Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγγες,

μέσα στην εβδομάδα χτυπάω GTI του 2007 με 5000χλμ,

είναι το DSG με τις ταχύτητες πίσω από το τιμόνι, κάτι που πρέπει να

προσέξω πριν σκάσω την προκαταβολή??

 

Προφανώς μεταχειρισμένο το παίρνεις , οτι προσέχεις σε κάθε μεταχειρισμένο να προσέξεις κάτι ποιό ιδιαίτερο δεν ξέρω , αν ήταν από test drive το αυτοκίνητο δεν θα είναι και η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΜΟΥ..

 

Αλέξανδρε τα καλά φτιαγμένα 106 & saxo δεν τα έχεις με το Golf ,ακόμα και αυτά που έχουν μόνο Φ.Π.Ε. με δυσκολία τα έχεις κυρίως λόγω βάρους είσαι 300 κιλά βαρύτερος.

 

Το Golf δεν είναι για κόντρες ενώ αυτά με μικροπειράγματα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μεταχειρισμένο το παίρνεις , οτι προσέχεις σε κάθε μεταχειρισμένο να προσέξεις κάτι ποιό ιδιαίτερο δεν ξέρω , αν ήταν από test drive το αυτοκίνητο δεν θα είναι και η καλύτερη επιλογή.

 

Κλασσικά από Γερμανία είναι φίλε, η ελληνική αγορά είναι πολύ μικρή για να έχει ποικιλία σε αυτοκίνητα έτους, εννοείτε με αριθμό πλαισίου κτλ τσεκάρω τα πάντα, απλά ήθελα να ξέρω μήπως έχει κάποια ιδιαιτερότητα το συγκερκιμένο...

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε τα καλά φτιαγμένα 106 & saxo δεν τα έχεις με το Golf ,ακόμα και αυτά που έχουν μόνο Φ.Π.Ε. με δυσκολία τα έχεις κυρίως λόγω βάρους είσαι 300 κιλά βαρύτερος.

 

Το Golf δεν είναι για κόντρες ενώ αυτά με μικροπειράγματα είναι.

 

ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΦΙΛΟΣ! ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΑΓΜΑ ΤΡΕΛΟ (ΤΑ 106 & saxo) .

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος να βοηθήσει που γνωρίζει λεπτομέρειες αν υπάρχει σκάστρα για το συγκεκριμένο Golf και που θα μπορούσα να την βρώ ή άν έχει βάλει κάποιος αν είχε κανα πρόβλημα? :X
Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε τα καλά φτιαγμένα 106 & saxo δεν τα έχεις με το Golf ,ακόμα και αυτά που έχουν μόνο Φ.Π.Ε. με δυσκολία τα έχεις κυρίως λόγω βάρους είσαι 300 κιλά βαρύτερος.

 

Το Golf δεν είναι για κόντρες ενώ αυτά με μικροπειράγματα είναι.

 

Δεν το πηρα για κοντρες αλλα καμια φορα οτι και ηλικια και να εεις σε γαραγαλαει το ποδι 35 ειμαι οποτε το εδωσε λιγο και εγω με 4000κμ επανω και με πηρε οριακα ακομα και στα 200 που φτασαμε ειχε ...τι να πω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε τα καλά φτιαγμένα 106 & saxo δεν τα έχεις με το Golf ,ακόμα και αυτά που έχουν μόνο Φ.Π.Ε. με δυσκολία τα έχεις κυρίως λόγω βάρους είσαι 300 κιλά βαρύτερος.

 

Το Golf δεν είναι για κόντρες ενώ αυτά με μικροπειράγματα είναι.

 

Δεν το πηρα για κοντρες αλλα καμια φορα οτι και ηλικια και να εεις σε γαραγαλαει το ποδι 35 ειμαι οποτε το εδωσε λιγο και εγω με 4000κμ επανω και με πηρε οριακα ακομα και στα 200 που φτασαμε ειχε ...τι να πω?Μαλλον θελει λιγο ακομα στωσιμο ..Θα τους δειξω εγω :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και σε μενα το πηρα επιτελους....... το τιμημενο λευκο Jetta TSI εφυγα σημερα απο καρδιτσα και πηγα Αθηνα μονο 2 παρατηρησεις ενα απαλο τρεμουλο που κανει το αυτοκινητο στο ρελαντι τι ειχατε πει οτι ειναι βρε παιδια... και 2ον γυρω στις 3000 rpm ακουγα ενα θορυωο ενω ειχα πατημενο το γκαζι οταν το αφηνα σταματουσε και στις χαμηλες στροφες δεν εκανε αυτο το θορυβο μηπως ειναι το turbo που πηγαινε να μπει? παντως ειναι απιθανο ....

χρονος αναμονης 4 μηνες παρα μια εβδομαδα...

εξτρα πολυλειτουργικο τιμονι με οθονη plus, προβολεις ομιχλης, δερματινες επενδυσεις....

 

για τα παραπανω περιμενω απαντησεις σας .... και φυσικα το καλοριζικο χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και σε μενα το πηρα επιτελους....... το τιμημενο λευκο Jetta TSI εφυγα μονο 2 παρατηρησεις ενα απαλο τρεμουλο που κανει το αυτοκινητο στο ρελαντι τι ειχατε πει οτι ειναι βρε παιδια... και 2ον γυρω στις 3000 rpm ακουγα ενα θορυωο ενω ειχα πατημενο το γκαζι οταν το αφηνα σταματουσε και στις χαμηλες στροφες δεν εκανε αυτο το θορυβο μηπως ειναι το turbo που πηγαινε να μπει? παντως ειναι απιθανο ....

