Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ενεργοποιουμε τις δυο ωρες προς ολους με την ανανεοση των 10 ευρο??

 

καλεις το 1317 δωρεαν το προγραμμα ισχυει μεχρι 30/9. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA τι σπαστικο να δινουνε προσφορες μονο για 2 μηνες και οχι μεχρι τελους του χρονου ...

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά και λόγω δουλειάς κατάλαβα ότι τελικά ΔΕΝ συμφέρει άλλο να έχεις whatsup εκτός αν ΔΕΝ μιλάς υπερβολικά!!!Μέχρι τώρα έβαζα κάθε μήνα το λιγότερο(σπάνια) 15€ και το περισσότερο 25-30€!Η μεγάλη πλειοψηφία αυτών που μιλάω έχει WU και επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ έχουν cosmote(σύνδεση/κάρτα κ.α.)!Έτσι κατέληξα στην μετατροπή σε Cosmote Απεριόριστα 25 (πάει 28€ με τους φόρους) αλλά την επιδότηση των 60€ να μου την περάσει σαν έκπτωση στο πάγιο!Άρα καθαρά δίνω κάθε μήνα 25€ και έχω:

1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

50 Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500 Δωρεάν SMS προς COSMOTE

30 Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

100 Δωρεάν MB

 

και έχω άμεσα ενημέρωση και μέσω μηνύματος και μέσω e-bill!!!

 

Με λίγα λόγια λέω το εξής αφού τελείωσαν οι προσφορές και ισχύει για όλες τις εταιρείες.......δείτε με τι εταιρεία μιλάτε κυρίως και πολύ και γυρίστε το σε σύνδεση ειδικά αν είστε στο ίδιο στυλ με μένα!

 

Αυτός είναι και ο στόχος των εταιριών, να το γυρίσουμε όλοι στα συμβόλαια... Διότι, βλέπεις το μικρότερο συμβόλαιο είναι 15 ευρώ ενώ η μικρότερη κάρτα είναι 5 ευρώ. Τώρα με τις αλλαγές τα κατάφεραν να μας αναγκάζουν να βάζουμε 10ευρη κάρτα, ωστόσο ακόμη κι έτσι θεωρώ ότι το καρτοκινητό συμφέρει πιο πολύ από το συμβόλαιο. Το συμβόλαιο συμφέρει αυτούς που επικοινωνούν και με άλλα δίκτυα ή κάνουν σπάταλη χρήση του ίντερνετ. Για μένα που όλες οι επαφές μου είναι wu και ίντερνετ στο κινητό δεν έχω, το καρτοκινητό είναι ακόμα συμφέρουσα λύση. Είναι άλλο να δίνεις 7 ευρώ και άλλο 15 και βάλε με πάγια κλπ....

 

Μου κάνει όμως εντύπωση το δωράκι που συμπεριέλαβαν στο πακέτο 600'. Mε λίγα λόγια λένε:

600' + 300 sms: 5E, τη στιγμή που υπάρχει το Plus και δίνει 1200'+1200sms με 7Ε. Για ποιό λόγο να αγοράσει κάποιος το πρώτο πακέτο? Έτσι κι αλλιώς ανανέωση με 10 ευρώ θα κάνει. Εκτός αν χρειάζεται μονάδες για να μιλάει με άλλα δίκτυα. Είναι ιδέα μου ή βαίνει προς κατάργηση το Plus? ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τώρα το πρωί μου επανήλθαν κι εμένα τα MB που είχα χτες από το πακέτο Internet on the phone.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone το 1200' + 1200 sms με 7 ευρώ καταργήθηκε και το πήγαν στα 600+600. Το αντίστοιχο (plus) της cosmote ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει ή για ποιους;
Link to comment
Share on other sites

Ποτε αλλαξε η προσφορα των δυο ωρων? Ανανεοσα την καρτα μου στης 25-6 και πηρα ΔΥΟ ωρες προς ολους γι ενα μηνα με 10 ευρο. Σημερα εβαλα στη συζηγο 10 ευρο καρτα και της εδοσε ΜΙΑ ωρα προς ολους !!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τώρα το πρωί μου επανήλθαν κι εμένα τα MB που είχα χτες από το πακέτο Internet on the phone.

