Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Με αφορμή την 6μηνη ανανέωση που έγινε 3μηνη, μπήκα στο site της Cosmote (http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__ipiresia-easy-transfer/section/Top_Up_COSMOKARTA)

για να δω πως γίνεται μεταφορά από μία cosmocarta σε άλλη.

 

Εδώ λοιπόν λέει:

"Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας"

 

Τελικά επειδή δεν κατάλαβα...

Αν μεταφέρω 5 ευρώ από την 1η cosmocarta στη 2η...

Ανανεώνεται το χρηματικό ποσό της 2ης για ένα τρίμηνο ή όχι?

 

Γιατί αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι μεταφέρεται και προστίθεται το ποσό αλλά δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης.

Για να ανανεωθεί θέλει μεταφορά από συμβόλαιο... Μπερδεύτηκα...

Προφανως αν υπαρχει καποιο μπονους με την ανανεωση,δεν το λαμβανεις στην περιπτωση αυτή.

https://www.whatsup.gr/el/cosmote-easy-transfer

εδω ομως λεει ταυτοχρονα και αυτο.

Οι μεταφορές χρόνου ομιλίας που θα λάβει ο συνδρομητής Καρτοκινητής, από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του.

το λεει και στην κοσμοκαρτα στο λινκ που εβαλες

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Με αφορμή την 6μηνη ανανέωση που έγινε 3μηνη, μπήκα στο site της Cosmote (http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__ipiresia-easy-transfer/section/Top_Up_COSMOKARTA)

για να δω πως γίνεται μεταφορά από μία cosmocarta σε άλλη.

 

Εδώ λοιπόν λέει:

"Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας"

 

Τελικά επειδή δεν κατάλαβα...

Αν μεταφέρω 5 ευρώ από την 1η cosmocarta στη 2η...

Ανανεώνεται το χρηματικό ποσό της 2ης για ένα τρίμηνο ή όχι?

 

Γιατί αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι μεταφέρεται και προστίθεται το ποσό αλλά δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης.

Για να ανανεωθεί θέλει μεταφορά από συμβόλαιο... Μπερδεύτηκα...

 

Αν μεταφέρεις 5 ή 10 ευρώ ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης . Με μεταφορά 2 ευρώ δεν ανανεώνεται.

Όσο αφορά τα προνόμια που δεν θα λάβεις αυτά είναι : τα 400 λεπτά στην cosmokarta τo reload it στο Whats Up , και τα δωρεάν ΜΒ στο FROG .

Αν μεταφέρεις χρόνο από συμβόλαιο αυτό είναι πραγματική ανανέωση ( ζεστά χρήματα και όχι απλά ξαναζεσταμένα ) και πέρνεις τα ανωτέρω προνόμια

 

Επιπλέον για όσες μεταφορές γίνουν μέχρι 25/6 η ανανέωση είναι για 6 μήνες.

Από τις 26/6 και μετά εφαρμόζεται το τρίμηνο ( ή εναλακτικά η τρέχουσα λήξη όποιο από τα δύο είναι μεγαλύτερο)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αν θελησεις, εναν αριθμο με cosmote zero, να τον κανεις καρτοκινητο; Υπαρχει καποια προϋποθεση/περιορισμος μηπως;

 

Οχι δεν εχει καμια δεσμευση μπορεις να το κανεις οποτε γουσταρεις καρτοκινητο.Το μηδενικο παγιο δεν δικαιουτε ουτε επιδοτηση ουτε εκτπωση προφανεστατα... οποτε φευγεις οποτε θες.

Για οσους θελουν απλα να διατηρησουν αριθμους ειναι το καλυτερο.. ουτε 5ευρα καθε 6 μηνες κτλ κτλ ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα για κατσε, εχουμε και ιντερνετ στον αριθμο της cosmote, οποτε τι γινεται με το ιντερνετ στο "COSMOTE ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΑΓΙΟ";

παιζουν τα πακετα; και αν εχουμε ηδη πακετο, δεν πιστευω να χανουμε το υπολοιπο των MB σε μια τετοια περιπτωση σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Nαι την λυση του μηδενικου παγιου την συζηταμε σαν τροπο να κρατησεις αριθμο απλα καβατζα χωρις να τρεχεις για καρτες η να σκας ποτε ληγει η συνδεση.Δεν μιλαω για αριθμους οπου χρησιμοποιουνται ειτε για ομιλια ειτε για ιντερνετ.Μπορεις να βαλεις νομιζω ομως πακετο ιντερνετ ακομα και στο μηδενικο παγιο εξτρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφέρεις 5 ή 10 ευρώ ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης . Με μεταφορά 2 ευρώ δεν ανανεώνεται.

