Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκπληξη Νο 1: Είμαι στα 1668 χλμ και έχω κατέβει μια μεσημεριανή βόλτα Γλυφαδα. Παρκάρω και φεύγω... Επιστρέφω μετά απο καμιά ώρα και βάζω το κλειδί στη μίζα... Περιμένω να κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους και γυρίζω το κλειδί... Ως εκ θαύματος σβήνουν τα πάντα... Βγαίνω, πατώ συναγερμό τίποτα. Βάζω το κλειδί στην κλειδαριά, κλειδώνω χειροκίνητα ακούω το ηλεκτρονικό κλείδωμα. Ξακλειδώνω, ξαναμπαίνω, ξανακάνω τη γνωστή διαδικασία πάλι σβήνουν όλα... Ξαναβγαίνω, ξανακλειδώνω χειροκίνητα δεν ακούω το ηλεκτρονικό κλείδωμα... Περιμένω λίγο, ξαναμπαίνω ξανακάνω τη γνωστή διαδικασία και... ως εκ θαύματος το αυτοκίνητο παίρνει. Στον υπολογιστή τα πάντα έχουν μηδενιστεί, ο δείκτης βενζίνης ανεβοκατεβαίνει σαν το boost και το θερμόμετρο δείχνει 46. Στο παράθυρο οδηγού δε λειτουργεί το άνοιγμα άνεσης και έχει ανάψει πορτοκαλί τιμόνι (σφάλμα στην ηλεκτρονική υποβοήθηση). Ξεκινώ σιγά σιγά και έπειτα απο 200μ. σβήνει το πορτοκαλί τιμόνι και λειτουργεί κανονικά το παράθυρο...:wacko:

 

 

 

Αυτό μάλλον σαν πρόβλημα στην ηλεκτρονική διαχείριση του αυτοκινήτου φαίνεται (κάποιου αισθητηρα π.χ. από κακη επαφή καλωδίου) Αμα το διερευνήσεις με το service κάνε μιά ενημέρωση (το θερμόμετρο της εξωτερικής θερμοκρασίας στο trip computer δειχνει 46? η έχεις βάλει προσθετο της θερμοκρασίας νερού? )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό μάλλον σαν πρόβλημα στην ηλεκτρονική διαχείριση του αυτοκινήτου φαίνεται (κάποιου αισθητηρα π.χ. από κακη επαφή καλωδίου) Αμα το διερευνήσεις με το service κάνε μιά ενημέρωση (το θερμόμετρο της εξωτερικής θερμοκρασίας στο trip computer δειχνει 46? η έχεις βάλει προσθετο της θερμοκρασίας νερού? )

 

Σήμερα μου το έκανε για δεύτερη φορά (πάλι στη Γλυφάδα). Δυο λύσεις σκέφτομαι: ή να το πάω στην αντιπροσωπεία ή να κόψω τις βόλτες προς Γλυφάδα.

 

Μάλλον έχει να κάνει με το ηλεκτρικό παράθυρο του οδηγού (δε λειτουργούσε φυσιολογικά για κάποιο διάστημα μετά απο τα δυο περιστατικά).

 

Οι 46 βαθμοί αφορούσαν θερμοκρασία περιβάλλοντος. Έπειτα απο λίγα μέτρα το θερμόμετρο έδειξε 30 (την πραγματική, δηλαδή, θερμοκρασία).

 

Αυριο πάντως θα το παω στην αντιπροσωπεία... και ελπίζω να μην ακούσω καμία γελοία δικαιολογία σαν αυτή που θα παραθέσω:

 

Πριν απο 4 μέρες πήγε κάποιος το νέο του (3000 χλμ) passat με χαλασμένη τη βαλβίδα συμπλέκτη και ο τεχνικός σύμβουλος του απάντησε:

"Μην ανησυχείτε. Δε φταίτε εσείς. Ή θα ήταν ελλατωματική ή θα είχαν (ακούστε αυτό) τοποθετήσει απο το εργοστάσιο βαλβίδα που προοριζόταν για άλλο τύπο αυτοκινήτου"

 