 

χωρίς να κάνεις κάτι εσύ;

εγώ δεν έκανα από χθες που το διαπίστωσα, εκτός από ένα email που τους έστειλα, το οποίο είμαι σίγουρος ότι ακόμα είναι αδιάβαστο.

επίσης απενεργοποίησα τα data από το κινητό, μη χρεωθώ κερατιάτικα το 1 ευρώ! :)

 

ακόμα μου λέει ότι δεν έχω ΜΒ :(

Link to comment
Share on other sites

Ποτε αλλαξε η προσφορα των δυο ωρων? Ανανεοσα την καρτα μου στης 25-6 και πηρα ΔΥΟ ωρες προς ολους γι ενα μηνα με 10 ευρο. Σημερα εβαλα στη συζηγο 10 ευρο καρτα και της εδοσε ΜΙΑ ωρα προς ολους !!!

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA

 

1 ώρα με κάρτα10 ευρώ .

2,5 ώρες με κάρτα 20 ευρώ . Μέχρι 30/09

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να κάνεις κάτι εσύ;

εγώ δεν έκανα από χθες που το διαπίστωσα, εκτός από ένα email που τους έστειλα, το οποίο είμαι σίγουρος ότι ακόμα είναι αδιάβαστο.

επίσης απενεργοποίησα τα data από το κινητό, μη χρεωθώ κερατιάτικα το 1 ευρώ! :)

 

ακόμα μου λέει ότι δεν έχω ΜΒ :(

 

Όχι, δεν έκανα τίποτα. Αφού δε μπόρεσα να βγάλω γραμμή στην εξυπηρέτηση πελατών. Χτες έστειλα καμία 15αριά φορές Info στο 1313, τίποτα. Τώρα το πρωί έστειλα μία φορά, επανήλθαν κατευθείαν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone το 1200' + 1200 sms με 7 ευρώ καταργήθηκε και το πήγαν στα 600+600. Το αντίστοιχο (plus) της cosmote ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει ή για ποιους;

 

Πότε καταργήθηκε? Στο site φαίνεται να ισχύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να κάνεις κάτι εσύ;

εγώ δεν έκανα από χθες που το διαπίστωσα, εκτός από ένα email που τους έστειλα, το οποίο είμαι σίγουρος ότι ακόμα είναι αδιάβαστο.

επίσης απενεργοποίησα τα data από το κινητό, μη χρεωθώ κερατιάτικα το 1 ευρώ! :)

 

ακόμα μου λέει ότι δεν έχω ΜΒ :(

 

Κι εμένα ακόμα λέει ότι δεν έχω MB..

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone το 1200' + 1200 sms με 7 ευρώ καταργήθηκε και το πήγαν στα 600+600. Το αντίστοιχο (plus) της cosmote ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει ή για ποιους;

 

Αυτός είναι και ο στόχος των εταιριών, να το γυρίσουμε όλοι στα συμβόλαια... Διότι, βλέπεις το μικρότερο συμβόλαιο είναι 15 ευρώ ενώ η μικρότερη κάρτα είναι 5 ευρώ. Τώρα με τις αλλαγές τα κατάφεραν να μας αναγκάζουν να βάζουμε 10ευρη κάρτα, ωστόσο ακόμη κι έτσι θεωρώ ότι το καρτοκινητό συμφέρει πιο πολύ από το συμβόλαιο. Το συμβόλαιο συμφέρει αυτούς που επικοινωνούν και με άλλα δίκτυα ή κάνουν σπάταλη χρήση του ίντερνετ. Για μένα που όλες οι επαφές μου είναι wu και ίντερνετ στο κινητό δεν έχω, το καρτοκινητό είναι ακόμα συμφέρουσα λύση. Είναι άλλο να δίνεις 7 ευρώ και άλλο 15 και βάλε με πάγια κλπ....

