Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ne etsi opos ta les ine....

 

afou na skeftis:::

 

k to arni me to liko to idio zoo ine.....

 

ante vgale akri tora...

Το αμαξι το κανει ο κινητηρας!!! και οχι το πλαστικο που λεει `GT` Ανοιξε τα καπο απο τα 2 αυτοκινητα και πες μου τις διαφορες!!

(Μη σου βαλω να μου πεις και της διαφορες απο το εσωτερικο... αλλα οπως ειπα αυτο που μετραει ειναι η μηχανη!!! να δωσω 4.000 για να γραφει gt ?!?! με δουλευεται ρε παιδια ???)

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αμαξι το κανει ο κινητηρας!!! και οχι το πλαστικο που λεει `GT` Ανοιξε τα καπο απο τα 2 αυτοκινητα και πες μου τις διαφορες!!

(Μη σου βαλω να μου πεις και της διαφορες απο το εσωτερικο... αλλα οπως ειπα αυτο που μετραει ειναι η μηχανη!!! να δωσω 4.000 για να γραφει gt ?!?! με δουλευεται ρε παιδια ???)

 

Δεν το ήξερα οτι φρενάρεις όυτε ότι στρίβεις με τον κινητήρα !!!!

 

Ρε τι μαθαίνει κανείς εδω μέσα .....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα έχει παραγίνει , ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει όλα τα άλλα ειναι περιττά και ανούσια.

 

Η διαφορά των 30 ίππων δεν οφείλεται μόνο σε πρόγραμμα το TSI έχει άλλη τουρμπίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα οτι φρενάρεις όυτε ότι στρίβεις με τον κινητήρα !!!!

 

Ρε τι μαθαίνει κανείς εδω μέσα .....

Φιλε μου μεχρι τωρα εχω αλλαξει 4 αυτοκινητα και απο την εμπειρια που εχω, εχω καταλαβει οτι σε ενα αμαξι τα παντα μπορεις να κανεις, και να φρεναρεις καλα και να στριβεις καλα, και με λιγα λεφτα..... Αυτο που δε μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις μηχανη εκτος και αν δωσεις καμια 10.000 ευρω... Τhink about .....

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα έχει παραγίνει , ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει όλα τα άλλα ειναι περιττά και ανούσια.

 

Η διαφορά των 30 ίππων δεν οφείλεται μόνο σε πρόγραμμα το TSI έχει άλλη τουρμπίνα.

Nομιζω οτι εχει τουρμπο ιδιο με το PUNTO GT ......

 

Τι αλλο θα ακουσουμε για να υποβιβασουμε κι αλλο το TSI .....

 

ΡΕ ΝΙΩΣΤΕ !!! ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΟΥΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεχρι τωρα εχω αλλαξει 4 αυτοκινητα και απο την εμπειρια που εχω, εχω καταλαβει οτι σε ενα αμαξι τα παντα μπορεις να κανεις, και να φρεναρεις καλα και να στριβεις καλα, και με λιγα λεφτα..... Αυτο που δε μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις μηχανη εκτος και αν δωσεις καμια 10.000 ευρω... Τhink about .....

 

Δεν το είπα παραπάνω ότι μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε ?!?

 

(α ρε κορόιδα που πάτε και αγοράζετε τα GT και τα GTI !!! αφού με ένα

1400αράκι με 60 αττίθασα αλογάκια την κάνετε τη δουλεία σας !!!)

 

Αθάνατη Ελλαδάρα ..... no wonder που είμαστε 200 χρόνια μπροστά από

οποιαδήποτε άλλη χώρα ... τώρα εξηγούνται όλα ....

Link to comment
Share on other sites

Value for money

είναι να επιλέξεις το ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ προϊόν στα χρήματα που ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ (σε κάθε περίπτωση)

 

+1 Επιτέλους μια σωστή άποψη εδώ και ώρα... ;)

 

Όσο για τον κύριο INSPIREDTSI και εγώ έχω παραγγείλει το TSI αλλά ούτε γράφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ούτε βρίζω τους υπόλοιπους. Είσαι βλέπω νέος στο forum αλλά έχεις έρθει με άγριες διαθέσεις.

Πρόσεχε γιατί το:ban: δεν είναι μακρυά και απορώ κιόλας μετά την τελευταία επίθεση προς άπαντες, οχι γιατί λες την άποψή σου αλλά επειδή προσβάλλεις τις επιλογές και τα ίδια τα άτομα με τα επίθετά σου

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι το κανει ο κινητηρας!!! και οχι το πλαστικο που λεει `GT` Ανοιξε τα καπο απο τα 2 αυτοκινητα και πες μου τις διαφορες!!

