Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10€ στη wind πλήρωσες ;

Το πακέτο σύνδεσης από τη wind στο στείλανε ;

Σε πόσο χρόνο από την online αίτηση σε κάλεσε η cote;

Επειδή και εγώ έκανα πρόσφατα αίτημα φορητοτητας στη wind δεν μου ζήτησαν 10€. Εγώ πήγα σε κατάστημα wind και έκανα την αίτηση φορητοτητας μου ήρθε ένα μήνυμα εκείνη την ώρα και μετά από καμία ώρα με πήρε η cosmote. Μου έδωσε το cosmote 65 plus στα 24€ χωρίς παραπάνω παζάρια και δεν έχω σταθερό ΟΤΕ. Έστειλα την άλλη μέρα ένα αίτημα υπαναχωρησης με φαξ στη wind, μου έστειλαν μετά από δύο μέρες ότι το αίτημα φορητοτητας ακυρώθηκε και κομπλέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

10€ στη wind πλήρωσες ;

Το πακέτο σύνδεσης από τη wind στο στείλανε ;

Σε πόσο χρόνο από την online αίτηση σε κάλεσε η cote;

 

Δεν πλήρωσα τίποτα στην Wind γιατί δεν πρόλαβαν να μου στείλουν κάτι.

Η αίτηση φορητότητας καταχωρήθηκε στις 8 μμ και τηλέφωνο είχα την επομένη το πρωί στις 10

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση κάθε φορά που ανανεώνεται ο μήνας εκτός από τα 2gb μου δίνει και 500mb δώρο στο cosmote 65 plus είναι λογικό? Τα δίνει σε όλους?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πλήρωσα τίποτα στην Wind γιατί δεν πρόλαβαν να μου στείλουν κάτι.

 

Η αίτηση φορητότητας καταχωρήθηκε στις 8 μμ και τηλέφωνο είχα την επομένη το πρωί στις 10

 

 

Άρα ούτε αίτημα υπαναχώρησης στην wind έκανες ;

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση κάθε φορά που ανανεώνεται ο μήνας εκτός από τα 2gb μου δίνει και 500mb δώρο στο cosmote 65 plus είναι λογικό? Τα δίνει σε όλους?

 

Δεν είναι 500 MB για ίντερνετ, είναι για streaming στο spotify.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή και εγώ έκανα πρόσφατα αίτημα φορητοτητας στη wind δεν μου ζήτησαν 10€. Εγώ πήγα σε κατάστημα wind και έκανα την αίτηση φορητοτητας μου ήρθε ένα μήνυμα εκείνη την ώρα και μετά από καμία ώρα με πήρε η cosmote. Μου έδωσε το cosmote 65 plus στα 24€ χωρίς παραπάνω παζάρια και δεν έχω σταθερό ΟΤΕ. Έστειλα την άλλη μέρα ένα αίτημα υπαναχωρησης με φαξ στη wind, μου έστειλαν μετά από δύο μέρες ότι το αίτημα φορητοτητας ακυρώθηκε και κομπλέ

Άρα μάλλον έχει να κάνει με την φορητότητα σε wind, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Αν το ήξερα πιο νωρίς θα πήγαινα κι εγώ για φορητότητα wind και θα είχα κάνα 10ευρω λιγότερο στο πάγιο τώρα...

 

Συμβαίνει/Έχει συμβεί και σε άλλους με φορητότητα wind, να σκάει καπάκια καλή προσφορά από cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 500 MB για ίντερνετ, είναι για streaming στο spotify.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα μάλλον έχει να κάνει με την φορητότητα σε wind, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Αν το ήξερα πιο νωρίς θα πήγαινα κι εγώ για φορητότητα wind και θα είχα κάνα 10ευρω λιγότερο στο πάγιο τώρα...

 

Συμβαίνει/Έχει συμβεί και σε άλλους με φορητότητα wind, να σκάει καπάκια καλή προσφορά από cosmote;

Ναι αλλά μου τα τρώει κανονικά από το το ιντερνέτ καθώς το spotify ούτε καν το έχω εγκατεστημενο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα ούτε αίτημα υπαναχώρησης στην wind έκανες ;

 

Κανονικά έκανα αίτημα υπαναχώρησης στην Wind

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανονικά έκανα αίτημα υπαναχώρησης στην Wind

 

1.Fax με ταυτότητα κι έντυπο υπαναχώρησης που μου έστειλε η Cosmote, και

2.κάλεσα το 13899 καταχωρώντας τον αριθμό φορητότητας που μου είχε στείλει η Wind .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επί πλέον με κάλεσε χθες η Wind, τηλεφωνικά για επιβεβαίωση της επιστροφής μου στην Cosmote και μετά αναιρέθηκε η φορητότητα προς την Wind.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι γνωρίζω υπάρχουν ακόμα οι επιδοτήσεις για κινητά και είναι μεγαλύτερη εάν κανεις ενα καρτοκινητο συμβόλαιο απο το να κανεις καινούργιο συμβόλαιο.