 

Μου κάνει όμως εντύπωση το δωράκι που συμπεριέλαβαν στο πακέτο 600'. Mε λίγα λόγια λένε:

600' + 300 sms: 5E, τη στιγμή που υπάρχει το Plus και δίνει 1200'+1200sms με 7Ε. Για ποιό λόγο να αγοράσει κάποιος το πρώτο πακέτο? Έτσι κι αλλιώς ανανέωση με 10 ευρώ θα κάνει. Εκτός αν χρειάζεται μονάδες για να μιλάει με άλλα δίκτυα. Είναι ιδέα μου ή βαίνει προς κατάργηση το Plus? ;)

 

το αντιστοιχο πακετο με τα 1200 στην βοντα θα καταργηθει στις 6/7 και θα αντικασταθει με 600' και 600 μυνηματα με 7ευρω το ιδιο παει να κανει και η what's up αφου δινει ακριβως την ιδια προσφορα στο πακετο των 600'+300μυνηματα με 5ευρω ετσι για να μας γλυκανανουν..... και μετα θα καταργηθει και η συγκεκριμενη προσφορα και θα μας ριξουνε στα 7 ευρω 600΄+μυνηματα για αυτο το πανε με την καλοκαιρινη προσφορα. εγω αυτο πιστευω οτι θα γινει. προς το παρον βλεπουμε...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ διαπίστωσα και 'γω το πρόβλημα με τα ενημερωτικά μηνύματα για το Cosmote internet on the go 60. Μου ήρθαν χθες 2 μυνήματα (τα διάβασα όμως σήμερα). Το πρώτο χρονικά (στις 18:46) έλεγε ότι τα δωρεάν MB είναι διαθέσιμα μέχρι 3/07/2011 στις 18:49 και το δεύτερο (στις 20:52) ότι το πακέτο με τα δωρεάν ΜΒ έληξε!!!!

Πήρα στο 13838, και καταλήξαμε ότι είναι κάποιο τεχνικό πρόβλημα στην υπηρεσία με τα ενημερωτικά μηνύματα.

Μετά βέβαια από το τηλεφώνημα ξανάστειλα INFO στο 1313 και μου ήρθε ότι έχω 234MB. Λέω εντάξει λύθηκε το πρόβλημα και έστειλα "60" στο 1333 για να χρεωθώ άλλα 120MB και να μην χάσω τα 234ΜΒ που έχω αφού το πακέτο μου λήγει σήμερα στις 18:49. Μετά την αποστολή ήρθε μήνυμα ότι το πακέτο προσφοράς με τα διπλάσια ΜΒ ενεργοποιήθηκε και ελέγχοντας το υπόλοιπο είδα ότι χρεώθηκα τα 3euro. Παρόλ' αυτά το ενημέρωση που παίρνω από το 1313 είναι 234ΜΒ μέχρι 3/7/2011 στις 18:49. Άντε να δουμε τι θα γίνει με αυτό το θέμα:mad:

 

Διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα και βλέποντας ότι το πρόβλημα υπάρχει από χθες μου κάνει εντύπωση πως έπρεπε να κάτσω και να πείσω την υπάλληλο που μίλησα στο 13838 ότι το πρόβλημα είναι δικό τους και ότι δεν κατανάλωσα από μόνος μου όλα τα ΜΒ του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η vodafone στην ανακοίνωσή της διευκρινίζει ότι το πακέτο 1200'+sms δεν θα είναι διαθέσιμο για τους νέους συνδρομητές από 6/7 και έπειτα. ""Το πακέτο CU TALK A LOT 1200’+1200 SMS προς Vodafone CU +30MB δεν θα είναι εμπορικά διαθέσιμο για τις νέες ενεργοποιήσεις συνδρομητών στο πακέτο Vodafone CU που θα πραγματοποιηθούν από 06/07/11."".

