Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε με βοηθάς, δε με βοηθάς! :p

Μάλλον θα το αφήσω και θα αποφασίσω τη στιγμή που το παραγγέλνω!

Δεν έχουν και να τα δω κιόλας, αλλά θα μου πεις αν είχανε να δω δε θα περίμενα 3 μήνες αλλά θα το έπαιρνα τότε!!

 

Σοφη αποφαση φιλε μου ....πιστεψε με ....το ιδιο ειχα παθει και εγω..;) :) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eleos re zafevolution.Ti s'arese s'aytes tis zantes?Apaisies eine

Τι λέτε? Το ζαντικό είναι μια χαρά.

 

Μιας και δεν σας αρέσουν οι ζάντες του GT αν θέλετε να τις πουλήσετε τις αγοράζω!:lol: :p

 

Πόσο δίνεις μαζί με τα λάστιχα; Είναι 1 μηνός τα ζαντολάστιχα...

Μάγκες μακάρι να είχα τώρα τα money αλλά δεν παίζει τέτοιο σενάριο οπότε ζάντες θα αλλάξω όταν θα είναι να αλλάξω και λάστιχα.;)

Link to comment
Share on other sites

kai ti eine to DSG?
Ένα από τα καλύτερα αυτόματα κιβώτια. Δες και εδώ (link).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

kai ti eine to DSG?

 

Όπως λέει και στο λινκ είναι ενα (ημι)αυτόματο κιβώτιο διπλου συμπλέκτη της VW.

Αλήθεια,το βάζει και στο απλό TSI;

Αν ναι,με πόση επιβάρυνση;

ΤΕΖΑΜΥΓΑ η δουλειά!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δε με βοηθάς, δε με βοηθάς! :p

Μάλλον θα το αφήσω και θα αποφασίσω τη στιγμή που το παραγγέλνω!

Δεν έχουν και να τα δω κιόλας, αλλά θα μου πεις αν είχανε να δω δε θα περίμενα 3 μήνες αλλά θα το έπαιρνα τότε!!

Giasou file, deyan ! Egw exw parei to GT se mple-grafith. Prin eixa ena Megane Mauro kai genika eimai tou maurou kai hmoun etoimos na parageilw to mauro , Telika omws molis mphka sthn antiproswpoia eida ena GTI se Mple grafith kai epa8a th plaka mou. Maresei para polu kai de kukloforoun pola. To xrwma tou paizei para polu me to fws.

 

To swsto omws 8a htan na to deis prwta zwntana prin to parageileis.

Kalh epilogh!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και στο λινκ είναι ενα (ημι)αυτόματο κιβώτιο διπλου συμπλέκτη της VW.

Αλήθεια,το βάζει και στο απλό TSI;

Αν ναι,με πόση επιβάρυνση;

 

Και στο TSI το βαζει. Γυρω στα 2350 ευρω παραπανω βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

deyan σε λευκό δεν σου αρέσει; Έχει το GT κάποιος στο forum - νομίζω ο konv - σε λευκό και δεν είναι άσχημο. Γλιτώνεις και τα χρήματα για το μεταλλικό χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Επισης στο μενου 19 εκτος απο την θερμοκρασια του κινητηρα εχει και:

1. ταχυμετρο σε χλμ (πραγματικο ,θα δειτε ποσο κλεβει το κανονικο)νομιζω υπομενου 3 αν δεν κανω λαθος

2. ταχυμετρο σε μιλια (υπομενου 4 με επιφυλαξη)

3. στροφομετρο ,φυσικα ηλεκτρονικο(υπομενου 1)

Δεν θυμαμε αν ειναι ετσι αλλα θα τα δειτε και μονοι σας....

:) :)

Kserei kaneis pou mporoume na broume perissoteres leptomereies gia ths extra plhrofories sto Climatronic? Fainontai polu endiaferon , alla de briskw pou8ena tis epekshghseis. Sto manual de leei tipota.

Exei brei kaneis kapoio reference?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Giasou file, deyan ! Egw exw parei to GT se mple-grafith. Prin eixa ena Megane Mauro kai genika eimai tou maurou kai hmoun etoimos na parageilw to mauro , Telika omws molis mphka sthn antiproswpoia eida ena GTI se Mple grafith kai epa8a th plaka mou. Maresei para polu kai de kukloforoun pola. To xrwma tou paizei para polu me to fws.