(Μη σου βαλω να μου πεις και της διαφορες απο το εσωτερικο... αλλα οπως ειπα αυτο που μετραει ειναι η μηχανη!!! να δωσω 4.000 για να γραφει gt ?!?! με δουλευεται ρε παιδια ???)

 

Το ομολογώ...μας επιασε κορόϊδα η VW και μας πουλησε χάντρες και καθρεφτάκια :lol: (δηλ +30 hp, 17αρες ζάντες, Esp, μεγαλύτερους δισκους, κλπ)για 4000€ ενώ είναι πασίγνωστο ότι στο Μοναστηράκι κάνουν 150€ (ίσως και 130 αν το παζαρεψεις λίγο):grin:

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι εχει τουρμπο ιδιο με το PUNTO GT ......

 

Τι αλλο θα ακουσουμε για να υποβιβασουμε κι αλλο το TSI .....

 

ΡΕ ΝΙΩΣΤΕ !!! ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΟΥΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ιδιο με το punto gt :blink: , σίγουρα η τεχνολογία του 1993 ειναι ίδια με του 2006 ,

 

τι άλλο θα ακούσουμε.

 

δεν υποβαθμίζει κανείς το TSI ούτε αναβαθμίζει το GT ,είπαμε ο καθένας παίρνει ότι του αρέσει και αυτό που επιθυμεί.

 

Ως αναφορά τον κινητήρα ναι ίδιο έχουν αλλά ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε δεν γίνεται τίποτα...Συνεχίζουμε το βιολί μας!!!

 

Τελοσπάντων ας δώσουμε και μια είδηση: VW Touran gets New 170hp Engine with DSG link:http://www.worldcarfans.com/news.cfm/country/gcf/newsID/2070208.003/volkswagen/vw-touran-gets-new-170hp-engine-with-dsg

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα εχει χασει το ενδιαφερον του.

 

δεν εχω τιποτα αλλο να πω παιδακια.προτεινω να χωριστει σε gt kai tsi γιατι καποιει δεν καταλαβαινουν οτι ο καθενας εδω μεσα γραφει γιατι αγαπα το αυτοκινητο και η επιλογη του τι αυτοκινητο εχει την εχει κανει γιατι αυτο του αρεσε και αυτα τα λεφτα ειχε στην διαθεση του.εδω μιλουσαμε για τα προβληματα μας,βοηθουσαμε ο ενας τον αλλο και χαιρομασταν για τα αυτοκινητα μας.

δεν ηθελα να το πω αλλα θα το πω

το θεμα χαλασε απο την στιγμη που μερικοι κακοηθεις κατοχοι tsi αρχισαν να λενε τα κουλα τους.προσωπικα εγω οταν ακουσα για το tsi δεν χαλαστικα καθολου που αγορασα το gt γιατι και παλι αυτο θα αγοραζα.

οταν αποφασισουν οι διαχειρηστες του θεματος να βαλουν μια ταξη εδω μεσα τα ξαναλεμε

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα είδηση που αφορά το νέο Golf 6! το οποίο θα έχει στοιχεία από το Scirocco (το IROC που είχε κυκλοφορήσει ως προτότυπο πριν λίγο καιρό).

Link: http://www.infomotori.co.uk/a_53_EN_16820_1.html

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

KALITERA EINAI NA PROSEXEIS ESU TA LOGIA SIGA NA MHN ZHLEPSW TO GT...EAN EVLEPES TA AYTOKINHTA POU UPARXOUN STO GARAGE THS OIKOGENIAS(Z4 3.0,E200 KOMPRESSOR,ML350) MALLON ESU THA ZHLEUES...kai oute feidomoun xrhmatwn otan to phra...apodeixh oti to plhrwsa metroiths apla xreiazomoun epeigontwns ena autokinhto polhs svelto kai axiopisto!

 

TSI LIPON GIATI (E)TSI MAS ARESEI!!!!

 

:lol: ela nte ti na zilepeis apo to gt? :lol: k bebaia den apoteleis ekseresi, me ta tosa amaksia sto gkaraz tou mpampa sigoura ise o klasikos pitsirikas pou kani mostra stin platia :lol:

mallon kakos asxolithika, :O ante kai to arni to pasxa kalopsimeno

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεχρι τωρα εχω αλλαξει 4 αυτοκινητα και απο την εμπειρια που εχω, εχω καταλαβει οτι σε ενα αμαξι τα παντα μπορεις να κανεις, και να φρεναρεις καλα και να στριβεις καλα, και με λιγα λεφτα..... Αυτο που δε μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις μηχανη εκτος και αν δωσεις καμια 10.000 ευρω... Τhink about .....

