Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

μου ηρθε ο λογαριασμος και μου αναφερει στο κατω μερος της σελιδες οτι αλλαζει ονομα το προγραμμα μου, οτι αλλαζουν οι χρεωσεις και αναφερει οτι μπορει αζημιως να σπασω το συμβολαιο εφοσον δεν εχω παρει επιδοτηση συσκευης ή δεν εχω παρω καποια αλλη επιδοτηση. Ισχυει όντως κατι τετοιο?

εγω ανανεωσα το συμβολαιο τα χριστουγεννα και πηρα εκπτωση παγιου αντι επιδοτησης συσκευης αρα φανταζομαι δεν μπορω αζημιως να σπασω το συμβολαιο. Ετσι δεν ειναι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, μια απλή ερώτηση. Τα 25€ περίπου ή και λιγότερα για το απεριόριστα 65 που γράφουν τόσοι φίλοι εδώ είναι τελική τιμή μαζί με τον φόρο κινητής τηλεφωνίας (12%) και ΦΠΑ (23%); Ή είναι 25€ + Φόροι;

 

Επίσης παίζει ακόμα τέτοια προσφορά μετά απο φορητότητα ή έχουν σφίξει τα πράγματα;

 

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Άλλη μια ερώτηση, έχω σε οικογενειακό στην cosmo 2 αριθμούς και άλλο ένα η μητέρα μου σε συμβόλαιο στην Voda. Όλα έχουν λήξει. Λέω να κάνω αίτηση φορητότητας για Voda και να ενεργοποιήσω έτσι το παζάρι. Δεν με νοιάζει που θα καταλήξω, απλά κυνηγάω την καλύτερη προσφορά. Στην cosmo για 3 cosmo 65 τι λέτε να μου δώσουν σαν αντιπροσφορά;

 

Τα συμβόλαια που είχα ήταν ένα 45 και ένα 25 και άλλο ένα 25 στην VODA. Θα υπάρξουν τρελές ανάγκες επικοινωνίας γι αυτό θέλω το 65. Στην Voda θα ζητήσω 3 RED1 ή 3 unlimited 60...

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote ειχα παλιο 25 και 35 (δεν θυμαμε καν τι εδιναν) + ενα αλλο νουμερο σε απεριοριστο 65 στα 23ε(ξερω τι σκεφτεσαι).μου εδωσαν τα 2 παλια στα 25ε/μην τελικη.τα παζαρευα σε βαθμο ξεφτιλας να μου τα δωσουν στα 23ε αλλα μου ειπαν με τιποτα..

πιστευω οτι το 65 ειναι καλυτερο απο το red 1 λογω παραπανω mb (soy dinei 1500)

το καλο με την cosmote ειναι οτι ακομα και να ληξουν δεν σου λενε να αλλαξεις προγραμμα .μενει οπως εχει μεχρι εσυ να αποφασισεις.στην vodafone που ημουν πριν εφαγα 3 μηνιατικα απο 60ε εκαστο μεχρι να δω τι θα κανω.

επισης αν υπαρχει σταθερο θα βοηθησει για εξτρα εκτπωση και επισης καρτα ανεργιας ή συνταξιουχος ανω των 65.στην cosmote θελουν να τους πας τα απαραιτητα αποδεικτικα στην vodafone ειναι πιο χαλαροι..πες τους και καλα εισαι ανεργος και η cosmote μου δινει -10% που ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με 2 οικογένειακα 35 σε 18 μηνο η μονη προσφορά τους ήταν 29 απο 35.. τους λεω για 65 άμα υπάρχει καμία προσφορά και μου λένε ότι δεν υπάρχει και τα 25 ευρώ για αυτό το πρόγραμμα είναι για παλιούς πελάτες με μεγάλους λογαριασμόυς...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με 2 οικογένειακα 35 σε 18 μηνο η μονη προσφορά τους ήταν 29 απο 35.. τους λεω για 65 άμα υπάρχει καμία προσφορά και μου λένε ότι δεν υπάρχει και τα 25 ευρώ για αυτό το πρόγραμμα είναι για παλιούς πελάτες με μεγάλους λογαριασμόυς...