Σε αυτούς θα πάω το αυτοκινητάκι μου για να το ελέγξουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου πούν (οπως και να το πούν) τι είναι και να το φτιάξουν, γιατί η μέχρι σημερα (με άλλα αυτοκίνητα) εμπειρία μου με βλάβες που συμβαίνουν περιστασιακά εκτός συνεργείου είναι... τραυματική (π.χ. ...δεν βλέπω τιποτα περίεργο στο διαγνωστικό μηχάνημα...δεν νομίζω να το ξανακάνει...αν το ξανακάνει φέρτε το πάλι και θα δούμε)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου πούν (οπως και να το πούν) τι είναι και να το φτιάξουν, γιατί η μέχρι σημερα (με άλλα αυτοκίνητα) εμπειρία μου με βλάβες που συμβαίνουν περιστασιακά εκτός συνεργείου είναι... τραυματική (π.χ. ...δεν βλέπω τιποτα περίεργο στο διαγνωστικό μηχάνημα...δεν νομίζω να το ξανακάνει...αν το ξανακάνει φέρτε το πάλι και θα δούμε)

 

Θα δούμε. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι αλλά (παρά τη γκρίνια μου) έχω εμπιστοσύνη οτι θα το βρουν (ή τουλάχιστον οτι θα το ψάξουν σοβαρά).

Link to comment
Share on other sites

Iliasandro ελπιζω να βρουν την πηγη του προβληματος και να στο λυσουν αμεσα. Παντως εγω θα τους ελεγα να δουν και μηπως εχουν οι καλωδιωσεις του συναγερμου καποια σχεση στο ολο προβλημα, καθως πολλες φορες οι τοποθετησεις που γινονται στις αντιπροσωπειες του 'συναγερμου-δωρο' ειναι προχειρες.

 

Φίλε μου ότι και να πω θα είναι λίγο. Το aneuthinos :cry: πιστεύω ότι τα λέει όλα! Τώρα όσον αφορά τα λεγόμενά σου θα μπορούσες να απαντήσεις στις ερωτήσεις να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση. ΄Οσον για το θέμα αντιπροσωπεία εσύ έτσι συνήθιζες; Μόλις σου δημιουργόταν κάποια απορία πήγαινες στην αντιπροσωπεία;:blink: Τέλος πάντων σκέψου λίγο πιο υπεύθυνα απ'ότι συνήθως, ότι υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να τρέχει συνέχεια στις αντιπροσωπείες.

Τέλος ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου απάντησαν...;)

 

Για να κλεισει το θεμα, καθως ειναι αδικο για τους υπολοιπους. Οπως βλεπεις δεν ειμαι ο μονος που ειχα ενα μικρο θεματακι με τις ερωτησεις σου, αλλα το προσπερναω αυτο. Αμα ανατρεξεις στο φορουμ θα δεις οτι εχω και εγω κατα καιρους απαντησει σε αποριες σου, αρα δεν ειμαι κακοπροαιρετος με κανεναν. Οσο για το nickname μου, περα απο το οτι ειναι προφανες οτι το εχω βαλει για πλακα (εκτος αμα εσυ βαζεις τα nickname σου και στην φορολογικη σου δηλωση), για εσενα που το ερμηνευεις ετοιμολογικα σε παραπεμπω στην σταση μου και τις αποψεις μου μεσα στο φορουμ του GT. Και οι ατακες του στυλ 'σκεψου πιο υπευθυνα απ' οτι συνηθως' ειναι τουλαχιστον αστειες καθως δεν θυμαμαι απο που γνωριζομαστε τοσο καλα. Εγω εκανα τα παραπονα μου σε εσενα για συγκεκριμενο λογο, και δεν αρχισα μια αοριστη επιθεση προς το ατομο σου με γενικολογες ατακες συνοδευομενες απο παραστατικες φατσουλες και smiley faces, τα οποια βλεπω οτι αγαπας ιδιαιτερα.

