Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@damianosΜέχρι στιγμής πως είναι σε θέμα σήματος και παροχών; Για 6 μήνες πάντως σε κάθε ανανέωση θα μπαίνουν και έξτρα Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, katerina900 said:

Damiane, στο my cosmote ειναι σε επεξεργασια ο αριθμος παραγγελιας? Θα μας ενημερωσεις οταν εχει εξελιξη? Σε ευχαριστω!

Προς το παρόν ακόμα Nova....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, katerina900 said:

Μπορεις να μπεις στο my cosmote με το cosmote id και να βλεπεις την εξελιξη. Βεβαια, θα πρεπει να σου έρχονται κ emails.

Μάλλον θέλει μία εργάσιμη όπως την προηγούμενη φορά...

IMG_20240726_161832.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , προς ενημέρωση σας αν δεν ξέρετε αυτή την υποπερίπτωση .

Αν κάνετε κλήση του τελευταίου σας λεπτού προς όλους και μιλήσετε ένα λεπτό ακριβώς , πάλι η εταιρεία θα σας χρεώσει με 3 λεπτά που είναι η ελάχιστη χρέωση . Το θεωρώ λάθος αυτό , δηλαδή θα έπρεπε να είναι μια ειδική περίπτωση που να μην χρεώνεσαι σε € αν δεν υπερβείς αυτό το εναπομείναν ένα λεπτό ή δύο!

Επομενως χρεώθηκα δυο λεπτά παραπάνω και έτσι μου φαγαν 0,48€.

 

Σε καρτοκινητό WU, αυτά προς ενημέρωσή σας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι θυμαμαι παλιοτερα που ειχα "υποπεσει" σε αυτη την υποπεριπτωση, οπως λες, δε χρεωνει παρα το τελευταιο 1' που εχει απομεινει στο ενεργο πακετο σου και τιποτα παραπανω.

Κοιταξες μηπως η κληση σου υπερεβει το 1' (πχ 1' και 1'') ωστε να χρεωσει 2' συνολικα; Δλδ να τελειωσει το 1' του πακετου σου και να φαει και 0,0079€/δευτερολεπτο επι 60'' , δλδ οση ειναι η χρεωση αν δευτερολεπτο εκτος πακετου; Εκτος εαν το 1' που ανεγραφε στο υπολοιπο του πακετου σου ηταν πχ 50" , οποτε δε μπορουσε να αναγραψει τα δευτερολεπτα και ανεγραφε 1', ωστε πχ εαν η κληση σου ηταν 55" να καταναλωσε και min 1' χρεωση απο τα € υπολοιπου σου;

Παντως θετικο, εαν δεις στις χρεωσεις των αλλων 2 εταιριων, οτι εαν δεν εχεις ενεργο πακετο στα καρτοκινητα της Cosmote , δε χρεωνει 2,20€ απαξ , οπως στις αλλες 2 εταιριες. Απλα σε χρεωσε το 0,0079€ ανα δευτερολεπτο με min χρεωση τα 60" (1') απο το υπολοιπο των € σου.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, damianos said:

Όλα έγιναν βάση σχεδίου...😉

Έδρασες μόνος σου ή υπάρχει ολόκληρη οργάνωση που θα αναλάβει την ευθύνη; 😉😂😂

1 minute ago, james9t said:

Το Giga Soukou που δινει με 2,5€ στην εφαρμογη ειναι οντως για ΣΚ ή μπορω να το παρω και Δευτερα-Τριτη πχ?

Μόνο σ/κ. Ό,τι γράφει στις λεπτομέρειες κατά γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kmpatra said:

Μου έβγαλε mystery token με απεριοριστη ομιλία για 24 ωρες

 

IMG_20240729_114950.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kmpatra said:

Μου έβγαλε mystery token με απεριοριστη ομιλία για 24 ωρες

Καταξοδεύτηκαν πάλι..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, alteisei said:

Απο ο,τι θυμαμαι παλιοτερα που ειχα "υποπεσει" σε αυτη την υποπεριπτωση, οπως λες, δε χρεωνει παρα το τελευταιο 1' που εχει απομεινει στο ενεργο πακετο σου και τιποτα παραπανω.

Κοιταξες μηπως η κληση σου υπερεβει το 1' (πχ 1' και 1'') ωστε να χρεωσει 2' συνολικα; Δλδ να τελειωσει το 1' του πακετου σου και να φαει και 0,0079€/δευτερολεπτο επι 60'' , δλδ οση ειναι η χρεωση αν δευτερολεπτο εκτος πακετου; Εκτος εαν το 1' που ανεγραφε στο υπολοιπο του πακετου σου ηταν πχ 50" , οποτε δε μπορουσε να αναγραψει τα δευτερολεπτα και ανεγραφε 1', ωστε πχ εαν η κληση σου ηταν 55" να καταναλωσε και min 1' χρεωση απο τα € υπολοιπου σου;

Παντως θετικο, εαν δεις στις χρεωσεις των αλλων 2 εταιριων, οτι εαν δεν εχεις ενεργο πακετο στα καρτοκινητα της Cosmote , δε χρεωνει 2,20€ απαξ , οπως στις αλλες 2 εταιριες. Απλα σε χρεωσε το 0,0079€ ανα δευτερολεπτο με min χρεωση τα 60" (1') απο το υπολοιπο των € σου.

