Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω. Οσο ωραιο και να ειναι παντως ειναι πανακριβο. Ετσι και αλλιως σε 8 μηνες θα εχω το Tiguan :yahoo: επομενως θα το βαλω σε εκεινο

 

Ζήτα να κλήσεις ραντεβού. Εγώ έκλεισα για Test Drive του TIGUAN για 12 OKT.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζήτα να κλήσεις ραντεβού. Εγώ έκλεισα για Test Drive του TIGUAN για 12 OKT.

Se poio dealer? Εγω μιλησα εχθες με Karenta στη Συγγρου και μου ειπαν για μεσα Νοεμβριου οτι θα μπορω να κανω τη παραγγελια. Για test drive δε μου ειπαν τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Se poio dealer? Εγω μιλησα εχθες με Karenta στη Συγγρου και μου ειπαν για μεσα Νοεμβριου οτι θα μπορω να κανω τη παραγγελια. Για test drive δε μου ειπαν τιποτα:(

 

- FILOSIDIS

- Apo 1/10 paradidontai stous emporous ekthesiaka aytokinhta.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum. μενω χαλκιδα και αγορασα το golf tsi 140ps με gti look απο γιαννενα. ερωτηση: μπορω να κανω κανονικα τα service στην αντιπροσωπεια της χαλκιδας ή θα υπαρχει κανενα προβλημα;καμια extra επιβαρυνση;

επισης..... ξερει κανεισ πως θα μπορεσω να αφερεσω το logo gti απο την μπροστα μασκα?

Link to comment
Share on other sites

- FILOSIDIS

- Apo 1/10 paradidontai stous emporous ekthesiaka aytokinhta.

 

Τελικα ο Φιλοσιδης ειναι αρκετα πιο μπροστα απο τους αλλους οσον αφορα τα νεα μοντελα.Eφερε το GTsport 10 Ιουλιου οταν καποιοι αλλοι δεν ηξεραν(?) καν την υπαρξη του,ενω οι υπολοιποι που το ηξεραν το ειχαν διαθεσιμο απο μεσα Αυγουστου στην καλυτερη...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανακοίνωσε η VW (http://www.autotriti.gr/news/preview...category_id=72) θα κυκλοφορήσει ένα καινούργιο κιβώτιο dsg 7 σχέσεων. Μήπως ξέρει κανείς πότε;
Link to comment
Share on other sites

Εαν ενδιαφέρεστε να σας δώσω πληροφορίες ... pls let me know

 

 

Για δωσε ..για δωσε......:):):):);)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 2 videos που τραβηξα σημερα, once again:p, στο Λιμανι Λαυριου. Στο πρωτο κανω λαθος στις 6000 στρ και αφηνω λιγο το γκαζι:ninja:. Για οσους θελουν να δοκιμασουν to Launch Control, δειχνω ακριβως τι κανω. DSG sto P. Πατημα ESP για 3 δευτερολεπτα ώστε να απενεργοποιησουμε και το ESP kai to TC. DSG sto S η και στο manual mode, δουλευει και με τα 2. Φρενο με το αριστερο, γκαζι με το δεξι and off you go.

Και όπως λενε και στη τηλεοραση…. DO NOT TRY THIS AT HOME!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε ..για δωσε......:):):):);)

 

Φίλε opus,

 

Το project λέει ότι "σηκώνει" κάποιο ρίσκο εαν θέλεις το RNS-510 (MFD3) στην μισή τιμή. Υπάρχει ένα success story σε άλλο forum που αφορά βέβαια το RNS500 (MFD2) αλλά η διαδικασία είναι η ίδια. Εαν κάνεις κέφι διάβασέ το μέχρι το τέλος (έχει αναπάντεχο τέλος).

http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?t=2588

 

.. και μετά τα λέμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται...

 

σήμερα πήρα το καλώδιο VAG-COM και μετά από την σχετική εγκατάσταση του software στο Laptop, το συνέδεσα με το TSI.

 

Είναι απίστευτο πόσες πληροφορίες δίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε opus,

 

Το project λέει ότι "σηκώνει" κάποιο ρίσκο εαν θέλεις το RNS-510 (MFD3) στην μισή τιμή. Υπάρχει ένα success story σε άλλο forum που αφορά βέβαια το RNS500 (MFD2) αλλά η διαδικασία είναι η ίδια. Εαν κάνεις κέφι διάβασέ το μέχρι το τέλος (έχει αναπάντεχο τέλος).

http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?t=2588

 

.. και μετά τα λέμε.

 

εχθες ειδα ενα που εκλεισε στα 1390ευρώ στο ebay...

το προχωρας το θεμα;

απο specs παντος ειναι δυνατο... χαρτες ελλαδας περιεχονται στα cd-dvd;;

για πες μας δυο λογια και για το καλωδιο...τι ακριβως βλεπεις;; ποσο κοστιζει και απο που μπορεις να το προμηθευτει κανεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε opus,

 

Το project λέει ότι "σηκώνει" κάποιο ρίσκο εαν θέλεις το RNS-510 (MFD3) στην μισή τιμή. Υπάρχει ένα success story σε άλλο forum που αφορά βέβαια το RNS500 (MFD2) αλλά η διαδικασία είναι η ίδια. Εαν κάνεις κέφι διάβασέ το μέχρι το τέλος (έχει αναπάντεχο τέλος).

http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?t=2588

 

.. και μετά τα λέμε.