Ας με διορθώσει κάποιος εαν κανω λάθος.

 

Σε ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έκανα αίτημα υπαναχώρησης στην Wind

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1.Fax με ταυτότητα κι έντυπο υπαναχώρησης που μου έστειλε η Cosmote, και

2.κάλεσα το 13899 καταχωρώντας τον αριθμό φορητότητας που μου είχε στείλει η Wind .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επί πλέον με κάλεσε χθες η Wind, τηλεφωνικά για επιβεβαίωση της επιστροφής μου στην Cosmote και μετά αναιρέθηκε η φορητότητα προς την Wind.

 

 

καλημερα και απο μένα.

Ποτε ληγει το συμβόλαιό σου φίλε μου;

στη δική μου περίπτωση το συμβόλαιο λήγει στις 19/03. Πότε πρέπει να αρχίσω να κάνω έρευνα για ανανέωση ή φορητότητα; Αν κάνω αίτηση για φορητότητα σήμερα τι θα επιβαρυνθώ; Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.

Ποτε ληγει το συμβόλαιό σου φίλε μου;

στη δική μου περίπτωση το συμβόλαιο λήγει στις 19/03. Πότε πρέπει να αρχίσω να κάνω έρευνα για ανανέωση ή φορητότητα; Αν κάνω αίτηση για φορητότητα σήμερα τι θα επιβαρυνθώ; Γνωρίζει κανείς;

 

Το συμβόλαιό μου έληξε τον Δεκέμβριο , αλλά δεν το ήξερα. Εάν το γνώριζα θα είχα κινηθεί 3-4 ημέρες νωρίτερα από την λήξη του.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.

Ποτε ληγει το συμβόλαιό σου φίλε μου;

στη δική μου περίπτωση το συμβόλαιο λήγει στις 19/03. Πότε πρέπει να αρχίσω να κάνω έρευνα για ανανέωση ή φορητότητα; Αν κάνω αίτηση για φορητότητα σήμερα τι θα επιβαρυνθώ; Γνωρίζει κανείς;

Βασικά τον τελευταίο μήνα πρέπει να αρχίσεις να το ψάχνεις και λογικά δεν θα πρέπει να έχεις και επιβάρυνση αν τελικά φύγεις. Το συμβόλαιό σου γράφει κάπου τι ποσοστό της επιδότησης επιστρέφεις σε περίπτωση πρόωρης διακοπής και σίγουρα θα γνωρίζουν και σε κατάστημα.

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τον τελευταίο μήνα πρέπει να αρχίσεις να το ψάχνεις και λογικά δεν θα πρέπει να έχεις και επιβάρυνση αν τελικά φύγεις. Το συμβόλαιό σου γράφει κάπου τι ποσοστό της επιδότησης επιστρέφεις σε περίπτωση πρόωρης διακοπής και σίγουρα θα γνωρίζουν και σε κατάστημα.

 

Νομίζω πως αρκούν 5-6 ημέρες για να αποφασίσεις και να τρέξεις το θέμα με την φορητότητα αρκεί να γνωρίζεις από πριν εάν η εταιρεία που είσαι σε βολεύει και σε φροντίζει

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!!!

ειμαι στο cosmote plus 45 κ δινω 31,5 το μηνα το συμβολαιο ληγει 10/2

πηρα τηλ στη cosmote κ μου δινουν το ιδιο προγραμμα στα 36 ευρω το μηνα...

κανω μεσω ιντερνετ το πρωι αιτημα για f2g με παιρνουν τηλ κανα 3ωρο αργοτερα κ μου λενε οτι δεν μπορω ακομα να παω στη wind...

τι γινεται ???μηπως να παρω wind/vodafone να κανω κ καλα φορητοτητα για συμβολαιο μηπως εχω καλυτερη προσφορα απο cosmote???

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!!!

