Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα., δεν μου εμφανίζει στο App Store τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει και επομένως δεν κάνει και τις ενημερώσεις τους. Ξέρει κάποιος γιατί;

Να διευκρινήσω ότι το είχα ή τουλάχιστον προσπάθησα να το κάνω jailbreak. Έπειτα όμως το έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις. 

A67C8BC6-D243-4968-B9BE-8B575986A680.jpeg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, athanaso77 said:

Προφανώς έκανες πρόσφατα επαναφορά, σε λίγες ημέρες θα αρχίσουν να εμφανίζονται.

Σε ευχαριστώ. Ναι έχει περίπου δυο ημέρες που έκανα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makis1973 said:

Σε ευχαριστώ. Ναι έχει περίπου δυο ημέρες που έκανα. 

Ωπως σου είπα και αλλού απλά δεν βγήκαν ενημερώσεις λόγω αργιων. Κι εμένα μόνο μια εφαρμογή ενημερώθηκε τις τελευταίες 3 μέρες.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα, εχει κανεις προβλημα ωστε να μην μπορει να προσθεσει καρτες visa ή mastercard στο apple wallet? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
36 minutes ago, makis1973 said:

Καλησπερα, εχει κανεις προβλημα ωστε να μην μπορει να προσθεσει καρτες visa ή mastercard στο apple wallet? 

Όχι. Δοκίμασε ξανά αργότερα. Φαντάζομαι ότι ακολουθείς κανονικά τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται. Σε άλλο forum έχει ανοίξει ολόκληρος διάλογος και με άλλους χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν περνάει καμία Καρτα παρά μόνο την revolut. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, makis1973 said:

Ναι, εννοείται. Σε άλλο forum έχει ανοίξει ολόκληρος διάλογος και με άλλους χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Δεν περνάει καμία Καρτα παρά μόνο την revolut. 

Μπορεί να είναι κάτι προσωρινό τότε γιατί σε γενικές γραμμές, περνάμε όλες οι κάρτες πλέον… ποιας τράπεζας κάρτα προσπαθείς να περάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις iPhone διέγραψε μια Καρτα άου, και προσπάθησε να την ξαναβάλεις. Δες θα σου την περάσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, makis1973 said:

Εάν έχεις iPhone διέγραψε μια Καρτα άου, και προσπάθησε να την ξαναβάλεις. Δες θα σου την περάσει;

Επειδή τις χρησιμοποιώ και με το Apple Watch να είμαι ειλικρινής δε θα ήθελα να το ρισκάρω τώρα στη παρούσα φάση αν έχουν αναφερθεί τέτοια προβλήματα πρόσφατα. Επίσης δεν έχω διαβάσει κάπου να έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό.

Ποιας τράπεζας κάρτα δοκιμάζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς, alpha , Eurobank, Cyprus. 
μόνο την revolut περνάει. 
εανμπορω να το συνδιασω, με παρουσιαστηκε απο την ημερα που ειχα κανει αμβισβητηση συναλλαγης. Το κουλο βεβαια ειναι οτι μπορω να βαλω τις καρτες μου σε iphone φιλων μου, οπως και το οτι μπορω να βαλω καρτες φιλων μου στο δικο μου το τηλεφωνο. Επισης μπορω να βαλω τις καρτες μου στο macbook που εχω, και μου τις εμφανιζει στο iphone αλλα παλι δεν μπορω να τις προσθεσω. Με τραπεζες που μιλησα ξεκινωντας απο την Πειραιως τα εριξαν στην apple, μετα μιλησα με την apple και αφου οι ανθρωποι εκαναν διαφορα installation στο τηλεφωνο μου, μου ειπαν οτι προβλημα ειναι απο την visa, δηλαδη απο την τραπεζα, μου ειπαν να τους πω να τρεξουν αυτοι ενα installation στο τηλεφωνο μου γιατι εχει φλαγκαρη για καποιο λογο το τηλεφωνο μου, ξανα περνω την Πειραιως και τους το λεω, και μου ειπαν οτι το προβλημα αυτο το εχουν πολλοι διοτι η Πειραιως δεν τηρει τα κρητηρια ασφαλειας που εχει apple και κοιτανε πως να το διορθωσουν. Σκεφτομαι και λεω, αντε η Πειραιως δεν τα τηρει, ολες δεν τα τηρουν? Πέρνω την eurobank και ακομα να με παρουν, Δηλαδη εχει 3 μηνες τυρανιεμαι και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη, αφου σκεφτομαι να το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, makis1973 said:

Εάν έχεις iPhone διέγραψε μια Καρτα άου, και προσπάθησε να την ξαναβάλεις. Δες θα σου την περάσει;

Ότι δεν μας ενοχλεί, δεν το ενοχλούμε 

7 ώρες πριν, makis1973 said:

Πειραιώς, alpha , Eurobank, Cyprus. 
μόνο την revolut περνάει. 
εανμπορω να το συνδιασω, με παρουσιαστηκε απο την ημερα που ειχα κανει αμβισβητηση συναλλαγης. Το κουλο βεβαια ειναι οτι μπορω να βαλω τις καρτες μου σε iphone φιλων μου, οπως και το οτι μπορω να βαλω καρτες φιλων μου στο δικο μου το τηλεφωνο. Επισης μπορω να βαλω τις καρτες μου στο macbook που εχω, και μου τις εμφανιζει στο iphone αλλα παλι δεν μπορω να τις προσθεσω. Με τραπεζες που μιλησα ξεκινωντας απο την Πειραιως τα εριξαν στην apple, μετα μιλησα με την apple και αφου οι ανθρωποι εκαναν διαφορα installation στο τηλεφωνο μου, μου ειπαν οτι προβλημα ειναι απο την visa, δηλαδη απο την τραπεζα, μου ειπαν να τους πω να τρεξουν αυτοι ενα installation στο τηλεφωνο μου γιατι εχει φλαγκαρη για καποιο λογο το τηλεφωνο μου, ξανα περνω την Πειραιως και τους το λεω, και μου ειπαν οτι το προβλημα αυτο το εχουν πολλοι διοτι η Πειραιως δεν τηρει τα κρητηρια ασφαλειας που εχει apple και κοιτανε πως να το διορθωσουν. Σκεφτομαι και λεω, αντε η Πειραιως δεν τα τηρει, ολες δεν τα τηρουν? Πέρνω την eurobank και ακομα να με παρουν, Δηλαδη εχει 3 μηνες τυρανιεμαι και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη, αφου σκεφτομαι να το δωσω.

Με την συσκευή σου κάτι γίνεται 

Σιγουρα δεν είναι γενικό το πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

μετα απο ψαξιμο μηνων αυριο περιμενω κ εγω την συσκευη που πηρα απο αγγελια μεταχειρισμενη.Θελω να ρωτησω επειδη ειδα στις φωτο εξωτερικα στο περιβλημα του υπαρχουν γρατζουνιες.Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο αλλοιφη η κατι ωστε να τις καθαρισω η κ εξαφανισω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, josuts said:

Καλησπερα παιδια,

μετα απο ψαξιμο μηνων αυριο περιμενω κ εγω την συσκευη που πηρα απο αγγελια μεταχειρισμενη.Θελω να ρωτησω επειδη ειδα στις φωτο εξωτερικα στο περιβλημα του υπαρχουν γρατζουνιες.Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο αλλοιφη η κατι ωστε να τις καθαρισω η κ εξαφανισω? ευχαριστω

Ποιο χρώμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 12αρι είχε γρατζουνιες περιμετρικά παρόλο που είχε θήκη, έτσι ήταν η κατασκευή, άσπρο χρώμα


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το post ξεκίνησε για αυτούς που έχουν πρόβλημα με την visa και κατέληξε σε ένα iPhone με γρατζουνιές και εάν πρέπει να μπει θήκη. Καλά πήγε και αυτό 🙂🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, makis1973 said:

Καλά αυτό το post ξεκίνησε για αυτούς που έχουν πρόβλημα με την visa και κατέληξε σε ένα iPhone με γρατζουνιές και εάν πρέπει να μπει θήκη. Καλά πήγε και αυτό 🙂🙂

Συνεχίζουμε δεν συζητάμε μόνο για ένα θέμα μονότονα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Συνεχίζουμε δεν συζητάμε μόνο για ένα θέμα μονότονα 

Α συγνώμη. Νόμιζα ότι κάθε post έχει διαφορετικό θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, makis1973 said:

Α συγνώμη. Νόμιζα ότι κάθε post έχει διαφορετικό θέμα. 

Έγραψες το πρόβλημα σου 

Απαντησαμε

Παρακατω άλλος γράφει κάτι άλλο 

Τι να κάνουμε έτσι λειτουργεί το forum

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Έγραψες το πρόβλημα σου 

Απαντησαμε

Παρακατω άλλος γράφει κάτι άλλο 

Τι να κάνουμε έτσι λειτουργεί το forum

Απλά μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δηλαδή εαν ένα ποστ έχει μέσα 20 διαφορετικά θέματα, και θέλει να απαντήσει κάποιος σε ένα απο αυτά, θα πρέπει να διαβάσει 100 σελίδες για να δει που είναι αυτό που τον ενδιαφέρει; Τες πάντων. Αφού είναι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, makis1973 said:

Απλά μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δηλαδή εαν ένα ποστ έχει μέσα 20 διαφορετικά θέματα, και θέλει να απαντήσει κάποιος σε ένα απο αυτά, θα πρέπει να διαβάσει 100 σελίδες για να δει που είναι αυτό που τον ενδιαφέρει; Τες πάντων. Αφού είναι έτσι. 

Σκέψου οτι και εσύ έγραψες μετά από κάποιον άλλον, συνεχισες δηλαδή το post. Δυστυχώς έτσι είναι και όσο πιο δημοφιλείς είναι μια συσκευή τόσες περισσότερες οι σελίδες!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, makis1973 said:

Απλά μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δηλαδή εαν ένα ποστ έχει μέσα 20 διαφορετικά θέματα, και θέλει να απαντήσει κάποιος σε ένα απο αυτά, θα πρέπει να διαβάσει 100 σελίδες για να δει που είναι αυτό που τον ενδιαφέρει; Τες πάντων. Αφού είναι έτσι. 

Το έχουμε λύσει το δικό σου θέμα έτσι κι αλλιώς 

Τι άλλο μένει να πούμε επάνω σε αυτό; 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εγώ πάλι θα έλεγα μη το πάρει καν αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση…

Θηκη θα βαλω ναι.Αλλα γιατι να μην το παρω Αθανασιε? λειτουργικο ειναι κ νομιμο.Ουτε κλειδωμενο ουτε κλεμενο η κατι αλλο.Απλα αυτος που το εχει ισως δεν το προσεχε αρεκτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...