 

Οσο για το θεμα της αντιπροσωπειας, εγω μαζεψα τις βασικες μου αποριες και πηγα να δω το αυτοκινητο απο κοντα μια φορα πριν το παραγγειλω. Ουτε εγω ειχα ανεση χρονου, αλλα εκλεψα χρονο και πηγα. Και ετσι, τουλαχιστον εμαθα πως ανοιγει το πορτ-μπαγκαζ, και που εχει ποτηροθηκες το αμαξι. Θα ενιωθα ασχημα να ρωταω και την παραμικρη μου απλη απορια στο φορουμ, αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα. Παντως αμα πνιγεσαι τοσο κανε μου μια εξουσιοδοτηση να παω να στο παραγγειλω εγω το αμαξι, charge free.

Link to comment
Share on other sites

Iliasandro ελπιζω να βρουν την πηγη του προβληματος και να στο λυσουν αμεσα. Παντως εγω θα τους ελεγα να δουν και μηπως εχουν οι καλωδιωσεις του συναγερμου καποια σχεση στο ολο προβλημα, καθως πολλες φορες οι τοποθετησεις που γινονται στις αντιπροσωπειες του 'συναγερμου-δωρο' ειναι προχειρες.

 

Το πρόβλημά μου είναι οτι τη Δευτέρα θα έφευγα για διακοπές. Τέλος πάντων...

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ότι και να πω θα είναι λίγο. Το aneuthinos :cry: πιστεύω ότι τα λέει όλα! Τώρα όσον αφορά τα λεγόμενά σου θα μπορούσες να απαντήσεις στις ερωτήσεις να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση. ΄Οσον για το θέμα αντιπροσωπεία εσύ έτσι συνήθιζες; Μόλις σου δημιουργόταν κάποια απορία πήγαινες στην αντιπροσωπεία;:blink: Τέλος πάντων σκέψου λίγο πιο υπεύθυνα απ'ότι συνήθως, ότι υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να τρέχει συνέχεια στις αντιπροσωπείες.

Τέλος ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου απάντησαν...;)

 

 

Auto to mhnuma sou konv me anapse kai sou apanthsa etsi!

Xanadiavase to kai tha katalaveis!Ti shmainei ''To aneuthinos ta leei ola''?? Na eisai pio eugenikos se parakalw!:mad: :X

 

Sthn antiproswpia exeis thn dunatothta na deis to autokinhto apo konta na mpeis mesa kai an uparxei h dunatothta na to kaneis kai test drive!

Mporei o Ilias(xronia polla kiolas) na sou pei oti exei g@math thesh odhghshs kai otan esy mpeis mesa na xenerwseis.. auta pou akous edw mesa apo tous idiokthtes einai upokeimenika!

 

Kai kati allo, oi perissoteres erwthseis sou exoun apanththei hdh sto threat! Kai an exoun apanththei arketes selides prohgoumenos ok, alla an einai mono liges selides pio prin ti na pw?!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκπληξη Νο 1: Είμαι στα 1668 χλμ και έχω κατέβει μια μεσημεριανή βόλτα Γλυφαδα. Παρκάρω και φεύγω... Επιστρέφω μετά απο καμιά ώρα και βάζω το κλειδί στη μίζα... Περιμένω να κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους και γυρίζω το κλειδί... Ως εκ θαύματος σβήνουν τα πάντα... Βγαίνω, πατώ συναγερμό τίποτα. Βάζω το κλειδί στην κλειδαριά, κλειδώνω χειροκίνητα ακούω το ηλεκτρονικό κλείδωμα. Ξακλειδώνω, ξαναμπαίνω, ξανακάνω τη γνωστή διαδικασία πάλι σβήνουν όλα... Ξαναβγαίνω, ξανακλειδώνω χειροκίνητα δεν ακούω το ηλεκτρονικό κλείδωμα... Περιμένω λίγο, ξαναμπαίνω ξανακάνω τη γνωστή διαδικασία και... ως εκ θαύματος το αυτοκίνητο παίρνει. Στον υπολογιστή τα πάντα έχουν μηδενιστεί, ο δείκτης βενζίνης ανεβοκατεβαίνει σαν το boost και το θερμόμετρο δείχνει 46. Στο παράθυρο οδηγού δε λειτουργεί το άνοιγμα άνεσης και έχει ανάψει πορτοκαλί τιμόνι (σφάλμα στην ηλεκτρονική υποβοήθηση). Ξεκινώ σιγά σιγά και έπειτα απο 200μ. σβήνει το πορτοκαλί τιμόνι και λειτουργεί κανονικά το παράθυρο...:wacko:

 

Για τα ιδια περιπου συμπτωματα στην alfa μου υπευθυνος ηταν ο εγκεφαλος ο οποιος αλλαχτηκε.Εαν τελικα ειναι αυτο ελπιζω να μην σε ταλαιπωρησουν πολυ μεχρι να το ''παραδεχτουν"

Link to comment
Share on other sites

Για τα ιδια περιπου συμπτωματα στην alfa μου υπευθυνος ηταν ο εγκεφαλος ο οποιος αλλαχτηκε.Εαν τελικα ειναι αυτο ελπιζω να μην σε ταλαιπωρησουν πολυ μεχρι να το ''παραδεχτουν"

 

Θα πάω αύριο με το ακυρωτικό της πρώτης ημέρας των διακοπών μου και σε περίπτωση που με ταλαιπωρήσουν θα κινηθώ κι αλλιώς...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Konv

στο γερμανικό site της εταιρείας "www.volkswagen.de" έχεις τη δυνατότητα να φτιάξεις εσύ το αμάξι όπως θέλεις (Konfigurator). Οπότε πήγαινε εκεί και φτιάξε ένα λευκό πεντάθυρο! (ελπίζω μόνο να μη σε δυσκολέψουν τα γερμανικά, αν και μάλλον θα βρεις άκρη)

 

iliasandro

φίλε τα προβλήματα που σου παρουσιάζει εγώ τα θεωρώ απολύτως απαράδεκτα. Δε θα ήθελα σε καμία περίπτωση να είμαι στη θέση σου γιατί θα είχα σκοτωθεί με την αντιπροσωπεία, χωρίς αμφιβολία. Πάντως, δική μου εκτίμηση είναι αυτό που είπε και κάποιος άλλος, ότι ενδέχεται να έχει τοποθετηθεί πρόχειρα ο συναγερμός (ο οποίος προφανώς ελέγχει και τη λειτουργία του "ελαττωματικού" παραθύρου του οδηγού, έτσι δεν είναι; ).

Αν θες να κάνεις ένα μικρό πείραμα, πες τους να απενεργοποιήσουν το συναγερμό προσωρινά, και μετά πετάξου μέχρι τη... Γλυφάδα :p .

Χωρίς πλάκα πάντως, είναι υποχρεωμένοι να βρουν μια λύση.

 

xristos69

Άσχετα αν λέγεται Alfa ή Toyota, το να αλλάζεις εγκέφαλο με τη μια είναι απαράδεκτο. Εγώ θα τους έβαζα σε πολύ τρέξιμο αν μου συνέβαινε κάτι αντίστοιχο... Και τι εννοείς "μέχρι" να το παραδεχτούν; Αφού έχει πρόβλημα, πάει και τελείωσε. Το κλείνεις μέσα μέχρι να το φτιάξουν, δεν έχει δεύτερη επιλογή. Κι αν ο ελαττωματικός εγκέφαλος αποφασίσει να σε αφήσει χωρίς γκάζι την ώρα που προσπερνάς; Τι θα πούμε τότε; Θα μείνουμε με την απορία ποιανού ο εγκέφαλος είχε πρόβλημα: του αυτοκινήτου ή του μηχανικού...

 

Παιδιά έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά (δε λέω για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, μιλάω γενικά). Κάποια στιγμή, πρέπει να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ τα δικαιώματά μας σαν καταναλωτές, δε νομίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Έχασα μια μέρα απο τις διακοπές μου εξαιτίας κάποιου που μου παρέδωσε το αυτοκίνητο χωρίς να έχει σφίξει τους πόλους της μπαταρίας. Μιλάμε παίζανε πάνω κάτω και ο ένας ίσα που ακουμπούσε...
Link to comment
Share on other sites

Έχασα μια μέρα απο τις διακοπές μου εξαιτίας κάποιου που μου παρέδωσε το αυτοκίνητο χωρίς να έχει σφίξει τους πόλους της μπαταρίας. Μιλάμε παίζανε πάνω κάτω και ο ένας ίσα που ακουμπούσε...