Όσο αφορά τα προνόμια που δεν θα λάβεις αυτά είναι : τα 400 λεπτά στην cosmokarta τo reload it στο Whats Up , και τα δωρεάν ΜΒ στο FROG .

Αν μεταφέρεις χρόνο από συμβόλαιο αυτό είναι πραγματική ανανέωση ( ζεστά χρήματα και όχι απλά ξαναζεσταμένα ) και πέρνεις τα ανωτέρω προνόμια

 

Επιπλέον για όσες μεταφορές γίνουν μέχρι 25/6 η ανανέωση είναι για 6 μήνες.

Από τις 26/6 και μετά εφαρμόζεται το τρίμηνο ( ή εναλακτικά η τρέχουσα λήξη όποιο από τα δύο είναι μεγαλύτερο)

A! Μάλιστα ... ΤΩΡΑ είναι σαφές... Σε ευχαριστώ...

Αρα βάζουμε 5 ευρώ και ανα τρίμηνο τα πάμε καροτσάκι σε όλη την οικογένεια... :happy:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φαρσοκωμωδία είναι η κοσμοτε ούτε τρίμηνο δεν πέρασε και έληξε ο αριθμός μετά από 2 μήνες πού έγινε τελευταία ανανέωση. Και έχω άλλους 3 αριθμούς...

Η ανανέωση από καταστήματα από 5€ και πάνω δεν ισχύει πλέον???

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με μεταφορά μέσω internet γίνεται

Με μεταφορά μέσω 1350 ή μυνήματος δεν γίνεται σε κινητά που έχουν φραγή.

 

Ευχαριστώ!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έβαλα πριν λίγες μέρες κάρτα 10 ευρώ και σήμερα έχω 2.82! εχω βαλει μονο 5 ευρω για ιντερνετ, τα αλλα πως εφυγαν? :mad::mad::mad: και ειμαι σιγουρος οτι ειχα και καπου 4.82 μεσα απο πριν!!! υπαρχει τροπος να μαθω τι εγιναν? να πω οτι δεν εκανα τηλεφωνα και μονο μυνηματα εκανα που ειχα παρει πακετο μυνηματων απο πριν και δεν ειχε ληξει ακομα.
Link to comment
Share on other sites

μηπως τελειωσαν τα mb και σε χρέωνε 1 ευρω για κάθε 20 mb?

Ή μήπως εκανες κλησεις σε 5ψηφια και αλλα νουμερα μη γεωγραφικά (δηλ. που δεν αρχιζουν απο 2...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εβαλα την καρτα επειδη καθε μηνα βαζω 5 ευρω για 500ΜΒ 1-2 μερες πριν ληξουν!!!! τωρα εχω σχεδον 3.5GB!!!! :lol::lol::lol:

οποτε οχι δεν ειναι αυτο, επισης δεν εχω παρει πουθενα τηλεφωνα και μυνηματα που εστειλα ειχα πακετο που δεν ειχε ληξει!

υπαρχει τροπος να μαθω αυτα τα ευρω που πηγαν?

Υ.Γ τηλεφωνα παιρνω μεσω ιντερνετ με vpn+voip asterisk και εχω το σταθερο μου παντου αρκει να εχει σημα ιντερνετ καλο που συνηθως εχει.

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα τηλ. στην εξυπηρετηση λογικα θα σου πουνε τι εγινε επισης μπορεις να πας σε καταστημα και να ζητησεις αναλυτικη κατασταση χρεωσεων.