 

signomi pou tha sto po file mou alla sta 22 pote prolabes na allakseis 4 amaksia? kathe xrono allazeis kai apo ena?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 Επιτέλους μια σωστή άποψη εδώ και ώρα... ;)

 

Όσο για τον κύριο INSPIREDTSI και εγώ έχω παραγγείλει το TSI αλλά ούτε γράφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ούτε βρίζω τους υπόλοιπους. Είσαι βλέπω νέος στο forum αλλά έχεις έρθει με άγριες διαθέσεις.

Πρόσεχε γιατί το:ban: δεν είναι μακρυά και απορώ κιόλας μετά την τελευταία επίθεση προς άπαντες, οχι γιατί λες την άποψή σου αλλά επειδή προσβάλλεις τις επιλογές και τα ίδια τα άτομα με τα επίθετά σου

thanks file apo mena

eimai 34 kai nomizo oti tis liges fores poy exo grapsei edo den exo prosbalei kanena, antitheta nomizo oti paratheto tis apopseis mou me epixirimata k sebasmo, alla me ayta pou diabazo bgika apo ta rouxa mou, en pasei periptosei ta epikritika sxolia mou den aforoun toys katoxous tsi , mia xara epilogi k amaksi exoun , nomizo oti katalabate oloi to pneuma mou k ti me eksorgise

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apo emena TELOS den asxoloume allo me ton en logo, en anamoni gia to gt mou telos febrouariou k den pernane me tipota oi meres!!

sygnomi apo mena sto forum kai pali gia tin eksokili simperifora mou

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα είδηση που αφορά το νέο Golf 6! το οποίο θα έχει στοιχεία από το Scirocco (το IROC που είχε κυκλοφορήσει ως προτότυπο πριν λίγο καιρό).

Link: http://www.infomotori.co.uk/a_53_EN_16820_1.html

 

Αν και παρακολουθώ μέσω net πάντα τις όποιες εξελίξεις σχετικά με το Golf 6 αυτές τις photos δεν τις είχα δει.Αν και δεν ξέρουμε ακόμη πως θα είναι οριστικά το Golf 6 αφού δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιο σχέδιο επίσημο από την VW νομίζω, παραμόνο διάφορα σχέδια από Photoshop, κατά την γνώμη μου αν είναι έτσι πρόκειται για ένα πρωτοποριακό μεν αλλά άσχημο design.

 

Τώρα για τα όσα γίνονται και λέγονται εδώ μέσα τον τελευταίο καιρό από αρκετούς είτε κατόχους GT είτε TSI είτε δεν ξέρω και εγώ τι άλλων αμαξιών νομίζω ότι δεν χρίζουν αξίας προς συζήτησης ή σχολιασμού. Πιστεύω ότι αυτό το Topic πρέπει να κλείσει πλέον γιατί το ξεφτιλίσατε μερικοί δυστυχώς (Ούτε στο δημοτικό τα παιδάκια δεν κάνουν έτσι , λες και έχουμε να χωρίσουμε τις περιουσίες μας!!!) και καλό είναι να δημιουργηθούν καινούργια ξεχωριστά για τα διάφορα μοντέλα της VW από όποιον θέλει φυσικά έτσι ώστε να αποφευχθούν ειρωνικά σχόλια, άσκοπες και ανούσιες συγκρίσεις ,λεκτικές κόντρες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο και να ανταλλάζουμε πλέον απόψεις , θέματα , πληροφορίες κλπ που θα ωφελούν τους κατόχους του συγκεκριμένου μοντέλου και μόνο ,με βαση πάντα το αντίστοιχο Topic.

Link to comment
Share on other sites

+1 Επιτέλους μια σωστή άποψη εδώ και ώρα... ;)

 

Όσο για τον κύριο INSPIREDTSI και εγώ έχω παραγγείλει το TSI αλλά ούτε γράφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ούτε βρίζω τους υπόλοιπους. Είσαι βλέπω νέος στο forum αλλά έχεις έρθει με άγριες διαθέσεις.

Πρόσεχε γιατί το:ban: δεν είναι μακρυά και απορώ κιόλας μετά την τελευταία επίθεση προς άπαντες, οχι γιατί λες την άποψή σου αλλά επειδή προσβάλλεις τις επιλογές και τα ίδια τα άτομα με τα επίθετά σου

 

+2

 

Επίσης o Vasilis2006 είχε μια καλη ιδεα για τo trip computer, αντι να κανετε αυτό κάθεστε και τσακώνεστε ... 2 - 3 άτομα μεταξύ σας.

Δε μας ενδιαφέρει κύριοι!!

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο...

Φίλε DimKav το Golf σου σε τι χρώμα είναι? Πολύ ωραίο! Είναι μαύρο και έχει βγει έτσι στην φωτογραφία ή κάποιο άλλο χρώμα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!