ειμαι στο cosmote plus 45 κ δινω 31,5 το μηνα το συμβολαιο ληγει 10/2

πηρα τηλ στη cosmote κ μου δινουν το ιδιο προγραμμα στα 36 ευρω το μηνα...

κανω μεσω ιντερνετ το πρωι αιτημα για f2g με παιρνουν τηλ κανα 3ωρο αργοτερα κ μου λενε οτι δεν μπορω ακομα να παω στη wind...

τι γινεται ???μηπως να παρω wind/vodafone να κανω κ καλα φορητοτητα για συμβολαιο μηπως εχω καλυτερη προσφορα απο cosmote???

ευχαριστω!!!!

Κάνε φορητότητα ηλεκτρονικά σε άλλη εταιρεία και μετα θα δεις τι θα σου δώσουν!Συνήθως δίνουν το 65plus με 1500 λεπτά και 1500 μυνή,ματα προς όλους και 2 GB με 20 εώς 24 ευρώ!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!!!

ειμαι στο cosmote plus 45 κ δινω 31,5 το μηνα το συμβολαιο ληγει 10/2

πηρα τηλ στη cosmote κ μου δινουν το ιδιο προγραμμα στα 36 ευρω το μηνα...

κανω μεσω ιντερνετ το πρωι αιτημα για f2g με παιρνουν τηλ κανα 3ωρο αργοτερα κ μου λενε οτι δεν μπορω ακομα να παω στη wind...

τι γινεται ???μηπως να παρω wind/vodafone να κανω κ καλα φορητοτητα για συμβολαιο μηπως εχω καλυτερη προσφορα απο cosmote???

ευχαριστω!!!!

 

Μήπως έχεις πάρει συσκευή με επιδότηση και πρέπει να τελειώσει στις 10/2 το συμβόλαιό σου?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πάρει συσκευή με επιδότηση και πρέπει να τελειώσει στις 10/2 το συμβόλαιό σου?

 

οχι...εκπτωση στο παγιο ειχα παρει

Link to comment
Share on other sites

οχι...εκπτωση στο παγιο ειχα παρει

 

Ζήτησες εξήγηση γιατί ποιόν λόγο δεν μπορείς να φύγεις τότε ή να πας στην Wind ?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες εξήγηση γιατί ποιόν λόγο δεν μπορείς να φύγεις τότε ή να πας στην Wind ?

 

μου'παν οτι δε γινεται να κανω τωρα φορητοτητα κ να παρω στο τελος του μηνα!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

μου'παν οτι δε γινεται να κανω τωρα φορητοτητα κ να παρω στο τελος του μηνα!!!!! :(

 

 

Ναι, αλλά εσύ δεν ρώτησες για ποιό λόγο τουλάχιστον να ξέρεις γιατί?

Δοκίμασες στην Vodafone ?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το λογο κ μου παν οτι δεν μπορω ακομα να παω στο f2go γιατι ειναι πολυ νωρις.....

Τι να πω κ εγω;;;τους πιστεψα κ τωρα σκεφτομαι την επομενη κινηση μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το λογο κ μου παν οτι δεν μπορω ακομα να παω στο f2go γιατι ειναι πολυ νωρις.....

Τι να πω κ εγω;;;τους πιστεψα κ τωρα σκεφτομαι την επομενη κινηση μου!!!!

 

 

Κάνε ότι κι εγώ στο Post 10542 !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας σε καρτοκινητά Wind μέσω διαδικτύου, μου έδωσαν για 18μηνο το Cosmote plus 65 στα 18,56 κομπλέ με ΦΠΑ και τέλη κινητής.

 

Η τιμή διαμορφώθηκε με την συμμετοχή σταθερού τηλεφώνου (γραμμή ISDN με 1 msn) και (Ίντερνετ 24/απεριόριστα σταθερά/360' προς κινητά) στα 29,90€/μήνα για 24 μήνες.

 

Είχα και πριν το ίδιο πρόγραμμα στα ίδια χρήματα και δεν έχω άλλο νούμερο Cosmote.

 

Στην αρχή μου πρότειναν 24,75€ αλλά αρνήθηκα και μετά 2 λεπτά αναμονής, μου έδωσαν την πιο πάνω συμφωνία.

 

Συνδρομητής στο Cosmote Mobile Plus 20 κάνω χθες αίτηση φορητότητας στη Wind για F2G. Σήμερα το πρωί με παίρνουν από Cosmote και μου προσφέρει το Cosmote Mobile Plus 65 (1500'+1500sms+2Gb) στα 22€. Ή 750'+150sms+900MB με 17€.