 

To swsto omws 8a htan na to deis prwta zwntana prin to parageileis.

Kalh epilogh!

 

Θα ρωτήσω να μου δείξουν όταν πάω να το κλείσω, αλλά χτες που πήγα μου είπαν ότι δεν είχαν τπτ... Άμα μπορείς να σηκώσεις καμιά φωτό θα το ήθελα για να δω αν και ξέρω ότι αυτά τα χρώματα χάνουν άμα δεν τα δεις live!

 

deyan σε λευκό δεν σου αρέσει; Έχει το GT κάποιος στο forum - νομίζω ο konv - σε λευκό και δεν είναι άσχημο. Γλιτώνεις και τα χρήματα για το μεταλλικό χρώμα.

 

Το άσπρο και το ασημί τα έχω απορρίψει γιατί δε μου αρέσουν πολύ εμένα...

Στο GT που έχει ο konv όπως και στο GTI αλλάζει το πράγμα :) Νομίζω έχουν και διαφορετική μάσκα από το απλό TSi που θέλω εγώ και ταιριάζει καλύτερα ε;

Link to comment
Share on other sites

deyan σε λευκό δεν σου αρέσει; Έχει το GT κάποιος στο forum - νομίζω ο konv - σε λευκό και δεν είναι άσχημο. Γλιτώνεις και τα χρήματα για το μεταλλικό χρώμα.

 

''...και δεν είναι ασχημο'' ?

 

Οχι απλα δεν ειναι ασχημο...βάλε ενα φιμέ konv και θα είναι Κ@VL@!!

Kαι εγω σε άσπρο το έχω παραγγείλει το GT και του πάει πολύ πιστεύω...:happy:

Link to comment
Share on other sites

To xrwma mple-grafiths fainete shn Ypografh mou.

 

Ναι το είδα αλλά με τυφλώνει λίγο ο ήλιος :p

Σήκωσε και καμιά άλλη από άλλη γωνία άμα θες, φαίνεται ωραίο πάντως

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα χρώματα μια πρόταση, αν είναι φυσικά εφικτό, για τους υποψήφιους αγοραστές είναι, να περάσουν από την κεντρική αντιπροσωπεία Κarenta στην Βουλιαγμένης, όπου εκεί μπορούν να ζητήσουν να δουν ζωντανά τα χρώματα σε καινούργια Golfακια προς παράδωση. Το έκανε ένας φίλος, τον έστειλαν σε ένα μέρος πίσω και εκεί είδε όλα τα χρώματα ζωντανά και αποφάσισε επιτόπου. Για την ιστορία διάλεξε το μολυβί!. Βεβαίως μπορεί το ίδιο ακριβώς, να γίνεται και σε άλλες μεγάλες αντιπροσωπείες.

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

''...και δεν είναι ασχημο'' ?

 

Οχι απλα δεν ειναι ασχημο...βάλε ενα φιμέ konv και θα είναι Κ@VL@!!

Kαι εγω σε άσπρο το έχω παραγγείλει το GT και του πάει πολύ πιστεύω...:happy:

 

Και εμένα μου αρέσει σε λευκό. Το έγραψα έτσι όμως για να μην αρχίσουν και λένε "λευκό δεν θα έπαιρνα ποτέ" και διάφορα τέτοια. Γιατί έχω διαβάσει από αρκετούς να θεωρούν χάλια το λευκό γενικά σε αυτοκίνητο.

 

Πάντως το GT είναι ωραίο και σε κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα χρώματα μια πρόταση, αν είναι φυσικά εφικτό, για τους υποψήφιους αγοραστές είναι, να περάσουν από την κεντρική αντιπροσωπεία Κarenta στην Βουλιαγμένης, όπου εκεί μπορούν να ζητήσουν να δουν ζωντανά τα χρώματα σε καινούργια Golfακια προς παράδωση. Το έκανε ένας φίλος, τον έστειλαν σε ένα μέρος πίσω και εκεί είδε όλα τα χρώματα ζωντανά και αποφάσισε επιτόπου. Για την ιστορία διάλεξε το μολυβί!. Βεβαίως μπορεί το ίδιο ακριβώς, να γίνεται και σε άλλες μεγάλες αντιπροσωπείες.