Θυμάμαι να το κλείνω στο λεπτό ακριβώς, ομως δεν μπορω να το τσεκάρω διότι από αηφον δεν φαίνεται ακριβώς πόσο διήρκεσε. Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις αυτές, πάντως 0,079 χ 60 = 0,474 Ε δηλαδή όσο χρεώθηκα 0,48Ε. Άρα ίσως παιζει να ξέφυγε ενα δευτερόλεπτο παραπάνω ή να μην είχα 1 λεπτό υπολειπόμενο όπως ανέγραφε η εφαρμογή εξ αρχής. Όπως και να έχει θα πρέπει να αρχίσουν να βάζουν και κάτω του ενός λεπτού υπολειπόμενο (δευτερόλεπτα).
Κρατήστε αυτή την υποπερίπτωση και θα την ξανατσεκάρω.

ΥΓ. 29/07/2008 ήρθα στο What's up. Εντός ημέρας θα μου στείλουν τοκεν λογικά.

Σπουδαία προσφορά …

IMG_4619.png

IMG_4620.png

Αυτό είναι το επετειακό .

IMG_4622.png

IMG_4621.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μην το πάρεις να πάρουν το μήνυμα.

Μπα δεν το βλέπουν καν, τους έστειλα μήνυμα στο ινστα απάντηση στο στορυ τους και απάντησαν <Kαλησπέρα @..  Προσπαθούμε συνεχώς να δημιουργούμε νέα πακέτα και να εξελίσσουμε τα υφιστάμενα, προκειμένου να καλύπτουμε τις ανάγκες της συνδρομητικής μας βάσης σε χρόνο ομιλίας, μηνύματα, ΜΒ στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό.Μπορείς να ενημερωθείς για τις καλοκαιρινές μας προσφορές από το ακόλουθο link : https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/kalokairines-prosfores>

Νταξει τουλάχιστον κάτι δίνουν όσο είχα F2G έδιναν [τίποτα]

Ενοτμεταξύ χρόνια είναι ίδια τα πακέτα τοτε τι εμπλουτίζουν.. 

Μπήκε σήμερα νέο πακέτο στα 25€ και λέει Offer 😂😂

1440764086_Screenshot_20240729_220024_WhatsUp.thumb.jpg.ec882e021b35175ada6e50556900e6dc.jpg

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elkons said:

Μπα δεν το βλέπουν καν, τους έστειλα μήνυμα στο ινστα απάντηση στο στορυ τους και απάντησαν <Kαλησπέρα @..  Προσπαθούμε συνεχώς να δημιουργούμε νέα πακέτα και να εξελίσσουμε τα υφιστάμενα, προκειμένου να καλύπτουμε τις ανάγκες της συνδρομητικής μας βάσης σε χρόνο ομιλίας, μηνύματα, ΜΒ στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό.Μπορείς να ενημερωθείς για τις καλοκαιρινές μας προσφορές από το ακόλουθο link : https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/kalokairines-prosfores>

Νταξει τουλάχιστον κάτι δίνουν όσο είχα F2G έδιναν [τίποτα]

Ενοτμεταξύ χρόνια είναι ίδια τα πακέτα τοτε τι εμπλουτίζουν.. 

Μπήκε σήμερα νέο πακέτο στα 25€ και λέει Offer 😂😂

1440764086_Screenshot_20240729_220024_WhatsUp.thumb.jpg.ec882e021b35175ada6e50556900e6dc.jpg

Το Vodafone CU δίνει το ίδιο πακέτο-προσφορά. Η μαύρη πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Εμφανίστηκε η έρευνα.

Τι δώρο δίνει?

Το πήρε κάνεις?

Αν αναφέρεσαι στο What's Up δεν έδωσε τίποτα, COSMOΚΑΡΤΑ και γενικά στο Cosmote app μπήκαν 3GB για 7 ημέρες .

Link to comment
Share on other sites

Για 7 ηταν? Νόμιζα για 3, αλλα έχει μέρες που εμφανίστηκε στην εφαρμογή.

Εγώ και σε whats up συγγενή το εξαργύρωσα και νομίζω τα πήρε.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Για 7 ηταν? Νόμιζα για 3, αλλα έχει μέρες που εμφανίστηκε στην εφαρμογή.

Εγώ και σε whats up συγγενή το εξαργύρωσα και νομίζω τα πήρε.

Σε φίλο με προνομιακό τα πήρε επίσης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σε φίλο με προνομιακό τα πήρε επίσης

Προνομιακό εννοείς φοιτητικό;

10 minutes ago, kmpatra said:

Για 7 ηταν? Νόμιζα για 3, αλλα έχει μέρες που εμφανίστηκε στην εφαρμογή.

Εγώ και σε whats up συγγενή το εξαργύρωσα και νομίζω τα πήρε.

Μέσω του Cosmote app ή What's up; είχε μπει και στο What's Up έρευνα χτες και δεν πήρα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

εγω για το cosmote app λεω. Στο αλλο δεν δινει ποτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...