Για να μην χρεωθεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση μπορεις να χρησιμοποιησεις το call back

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T06&catName=Support_Prs&cat=Support_Prs

διπλα στην αναζητηση. Σε παιρνουν δωρεαν την ωρα που οριζεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά αν βάζεις στην κάρτα 500mb κάθε μήνα, στο τέλος του μήνα δεν χανονται; Δηλαδή σε 3 μήνες μπορεί να έχεις 1.5gb διαθέσιμα;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά αν βάζεις στην κάρτα 500mb κάθε μήνα, στο τέλος του μήνα δεν χανονται; Δηλαδή σε 3 μήνες μπορεί να έχεις 1.5gb διαθέσιμα;

 

Αν δεν τα φας και δεν ενεργοποιησεις πακετο πριν την ληξη τα χανεις.Αν ανανεωσεις πακετο ιντερνετ πριν την ληξη τοτε μεταφερονται στο καινουργιο.Δηλαδη αν βαλεις 500

ΜΒ στις 1 του μηνα και ξαναβαλεις πακετο στις 30 πριν ληξη τα ΜΒ μεταφερονται ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10 ευρω σημερα και μου εδωσε δωρο με την ανανεωση 200 λεπτα προς ολους και 500 mb τρεχει καμμια προσφορα;

 

κοσμοκαρτα ή γουατσαπ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10 ευρω σημερα και μου εδωσε δωρο με την ανανεωση 200 λεπτα προς ολους και 500 mb τρεχει καμμια προσφορα;

 

Μήπως σου είχε έρθει κάνα μήνυμα για προσφορα για σένα η οποία θα αποδιδόταν με ανανέωση?

 

Μπορω να γραψω ενα νουμερο στο φοιτητικο πακετο που ειναι στο ονομα μου με τα στοιχεια αλλου;

 

Σε καρτοκινητό νομίζω δεν γίνεται, σε φοιτητικό καρτοσυμβολαιο, γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθε αλλο σε 20 μερες ανανεωσα στο 1 απο τα 2 νουμερα που εχω για να κανω τρανσφερ και στο αλλο. Με το που εβαλα τα λεφτα μου εδωσαν εξτρα. Μηπως παιζει ρολο που ανανεωσα μεσω ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτόματη ενεργοποιηση του πακετου των 200' το whatsup με την 10ευρη ανανεωση?Μηπως λείπουν και 5 ευρω απο το υπολοιπο σου? Η προσφορα που ισχυει σιγουρα για την ανανεωσεις ανω των 10 ευρω ειναι 250 mb στο whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτόματη ενεργοποιηση του πακετου των 200' το whatsup με την 10ευρη ανανεωση?Μηπως λείπουν και 5 ευρω απο το υπολοιπο σου? Η προσφορα που ισχυει σιγουρα για την ανανεωσεις ανω των 10 ευρω ειναι 250 mb στο whatsup.

 

Δεν έχει αυτόματη ενεργοποίηση το πακέτο 200' στο γουατσαπ, μόνο στην κοσμοκάρτα έχει. Μάλλον επιλεκτική προσφορά είναι η περίπτωσή του. Δεν είναι σπάνιο.

 

Το άλλο που λες από πότε ισχύει; Πρώτη φορά το διαβάζω...

Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/el/prosfora-whats-0

ΔΩΡΟ 250MB για ανανεώσεις Αny Value Top Up από 10€

Με το WHAT’S UP βρίσκουμε πάντα τρόπο να είμαστε μαζί και να επικοινωνούμε, γιατί μαζί κερδίζουμε περισσότερα!

 

Τώρα, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ στο δίκτυο πωλήσεων της COSMOTE, μέσω της υπηρεσίας Any Value Top Up, παίρνεις ΔΩΡΟ 250ΜΒ για να σερφάρεις στο internet με το απίστευτα γρήγορο δίκτυο της COSMOTE.

 

Το δώρο των 250ΜΒ ισχύει για 7 ημέρες και αφορά χρήση εντός Ελλάδας.

 

• H προσφορά ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έως τις 30/06

 

• Στην πρόσφορα συμπεριλαμβάνονται και online ανανεώσεις από 10€ με χρήση πιστωτικής κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...