Και δεν το κάνεις κάρτα cu???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ειμαι κοσμοτε οικογενειακο και πληρωνα για 3 αριθους,45,55 και 65 κοντα στα 160 €.πηρα λοιπον στην κοσμοτε γιατι ληγει τελος του μηνος για να μου κανουν προσφορα.η προσφορα τους ηταν η μειωση παγιου κατα 2 ολοκληρα € σε καθε αριθμο η τα ιδια προγραμματα με τα ιδια λεφτα και μια συσκευη που απο τα νευρα μου δε θυμαμαι καν ποια ηταν.εκανα αιτηση φορητοτητας voda και μου ειπαν 40 € το καθενα στο red1.με παιρνουν καπακι την αλλη μερα απο κοσμοτε απο το τμημα προσφορων με το κλασσικο ποιημα γιατι να φυγετε και τα λοιπα, τους ειπα τι εγινε και μου αντιπροτειναν και τα 3 νουμερα στο κοσμοτε 65 στα 96€.πραγματικα η διαφορα ειναι χαωδης στην προταση πριν και μετα τη φορητοτητα.σημερα με ξαναπηρε η voda αλλα δεν εκατσα να το τραβηξω κι αλλο γιατι βαρεθηκα με ολα αυτα τα τηλεφωνηματα.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πρεπει να κανουμε αιτηση φορητοτητας καθε φορα που παει να ληξει η συνδεση μας.πραγματικα η πρωτη προσφορα που μας δινουν ειναι κοροιδια!!!!!μην τους χαρηζετε λεφτα.και για να μην κανω τον εξυπνο πριν κανω οτιδηποτε μπηκα εδω και μου απαντησαν καποια παιδια πριν κανω οτιδηποτε και τους ευχαριστω πολυ!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ειμαι κοσμοτε οικογενειακο και πληρωνα για 3 αριθους,45,55 και 65 κοντα στα 160 €.πηρα λοιπον στην κοσμοτε γιατι ληγει τελος του μηνος για να μου κανουν προσφορα.η προσφορα τους ηταν η μειωση παγιου κατα 2 ολοκληρα € σε καθε αριθμο η τα ιδια προγραμματα με τα ιδια λεφτα και μια συσκευη που απο τα νευρα μου δε θυμαμαι καν ποια ηταν.εκανα αιτηση φορητοτητας voda και μου ειπαν 40 € το καθενα στο red1.με παιρνουν καπακι την αλλη μερα απο κοσμοτε απο το τμημα προσφορων με το κλασσικο ποιημα γιατι να φυγετε και τα λοιπα, τους ειπα τι εγινε και μου αντιπροτειναν και τα 3 νουμερα στο κοσμοτε 65 στα 96€.πραγματικα η διαφορα ειναι χαωδης στην προταση πριν και μετα τη φορητοτητα.σημερα με ξαναπηρε η voda αλλα δεν εκατσα να το τραβηξω κι αλλο γιατι βαρεθηκα με ολα αυτα τα τηλεφωνηματα.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πρεπει να κανουμε αιτηση φορητοτητας καθε φορα που παει να ληξει η συνδεση μας.πραγματικα η πρωτη προσφορα που μας δινουν ειναι κοροιδια!!!!!μην τους χαρηζετε λεφτα.και για να μην κανω τον εξυπνο πριν κανω οτιδηποτε μπηκα εδω και μου απαντησαν καποια παιδια πριν κανω οτιδηποτε και τους ευχαριστω πολυ!!!!!!!

 

Όπως το είπες, όμως, να μην τους χαρίζουμε λεφτά - γιατί δεν μίλησες πάλι με βοντα να μειώσεις κι άλλο τα πάγιά σου; Νομίζω, τουλάχιστον με όλα όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, πως πάλι πολλά δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες, όμως, να μην τους χαρίζουμε λεφτά - γιατί δεν μίλησες πάλι με βοντα να μειώσεις κι άλλο τα πάγιά σου; Νομίζω, τουλάχιστον με όλα όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, πως πάλι πολλά δίνεις.

 

γιατι απο voda μου ειπαν πως πρεπει να περιμενω 2 μερες μεχρι να με παρουν για να μου κανουν αλλη προσφορα,εγω ηθελα να τελειωνω με ολο αυτο και επειδη μου εσπασαν τα νευρα με το να κρατανε την ενεργοποιηση φορητοτητας παρανομα και χωρις τη συγκαταθεση μου τους απειλησα πως η μου κανουν αμεσα καποια προσφορα η αφηνουν τους αριθμους μου ελευθερους.δικιο εχεις εχει ειπωθει εδω πως πολλα παιδια το ιδιο προγραμμα το εχουν παρει με 25 € αλλα πραγματικα δεν ειχα κουραγιο να ασχοληθω αλλο συν του οτι γλυτωσα πανω απο 60 €.τον μηνα για τους επομενους 18 μηνες θα ξανα ασχοληθω σιγουρα παντως οταν ξαναληξει το προγραμμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν το κάνεις κάρτα cu???
το σκέφτομαι αλλα όταν πριν 18 μήνες ήμουν στην ίδια θέση και το έκανα με άφησαν στην wind..
Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι αλλα όταν πριν 18 μήνες ήμουν στην ίδια θέση και το έκανα με άφησαν στην wind..