 

 

Pali kala pou htan mono auto kai den exases kai alles meres!

 

Kalo taxidi man!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που ήταν τόσο απλό.

 

Καλές Διακοπές!!!!

 

Pali kala pou htan mono auto kai den exases kai alles meres!

 

Kalo taxidi man!

 

Ευχαριστώ παιδιά. Κατα διαστήματα θα γράφω σχετικά με το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

φτου φτου πιπέρι... κι εγώ τους έθαψα τους ανθρώπους :rolleyes:

 

'Αντε καλές διακοπές (τυχερέ!)...

 

Καλά έκανες και τους "έθαψες". Εξάλλου το οτι ήταν κάτι τόσο απλό δεν αναιρεί το γεγονός οτι ήταν απαράδεκτο για καινούριο αυτοκίνητο.

 

Σκέψου τι θα γινόταν εαν μου παρουσιαζόταν το πρόβλημα σε μια εναλλακτική διαδρομή π.χ. στην ορεινή Αχαϊα. Θα πλήρωνα κερατιάτικα μάλλον (αν φυσικά με έβρισκαν για να με βοηθήσουν)

 

Σκέψου και το άλλο: Να με παρακολουθεί η μισή Γλυφάδα να μπαινοβγαίνω σε ένα "ψαρωτικό" αυτοκίνητο με σκοπό να καταφέρω να το βάλω μπροστα και να περνά ένας τύπος και να μου λέει οτι "έκανε καλά που πήρε ποδήλατο".

 

Ντροπή κύριοι της αντιπροσωπείας... Έτσι χαλάει η εικόνα σας (εαν το έχετε καταλάβει ή αν σας ενδιαφέρει να το καταλάβετε)

 

Ευχαριστώ για τις ευχές.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου και το άλλο: Να με παρακολουθεί η μισή Γλυφάδα να μπαινοβγαίνω σε ένα "ψαρωτικό" αυτοκίνητο με σκοπό να καταφέρω να το βάλω μπροστα και να περνά ένας τύπος και να μου λέει οτι "έκανε καλά που πήρε ποδήλατο".

 

Re to theo!Eipe tetoio pragma?:lol: :lol:

 

Egw apo thn allh lew ''Oti den ftanei h alepou ta kanei kremastaria!!'':lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Re to theo!Eipe tetoio pragma?:lol: :lol:

 

Egw apo thn allh lew ''Oti den ftanei h alepou ta kanei kremastaria!!'':lol: :p

 

Άσε... Ντροπή...

Link to comment
Share on other sites

xristos69

Κι αν ο ελαττωματικός εγκέφαλος αποφασίσει να σε αφήσει χωρίς γκάζι την ώρα που προσπερνάς;

 

αυτο ακριβως μου συνεβει και την γλιτωσα πολυ φθηνα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Dj_aris

 

με την ευθυγράμμιση του τιμονιού τι νέα έχεις ??

Βρέθηκε άκρη?

 

Παιδιά λόγω των επικείμενων διακοπών κάθε μέρα φεύγω από τη δουλειά τουλάχιστον στις 5. Συνεπώς το αναβάλλω μέχρι να πάρω άδεια (την άλλη Δευτέρα - 6 και σήμερα μετράω)

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κάπου εδώ και κάτι άσχετο: 2 μήνες τώρα που οδηγώ το αυτοκίνητο, έχω πλέον συνηθίσει τον τρόπο που λειτουργεί ο κινητήρας: την απόκρισή του, το πως λειτουργεί σε όλο το φάσμα στροφών, τις επιδόσεις του κτλ. Άρα, αφού το συνήθισα, δεν εντυπωσιάζομαι πλέον με τις επιδόσεις του, μιας και τις χρησιμοποιώ καθημερινά, σα να μην τρέχει τίποτα. Αυτό οφείλεται και στο γεγονός ότι ο κινητήρας είναι ιδιαίτερα γραμμικός.

