Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα,

βασικά εγω ψάχνω το συστημα που οταν βαζεις οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγου αυτοματα γυρναει προς τα κάτω.....

εχει κανεις το εν λογω συστημα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς "σύστημα" ?

 

Αν έχω καταλάβει καλά είναι ένα από τα extra, που όταν βάζουμε όπισθεν, γυρίζει προς τα κάτω ο δεξιός καθρέπτης για να βλέπουμε την πίσω δεξιά ρόδα και το πεζοδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετική με το VagCom:

τι γνώμη έχετε για το καλώδιο σε αυτό το link:

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=270_271&products_id=1219

 

είναι κατάλληλο για το TSi? Είναι το ίδιο με το ross-tech ή μαϊμού?

 

επίσης εντύπωση μου έκανε αυτό που γράφει στο τέλος:

"Remind: Please do not update the cable through internet, otherwise we will not responsible for the problem that caused."

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "σύστημα" ?

Δημήτρη καλησπέρα,

ειναι αυτο που λεει ο Αρης. ειναι extra αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει!!!! πρεπει να αγορασω καποιο extra κομμάτι ή ειναι απλα μια κωδικοποιηση στον εγγέφαλο???

το ολο συστημα παντως λειτουργει βαζοντας απλα την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγου απλα κοιταει προς το πεζοδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετική με το VagCom:

τι γνώμη έχετε για το καλώδιο σε αυτό το link:

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=270_271&products_id=1219

 

είναι κατάλληλο για το TSi? Είναι το ίδιο με το ross-tech ή μαϊμού?

 

επίσης εντύπωση μου έκανε αυτό που γράφει στο τέλος:

"Remind: Please do not update the cable through internet, otherwise we will not responsible for the problem that caused."

 

Αρη,

συμφωνα με τα λεγομενα ειναι καταλληλο για tsi

οσο αφορα το "Remind: Please do not update the cable through internet, otherwise we will not responsible for the problem that caused."

εχει απολυτο δικιο γιατι εχει ακουσθει απο ανθρωπους που αναβαθμισαν την εκδοση του F/W να περιλαμβάνει παρα πολλα λαθη + να μην εχει καμια σχεση.. με το F/W της VW!!!!!! οπερ σημαινει οτι πηγαν να καταστρεψουν τον εγκέφαλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρη,

συμφωνα με τα λεγομενα ειναι καταλληλο για tsi

οσο αφορα το "Remind: Please do not update the cable through internet, otherwise we will not responsible for the problem that caused."

εχει απολυτο δικιο γιατι εχει ακουσθει απο ανθρωπους που αναβαθμισαν την εκδοση του F/W να περιλαμβάνει παρα πολλα λαθη + να μην εχει καμια σχεση.. με το F/W της VW!!!!!! οπερ σημαινει οτι πηγαν να καταστρεψουν τον εγκέφαλο!!!!

 

Οκ σύμφωνοι, και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με προβληματίζει η τιμή του...έχει τα μισά σε σχέση με το ross-tech

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετική με το VagCom:

τι γνώμη έχετε για το καλώδιο σε αυτό το link:

 

είναι κατάλληλο για το TSi? Είναι το ίδιο με το ross-tech ή μαϊμού?

 

επίσης εντύπωση μου έκανε αυτό που γράφει στο τέλος:

"Remind: Please do not update the cable through internet, otherwise we will not responsible for the problem that caused."

Η τελευταία έκδοση του Vag-com είναι η 704 και σε λίγο βγαίνει και η 711. Τα περισσότερα καλώδια που κυκλοφορούν είναι clone και γι αυτό δεν πρέπει να συνδέονται όταν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο.

 

80 ευρώ είναι καλά για ένα clone 704. περισσότερα όχι. κάνει για όλα τα αυτοκίνητα του VAG εκτός από ορισμένες εξειδικευμένες λειτουργίες των τελευταίων που θα καλύπτει η 711.

 

 

Δημήτρη καλησπέρα,

ειναι αυτο που λεει ο Αρης. ειναι extra αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει!!!! πρεπει να αγορασω καποιο extra κομμάτι ή ειναι απλα μια κωδικοποιηση στον εγγέφαλο???

το ολο συστημα παντως λειτουργει βαζοντας απλα την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγου απλα κοιταει προς το πεζοδρόμιο

 

Όχι, ξέρω τί είναι αλλά δεν κατάλαβα τί εννοούσες με το "σύστημα". Όταν υπάρχει η απαραίτητη καλωδίωση (μόνο αυτό χρειάζεται από hardware) θέλει κωδικοποίηση για να δουλέψει. Στο bit της κωδικοποίησης στο vag-com λέει ότι γίνεται μόνο σε αυτοκίνητα με memory seats. Δεν ξέρω περισσότερα. Επίσης στο δικό μου σε ένθετο στο βιβλίο οδηγιών λέει ότι στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Διάβασε και το δικό σου και αν δεν αναφέρει κάτι ίσως γίνεται μόνο με κωδικοποίηση, ακόμα κι αν δεν έχει memory seats.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σύμφωνοι, και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με προβληματίζει η τιμή του...έχει τα μισά σε σχέση με το ross-tech

 

ross - tech οτι καλυτερο υπάρχει !!!!!!!