 

 

EΥχαριστώ Κώστα.....:):):)

Οντως πολυ ατυχο το παιδι με το cupra.....ή και τυχερος...οπως το παρει κανεις!!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται...

 

σήμερα πήρα το καλώδιο VAG-COM και μετά από την σχετική εγκατάσταση του software στο Laptop, το συνέδεσα με το TSI.

 

Είναι απίστευτο πόσες πληροφορίες δίνει.

 

Οχι μόνο πληροφορίες αλλά μπορείς να κάνεις και πολλές ασφαλείς ρυθμίσεις :cool: .

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο πληροφορίες αλλά μπορείς να κάνεις και πολλές ασφαλείς ρυθμίσεις :cool: .

 

Σωστά. Βέβαια αυτές τις ημέρες θα παίξω λίγω με το software για εξοικείωση .. και μετά βλέπουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχθες ειδα ενα που εκλεισε στα 1390ευρώ στο ebay...

το προχωρας το θεμα;

απο specs παντος ειναι δυνατο... χαρτες ελλαδας περιεχονται στα cd-dvd;;

για πες μας δυο λογια και για το καλωδιο...τι ακριβως βλεπεις;; ποσο κοστιζει και απο που μπορεις να το προμηθευτει κανεις;

 

Χάρτες περιλαμβάνονται και της Ελλάδας πχ.

http://cgi.ebay.de/Navi-MFD-3-RNS-510-VW-Golf-Touran-Passat-NEU_W0QQitemZ190156506639QQihZ009QQcategoryZ76085QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Οσο για το καλώδιο υπάρχει αρκετή πληροφορία στο internet και το λογισικό είναι της Ross-Tech. Για το τι ακριβώς βλέπεις παίξε με το Demo που σου δίνω :

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/main_screen.html

 

Κόστος 70Ευρώ από ομαδική αγορά (Καλώδιο+ Λογισμικό)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...Κωστα καταλαβα καλα οτι το RNS510 ειναι μολις 4x20W,δηλ οτι θα εχει παραπλησια ενταση,με την ενταση του RCD300?

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

...Κωστα καταλαβα καλα οτι το RNS510 ειναι μολις 4x20W,δηλ οτι θα εχει παραπλησια ενταση,με την ενταση του RCD300?

 

Σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum. μενω χαλκιδα και αγορασα το golf tsi 140ps με gti look απο γιαννενα. ερωτηση: μπορω να κανω κανονικα τα service στην αντιπροσωπεια της χαλκιδας ή θα υπαρχει κανενα προβλημα;καμια extra επιβαρυνση;

επισης..... ξερει κανεισ πως θα μπορεσω να αφερεσω το logo gti απο την μπροστα μασκα?

 

Κόβεις με ένα drimmer το γράμμα Ι και είσαι ΟΚ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για τη φοβερή δουλειά που έχει γίνει απ' όλους γι' αυτό το thread. Το διαβάζω 2 μήνες και τώρα αξιώθηκα να το τελειώσω... Απίστευτες πληροφορίες και λεπτομέρειες.

Από 20 Ιουλίου έχω παραγγείλει ένα 1.4 GT DSG 5πορτο, με extra:

1. Υποβραχιόνιο

2. Αντιθαμβωτικό καθρέπτη

3. Οροφή

4. Πολυλειτουργικό τιμόνι με χειριστήρια και υπολ. ταξιδίου PLUS

5. Xenon

6. +4 Ηχεία

και μου έκανε δώρο ο Pazaropoulos αισθητήρες παρκαρίσματος, συναγερμό και έκπτωση 325€

Σύνολο: 30.000€

Θα το έχω από Νοέμβρη... (Ποιος περιμένει ως τότε;;;)

Το θέμα είναι ότι στις τελευταίες σελίδες με έχετε μπλέξει λίγο με αυτά για τα gt sport.

Στον Pazaropoulo που ρώτησα μου είπαν ότι το GT δεν άλλαξε όνομα σε GT sport και εξακολουθεί να ονομάζεται όπως πριν, με τις αλλαγές όμως που εσείς ήδη έχετε αναφέρει (πίσω γράφει TSI με SI κόκκινα, μαύρες ζελατίνες πίσω κτλ). Μπροστά μου λέει ότι θα γράφει κανονικά GT.

Εμένα τελικά το αμάξι που θα μου έρθει, που το παράγγειλα 20 Ιουλίου, θα έχει τις παραπάνω αλλαγές;;; Υπ' όψιν ότι ακόμα δεν έχει μπει στη γραμμή παραγωγής.

