Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δοκιμασω τις οδηγιες που αναφερεις στο προηγουμενο ποστ και ελπιζω να λειτουργησει..

 

καλο ειναι για να μην γινει καμια λαθος εντολη να επικοινωνησεις με το 1313 ή το 6971001313 απο σταθερο τηλεφωνο και να σου δωσουνε απο εκει τους αντιστοιχους κωδικους για εισαι 100% σιγουρος οτι θα δουλεψει. διοτι παιζει ρολο και ο αριθμος του κινητου σου εαν ξεκιναει απο 697 ή 698 ή ειναι απο φορητοτητα. αυτο που εγραψα εγω παραπανω αφορα αριθμους κοσμοτε που ξεκινανε απο 697 μονο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eμένα πάλι,ότι θέλει κάνει η ειδοποίηση για τις χαμένες κλήσεις.Άλλες φορές έρχεται μήνυμα,και άλλες όχι!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα τηλ. στο 1313 και μου ειπαν τον κωδικο για την ειδοποιηση κλησεων, ολα οκ!

Ρωτησα τον υπαλληλο να μου εξηγησει την δομη του κωδικου.

Τα πραματα εχουν ως εξης:

 

Αρχικα πατωντας ##002# ακυρωνουμε τυχων ειδοποιησεις/τηλεφωνητη κλπ.

Στη συνεχεια πληκτρολογουμε το παρακατω:

 

**62*+306975x12345678#

 

οπου:

x=3 -> Οποιος μας καλει θα ακουει οτι θα ειδοποιηθουμε για την κληση του.

x=4 -> Αυτος που καλει θα ακουει μονο οτι το κινητο ειναι κλειτο.

12345678 -> Ο αριθμος του κινητου χωρις το αρχικο 69

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι για όλους τους αριθμούς!

Είμαι από φορητότητα και το δοκίμασα σε iPhone και όλα πήγαν μια χαρά. Thanks! :happy:

Link to comment
Share on other sites

drillgr μπορείς να γίνεις ποιο σαφείς γιατί το πρόβλημα μου παραμένει ίδιο.

Κάτι δεν κάνω καλά σίγουρα.

ευχαριστω.

Προηγούμενη σελίδα #4828 post... Πιο ξεκάθαρο και σαφές post δεν θα βρεις:)

Αν εξακολουθείς να αντιμετωπίζεις πρόβλημα, επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

drillgr μπορείς να γίνεις ποιο σαφείς γιατί το πρόβλημα μου παραμένει ίδιο.

Κάτι δεν κάνω καλά σίγουρα.

ευχαριστω.

Πατησε αρχικα ##002# + το κουμπι της κλησης για να απενεργοποιησεις αυτο που ενεργοποιησες και δεν λειτουργει.

Στη συνεχεια χρησιμοποιησε τον κωδικο οπως περιγραφω και θα λειτουργησει.

Το εχω δοκιμασει σε 3 νουμερα και δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παίδες ο JOHNMEGARYTHMOS έχει δίκιο (**62*+30697537 στη συνέχεια το νούμερο σου χωρίς το 697 και τέλος δίεση # και πατάμε πράσινο.)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3144501#post3144501

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παίδες ο JOHNMEGARYTHMOS έχει δίκιο (**62*+30697537 στη συνέχεια το νούμερο σου χωρίς το 697 και τέλος δίεση # και πατάμε πράσινο.)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3144501#post3144501

Το ίδιο πράμα λέμε. Απλά εγώ εχω γράψει τον γενικό τύπο με όλες τις πιθανές εκδοχές. Η μορφή του τύπου που χρησιμοποίησες δεν είναι ο γενικός κανόνας αλλά η εφαρμογή του σε συγκεκριμένη κατηγορία αριθμών.

Έλεγξε το και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι συνάδελφε, 2 ώρες με ανανέωση από 10 ευρώ..για περισσότερες πληροφορίες στο σάιτ της κοσμοτέ. πώς το έπαθε το myphone και έμεινε εκτός εξελίξεων??μοντεράτορες θα σας μαλώσουμε, έϊ!:lol::p
Link to comment
Share on other sites

H cosmokarta δινει δωρεαν 120λεπτα το μηνα σε ολα τα δικτυα με ανανεωση 10 ευρω. Ισχύει για ολο το 2010. Ελάχιστη χρεωση 3 λεπτα

Η ενεργοποιηση γινεται με κληση στο 1317.

Link to comment
Share on other sites

H cosmokarta δινει δωρεαν 120λεπτα το μηνα σε ολα τα δικτυα με ανανεωση 10 ευρω. Ισχύει για ολο το 2010. Ελάχιστη χρεωση 3 λεπτα

Η ενεργοποιηση γινεται με κληση στο 1317.

 

Πολύ καλή προσφορά! Δεν βρίσκω κανένα λινκ ακόμη σχετικά! :)

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να εχουν την ελαχιστη διαρκεια στα 45 δευτερολεπτα:cry: δεν πειραζει ομως η προσφορα για την μανα μου μια χαρα ειναι:lol:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.. Αλλά TO 3λεπτο τι το ήθελαν;

 

Έλα μου ντε!

 

Προσέξτε: εάν ενεργοποιήσουμε την προσφορά ΔΕΝ θα ισχύει το 45' που δίνει ήδη για το 2010 (έτσι κατάλαβα από το μήνυμα που παίζει στο 1317).

 

Το σαφές πλεονέκτημα της προσφοράς είναι ότι ακόμη και με 10άρα κάρτα, τα 120' πάνε για μήνα. Αλλά, εάν δεχτώ ότι ισχύει το 3λεπτο ελάχιστης χρέωσης (δεν το βρήκα πουθενά γραμμένο, από εσάς το έμαθα!) τότε εάν δούμε το πόσες "σύντομες" κλήσεις μπορεί να κάνει κανείς έχουμε τα εξής:

 

με το "παλιό" καθεστώς (45') έχουμε το πολύ 90 κλήσεις (λόγω ελάχιστης χρέωσης 30'')

 

με το "νέο" καθεστώς (120') έχουμε το πολύ 40 κλήσεις (λόγω ελάχιστης χρέωσης 180'')

 

Δεν ξέρω... :cool:

Edited by greatst
διόρθωση του κειμένου με έντονη (bold) γραφή
Link to comment
Share on other sites

Λετε να τα τραβαει με το 1 λεπτο το λεπτο?

 

Ελπίζω όχι. Πάντως από τα 45 λεπτά για μια μέρα τραβούσε είχα διαβάσει, αν και δεν το πρόσεξα. Που την είδατε την προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Λετε να τα τραβαει με το 1 λεπτο το λεπτο?

 

Το θεωρώ λογικό! Τα "τραβούσε" και με κλήσεις στο "1 λεπτό το λεπτό" από το "παλιό" καθεστώς των 45' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όχι. Πάντως από τα 45 λεπτά για μια μέρα τραβούσε είχα διαβάσει, αν και δεν το πρόσεξα. Που την είδατε την προσφορά;

 

Oντως!! :blink:

 

Πάρτε τηλέφωνο στο 1317 και ακούστε! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τηλέφωνο στο 1317 και ακούστε! :)

 

Η ανάσταση που λέγαμε:happy::happy:

 

Απλά το 1317 δεν δούλευε στην cosmoκάρτα τον τελευταίο μήνα και υπήρχε η φήμη για ενεργοποίηση προσφοράς πριν το Πάσχα. Αυτά για όσους λέγανε διάφορα και έχουν μιλήσει ειρωνικά.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...