 

Εγώ σοβαρά μιλάω να το κάνεις cu, όχι απλά για να τους πιέσεις. Κερδισμένος θα βγεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σοβαρά μιλάω να το κάνεις cu, όχι απλά για να τους πιέσεις. Κερδισμένος θα βγεις.

 

Και από ταχύτητα Internet? Ξέρω η βοντα σέρνεται.. Ειδικά Γαλάτσι που μένω.. Και μετά όλοι οι φίλοι μου έχουν κόσμο οποτε η red η κατι σε απεριόριστα κοσμο θα δω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

έχω μία ερώτηση... (αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα παρακαλώ μεταφέρετε το...)

Θέλω να φύγω από τη Vodafone και ρώτησα στο τμήμα φορητότητας (τηλεφωνικά) για 2 συνδέσεις οικογενειακού προγράμματος στο cosmote 65 και μου είπαν 80€ τελικό για 18 μηνη δέσμευση...

Είναι καλή η προσφορά ή σε κατάστημα ή με πίεση μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο;;;

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

έχω μία ερώτηση... (αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα παρακαλώ μεταφέρετε το...)

Θέλω να φύγω από τη Vodafone και ρώτησα στο τμήμα φορητότητας (τηλεφωνικά) για 2 συνδέσεις οικογενειακού προγράμματος στο cosmote 65 και μου είπαν 80€ τελικό για 18 μηνη δέσμευση...

Είναι καλή η προσφορά ή σε κατάστημα ή με πίεση μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο;;;

Σας ευχαριστώ...

 

 

Νομιζω, εχουν γραφτεί αρκετά καλύτερες προσφορές για το συγκεκριμένο προγραμμα.για ρίξε μια μάτια, στις προηγούμενες σελίδες.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

καλα πραγματικα και η κοσμοτε ειναι για γελια.ειχα ποσταρει πριν 3 μερες πως ειχα κανει το οικογενειακο με 3 αριθμους στο 65 32€ ο ενας.πηρα σημερα για να να βαλω και μια κοσμοκαρτα στο ιδιο οικογενειακο στο ιδιο προγραμμα και στις αναβαθμισεις μου ειπαν να παρω στην εξυπηρετηση πελατων.στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν να παω απο καποιο καταστημα.παω λοιπον σε καποιον γερμανο και η απαντηση ηταν πως η τιμη για να βαλω το 4ο νουμερο ειναι 55€.πραγματικα δεν ξερω τι να πω.αφου ειπα πως γιατι να πρεπει να με βαζετε στην διαδικασια να κανω παλι φορητοτητες και να με παιρνετε παλι πισω για να μου κανετε προσφορες καντε μου την ιδια προσφορα με αυτην που μου κανατε για τα αλλα 3 νουμερα.η απαντηση ΗΤΑΝ : ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα για πάγιο 25 ευρώ

Δηλαδή αν πάρω τηλέφωνο στην cosmote και τους πω για 25 ή 27 ευρώ ανα γραμμή στο cosmote 65 θα το δεχθούν;;;

σε σχέση με το 40ευρο που μου ειπαν... απίεστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

έχω μία ερώτηση... (αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα παρακαλώ μεταφέρετε το...)

Θέλω να φύγω από τη Vodafone και ρώτησα στο τμήμα φορητότητας (τηλεφωνικά) για 2 συνδέσεις οικογενειακού προγράμματος στο cosmote 65 και μου είπαν 80€ τελικό για 18 μηνη δέσμευση...

Είναι καλή η προσφορά ή σε κατάστημα ή με πίεση μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο;;;

Σας ευχαριστώ...

 

επειδη εργαζομαι στο τμημα φορητοτητας της cosmote ισχυει αυτο που λες... συγκεκριμενα ειναι 40,04 η καθε γραμμη σε απερ65 με παγιο φπα και τελη μεσα στην τιμη.... εαν φυσικα υπαρχει και σταθερο ΟΤΕ στο σπιτι τοτε παιρνεις και μια παραπανω εκπτωση... (αναλογα το προγραμμα του οτε που εχεις... υπαρχουν 2 εκπτωσεις η μια σου δινει εκπτωση στην μια γραμμη απο 40 σε 30 ευρο και η αλλη απο 40 σε τελικη τιμη 27ευρο αλλα μονο στην μια απο τις δυο γραμμες παιρνεις εκπτωση οικογενειακου μαζι με συνδυαστικου οτε στην αλλη παραμενει το 40αρι)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλησπέρα,

σ΄ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Αυτή τη στιγμή δεν έχω σταθερό ΟΤΕ.

Χωρίς να θέλω να εκμαιεύσω κάτι, εκμεταλλευόμενος τη θέση π.χ. του Δημήτρη, το μόνο που θα ήμουν ευγνώμων είναι να μπορούσα να ξέρω τη μέγιστη έκπτωση που θα μπορούσα να πετύχω, με την πολιτική της εταιρίας αυτή τη στιγμή.

