Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK, ΓΙΑ PEUGEOT ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟ!

ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΝΟΣ GOLF!

ΕΧΕΙ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 206 ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ VW ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι το 206 εσωτερικά είναι μάλλον καλλίτερο από το 207

(από μια γρήγορη ματια που εριξα στο 207 φαίνεται κάπως "φτηνό" )

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το 206 εσωτερικά είναι μάλλον καλλίτερο από το 207

(από μια γρήγορη ματια που εριξα στο 207 φαίνεται κάπως "φτηνό" )

 

Οπτικά, δείχνει κάπως χοντροκομμένο. Αν όμως μπεις μέσα και αν αγγίξεις τα πλαστικά είναι η μέρα με τη νύχτα! Γιατί νομίζεις ότι είναι τόσο ακριβότερο;

 

Anyway, το απόγευμα θα πάω με ένα φίλο μου που θέλει το GT στην Peugeot για προσφορά. Θα σας ενημερώσω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

..από το 207 GT λείπουν τα bucket καθίσματα ή κάνω λάθος ?

Κατά τ΄άλλα ο εξοπλισμός είναι πράγματι super.

 

Επιδόσεις (μαμά) 0-100 8,7 sec, τελική 210 km

 

Κατανάλωση: πόλη 9,3 - εκτός 5,6 - μέση 7,0

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ ΕΙΧΕ TA BUCKET ΤΟΥ 206 RC ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ "ΚΟΜΠΛΕ" ΕΧΩ ΔΕΙ!!!!!

 

Mπα; Και στο 207 RC τι θα μείνει δηλαδή μετά; :p Τα σηματάκια;

 

Πέρα από την πλάκα, ο εξοπλισμός είναι πράγματι υπέρ-πλήρης. Τώρα λοιπόν τίθεται το εξής ερώτημα: Golf TSI Sportline ή 207 GT; Χοντρικά, και τα δύο έρχονται στις 21.000€, με το Golf να υπερτερεί σε χώρους και το 207 σε επιδόσεις (ελάχιστα) και σε εξοπλισμό (κατά πολύ!).

 

Προσωπικά, αν και κάτοχος Golf ψηφίζω 207, δεδομένου ότι είναι μόλις "μισή" κατηγορία κάτω (τα έχουν ξεχειλώσει αυτά τα supermini :lol:)!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ DESIGN ΤΩΝ ΔΥΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ!

Π.Χ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ 207 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ!:cry:

ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ SUPER (ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ, ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΤΛ...).

ΕΝΩ ΤΟ GOLF ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ DESIGN ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...μμμ, εκτός από την εμφάνιση υπάρχει και άλλο ημισκοτεινό στοιχείο στο 207....ο ημιάκαμπτος της πίσω ανάρτησης...

Τι θα λέει από κρατήματα το 207 με 150 άλογα..???

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, μεταξύ μας ε; :whistle: Έχετε τελείως βγει off topic. Ανοίξτε νέο θέμα για το peugeot, ανοίξτε vs. αλλά όχι εδώ! ευχαριστώ :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Kalos sas brika

Ego eimai enas katoxos golf gt pou exo apo ton maio. Diabasa kapoy parapano kapoios me gt eixe problima me tin thesi tou timoniou (oxi oti trabaei alla an to kentraro phgainei pros ta dexia) thelo na matho an brike kati giati antimetopizo to idio problima. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοίξει θέμα για το Peugeot 207 gt εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149941

 

 

Στο golf gt απενεργοποιείται το ESP;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι απενεργοποιείται εντελώς. Αυτό γιατί αν τραβήξεις χειρόφρενο με το ESP ενεργοποιημένο, αυτό αναβοσβήνει σε προσπαθεί να σε επαναφέρει. Ενώ αν το έχεις σβήσει πρώτα, κάνεις κανονικά τα εφφέ σου :lol:

 

Κάτι άλλο τώρα. Ο πατέρας μου θα παραγγείλει προσεχώς το TSI. Στον extra εξοπλισμό υπάρχει το RCD500, το οποίο παίρνει 6CD και παίζει και mp3 και έλεγα να το παραγγείλει, και να το πληρώσω εγώ, με σκοπό όταν έρθει να ανταλλάξουμε και να πάρει αυτός το RCD300. Αλλά πρόσφατα είδα κάτι φωτογραφίες με τη νέα σειρά της VW και μου φάνηκε ότι όλα τα κουμπιά αντί για μαύρα είναι ασημένια! Και προσωπικά τα θεωρώ πολύ κακόγουστα. Επειδή και στην αντιπροσωπεία δε μου φάνηκαν σίγουροι για το θέμα, ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά πρόσφατα είδα κάτι φωτογραφίες με τη νέα σειρά της VW και μου φάνηκε ότι όλα τα κουμπιά αντί για μαύρα είναι ασημένια! Και προσωπικά τα θεωρώ πολύ κακόγουστα. Επειδή και στην αντιπροσωπεία δε μου φάνηκαν σίγουροι για το θέμα, ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Στα νέα αυτοκίνητα, από Ιούλιο ξεκίνησαν τα ΜΥ2007, έρχονται με ασημένια κουμπιά. Προσωπικά μου αρέσουν έτσι.

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΣΠΟΡΤΙΦ ΤΟΝΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΙ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, πάντως η εμφάνιση είναι θέμα γούστου...

 

Έχουμε όμως κάπου φωτογραφίες; Τα παλιά 300 & 500 είναι εδώ: http://www.blaupunkt.com/de/7642233360_main.asp Έχουμε κάπου τα καινούρια με τα ασημί κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, εμένα πάντως δε μου αρέσει που είναι ασημένια :(

 

Πάντως αυτό δε νομίζω να είναι το RCD500. Βλέπετε το κουμπάκι "SAT"; Μήπως είναι σύστημα πλοήγησης ή κάποιος ψηφιακός δέκτης; Επιπλέον, έχει αναλογικά ρυθμιστικά για τα μπάσα, πρίμα κτλ. Εϊναι δυνατόν να έβαλαν αναλογικά ρυθμιστικά τώρα και πίσω, ειδικά αφού το πρηγούμενο RCD500 έχει ψηφιακά;

 

Εμένα το συγκεκριμένο μου κάνει όχι για πιο καινούριο, αλλά για πιο παλιό μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...