Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, marios239 said:

Nope. Στα unlimited συμβόλαια η vodafone δεν έχει απολύτως κανένα όριο ή κόφτη (αναφέρομαι πάντα στην κύρια σύνδεση). Στα καρτοκινητά ισχύει κόφτης μετά τα 300gb στα 4mbps. Στις i4s κάρτες θα ισχύει μετά τα τέλη Νοεμβρίου κόφτης μετά τα 40gb στα 4mbps.

B28 έχει μόνο η κεραία στο Μακεδονία Παλλάς και B20 στον πύργο του ΟΤΕ. Η κεραία στο Θεαγένειο έχει μόνο B1+B3.

 

IMG_5789.png

20 minutes ago, marios239 said:

Nope. Στα unlimited συμβόλαια η vodafone δεν έχει απολύτως κανένα όριο ή κόφτη (αναφέρομαι πάντα στην κύρια σύνδεση). Στα καρτοκινητά ισχύει κόφτης μετά τα 300gb στα 4mbps. Στις i4s κάρτες θα ισχύει μετά τα τέλη Νοεμβρίου κόφτης μετά τα 40gb στα 4mbps.

B28 έχει μόνο η κεραία στο Μακεδονία Παλλάς και B20 στον πύργο του ΟΤΕ. Η κεραία στο Θεαγένειο έχει μόνο B1+B3.

Δεν ξέρω σε απόσταση πως είναι αλλά μάλλον έχουμε το λόγω αυτό το θέμα το έχουμε και εδώ ή νόβα νοντα έχουν όλες της συχνότητες αλά η κοσμοτε έχει 1800 2600 αλλά η 800 έρχεται από την πλατεία που είναι μακριά και καλύπτη μεγάλο κομμάτι της πόλης και σε πολλά σημεία στην Καλαμάτα δεν έχουν σήμα απο την κοσμοτε 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, Harry636 said:

 

IMG_5789.png

Αυτό αναφέρεται στο πρόγραμμα giga wifi home unlimited, όχι στα συμβόλαια κινητής. Πρόσεξε ότι είναι στην κατηγορία internet παντού και όχι στην κινητή.

Screenshot_2024-10-24-18-56-57-177_org.mozilla.firefox-edit.thumb.jpg.19359f606161a69ae50b750279383073.jpg

Edited by marios239
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marios239 said:

Αυτό αναφέρεται στο πρόγραμμα giga wifi home unlimited, όχι στα συμβόλαια κινητής. Πρόσεξε ότι είναι στην κατηγορία internet παντού και όχι στην κινητή.

Screenshot_2024-10-24-18-56-57-177_org.mozilla.firefox-edit.thumb.jpg.19359f606161a69ae50b750279383073.jpg

Όπως βλέπετε και σε αυτό έχει περιορισμό το βλέπετε ξεκάθαρα στην φωτογραφία που έχετε ανεβάσει και ανεβάζω και εγώ 

IMG_5790.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Harry636 said:

Όπως βλέπετε και σε αυτό έχει περιορισμό το βλέπετε ξεκάθαρα στην φωτογραφία που έχετε ανεβάσει και ανεβάζω και εγώ 

IMG_5790.png

Ε ναι εδώ έχει περιορισμό. Στην ίδια κατηγορία προϊόντων, αντικατάστασης σταθερού, έχει περιορισμό και η cosmote (double play sim) και η nova (4/5g home internet). Δεν είναι πρωτοπόρα η vodafone. Εγώ αναφερόμουν αποκλειστικά στα συμβόλαια κινητής τηλεφωνίας, όπου η Nova πρόσφατα έβαλε κόφτη 300gb στο unlimited all.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Harry636 said:

Όπως βλέπετε και σε αυτό έχει περιορισμό το βλέπετε ξεκάθαρα στην φωτογραφία που έχετε ανεβάσει και ανεβάζω και εγώ 

Το Red Unlimited Ultra όπως λέει ο @marios239 δεν έχει κανέναν περιορισμό.

Τα υπόλοιπα, καρτοκινητά, συνδέσεις internet 4 sharing και αυτά τα WiFi / Wireless home έχουν στα 300.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, marios239 said:

Ε ναι εδώ έχει περιορισμό. Στην ίδια κατηγορία προϊόντων, αντικατάστασης σταθερού, έχει περιορισμό και η cosmote (double play sim) και η nova (4/5g home internet). Δεν είναι πρωτοπόρα η vodafone. Εγώ αναφερόμουν αποκλειστικά στα συμβόλαια κινητής τηλεφωνίας, όπου η Nova πρόσφατα έβαλε κόφτη 300gb στο unlimited all.

Η Cosmote περιορισμό στο 4G+,μετά τα 400GB πάει 15mbps. Είναι καλή λύση εάν έχεις καλό σήμα κινητής και κακή σταθερή συνήθως οι 24αρες ούτε 15 δεν παίζουν, οι περισσότερες,επίσης υπάρχει καλύτερο upload από την 24αρα.

Είναι καλές λύσεις και των 3ων εταιρειών, η Cosmote πολύ ακριβό αλλά εάν η 24αρα έχει θέμα το δίνουν 25€ το 4G+

Η Vodafone το δίνουν όταν δεν βαστάει η 24αρα; στην ίδια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Arinos said:

Το Red Unlimited Ultra όπως λέει ο @marios239 δεν έχει κανέναν περιορισμό.

Τα υπόλοιπα, καρτοκινητά, συνδέσεις internet 4 sharing και αυτά τα WiFi / Wireless home έχουν στα 300.

Κ1 όν έδειχνε άλλο πρόγραμμα και δεύτερων γιατί να μην βάλεις cosmote neo σε αυτήν την τιμή ;

Link to comment
Share on other sites

35€ το 4g+ με εξοπλισμό και μετά τα 400GB 15mbps, ενώ κάνεις Neo χωρίς δέσμευση 33€ και 5G και απεριόριστα 👍

Αν το δώσουν 25 για αντικατάσταση στην 24αρα τη σάπια είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Harry636 said:

Κ1 όν έδειχνε άλλο πρόγραμμα και δεύτερων γιατί να μην βάλεις cosmote neo σε αυτήν την τιμή ;

Αν μιλάς για το unlimited ultra γιατί το δίνουν χαμηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Harry636 said:

Από ότι ξέρω μόνο η cosmote δεν έχει δει περιορισμό ταχύτητας άμα θυμάμαι καλά Vodafone συμβόλαιο 12 cu 4 

Η Vodafone δεν έχει όριο ταχύτητας στα συμβόλαια κανένα μόνο η Νοβάρα σας έχει μετά τα 300gb.

Πάλι παραπληροφόρηση από φρέσκο λογαριασμό των νοβακιδων όπως φαίνεται για να καλύψουν τα χάλια τους με τα 8mbps.

Η πτώση ταχύτητας αφορά μοτό το cu.

Οι extrasim της vodafone πέφτουν των ιδιωτών στα 4mbps και των επαγγελματιών στα 12.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Harry636 said:

Πάντως εδώ στην Μεσσηνία η νονά πάει καλά εκτός ότι έχω δει να βαράει 1300 κάτι που δεν έχει κάνει ποτέ η βοντα ( 950) και έχει ίντερνετ εκεί που η βονταφον λόγω φόρτου πέφτει στο 2 g

Ε κάπου θα παίζει καλά κι η nova...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...