Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε George με το καλό να το παραλάβεις , εγώ ήδη κλείνω τους 3 μήνες σχεδόν αναμονής. Μια ερώτηση μόνο μιας και εγώ έβαλα κάτι extras μπορείς να μου πεις τι περιλάμβανε το Πακέτο Άνεσης μιας και όταν το παράγγειλα και εγώ δεν είχα δει κάτι τέτοιο στo σχετικό χαρτί με τα extras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παίδες!Αντε τωρα να κάνω υπομονή!:blink:

 

Φίλε George με το καλό να το παραλάβεις , εγώ ήδη κλείνω τους 3 μήνες σχεδόν αναμονής. Μια ερώτηση μόνο μιας και εγώ έβαλα κάτι extras μπορείς να μου πεις τι περιλάμβανε το Πακέτο Άνεσης μιας και όταν το παράγγειλα και εγώ δεν είχα δει κάτι τέτοιο στo σχετικό χαρτί με τα extras

 

 

@Troggs: Το πακέτο αυτό ειναι για το φωτισμό,τους καθρέφτες και τον αισθητήρα βροχής. Ηλεκτρικά ρυθμιζόμενοι,αναδιπλούμενοι,θερμαινόμενοι,αντιθαμβωτικοί(ο εσωτερικός και ο οδηγού), αυτόματη ρύθμιση καθρέφτη συνοδηγού κατα τη στάθμευση, φώς στα πόδια οδηγού-συνοδηγού, συστημα περιμετρικού φωτισμού ''coming home'', αυτόματη ενεργοποίηση προβολέων σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και αισθητήρας βροχής. Τιμή 410 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Α! ΟΚ και εγώ έβαλα αυτό το πακέτο εκτός του ότι ο καθρέπτης του συνοδηγού να ρυθμίζεται αυτόματα κατά το παρκάρισμα απλά δεν ήξερα ότι το λένε και ως Πακέτο Άνεσης

 

Thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στην αναμονη

σε 1 μηνα θα το εχω στα χερια μου, μαυρο, τριθυρο, gt. Μετα θα του περασω και φιμε τζαμακι κ ετοιμος. αΛΛΑ Δεν περναει ο καιρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα το βράδυ είμασταν στην εθνική αμέσως μόλις βγαίνεις από Πάτρα 3 GT μαζί! Αυτό με τις πινακίδες ΜΕΒ πήγε κατά γέφυρα μεριά, ενώ εγώ με τον άλλο προς Ρίο. Δεν πιστεύω να ήταν κανένας από εσάς εδω μέσα ε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr και τους διαχειριστές του.

 

Παρακαλώ σεβαστείτε το!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μας πει κανεις απο αυτους που το εχουν το αμαξι ποιος εχει κανει τα περισσοτερα kmh... να μας πει ποσα λαδια του εχει καψει μεχρι τωρα? πως παει το αμαξι αφου εχει τελειωσει το στρωσιμο? αν εχει βγαλει κανα μικροπροβληματακι? ποσο πηγε το 1ο σερβις? και γενικα αν εχει παρατηρησει τιποτα μεχρι τωρα στην ομαλη του λειτουργεια??? και τις εντυπωσεις του?

( 75 μερες και σημερα ..... )

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω ακουσει απο ατομα ( χωρις να δινω πολυ σημασια βεβαια ) οτι αυτοι οι κινητηρες σπανε ευκολα..... τι ειναι ρε παιδια F1 να σπανε οι κινητηρες ετσι ? απλα ισως μερικοι μπερδευουν τα μονοθεσια τις F1 με τα εργοστασιακα αυτοκινητα τις VW βαζουν και την επιστημονικη τους φαντασια περι κινητηρα για να το παιξουν ολοι ειδικοι στο θεμα και ετσι απλα βγαζουν το συμπερασμα οτι ``οι κινητηρες αυτοι σπανε`` σκορπωντας τρομο...... ρε παιδια ελεος πια.....

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασετε πιο πισω θα σας λυθουν ολες οι αποριες με τα σερβις.εχουμε κανει αρκετοι στα gt μας.

προσωπικα εγω εχω 7000χιλιομετρα αλλαξα στα 5000χιλ λαδια και φιλτρο πληρωσα 100 ευρω.λαδια castrol 3,5 litra μην διαβαζω κατι 5λιτρα touareg ειναι???!!!!οσο για το μοτερ οτι σπαει ακομα δεν βαρεθηκαν να το λενε εχω 1χρονο που το ακουω και δεν εχω δει η διαβασει τιποτα.και δεν μου εχει καψει σταγονα λαδι

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ειχα γραψει γυρω στα 5λιτρα, ενω το δικο μου πηρε σχεδον 4 λιτρα. Απλα υπολογισα και το εξτρα μπουκαλακι του 1λιτρου που πηρα για την περιπτωση που θελουν συμπληρωμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ακούσει και εγώ για σπασμένα μοτέρ κ.λ.π. και έψαξα αρκετά το θέμα έμαθα τα εξής :

