Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τρομακτικα αχρηστος ογκος, θα ελεγα

 

Άχρηστος όγκος αν έχεις WiFi. Αν είσαι διακοπές 2 εβδομάδες χωρίς WiFi τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά δεν καταλαβαίνω αυτό με την ανανέωση μια μέρα πριν... Αφού έτσι και αλλιώς τα δεδομένα που είχες αγοράσει τον προηγούμενο μήνα θα λήξουν την επόμενη μέρα (με την ολοκλήρωση των 30 ημερών) άρα ποιο το νόημα να αγχωθείς για ανανέωση πριν την ώρα της...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστος όγκος αν έχεις WiFi. Αν είσαι διακοπές 2 εβδομάδες χωρίς WiFi τι κάνεις;

 

ποιος χρειαζεται 200 gb σε 2 βδομαδες διακοπων;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα μεταφέρονται όλα μαζί για 30 ημέρες αν ανανεώσεις πριν λήξουν
Είσαι σίγουρος γιαυτό, σε watch up?

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

219GB αυτά είναι. Απλό what's up έχεις με ανανεώσεις μια μέρα πριν;
Είναι φοιτητικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δε τα καταναλώνεις?????

.πάνω από 12gb δεν έχω μαζέψει.

 

Συνήθως κρατάω καβατζα γύρω στα 5gb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με κοσμοκάρτα να κάνεις μεταφορά.

 

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk

Εγώ ρωτάω αν μπορείς από What's Up ΣΕ Cosmokarta. Να βάλω δηλαδή ένα ποσό μέσω της εφαρμογής What's Up στο κινητό μου και να το μεταφέρω σε έναν φίλο μου που έχει Cosmokarta και όχι What's Up.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γιαυτό, σε watch up?

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάει καιρός τώρα που γίνεται μεταφορά παροχών, αν ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του. (Εκτός sms).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ποιος χρειαζεται 200 gb σε 2 βδομαδες διακοπων;

 

1ον δεν είπα ότι θέλω 200.

2ον είμαστε 4 άτομα έχω βάλει και το play unlimited για να έχω δωρεάν netflix και YouTube και πάλι εκτός αυτού έχουμε φάει σε 7 μέρες 70GB. Ποιος δε χρησιμοποιεί το κινητο του κάθε μέρα; ειδικά όταν έχεις να κάνεις με 3 γυναίκες.

Selfie, Instagram, Facebook... Γεια σας... Πάνε τα GB

 

Και η χρήση είναι και ψιλό συντηρητική.. Τις σταματάω κάποιες φορές.. Αν ήταν ανεξέλεγκτη η κατάσταση λες και είχαμε σταθερή γραμμή δεν έφταναν τα 500GB τη βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γιαυτό, σε watch up?

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις whatsup? Γιατί αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρωτάω αν μπορείς από What's Up ΣΕ Cosmokarta. Να βάλω δηλαδή ένα ποσό μέσω της εφαρμογής What's Up στο κινητό μου και να το μεταφέρω σε έναν φίλο μου που έχει Cosmokarta και όχι What's Up.

Γίνεται κανονικά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχεις whatsup? Γιατί αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό.
Ναι... Ευχαριστώ για την ενημέρωση, καθώς δεν το γνώριζα...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσα GB χαμενα θα πάνε. Κρατάω συνήθως 6 7gb καβατζα τα υπόλοιπα τα τρώω. Όλα μέσω πάρε μοίρασε δεν έχω βάλει ποτέ πακέτο. Με WiFi κατεβαίνουν 2 3tb το μήνα. Ότι χρειάζομαι το περνάω στο κινητό και το έχω μόνιμα πάνω στην κάρτα μνήμης. Ειδικά όσοι αγοράζετε κάθε μήνα πακέτο για MB και τα κρατάτε κάνετε το χειρότερο γιατί πετάτε χρήματα άδικα. Όσοι τα έχετε από φοιτητικά πακέτα η άλλες προσφορές χωρίς χρήματα είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα μήνυμα από το περιβόητο 54970 που έχω διαβάσει ότι χρεώνει χωρίς να κάνεις τίποτα (να γραφτείς σε υπηρεσία, να απαντήσεις το μήνυμα - πολλές φορές χωρίς καν να το ανοίξεις).

Δεν ξέρω, επειδή ίσως έχω καρτοκινητό και επειδή το υπόλοιπο ήταν κάτω των 2€, δεν με χρέωσε κάτι.

Παρόλα αυτά πήρα την Cosmote και τους ειδοποίησα να μου κάνουν φραγή σε όλα τα χρεώσιμα 5ψήφια.

Το ενδιαφέρον της υπόθεσης, απ' ό,τι με ενημέρωσαν, είναι ότι από σήμερα θα υπάρχει επιλογή στο Cosmote app για να διαχειρίζεται ο χρήστης στο ποια 5ψήφια θέλει να αποκλείσει και ποια όχι.

Πιστεύω ότι είναι καλή κίνηση γιατί μπορεί κάποια στιγμή, για κάποιο λόγο, να μη θες ένα συγκεκριμένο 5ψηφιο να είναι φραγμένο. Από 'δω και πέρα θα είναι στο χέρι σου να το διαχειριστείς μόνος σου.