 

Δυστυχώς εγώ δε μένω Αθήνα και η αντιπροσωπεία εδώ άντε να έχει κανένα μαύρο ή αν τύχει κανένα άλλο.

τέσπα γιαυτό προτείνω όποιος μπορεί και έχει φωτό να ανεβάσει λέγοντας και το χρωματάκι να πάρουμε μια ιδέα. (μαύρο άσπρο κόκκινο όλοι πιστεύω τα έχουμε δει, τα άλλα όμως?!)

Link to comment
Share on other sites

A και κάτι που θυμήθηκα όσον αφορά τα χρώματα, υπεύθυνος της έκθεσης στην VW στον Βύρωνα μου είπε πως το 80% των Golf που πουλάνε είναι μαύρο!!!, το υπόλοιπο 10% μοιράζεται σε κόκκινο και ασημί και το υπόλοιπο 10% είναι όλα τα άλλα χρώματα. Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση τότε για τα ποσοστά αυτά, αν και μου φάνηκαν κάπως υπερβολικά υπέρ του μαύρου.... Ποιός ξέρει αυτοί ίσως να γνωρίζουν καλύτερα...

Δεν πάμε να γκρεμίσουμε αυτούς που μας γκρέμισαν, πάμε να τους δείξουμε πως δεν πέσαμε.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο και το ασημί τα έχω απορρίψει γιατί δε μου αρέσουν πολύ εμένα...

Στο GT που έχει ο konv όπως και στο GTI αλλάζει το πράγμα :) Νομίζω έχουν και διαφορετική μάσκα από το απλό TSi που θέλω εγώ και ταιριάζει καλύτερα ε;

 

Το άσπρο και το κόκκινο είναι φοβερά χρώματα αλλά πάνε πιο πολύ στο GTI/GT γιατί η μάσκα τους έχει και ένα κομμάτι μαύρο το οποίο κάνει ωραία αντίθεση.

Τώρα στα απλά fsi/tsi δεν δείχνει τόσο πολύ αλλά γλυτώνεις το μεταλλικό χρώμα.;)

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο και το κόκκινο είναι φοβερά χρώματα αλλά πάνε πιο πολύ στο GTI/GT γιατί η μάσκα τους έχει και ένα κομμάτι μαύρο το οποίο κάνει ωραία αντίθεση.

Τώρα στα απλά fsi/tsi δεν δείχνει τόσο πολύ αλλά γλυτώνεις το μεταλλικό χρώμα.;)

Περιπου;) €134 επιπλεον ειναι το κοκκινο στο tsi

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Sportline έχει τις 16άρες τις 5άκτινες. Για το χρώμα που είπα παραπάνω πρόταση έχει κανείς?!

Εγω το πηρα TSI 3d sportline + ESP , Συναγερμο, Κεντρικο υποβραχιονιο. Φιλε παρτο Μαυρο το ιδιο πηρα και8 εγω ........ 2 μηνεσ ακομα

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα TSI 3d sportline + ESP , Συναγερμο, Κεντρικο υποβραχιονιο. Φιλε παρτο Μαυρο το ιδιο πηρα και8 εγω ........ 2 μηνεσ ακομα

ti eine to kentriko ypovraxiono

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα ρε παιδια πριν παρω το tsi σκεφτομουν και το gt δε ξερω τι λενε οι αριθμοι αλλα εγω τα πηρα και τα δυο test drive και δε μου φανηκε μεγαλη διαφορα στο γκαζι.... ισως το πιο πλατη λαστιχο (225) ισως επειδη ο κινητηρας ειναι ιδιος (μετα τα 190 εβλεπα διαφορα βεβαια αλλα οχι και πολυ μεγαλη) και η διαφορα στα λεφτα ηταν 4.000 ευρο οσο για την μασκα τις ζαντες και η εξατμιση δε μου λενε κατι απλα πιστευω οτι το tsi ειναι καλυτερο value for money εσεις τι λετε ????