 

1.Υπάρχουν κάποια σπασμένα μοτέρ αλλά αυτό έγινε γιατί κάποιοι στην Β.Ελλάδα έκαναν κάποιες δοκιμές με προγράμματα για περισσότερη δύναμη

 

2.Πρίν λίγες μέρες συνάντησα κάποιον με ενα GT και μου είπε οτι σε αυτόν και ένα φίλο του τους πέταξε την τάπα του λαδιού και τα λάδια

 

3.Φίλος που έχει το GT και έχει κάνει 16.000 χλμ περίπου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα ούτε λάδι του έχει κάψει ούτε πρόβλημα του έχει παρουσιάση , λόγω του ότι ψαχνόταν πολύ να το πειράξει κατέληξε να του βάλει μόνο ένα φίλτρο ποιό ελεύθερο και αντιτριβικό , και είναι στην αναμονή γιά πρόγραμμα και εξάτμιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ακούσει και εγώ για σπασμένα μοτέρ κ.λ.π. και έψαξα αρκετά το θέμα έμαθα τα εξής :

 

1.Υπάρχουν κάποια σπασμένα μοτέρ αλλά αυτό έγινε γιατί κάποιοι στην Β.Ελλάδα έκαναν κάποιες δοκιμές με προγράμματα για περισσότερη δύναμη

 

2.Πρίν λίγες μέρες συνάντησα κάποιον με ενα GT και μου είπε οτι σε αυτόν και ένα φίλο του τους πέταξε την τάπα του λαδιού και τα λάδια

 

3.Φίλος που έχει το GT και έχει κάνει 16.000 χλμ περίπου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα ούτε λάδι του έχει κάψει ούτε πρόβλημα του έχει παρουσιάση , λόγω του ότι ψαχνόταν πολύ να το πειράξει κατέληξε να του βάλει μόνο ένα φίλτρο ποιό ελεύθερο και αντιτριβικό , και είναι στην αναμονή γιά πρόγραμμα και εξάτμιση.

 

1.Λογικό μου ακούγεται, αμα σε έναν ηδη πουσαρισμένο κινητήρα πας να το πιέσεις κι άλλο κάποτε θα κάνει μπάμ! Ας είχαν μυαλό...και σιγά τα λίγα άλογα που έχει το GT και θέλαν να το ξεζουμίσουν.Ας έπαιρναν το Gti να το χαίρονταν με την ησυχία τους.

 

2.Αυτο δεν το έπιασα, έτσι στο ξεκάρφωτο, τσούπ και ψάχνε καπάκι και λάδια??Αν μπορείς πες κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω γιατι ακούγεται κάπως αυτό.

 

3.Μπραβο το παιδί, 16.000 χλμ και ουτε πρόβλημα...αυτά θελω να ακούμε:p

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έμαθα είναι οτι το καπάκι αντέχει οριακά την πίεση και πιθανόν να του πέταξε την τάπα λόγω πίεσης λεπτόμερειες δεν ξέρω , ρώτησα το παιδί και στην αντιπροσωπεία του είπαν οτι ήταν ελλατωματική η τάπα λαδιών για αυτό την πέταξε.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ακούσει και εγώ για σπασμένα μοτέρ κ.λ.π. και έψαξα αρκετά το θέμα έμαθα τα εξής :

 

1.Υπάρχουν κάποια σπασμένα μοτέρ αλλά αυτό έγινε γιατί κάποιοι στην Β.Ελλάδα έκαναν κάποιες δοκιμές με προγράμματα για περισσότερη δύναμη

 

2.Πρίν λίγες μέρες συνάντησα κάποιον με ενα GT και μου είπε οτι σε αυτόν και ένα φίλο του τους πέταξε την τάπα του λαδιού και τα λάδια

 

3.Φίλος που έχει το GT και έχει κάνει 16.000 χλμ περίπου δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα ούτε λάδι του έχει κάψει ούτε πρόβλημα του έχει παρουσιάση , λόγω του ότι ψαχνόταν πολύ να το πειράξει κατέληξε να του βάλει μόνο ένα φίλτρο ποιό ελεύθερο και αντιτριβικό , και είναι στην αναμονή γιά πρόγραμμα και εξάτμιση.