Παρακολουθω το τοπικ απο την αρχη και το μονο που εχω να πω ειναι οτι μερικοι ανεγκεφαλοι χαλασανε το τοπικ με την παιδιαριστικη συμπεριφορα τους.

Ειμαι κατοχος ενος GT εδω και 8 μηνες και ηξερα πριν το παρω την αφιξη του ΤSI αλλα για μενα ηταν ασκοπο να παρω το TSI γιατι το προηγουμενο μου αυτοκινητο ηταν ενα Rallye 16v.Αρα εγω ειχα να επιλεξω αναμεσα σε GT - GTi και βαση αυτων για μενα (για τα γουστα μου, Τεκμηρια κλπ) επελεξα GT.

Συνεπως τι πρεπει να πω? Οτι το GT ειναι Value for money??? Αυτο ειναι καθαρα στο πως βλεπει, πως πληρωνει και βασικοτερο τι θελει απο ενα αυτοκινητο.

Για αυτο προτεινω να κλεισει εδω το θεμα και να αρχισουμε να λεμε τιποτα πιο ουσιαστικο.

 

Υ.Γ

Και για αυτους που λενε οτι το GT με το TSI εχει μονο 30 ατια διαφορα... Ασ το ψαξουνε λιγο καλυτερα πριν μιλησουν! Ενα θα πω μονο. ΣΑΣΜΑΝ!

Ελπιζω να σταματησει εδω αυτη η κοντρα μεταξυ GT και TSI γιατι ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ αυτα τα δυο αυτοκινητα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα είδηση που αφορά το νέο Golf 6! το οποίο θα έχει στοιχεία από το Scirocco (το IROC που είχε κυκλοφορήσει ως προτότυπο πριν λίγο καιρό).

Link: http://www.infomotori.co.uk/a_53_EN_16820_1.html

 

Όταν παρήγγειλα το TSI ρώτησα στην αντιπροσωπεία τον πωλητή που ήξερα για το Golf VI και μου λέει ότι τα περιοδικά οργιάζουν πάντα, έτσι είχε γίνει και με το νέο passat αρκετά χρόνια πρίν βγεί. Το Golf VI πριν το 2008 με 9 δεν το περιμένουν και οι εικόνες που δείχνουν (εκτός από το οτι από περιοδικό σε περιοδικό διαφέρουν) δεν θα μοιάζουν με το τελικό προϊόν. Πάντα μιλάω με κάθε επιφύλαξη μιας και μόνο η εταιρία γνωρίζει και όλοι εμείς κάνουμε εικασίες.

 

edit: πάντως αν είναι έτσι είναι όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο...

Φίλε DimKav το Golf σου σε τι χρώμα είναι? Πολύ ωραίο! Είναι μαύρο και έχει βγει έτσι στην φωτογραφία ή κάποιο άλλο χρώμα?

Ευχαριστώ.

Einai Mple-Grafiths (perle), gia na eimai hlikrinhs hmoun pepismenos gia to mauro, mias kai to prohgoumeno mou amaksi htan mauro kai to goustara polu(me ola ta arnhtika omws, pou auto exei kai oloi gnwrizoume!).

 

Telika omws otan phga na to parageilw eixan ekei ena GTI sto xrwma auto kai epa8a th plaka mou otan to eida!!!!!

 

Maresei giati kanei apisteutous xrwmatismous sto fws kai apo thn alh einai arketa skouro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Einai Mple-Grafiths (perle), gia na eimai hlikrinhs hmoun pepismenos gia to mauro, mias kai to prohgoumeno mou amaksi htan mauro kai to goustara polu(me ola ta arnhtika omws, pou auto exei kai oloi gnwrizoume!).

 

Telika omws otan phga na to parageilw eixan ekei ena GTI sto xrwma auto kai epa8a th plaka mou otan to eida!!!!!

 

Maresei giati kanei apisteutous xrwmatismous sto fws kai apo thn alh einai arketa skouro.

 

ontos ine poli omorfo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Einai Mple-Grafiths (perle), gia na eimai hlikrinhs hmoun pepismenos gia to mauro, mias kai to prohgoumeno mou amaksi htan mauro kai to goustara polu(me ola ta arnhtika omws, pou auto exei kai oloi gnwrizoume!).

 

Telika omws otan phga na to parageilw eixan ekei ena GTI sto xrwma auto kai epa8a th plaka mou otan to eida!!!!!

 

Maresei giati kanei apisteutous xrwmatismous sto fws kai apo thn alh einai arketa skouro.

 

Και γω αυτό το παρήγγειλα μετά και από προτροπή του DimKav ;)

 

Το είδα και είναι όντως πολύ ωραίο χρώμα, Και στο TSI Sportline με τις 5άκτινες ζάντες που έχει έμεινα...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...