
Για όσο κρατήσει και αυτό με την αυτόματη ενεργοποίηση ε...

reload it για 4gb συν 3 ευρω επιστροφή σε box ποντους με ανανέωση με καρτα payzy

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leo06 said:

reload it για 4gb συν 3 ευρω επιστροφή σε box ποντους με ανανέωση με καρτα payzy

Ναι οκ.
Εάν τα χρησιμοποιείς ναι.
Εμένα δεν με ενδιαφέρουν γιατί box δεν χρησιμοποιώ.
Όσο για τα 4gb...με το ζόρι παλεύω να καταναλώσω τα 400MΒ του BASIC. 😂
Έχω μαζέψει...κάπου 15-20 γιγα στο διάστημα που έχω το What's Up. 

Έχει να κάνει με το τί χρήση κάνει ο καθένας.

Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ για την επισήμανση. 🙂

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pavlidisc said:

Εμένα με βλέπω να την αλλάζω την μεριά. 🙃

Σάμπως με το What's Up τί κερδίζω (ως ενήλικας);
Να είσαι μαθητής ή φοιτητής, τέλος πάντων λές κάτι κερδίζω.

Αλλά εμείς οι μεγάλοι...τί είχαμε τί χάσαμε.
Τα είχα κάνει όλα What's Up (4 στην οικογένεια) γιατί είχαμε μεταξύ μας πολύ χρόνο ομιλίας.
Τώρα...με τόσα πολλά λεπτά που δίνουν, δεν μας χρειάζεται ο χρόνος προς What's Up.

Προτιμώ να πάω Cosmoκάρτα και να "μπαστακωθώ" στο BASIC με τα 7.2€ που μας καλύπτουν.
Για όσο κρατήσει και αυτό με την αυτόματη ενεργοποίηση ε...

Σε καταλαβαίνω, διότι και εγώ άρχισα να κουράζομαι με τις χιλιες-δυό διαδικασίες που αναγκάζομαι να κάνω για να καταφέρω κάτι οικονομικό. Είμαι και εναντίον του συμβολαίου (εκτός εάν υπάρξει κάτι κάτω των 10ε). Το πιο φτηνό αυτή τη στιγμή είναι το liquid, αλλά θέλει κουραστικές διαδικασίες. Μετά είναι το φρογκ, αλλά από τις 13/11 θα χρειάζεται επίσκεψη σε κατάστημα για την ανανέωση. Το πιο ξεκούραστο και συμφέρον σε συγκριση με αυτό της κοσμοκαρτας (λογω της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο) είναι το αντίστοιχο πακετο των 7,2€ του F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια κάτοχος f2go αποφάσισα να πάω σε what’s up λόγω του καλύτερου δικτύου και της χαλιας υποστήριξης της nova. Το πακέτο στο f2go λήγει 7/11 ποτε περίπου πρέπει να πάω να κάνω αίτηση για what’s up;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην κόρη μου που έχει ήδη what’s up, βλέπω από την εφαρμογή της Cosmote το πακέτο των 7,2€. Ισχύει και εδώ αυτό για την αυτόματη ανανέωση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα το What’s up σε Cosmoκάρτα.
Με το που μπήκα...αμέσως πήρε 7,2€ αυτόματη ενεργοποίηση επειδή δεν είχα λέει χρόνο (μάλλον επειδή μεταφέρθηκε από Whats Up δεν μέτρησε) 😂
Και είναι ενεγοποιημένο το auto στο BASIC.
Από μόνο του.

Ρε δεν παίζονται οι τύποι...😂

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elias74gr said:

Χρόνια κάτοχος f2go αποφάσισα να πάω σε what’s up λόγω του καλύτερου δικτύου και της χαλιας υποστήριξης της nova. Το πακέτο στο f2go λήγει 7/11 ποτε περίπου πρέπει να πάω να κάνω αίτηση για what’s up;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην κόρη μου που έχει ήδη what’s up, βλέπω από την εφαρμογή της Cosmote το πακέτο των 7,2€. Ισχύει και εδώ αυτό για την αυτόματη ανανέωση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν την κάνεις online εγώ λέω από 4-5 Νοεμβρίου. Σου προτείνω σε κατάστημα Cosmote/Γερμανός στις 6 Νοεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Αν την κάνεις online εγώ λέω από 4-5 Νοεμβρίου. Σου προτείνω σε κατάστημα Cosmote/Γερμανός στις 6 Νοεμβρίου

Αν δεν πρόλαβει το 13-11, την ήπιε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elias74gr said:

Χρόνια κάτοχος f2go αποφάσισα να πάω σε what’s up λόγω του καλύτερου δικτύου και της χαλιας υποστήριξης της nova. Το πακέτο στο f2go λήγει 7/11 ποτε περίπου πρέπει να πάω να κάνω αίτηση για what’s up;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην κόρη μου που έχει ήδη what’s up, βλέπω από την εφαρμογή της Cosmote το πακέτο των 7,2€. Ισχύει και εδώ αυτό για την αυτόματη ανανέωση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν σκοπεύεις να πας στο What's up, δεν θα έχεις επιλογή για αυτόματη ανανέωση στο Combo Basic των 7,2 €.
Που σημαίνει ότι από 14/11 ούτε manually δεν θα μπορείς να το επιλέγεις, εφόσον καταργείται (και θα παραμείνει μόνο σε όσους έχουν Cosmoκάρτα + το έχουν ενεργοποιήσει πριν τις 14/11 ως AUTO.

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/ananeosh_neon_paketwn.pdf

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Σε καταλαβαίνω, διότι και εγώ άρχισα να κουράζομαι με τις χιλιες-δυό διαδικασίες που αναγκάζομαι να κάνω για να καταφέρω κάτι οικονομικό. Είμαι και εναντίον του συμβολαίου (εκτός εάν υπάρξει κάτι κάτω των 10ε). Το πιο φτηνό αυτή τη στιγμή είναι το liquid, αλλά θέλει κουραστικές διαδικασίες. Μετά είναι το φρογκ, αλλά από τις 13/11 θα χρειάζεται επίσκεψη σε κατάστημα για την ανανέωση. Το πιο ξεκούραστο και συμφέρον σε συγκριση με αυτό της κοσμοκαρτας (λογω της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο) είναι το αντίστοιχο πακετο των 7,2€ του F2G. 

Κάπως έτσι.
4 άτομα στην οικογένεια.
Βάλε 4 φορές χρήματα.
Κάνε 4 ανανεώσεις πακέτων.
Ε...καταντάει κουραστικό.

Με το auto (το οποίο δεν το είχα πάρει χαμπάρι γιατί στο What's Up δεν το έβλεπα μπροστά μου ώστε να με "τσιγκλάει") θα λυθεί μέρος του - ας πούμε - προβλήματος.
Και βάζεις και μια auto ανανέωση υπολοίπου και τέρμα.

Συμβόλαιο δεν κάνω με τίποτα.
Όπως είπες και εσύ, μόνο όταν θα πιάσει τιμές καρτοκινητού (κάνα 10-15 ευρώ τον μήνα δηλαδή...και να υπάρχει και δέλεαρ...).
Όσο για F2G κλπ...είμαι πιστός Cosmote από τότε που με ξέρω. Δεν την αλλάζω. Για πολλούς λόγους που δεν είναι του θέματος.

@all
Λέτε άμα βάλουμε auto το 8€, να το κρατήσει και για μετά τις 14/11;;; 
ή θα μας πάει αυτόματα στο επόμενο;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...