 

Ενώ αντίστοιχα για το πακέτο των 10 mms λέει ότι δεν θα ισχύει για όλους τους χρήστες. Οπότε ας είμαστε λίγο αισιόδοξοι και για τo wu!

Link to comment
Share on other sites

H λύση πιστεύω θα είναι να το κάνουμε σαν την Αμερική και μερικές χώρες της Ευρώπης, γι αυτούς που στέλνουν πολλά sms. Πακέτα internet στο κινητό και αποστολή mail αντί sms. Με 2 πακέτα ιντερνετ (χωρίς την προσφορά άρα 120MB) στέλνεις εκατοντάδες mails που περιέχουν μόνο κείμενο...
Link to comment
Share on other sites

H λύση πιστεύω θα είναι να το κάνουμε σαν την Αμερική και μερικές χώρες της Ευρώπης, γι αυτούς που στέλνουν πολλά sms. Πακέτα internet στο κινητό και αποστολή mail αντί sms. Με 2 πακέτα ιντερνετ (χωρίς την προσφορά άρα 120MB) στέλνεις εκατοντάδες mails που περιέχουν μόνο κείμενο...

αυτό το ονειρευόμουν από εποχές i-mode που χρέωνε και τότε με kb αντί για sms. τότε ήθελες συσκευή ειδική, τώρα θέλεις smartphone, και δεν έχουν και όλοι. επίσης με το push η μπαταρία καταναλώνεται γρηγορότερα, για να μην πω για να το κοιτάει κάθε 5 λεπτά σε αυτούς που δεν έχουν push!

 

βράσε όρυζα ! :(

Link to comment
Share on other sites

αυτό το ονειρευόμουν από εποχές i-mode που χρέωνε και τότε με kb αντί για sms. τότε ήθελες συσκευή ειδική, τώρα θέλεις smartphone, και δεν έχουν και όλοι. επίσης με το push η μπαταρία καταναλώνεται γρηγορότερα, για να μην πω για να το κοιτάει κάθε 5 λεπτά σε αυτούς που δεν έχουν push!

 

βράσε όρυζα ! :(

 

Kαλύτερα να το φορτίζω συχνότερα και να θέλω 6ευρώ τον μήνα παρά να καταλήξω σε καρτοπρόγραμμα με 15ευρώ τον μήνα... ;)

Το δικό μου το κινητό Android που δουλεύει με push όλη μέρα gmail και twitter βγάζει δυο μέρες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και ο στόχος των εταιριών, να το γυρίσουμε όλοι στα συμβόλαια... Διότι, βλέπεις το μικρότερο συμβόλαιο είναι 15 ευρώ ενώ η μικρότερη κάρτα είναι 5 ευρώ. Τώρα με τις αλλαγές τα κατάφεραν να μας αναγκάζουν να βάζουμε 10ευρη κάρτα, ωστόσο ακόμη κι έτσι θεωρώ ότι το καρτοκινητό συμφέρει πιο πολύ από το συμβόλαιο. Το συμβόλαιο συμφέρει αυτούς που επικοινωνούν και με άλλα δίκτυα ή κάνουν σπάταλη χρήση του ίντερνετ. Για μένα που όλες οι επαφές μου είναι wu και ίντερνετ στο κινητό δεν έχω, το καρτοκινητό είναι ακόμα συμφέρουσα λύση. Είναι άλλο να δίνεις 7 ευρώ και άλλο 15 και βάλε με πάγια κλπ....