χρονος αναμονης 4 μηνες παρα μια εβδομαδα...

εξτρα πολυλειτουργικο τιμονι με οθονη plus, προβολεις ομιχλης, δερματινες επενδυσεις....

για τα παραπανω περιμενω απαντησεις σας .... και φυσικα το καλοριζικο χα χα χα

 

καλοταξιδο λοιπον....

τοσο ακριβως περιμενα και εγω...

για το τρεμουλο δεν νομιζω πως κανεις εχει πει κατι... και το δικο μου το κανει και ελπιζω να παρω μια απαντηση την επομενη εβδομαδα (θα το παω για service) για το θορυβο μηπως ειναι το "φυσιμα" του turbo;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις το πήρα και εγώ (GT Sport Grey United 3dr) αλλά

δεν είχαν έρθει οι πινακίδες και εγώ φεύγω αύριο...

οπότε μετα βίας έκανα καμιά 10αρια χιλιότερα

 

αλλά δεν μου έδωσαν το manual (θα το πάρω μαζί με τις πινακίδες)

Ξέρει κανένας να μου πει τι κωδικό θέλει το RadioCD για να παίξει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει τι κωδικό θέλει το RadioCD για να παίξει?

ευχαριστώ

 

Φιλε aris71,

 

Το RCD 300 που έχει το δικό μου δεν θέλει κανένα κωδικό για να λειτουργεί. Όταν κατά την παραλαβή (2/8/07) ρώτησα τον πωλητή για κωδικό, μου είπε ότι έρχεται κλειδωμένο από Γερμανία, αλλά όταν του βάζουν αυτοί το μηχάνημα για τον έλεγχο PDI ξεκλιδώνει. Επίσης μου είπαν ότι ακόμα και αν μείνει από μπαταρία το αμάξι, μετά την αλλαγή μπαταρίας το RadioCD θα παίζει κανονικά και δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιον κωδικό.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Pappous78 plirwses extra gia tin allagi apo TSi se GTsport?

Y.G. Autoi ston pazaropoulo megaloi m@l@kes leme!

Φίλε Morbidas,

 

Πλήρωσα 420 ευρώ παραπάνω γιατί αυξήθηκε η εργοστασιακή τιμή του Golf και όχι επειδή πήρα GT Sport αντί για Sportline.

 

Υ.Γ. Γιατί τόσο μένος εναντιόν του Παζαρόπουλου?

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει τι κωδικό θέλει το RadioCD για να παίξει?

ευχαριστώ

 

Θέλει ένα κωδικό ο οποίος είναι για ασφάλεια σε περίπτωση κλοπής της κονσόλας.

Εμένα μου τον έχουν δώσει σε ένα καρτελάκι της ίδιας της vw.

Είναι ένας τετραψήφιος αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Morbidas,

 

Πλήρωσα 420 ευρώ παραπάνω γιατί αυξήθηκε η εργοστασιακή τιμή του Golf και όχι επειδή πήρα GT Sport αντί για Sportline.

 

Υ.Γ. Γιατί τόσο μένος εναντιόν του Παζαρόπουλου?

 

Giati ton kollito mou o opoios prwta o theos to pairnei tin Deutera 13/8 1.tou eipan pws den tha exei auxisi,enw tha exei,itan stin 22h vdomada paragogis to ekleise san sportline kai erxetai san GtSport, 2. ta xartia tou gia xrimatodotisi ta ka8isterisan para poli ,3.to eixe paraggeilei 20/3 kai erxetai meta apo 5 sxedon mines kai 4. i simperifora twn ipallilwn kaki.

 

Y.G. to kako einai oti kai egw apo kei to paraggila, afou mono o pazaro dinei to xamilotero epitokio (7,5%).

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Tο GT βγήκε GTI της χρονιάς?

 

Οι 4τροχοί εβγαλαν το GTI ως συνολικά καλύτερο αυτοκίνητο σε συγκρητική δοκιμή στην πίστα Μεγάρων, και όχι το GT το οποίο δεν συμμετείχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το gt μου βγαζει προβλημα.στις 3500 στροφες κανει μια διακοπη το τουρμπο και χανει ολη την εποιταχυνση και δεν κανει σωστα overboost.εχετε ακουσει για καμια βλαβη εσεις στο gt?
Link to comment
Share on other sites

nai to koitaksa entaksei mou fainetai vasika o thoryvos erxetai apo tin pisw pleura tis portas (to tsi mou einai 3thyro)!o thoryvos akougetai konta sto simeio pou einai to ixeio stin porta ligo pio panw kai konta stin zwnh asfaleias!Opws to paratirisa apo kei fainetai oti akougetai kati!

Λοιπόν και μένα τον κάνει αυτον τον θόρυβο και το δικο μου ειναι το 5πορτο με 2500km

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές δεν κάνει σωστά overboost τι εννοείς, πως το καταλαβαίνεις;

μετα τισ 3500 στροφεσ σταματαει η επιταχυνση του τουρμπο και κοπιαζει πολυ και αργει να ξαναφορτωσει.στην αντιπροσωπεια καναν ολους τους ελεγχους και δεν βρηκαν τι φταιει.τωρα περιμενουν απαντηση απο την Cosmocar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...