 

Όμως, χτες έκανα αρκετά χιλιόμετρα με ένα Α4 1,6 της δουλειάς... Και μόνο έτσι διαπίστωσα πλέον πόσο γρήγορο είναι το Golf! Το κακόμοιρο το Α4 δεν είναι αργό, μάλιστα είναι αισθητά πιο γρήγορο από το παλιό μου αυτοκίνητο. Αλλά με τον κλιματισμό ανοιχτό δεν πάει βήμα! Πρέπει να έχει 0-100 σε 14-15 δευτερόλεπτα! Και σαν ποιότητα κύλισης δε με έπεισε βέβαια, αλλά γι' αυτό μάλλον φταίνε τα άθλια Energy που φορούσε.

 

Απλά τώρα συνειδητοποιώ ότι όταν με το καλό κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αλλάξω το GT θα έχω καλομάθει και θα χρειαστώ κάτι αντίστοιχο...

 

Και κάτι τελευταίο, άσχετο με τα παραπάνω: Το TSI μπαίνει ήδη στα απλά Golf, Jetta και Touran με 140hp. Άρα δεν είναι πυροτέχνημα, η χρήση του αρχίζει να καθιερώνεται, ενώ προφανώς αποδεικνύεται και η αξιοπιστία του.

 

Παρεπιπτόντως, το Touran TSI (είναι το μόνο TSI που κυκλοφορεί στην Ελλάδα, εκτός απ'το GT, βέβαια) το δίνουν σε τιμή-πρόκληση: 21.000 με πολύ καλό εξοπλισμό. Άντε να εξαπλώνονται τα TSI :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο A3 θα μπει ο νεος 1.8 TFSI με τα 160 αλογα (που πιθανον να αυξηθουν στην πορεια) και οχι καποιος TSI οπως ειχε ακουστει. Ισως να πρεπει να γινει η αποσβεση του TFSI πρωτα, κατι που σημαινει οτι για την ωρα ο TSI θα μπαινει μονο σε μοντελα της VW. Παντως με την τιμη που εμεις αγορασαμε το GT, σε Α3 παιρνεις το 1.6 FSI με τα 115 αλογα, και φυσικα ουτε καν πλησιαζεις τον 1.8 TFSI...
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο A3 θα μπει ο νεος 1.8 TFSI με τα 160 αλογα (που πιθανον να αυξηθουν στην πορεια) και οχι καποιος TSI οπως ειχε ακουστει. Ισως να πρεπει να γινει η αποσβεση του TFSI πρωτα, κατι που σημαινει οτι για την ωρα ο TSI θα μπαινει μονο σε μοντελα της VW. Παντως με την τιμη που εμεις αγορασαμε το GT, σε Α3 παιρνεις το 1.6 FSI με τα 115 αλογα, και φυσικα ουτε καν πλησιαζεις τον 1.8 TFSI...

 

...ναι, επειδή είναι σε Audi όμως, δε φταίει ο κινητήρας για αυτήν την τιμή!

 

Να συμπληρώσω επίσης, ότι η Seat, επειδή δεν της δίνουν ούτε το 1,6FSI αλλά ούτε και το 1,4TSI, σκέφτεται να φτιάξει από μόνη της ένα 1,4 MPI Turbo με ισχύ περί τα 120 άτια...

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω επίσης, ότι η Seat, επειδή δεν της δίνουν ούτε το 1,6FSI αλλά ούτε και το 1,4TSI, σκέφτεται να φτιάξει από μόνη της ένα 1,4 MPI Turbo με ισχύ περί τα 120 άτια...

 

Τουλαχιστον η Seat εχει το πιο γρηγορο TFSI για την ωρα (240 αλογα - Leon Cupra), προφανως το VW group θελει να χτυπησει το Astra OPC στα ισια και σε θεμα ιπποδυναμης. Παντως αυτο για τους μικροτερους κινητηρες δεν το ειχα προσεξει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...