 

Κι όμως...στην συγκεκριμένη περίπτωση για παρατήρησε τι σου δίνει πχ το Απεριόριστα 15 και τι αν βάζεις 15€ κάρτα!!!Με τα 15 (είναι πρόγραμμα χωρίς δέσμευση,αορίστου χρόνου) μιλάς 1500 ομιλία/βίντεοκλήση+1500μηνύματα προς ΟΛΑ τα Cosmote(!!!),100sms προς άλλα δίκτυα,50mb ίντερνετ και 15' σε άλλα δίκτυα!!!Επίσης μην ξεχνάς την ελάχιστη χρέωση στα απεριόριστα που είναι 45'' ενώ στα wu είναι 3'!!!Μεγάλη διαφορά στον συνολικό αριθμό κλήσεων!

 

Κοίτα τώρα στο wu τα αντίστοιχα έχουν ως εξής:7€ για το plus συν 3€ για ίντερνετ αυτόματα φτάσαμε στα 10€!Αντιστοίχισε τώρα και τα 15' και τα 100sms προς άλλα δίκτυα και θα δεις ότι έτσι όπως έγιναν τα πράγματα βγαίνει ΠΟΛΥΥΥΥ παραπάνω με κάρτα!!!Συν ότι άλλο 1200+1200 προς wu μόνο και άλλο 1500+1500 προς ΟΛΑ τα cosmote!Για τα δώρα του reload it....δεν είναι πια άξια αναφοράς γιατί είναι ελάχιστα και ισχύουν μόνο για 1 εβδομάδα!Τραγικό!

 

Εγώ απλά πήγα αυτή την στιγμή στο 25 γιατί λόγω δουλειάς θα χρειαστώ και την χρήση σε άλλα δίκτυα!Επίσης......δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε ότι θα ξεφύγετε αφού ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ στέλνετε μήνυμα και σε λίγα δευτερόλεπτα έχετε ενημέρωση τι σας απομένει!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...στην συγκεκριμένη περίπτωση για παρατήρησε τι σου δίνει πχ το Απεριόριστα 15 και τι αν βάζεις 15€ κάρτα!!!Με τα 15 (είναι πρόγραμμα χωρίς δέσμευση,αορίστου χρόνου) μιλάς 1500 ομιλία/βίντεοκλήση+1500μηνύματα προς ΟΛΑ τα Cosmote(!!!),100sms προς άλλα δίκτυα,50mb ίντερνετ και 15' σε άλλα δίκτυα!!!Επίσης μην ξεχνάς την ελάχιστη χρέωση στα απεριόριστα που είναι 45'' ενώ στα wu είναι 3'!!!Μεγάλη διαφορά στον συνολικό αριθμό κλήσεων!

 

Κοίτα τώρα στο wu τα αντίστοιχα έχουν ως εξής:7€ για το plus συν 3€ για ίντερνετ αυτόματα φτάσαμε στα 10€!Αντιστοίχισε τώρα και τα 15' και τα 100sms προς άλλα δίκτυα και θα δεις ότι έτσι όπως έγιναν τα πράγματα βγαίνει ΠΟΛΥΥΥΥ παραπάνω με κάρτα!!!Συν ότι άλλο 1200+1200 προς wu μόνο και άλλο 1500+1500 προς ΟΛΑ τα cosmote!Για τα δώρα του reload it....δεν είναι πια άξια αναφοράς γιατί είναι ελάχιστα και ισχύουν μόνο για 1 εβδομάδα!Τραγικό!

 

Εγώ απλά πήγα αυτή την στιγμή στο 25 γιατί λόγω δουλειάς θα χρειαστώ και την χρήση σε άλλα δίκτυα!Επίσης......δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάστε ότι θα ξεφύγετε αφού ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ στέλνετε μήνυμα και σε λίγα δευτερόλεπτα έχετε ενημέρωση τι σας απομένει!!!!