Η αλήθεια είναι ότι προς το παρόν στο δικό μου Cosmote app δεν έχει εμφανιστεί αυτή η επιλογή (θα φαίνεται από το Μενού με την ονομασία "Φραγή κάτι...", δεν θυμάμαι πώς ακριβώς μου το είπε), αλλά λογικά σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση, ίσως στην επόμενη, θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα μήνυμα από το περιβόητο 54970 που έχω διαβάσει ότι χρεώνει χωρίς να κάνεις τίποτα (να γραφτείς σε υπηρεσία, να απαντήσεις το μήνυμα - πολλές φορές χωρίς καν να το ανοίξεις).

Σου ήρθε μήνυμα ότι έκανες εγγραφή σε κάποια υπηρεσία;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα μήνυμα από το περιβόητο 54970 που έχω διαβάσει ότι χρεώνει χωρίς να κάνεις τίποτα (να γραφτείς σε υπηρεσία, να απαντήσεις το μήνυμα - πολλές φορές χωρίς καν να το ανοίξεις).

Δεν ξέρω, επειδή ίσως έχω καρτοκινητό και επειδή το υπόλοιπο ήταν κάτω των 2€, δεν με χρέωσε κάτι.

Παρόλα αυτά πήρα την Cosmote και τους ειδοποίησα να μου κάνουν φραγή σε όλα τα χρεώσιμα 5ψήφια.

Το ενδιαφέρον της υπόθεσης, απ' ό,τι με ενημέρωσαν, είναι ότι από σήμερα θα υπάρχει επιλογή στο Cosmote app για να διαχειρίζεται ο χρήστης στο ποια 5ψήφια θέλει να αποκλείσει και ποια όχι.

Πιστεύω ότι είναι καλή κίνηση γιατί μπορεί κάποια στιγμή, για κάποιο λόγο, να μη θες ένα συγκεκριμένο 5ψηφιο να είναι φραγμένο. Από 'δω και πέρα θα είναι στο χέρι σου να το διαχειριστείς μόνος σου.

Η αλήθεια είναι ότι προς το παρόν στο δικό μου Cosmote app δεν έχει εμφανιστεί αυτή η επιλογή (θα φαίνεται από το Μενού με την ονομασία "Φραγή κάτι...", δεν θυμάμαι πώς ακριβώς μου το είπε), αλλά λογικά σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση, ίσως στην επόμενη, θα γίνει.

 

Επιτέλους, σωστή κίνηση. Μετά τη Vodafone, ακολούθησε και η πράσινη.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε μήνυμα ότι έκανες εγγραφή σε κάποια υπηρεσία;

 

Μου ήρθε ακριβώς αυτό:

 

O KΩΔIKOΣ3211ΓIA EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA EINAI 3211 XPEΩΣH €2,08/SMS, 3SMS/EBΔOMAΔA. ΔIAΓPAΦH ME STOP ΣTO 54850 THΛ.EΞYΠ 2117800019 VEOO

 

Ασυνάρτητο, ανακριβές και άσχετο, μιας και δεν γράφτηκα σε καμία υπηρεσία ούτε έχω δώσει κάπου τη συγκατάθεσή μου για μια τέτοιου είδους χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ακριβώς αυτό:

 

 

 

O KΩΔIKOΣ3211ΓIA EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA EINAI 3211 XPEΩΣH €2,08/SMS, 3SMS/EBΔOMAΔA. ΔIAΓPAΦH ME STOP ΣTO 54850 THΛ.EΞYΠ 2117800019 VEOO

 

 

 

Ασυνάρτητο, ανακριβές και άσχετο, μιας και δεν γράφτηκα σε καμία υπηρεσία ούτε έχω δώσει κάπου τη συγκατάθεσή μου για μια τέτοιου είδους χρέωση.

Έστειλες μήνυμα φίλε για διαγραφή ή δεν χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κατευθείαν την Cosmote να κάνει φραγή εισερχομένων χρεώσιμων 5ψηφιων. Δεν έστειλα μήνυμα για διαγραφή γιατί πιστεύω πως είναι ικανοί να το χρεώσουν κι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη σου αφαιρέσουν χρήματα, μόλις κάνεις ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου. Το μήνυμα διαγραφής καλό είναι να το στείλεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ακριβώς αυτό:

 

O KΩΔIKOΣ3211ΓIA EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA EINAI 3211 XPEΩΣH €2,08/SMS, 3SMS/EBΔOMAΔA. ΔIAΓPAΦH ME STOP ΣTO 54850 THΛ.EΞYΠ 2117800019 VEOO

 

Ασυνάρτητο, ανακριβές και άσχετο, μιας και δεν γράφτηκα σε καμία υπηρεσία ούτε έχω δώσει κάπου τη συγκατάθεσή μου για μια τέτοιου είδους χρέωση.

 

Στειλτους email και κραξτους. Εγω το εκανα και τους εκανα και καταγγελία. Μετα απο καμια 10αρια email και με ενημέρωση τους για τον αριθμό προτοκωλου με ενημερωσαν οτι θα γινει επιστροφη χρηματων. Εγω δυστυχως την πάτησα απο εφαρμογη με χαρτες απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη σου αφαιρέσουν χρήματα, μόλις κάνεις ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου. Το μήνυμα διαγραφής καλό είναι να το στείλεις.

 

Υπάρχει λες αυτή η περίπτωση; Αν και θεωρώ πιο επίφοβο στο να χρεωθώ αν απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λες αυτή η περίπτωση; Αν και θεωρώ πιο επίφοβο στο να χρεωθώ αν απαντήσω.

 

Παρε τηλ στο σταθερο που αναφερει στο μνμ και εχει δυνατοτητα διαγραφής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...