 

Αν είχα και σταθερό Cosmote ή άλλη σύνδεση θα μου έκανε και -15% έκπτωση.

 

 

Πάνω από 50% (στο μισό) η "έκπτωση" με φορητότητα:

 

http://i65.tinypic.com/2hohhxt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 50% (στο μισό) η "έκπτωση" με φορητότητα:

 

Όπου μπορούν προφανώς ψαλιδίζουν τις παροχές, στο ελάχιστο γι αυτούς,προσφέροντας όσο μπορούν υψηλότερο πάγιο.

Όπου δε συναντούν άρνηση οδηγούνται σε χαμηλότερο πάγιο.

Η απορία μου είναι πόσο περιθώριο υπάρχει .....προς τα κάτω σε κάποιον που επιμένει να φύγει ?:cool:

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 50% (στο μισό) η "έκπτωση" με φορητότητα:

 

Όπου μπορούν προφανώς ψαλιδίζουν τις παροχές, στο ελάχιστο γι αυτούς,προσφέροντας όσο μπορούν υψηλότερο πάγιο.

Όπου δε συναντούν άρνηση οδηγούνται σε χαμηλότερο πάγιο.

Η απορία μου είναι πόσο περιθώριο υπάρχει .....προς τα κάτω σε κάποιον που επιμένει να φύγει ?:cool:

 

Το "περιθώριο" κάτω είναι το 0,00€. Το εννοώ. Όσο κι αν δε γίνεται κατανοητό.

Όχι για όλους εννοείται. Ό,τι κάνουν και τώρα!

 

Το θέμα (για μένα και για όλους ΘΑ'ΠΡΕΠΕ) είναι:

1) Η επιβίωση και "ανάπτυξη" των εταιρειών και των παρεχόμενων υπηρεσιών τους (Μαζί με τα κέρδη των μετόχων)

2) Η ικανοποίηση των αναγκών όσων χρησιμοποιούν αυτές τις υπηρεσίες στο αντίστοιχο τίμημα και όρους και προϋποθέσεις.

 

Τελικά (όπως γίνεται φανερό από πολλά post ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΤΑ "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ" ΜΑΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ):

 

Εκμετάλλευση των "χαρακτηριστικών" της πλειοψηφίας των Ελλήνων πελατών προς

ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΟΦΕΛΟΣ (€) ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ

με "χρήση" των διακινητών των υπηρεσιών των εταιρειών αυτών (εργαζόμενων σε αυτές).

 

Δε θα επεκταθώ περισσότερο.

Ο έχων "ώτα" ακούειν, ακουέτο.

Link to comment
Share on other sites

 

Το "περιθώριο" κάτω είναι το 0,00€. Το εννοώ. Όσο κι αν δε γίνεται κατανοητό.

Όχι για όλους εννοείται. Ό,τι κάνουν και τώρα!

 

Το θέμα (για μένα και για όλους ΘΑ'ΠΡΕΠΕ) είναι:

1) Η επιβίωση και "ανάπτυξη" των εταιρειών και των παρεχόμενων υπηρεσιών τους (Μαζί με τα κέρδη των μετόχων)

2) Η ικανοποίηση των αναγκών όσων χρησιμοποιούν αυτές τις υπηρεσίες στο αντίστοιχο τίμημα και όρους και προϋποθέσεις.

 

Τελικά (όπως γίνεται φανερό από πολλά post ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΤΑ "ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ" ΜΑΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ):

 

Εκμετάλλευση των "χαρακτηριστικών" της πλειοψηφίας των Ελλήνων πελατών προς

ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΟΦΕΛΟΣ (€) ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ

με "χρήση" των διακινητών των υπηρεσιών των εταιρειών αυτών (εργαζόμενων σε αυτές).

 

Δε θα επεκταθώ περισσότερο.

Ο έχων "ώτα" ακούειν, ακουέτο.

 

Η αλήθεια πρέπει να βρίσκεται στον έντονο ανταγωνισμό και στα περιθώρια συνολικής κερδοφορίας των επιχειρήσεων κινητής τηλεφωνίας φίλε. :!:

Ίσως η πίτα να κρίνεται σε κρίσιμα στατιστικά από απόλυτα αριθμητικά νούμερα συνδρομητών.

Εκεί λοιπόν πράγματι να μην υπάρχει ναδίρ στο κάτω όριο ...:blink:

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...