 

Αναφέρθηκες στα θετικά του συμβολαίου ενώ υπάρχουν και πολλά αρνητικά, όπως ότι μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει θα έρχεται ο λογαριασμός που θα πρέπει να κόψεις το λαιμό σου, να βρεις λεφτά και να τον πληρώσεις. Αντίθετα, με το καρτοκινητό αν έχεις λεφτά παίρνεις κάρτα, αν δεν έχεις απλά δεν παίρνεις. Κανένα απολύτως χρέος. Επίσης το κατώτερο συμβόλαιο είναι στα 15 ευρώ ενώ η μικρότερη κάρτα στα 5. Ανεξαρτήτως τι σου παρέχει το καθένα. Κάποιος μπορεί να έχει ανάγκη από ένα 5λεπτο τηλεφώνημα ή 10 μηνύματα όλο το μήνα (μιας και μιλάμε γενικά).

 

Για μενα προσωπικά, που δεν χρησιμοποιώ ίντερνετ στο κινητό και δεν έχω επαφές εκτός wu, δεν με συμφέρει καθόλου το συμβόλαιο. Γιατί πες ότι το κάνω. Εγώ θα επικοινωνώ free με εκείνους. Πώς θα επικοινωνούν οι φίλοι μου μαζί μου? Πώς θα μου στέλνουν sms? Πρέπει λοιπόν να πείσω όλους αυτούς να κάνουν συμβόλαιο για να μπορούν να επικοινωνούν με μενα. Και πίστεψε με, θα πρέπει κι αυτοί με τη σειρά τους να πείσουν τους δικούς τους φίλους να κάνουν το ίδιο... Αδιέξοδο!

 

Όπως και να χει, τα 600 λεπτά το μήνα μου φτάνουν και μου περισσεύουν. Με τα μηνύματα ίσως έχω πρόβλημα αλλά είναι και το reload it που θα με σώσει για μια βδομάδα. Ε 300 sms με λίγη οικονομία θα με φτάσουν για 23 μέρες...

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

H λύση πιστεύω θα είναι να το κάνουμε σαν την Αμερική και μερικές χώρες της Ευρώπης, γι αυτούς που στέλνουν πολλά sms. Πακέτα internet στο κινητό και αποστολή mail αντί sms. Με 2 πακέτα ιντερνετ (χωρίς την προσφορά άρα 120MB) στέλνεις εκατοντάδες mails που περιέχουν μόνο κείμενο...

 

Ναι το skype,Nimbuz θα πάρουν φωτιά τωρα με τα ΜΒ . και πλέων το Qwerty θα αποκτήσει ξανά ρόλο :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις μονάδες και πρέπει να πάρεις τηλέφωνο, τι κάνεις;

 

Αν δεν έχει πάει μείον το υπόλοιπο παίρνεις το 1315 και σου βάζει 3 ευρώ.

 

Δεν είδα να το παρατηρεί κάποιος οπότε το αναφέρω: για τους χρήστες wu το 1 sms προς άλλα δίκτυα κοστίζει πλέον 0,09Ε (από 0,07Ε που ήταν μέχρι πριν λίγες μέρες). Έτσι σιωπηλά θα ανεβάσουν και τη χρέωση των κλήσεων!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πάει μείον το υπόλοιπο παίρνεις το 1315 και σου βάζει 3 ευρώ.

Ναι, ΟΚ, πράγμα που λίγοι το ξέρουν. Και πάλι όμως, το δεν έχω δεν καλώ δεν είναι λογική γιατί απλά μπορεί να πρέπει να καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ, πράγμα που λίγοι το ξέρουν. Και πάλι όμως, το δεν έχω δεν καλώ δεν είναι λογική γιατί απλά μπορεί να πρέπει να καλέσεις.

 

Μπορεί να μην είναι λογική, είναι όμως κανονισμός. Η κάθε εταιρία και η κάθε υπηρεσία θέτει τους κανόνες της.

 

Αν πρέπει να καλέσεις και δεν έχεις λεφτά να βάλεις κάρτα, ζήτα ευγενικά από κάποιον άλλο να σε αφήσει να κάνεις ένα επείγον τηλεφώνημα. Ένα γείτονα, ένα φίλο ίσως....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...