 

:ninja: re pedia k go to idio amaksi exo ime sta 1900 km meta to strosimo k vlepo oti to amaksi ine piesmeno apo mono tou, diladi o kinitiras ine sto peak tou apo tin mana tou,,, opote den boro na katalavo giati kapioi antropoi benoun stin diadikasia na allaksoun programmata k kataligoun me ena spasmeno moter sto xeri,,,,, as min ksexname ine 1400cc!!! den pai allo oti ine na dosi to dini oute ligotero oute perisotero...diladi etsi opos to paris etsi thato poulisis meta apo 7-8 xronia... k xrono xanis alla k xrima propados mautes tis allages

:X

Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαλατε το συμπερασμα οτι ειναι πιεσμενο το μοτερ;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Pantos uparxei programma anaba8mishs guro sta 900E me egguhsh antiproswpoias pou to ftanei to GT 210PS kai to TSI 170. An htan toso piesmenos o kinhthras 8a edeine egguhsh h antiproswpoia?

 

Το έχει βάλει κανείς να μας πεί εντυπώσεις ή απλά του λένε οτι βάλανε πρόγραμμα κ.λ.π. και πήγε 210PS ???

Link to comment
Share on other sites

Pantos uparxei programma anaba8mishs guro sta 900E me egguhsh antiproswpoias pou to ftanei to GT 210PS kai to TSI 170. An htan toso piesmenos o kinhthras 8a edeine egguhsh h antiproswpoia?

Yparxei kapoio site gia na douime kai meis ayto to prgramma anavathmisis?I alitheia eine oti oi epidoseis sto TSI eine yper-arketes gia mena alla panta psaxno to kati parapano.Kai kati akoma.Oneiro mou eine na topothetiso eksatmisi me dio telika.Ena deksia k ena aristera.Mporei na ginei ayto kai an nai poso tha kostisei?

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Kalo 8a htan na mas pei kapoios an to exei kanei(thn anaba8mish) leptomeries. Egw apla rwthsa sthn Antiproswpoia(Pazaropoulos) kai mou eipan gia to programma anabamishs.Koinos den einai moufa!.Kalo 8a htan na eixame kai leptomeries.To mono pou kserw einai pws ginete epanaprogrammatismos ths xartografhshs tou egefalou, tipote alo (mhxaniko). Mou eipan xaraktiristika pws se 20 lepta eisai etoimos na fugeis...

Abhsos h psuxh tou GT.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειμαι κατοχος και γω ενος GOLF TSI και εχω κανει 2000 χλμ.

Το αμαξι ειναι τζαμι,απλα θελω να ρωτησω αν εχει παρατηρησει κανεις οταν πεφτει σε σαμαρακι η λακουβα αν κανει ενα πολυ ελαφρυ τριξιμο απο τον πισω τροχο.Δεν ξερω αν ειναι αμορισερ η κατι αλλο(τακακια πχ)

Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Μία γεύση από tuning στη Γερμανια...

 

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/en/produkte/motoren/vw/golf/V/mvw_golf_v_14tsi.php

 

λεπτομέρειες δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι νέο μέλος και έχω το gt με 9.000 χλμ. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, ούτε λάδι έκαψε, παρά λίγο στα πρώτα 1.000 χλμ.΅Είμαι ευχαριστημένος αν και θα ήθελα πιο άμεσο γκάζι.. Θα ήθελα να σας ρωτήσω :

1. Ψάχνω να συνδεσω το ipod 30g video στο rcd 300. Ξέρετε αν έχει δυνατότητα (id3) αναγνώρισης των τίτλων τραγουδιών, αν συνδεθεί πχ με το icelink plus. Για το getaway 300 έχει κανείς προσωπική πείρα? Τον αντάπτορα σε πιο σημείο της κονσόλας να τον τοποθετήσω (κάπου που να μη φαίνεται, ίσως στο ντουλαπάκι)?

2. Στο μπροστινό τμήμα του καπώ, υπάρχει ένα χτυπηματάκι απο πέτρα, που έφαγε όλο το χρώμα. Προσπάθησα με αλοιφή αλλά δεν έγινε τίποτα. Καμία ιδέα τι να το κάνω? Μια φορά (ολη κι όλη) το πήγα σε πλυντήριο που το πλένουν στο χερι και δεν προσέξαν μια κουτσουλιά και μου ξύσαν ελαφρώς την οροφή. Δυστυχώς το διαπίστωσα αργότερα..Και αυτή τη μικρογρατζουνιά δεν μπόρεσα να τη βγάλω.

Ευχαριστώ και καλές βόλτες σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαλατε το συμπερασμα οτι ειναι πιεσμενο το μοτερ;

 

Είπαμεεεε είναι 1400αριιιιι !!!! Είναι ποτέ δυνατό να ΜΗΝ είναι πιεσμένο ?!?

 

(είναι κάτι παρόμοιο με το γνωστό σκετσάκι των ΑΜΑΝ ....

- Γιατί σπάτε το αμάξι ρε παιδιά ?

- Αφου έχει αθηναικές πινακίδες !!

- Ναι αλλα ΓΙΑΤΙ το σπάτε ρε παιδίά ?

- Γιατι εχει ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ πινακιδεεεεεεες !!!! )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...