Και κάτι τελευταίο, είδα ότι παραπάνω υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα στα μηχανικά κιβώτια. Έχει κανείς εμπειρία ή έχει μάθει, από έγκυρες πηγές, για προβλήματα σε DSG;;;

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάφερα να περάσω χτες από το meeting του VWClub.

 

Αν κανένα παληκάρι με GOLF GT κατεύει σήμερα προς Βουλιαγμένης ή γενικότερα προς παραλία πλευρά, ας στείλει 1 ΠΜ να τα πούμε.:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για τη φοβερή δουλειά που έχει γίνει απ' όλους γι' αυτό το thread. Το διαβάζω 2 μήνες και τώρα αξιώθηκα να το τελειωσω...Έχει κανείς εμπειρία ή έχει μάθει, από έγκυρες πηγές, για προβλήματα σε DSG;;;

 

Επιτελους ενας ανθρωπος που δεν βαριεται να διαβασει...Πραγματι αυτο το thread ειναι θησαυρος...Απο την 23η σελιδα και υστερα ξεκινουν οι εμπειριες και ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον το τι μπορεις να ανακαλυψεις !!!Προχθες στην Αττικη οδο ειδα ενα 170αρι που εγραφε μπροστα στη μασκα του GTsport,ενω πισω TSI (με to SI κοκκινο) και διπλη "μπουκα". Απο αυτο λοιπον βγαζω το συμπερασμα οτι πλεον τα Golf 1,4 ειτε Turbo,ειτε compressor/turbo,δηλ. ολα τα 122/140/170 λεγονται TSI ... και απο δω και μπρος τα 122/140 παιζουν με τον εξοπλισμο,οσον αφορα το επιπεδο εξοπλισμου/τυπο τους (trendline/comfortline/GTsport),ενω το 170 εχει μονο το επιπεδο GTsport.Ελπιζω να σε κατατοπισα και να μην τα εμπλεξα και 'γω...Για τα DSG παντως δεν εχω ακουσει καποιο προβλημα.Εχω δυο γνωστους με GTI και εναν συναδελφο με TSI (25000χλμ) και με το DSG τα πανε μια χαρα.(Αλλα εδω που τα λεμε,δυο ακομη με TSI που γνωριζω + ενας ο γραφων με μηχανικο δεν εχουν επισης προβλημα...μεχρι τωρα! )

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Golf GT Sport 140 και σήμερα παρατήρησα το εξής:

 

Όταν ανάβω τα εσωτερικά φώτα στην πίσω πλαφονιέρα ανάβουν 3 διαφορετικά φώτα (δύο σποτ διαβάσματος και ένα τρίτο φως ανάμεσα τους), ενώ αντίθετα στην εμπρός πλαφονιέρα ανάβουν μόνο δύο φώτα (τα δύο σποτ διαβάσματος).

 

Επειδή δεν έχω προσέξει τι γινόταν πριν, μπορεί κάποιος να μου πει αν στην μπροστά πλαφονιέρα υπάρχουν 2 ή 3 φώτα.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ενας ανθρωπος που δεν βαριεται να διαβασει...Πραγματι αυτο το thread ειναι θησαυρος...Απο την 23η σελιδα και υστερα ξεκινουν οι εμπειριες και ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον το τι μπορεις να ανακαλυψεις !!!Προχθες στην Αττικη οδο ειδα ενα 170αρι που εγραφε μπροστα στη μασκα του GTsport,ενω πισω TSI (με to SI κοκκινο) και διπλη "μπουκα". Απο αυτο λοιπον βγαζω το συμπερασμα οτι πλεον τα Golf 1,4 ειτε Turbo,ειτε compressor/turbo,δηλ. ολα τα 122/140/170 λεγονται TSI ... και απο δω και μπρος τα 122/140 παιζουν με τον εξοπλισμο,οσον αφορα το επιπεδο εξοπλισμου/τυπο τους (trendline/comfortline/GTsport),ενω το 170 εχει μονο το επιπεδο GTsport.Ελπιζω να σε κατατοπισα και να μην τα εμπλεξα και 'γω...Για τα DSG παντως δεν εχω ακουσει καποιο προβλημα.Εχω δυο γνωστους με GTI και εναν συναδελφο με TSI (25000χλμ) και με το DSG τα πανε μια χαρα.(Αλλα εδω που τα λεμε,δυο ακομη με TSI που γνωριζω + ενας ο γραφων με μηχανικο δεν εχουν επισης προβλημα...μεχρι τωρα! )

 

Στον Παζαροπουλο μου είπαν πως δεν θα ξαναβγει Sportline και πώς θα αντικατασταθεί απο το Gt Sport, έιναι πολύ ποιο όμορφο πάντως το Gt Sport ειδικά απο μούτρα!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο πληροφορίες αλλά μπορείς να κάνεις και πολλές ασφαλείς ρυθμίσεις :cool: .

 

τελικα φιλε με τη διακοπη που σου εκανε το gt στις 3500 στροφες τι εκανες.ειχα και εχω το ιδιο προβλημα και μου αλλαξαν την βαλβιδα αερα του τουρμπο και τη βαλβιδα της σκαστρας.τωρα ολα ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...