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα ρε παιδια πριν παρω το tsi σκεφτομουν και το gt δε ξερω τι λενε οι αριθμοι αλλα εγω τα πηρα και τα δυο test drive και δε μου φανηκε μεγαλη διαφορα στο γκαζι.... ισως το πιο πλατη λαστιχο (225) ισως επειδη ο κινητηρας ειναι ιδιος (μετα τα 190 εβλεπα διαφορα βεβαια αλλα οχι και πολυ μεγαλη) και η διαφορα στα λεφτα ηταν 4.000 ευρο οσο για την μασκα τις ζαντες και η εξατμιση δε μου λενε κατι απλα πιστευω οτι το tsi ειναι καλυτερο value for money εσεις τι λετε ????

Sto test-drive se αφησε και πηγες 190?:wacko: Παντως εγω που τα οδηγησα και τα δυο, υπαρχει διαφορα στη 3η στο θεμα ροπης. Το GT ειναι πολυ πιο δυνατο απο το TSI. ΑΛΛΑ. Μεχρι 100 πηγα ok?

Link to comment
Share on other sites

VWRulez τα 4000€ παραπάνω του GT δεν είναι υπερβολικά για αυτά που έχει επιπλέον το GT. Είναι +30 άλογα, άλλους προφυλακτήρες και ζάντες, μεγαλύτερα φρένα, διπλή εξάτμιση και esp. Δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάτι αλλά αυτά δικαιολογούν ένα μεγάλο μέρος των 4000€. Βέβαια και εγώ θεωρώ πως έχει καλύτερο value for money το tsi αλλά εγώ θα αγόραζα το GT.
Link to comment
Share on other sites

egw pantws pou ta exw kanei test drive ola ta GOLF GTI META GT KAI META TSI prin kala kala erthoun stis antiprwsopies...exw na pw ta exhs!to GTI itan me DSG kai emeina para polu ikanopoihmenos apo thn dunamh tou kai to sthsimo tou...pantws akoma kai se ayto i dunami tou eukola sinithizete...isws epeidh forouse tis extra 18ares isws epeidh me to DSG itan san paixnidi na to odhgas allazontas mono taxuthtes kai perimenontas na tis gemisei...isws ligo to hlektrogazo...mporei to varos...OLA SUNHGOROUSAN SE AYTO TO SUMPERASMA PANTWS...

meta odhghsa ton martio tou 2006 to GT!polu kalo kai auto!pantws kai sto GT to teliko sumperasma ine paromoio me tou GTI...kala sthmeno...svelto ktl...

OMWS OPWS KAI TO GTI KAI TO GT EIXE TON ANASTALTIKO PARAGONTA THS TIMHS!!!elafrws upertimimeno gia 1400....

Meta pou eskase bomba to septembri to TSI logw timis kai mono einai logiko na anastatwsei ta nera...kai na klepsei polles pwlhseis apo to GT pou htan monodromos mexri tote...kanontas to testdrive lipon arketo vevea kairo meta to GT...eniwsa oti panw katw einai ta idia san AISTHISI...to TSI htan basic version vevea kai forouse tis 15ares...

etsi me sunoptikes diadikasies katelhxa sto TSI SPORTLINE pou thewrw POLU TIMIA AGORA me ton exoplismo pou den tou lipei sxedon tpt kai monodromo gia enan pou thelei ena allaround autokinhto me orio ta 20.000eyrw kai pou avrio methaurio me ligotero apo 1000eyrw provenontas se remap sto ECU tha exei tin idia akribws roph kai ipodunamh me to megalutero aderfaki tou GT!

en oligis protinw se opoion einai sto dilima GT/TSI me kleista matia to deutero...ektos ean tou periseuoun ta 5.000eyrw opote mporei kalista na epilexei to GT me ta opoia pleonekthmata i meionekthmata sunepagete ayto!

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα ρε παιδια πριν παρω το tsi σκεφτομουν και το gt δε ξερω τι λενε οι αριθμοι αλλα εγω τα πηρα και τα δυο test drive και δε μου φανηκε μεγαλη διαφορα στο γκαζι.... ισως το πιο πλατη λαστιχο (225) ισως επειδη ο κινητηρας ειναι ιδιος (μετα τα 190 εβλεπα διαφορα βεβαια αλλα οχι και πολυ μεγαλη) και η διαφορα στα λεφτα ηταν 4.000 ευρο οσο για την μασκα τις ζαντες και η εξατμιση δε μου λενε κατι απλα πιστευω οτι το tsi ειναι καλυτερο value for money εσεις τι λετε ????

 

se poia pista ekanes test-drive..?:ninja: :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...