Τώρα πως μπορώ να το κάνω αυτό... δεν ξέρω

Επίσης , η σύνδεση μου λήγει σε ένα μήνα και κάτι μέρες... να ξεκινήσω από τώρα ή να περιμένω (είμαι στη Vodafone)

απλά 80€ (2 συνδέσεις) +26€ (σταθερό) είναι αρκετά για ένα μήνα... πόσο μάλλον για 18μηνη δέσμευση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..δε ξερω κι αμα ειμαι και στο σωστο θεμα, αλλα σε ενα μηνα ληγει το συμβολαιο της forthnet για το ιντερνετ στο σπιτι ( φοιτητικο)..και επιπλεον σκευτομαι να κανω συμβολαιο το καρτοκινητο μου που αυτη τη στιγμη εχω whats up ( δε θελω βεβαια το συμβολαιο για το κινητο να ξεπερνα τα 15-20 ευρο το μηνα).. μηπως ξερετε κανενα πακετο που να με συμφερει να τα συνδιασω ολα στη cosmote? μηπως και πετυχω κατι καλυτερο το λεω.. για 12 μηνη συνδεση παντα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση που χρειάζεται σίγουρη απάντηση 100% σωστή.

 

Έχω vodafone και μίλησα με cosmote για φορητότητα.

 

Έχω την υποψία ότι η πονηριά που κάνει η cosmote είναι πρώτα να στέλνει τα συμβόλαια για υπογραφή και μετά να προχωράει τη φορητότητα έτσι ώστε να μην σε καλέσει ποτέ η vodafone για αντιπροσφορά...

 

Η cosmote επιμένει ότι έχει κάνει αίτηση (μάλιστα έχει λάβει θετική απάντηση από Vodafone) αλλά στη vodafone που πήρα δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ αίτηση φορητότητας....

 

Η ερώτηση είναι η εξής.

 

Τα συμβόλαια ήρθαν και τα υπέγραψα σήμερα.Έχουν άμεση ισχύ?

 

Έχω κάποιο περιθώριο σε μέρες για να τα προσβάλω????

 

Πιστεύω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην πάρει καν η vodafone έστω για να ρωτήσει γιατί κάνω φορητότητα καθότι το νούμερο είναι 13-14 χρόνια στη Vodafone με λογαριασμούς πάντα 50€.

 

Όχι ότι είναι κανένα σοβαρό ποσό, αλλά είναι ένας σίγουρος συνδρομητής...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..δε ξερω κι αμα ειμαι και στο σωστο θεμα, αλλα σε ενα μηνα ληγει το συμβολαιο της forthnet για το ιντερνετ στο σπιτι ( φοιτητικο)..και επιπλεον σκευτομαι να κανω συμβολαιο το καρτοκινητο μου που αυτη τη στιγμη εχω whats up ( δε θελω βεβαια το συμβολαιο για το κινητο να ξεπερνα τα 15-20 ευρο το μηνα).. μηπως ξερετε κανενα πακετο που να με συμφερει να τα συνδιασω ολα στη cosmote? μηπως και πετυχω κατι καλυτερο το λεω.. για 12 μηνη συνδεση παντα

 

 

Η πλειοψηφία γυρνάει σε κάρτα. Συμφέρει περισσότερο απο τα συμβόλαια.

 

Γιατί θελεις να πας σε δέσμευση;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

γιατι δινω ουτοσιαλος 10+ ευρο το μηνα σε καρτα.. και εκτος αυτου σκευτομαι το ιντερνετ στο σπιτι αμα συνδιαζεται καπως και να με συμφερει πιο πολυ αντι να το εχω μονο του στη φορθνετ
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω κυριοι πριν 2 μερες συμφωνησα με vodafone μετα απο τηλεφωνικη τους επαφη.νομιζω στο red 1 με 1500 λεπτα προς ολους sms και gb στα 42 ευρω...πολυ ικανοποιητικα σε σχεση με το απεριοριστα 35 που ειχα στη κοσμοτε και ολο ξεφευγα απο 55 ευρω και πανω! Η κοσμοτε ακομη δεν με πηρε για αντιπροταση και πολυ αμφιβαλλω δυστηχως...και τωρα εχω τη βονταφον να της λεω απο δευτερα, στον ανθρωπο που και καλα στελνει στο σπιτι για να υπογραφουν τα συμβολαια,μπας και μεχρι τοτε με παρουν απο κοσμοτε να με προτινουν κατι! Ειναι λογικο που η κοσμοτε δεν με παιρνει τηλέφωνο???? Edited by ezio_ioannis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...