και εγω ross tech exω..... οποτε μια ειναι η λυση EBAY!!!!

 

Δημήτρη καμια λυση βρήκες για τον καθρεφτη??? εκτος απο το χειροκινητο χα χα χα....

 

αααα οσοι εχουν mfd2 και dvd σε χαρτες μαλλον βρηκα λυση για αντιγραφη του dvd οποιος θελει ας μου στειλει ενα PM για να του δωσω την διευθυνση να το κατεβασει (εγω δυστηχως εχω προβλημα με το dvd drive του PC

Link to comment
Share on other sites

ross - tech οτι καλυτερο υπάρχει !!!!!!!

και εγω ross tech exω..... οποτε μια ειναι η λυση EBAY!!!!

 

 

Μπα, δε βρίσκω τίποτα (σε καλή τιμή εννοείται ;) )

εκτός αν δεν βάζω τα κατάλληλα keywords

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βασικά εγω ψάχνω το συστημα που οταν βαζεις οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγου αυτοματα γυρναει προς τα κάτω.....

εχει κανεις το εν λογω συστημα??

 

το gt μου το εχει αυτο αλλα δεν ξερω με τι παει πακετο...

με το parking radar ή με τους ηλεκτρικα αναδηπλουμενους καθρεπτες...

δε σε βοηθησα και πολυ το ξερω....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βασικά εγω ψάχνω το συστημα που οταν βαζεις οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγου αυτοματα γυρναει προς τα κάτω.....

εχει κανεις το εν λογω συστημα??

 

Δεν ξερω με τι παει.....αλλα στο vag com γραφει στην ενεργοποιηση "μονο με ηλεκτρικα ρυθμιζομενα καθισματα!!!!:rolleyes:"

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

το gt μου το εχει αυτο αλλα δεν ξερω με τι παει πακετο...

με το parking radar ή με τους ηλεκτρικα αναδηπλουμενους καθρεπτες...

δε σε βοηθησα και πολυ το ξερω....:(

Και με τα δύο πάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω με τι παει.....αλλα στο vag com γραφει στην ενεργοποιηση "μονο με ηλεκτρικα ρυθμιζομενα καθισματα!!!!:rolleyes:"

Μήπως εννοείς καθρέφτες ?

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Vag-com είναι η 704 και σε λίγο βγαίνει και η 711. Τα περισσότερα καλώδια που κυκλοφορούν είναι clone και γι αυτό δεν πρέπει να συνδέονται όταν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο.

 

80 ευρώ είναι καλά για ένα clone 704. περισσότερα όχι. κάνει για όλα τα αυτοκίνητα του VAG εκτός από ορισμένες εξειδικευμένες λειτουργίες των τελευταίων που θα καλύπτει η 711.

 

 

έχεις κανένα link?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στην πορτα που ειχα μου ειπαν πως ηταν ο ελαττωματικος γρυλος τον οποιο μου τον αλλαξανε αφου πηγα εκει 2 φορες(παζαροπουλο).το προβλημα παρουσιαστηκε οταν το αυτοκινητο ειχε 2000 χλμ.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Vag-com είναι η 704 και σε λίγο βγαίνει και η 711. Τα περισσότερα καλώδια που κυκλοφορούν είναι clone και γι αυτό δεν πρέπει να συνδέονται όταν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο.

 

80 ευρώ είναι καλά για ένα clone 704. περισσότερα όχι. κάνει για όλα τα αυτοκίνητα του VAG εκτός από ορισμένες εξειδικευμένες λειτουργίες των τελευταίων που θα καλύπτει η 711.

 

έχεις κανένα link?

 

+1

Οτι εχω βρει μεχρι τωρα ειναι πανω απο 120+ ευρω...(για clone 704)

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα στην πορτα που ειχα μου ειπαν πως ηταν ο ελαττωματικος γρυλος τον οποιο μου τον αλλαξανε αφου πηγα εκει 2 φορες(παζαροπουλο).το προβλημα παρουσιαστηκε οταν το αυτοκινητο ειχε 2000 χλμ.

 

Θύμισέ μας λίγο το πρόβλημα και το αποτέλεσμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με αφορμή την εκπομπή του Ευαγγελάτου χθες για το "τι γίνεται στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία" έδειξε και αυτούς που δίνουν ανταλλακτικά μαϊμού και τα βαφτίζουν γνήσια βάζοντάς τα σε κουτί γνήσιου και αλλάζοντας τους κωδικούς με αυτούς ενός γνήσιου. :mad:

Εμείς ξέρουμε ότι τα ανταλλακτικά που παραγγέλνουμε από το e-autoshop είναι γνήσια; Επίσης, τα λάδια από το trade-wind; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...