Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος πανεμορφου Wii !!!:D :D , και απ'οτι εχω καταλαβει υπαρχουν αρκετοι ακομη που το εχουν ηδη στα χερια τους ....;)

 

 

(ας ελπισουμε οτι δεν θα σβηστει και αυτο το μυνημα .....:mad: :mad: )

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

TLG τΕλικα "λεει" το Wii? aξιζει να το προτιμησουμε ή ειναι ενα ακομα DS που απλα συνδεεται στην τηλεοραση?

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

e oxi kai aplo ds pou sindeete sthn tv!

min trelathoume teliws!

o tlg afthn thn stigmh prepei na poronete me to wii opote ligo diskolo na apadisei:P

Link to comment
Share on other sites

e oxi kai aplo ds pou sindeete sthn tv!

min trelathoume teliws!

o tlg afthn thn stigmh prepei na poronete me to wii opote ligo diskolo na apadisei:P

 

 

Εχεις δικιο εκανα λαθος ενα SNES με ολιγον απο DS:), Για να μην παρεξηγηθω τη NINTENDO την εκτιμω απεριοριστα σαν εταιρεια (εχω και GBA και DS) αλλα το Gamecube τι ηταν? ενα SNES με ωραιοτερα γραφικα!!!!! το ειχε φιλος μου και σε πληροφορω οτι δεν "πορωθηκε" και τοσο απο το gameplay, οσο απογοητευτηκε απο αυτα που φανταζοταν οτι θα εβρισκε. Γιατι μην γελιομαστε τα γραφικα τη σημερον ειναι το Α και το Ω και λιγοτερο το gameplay, και απο τη στιγμη που προβαλλεται σαν next gen κονσολα περιμενω κατι πραγματικα NEXT GEN οπως πχ ειναι το απιστευτο χειριστηριο του!!!!! οχι ομως πια γραφικα επιπεδου Ν64 ή SNES .

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο εκανα λαθος ενα SNES με ολιγον απο DS:), Για να μην παρεξηγηθω τη NINTENDO την εκτιμω απεριοριστα σαν εταιρεια (εχω και GBA και DS) αλλα το Gamecube τι ηταν? ενα SNES με ωραιοτερα γραφικα!!!!! το ειχε φιλος μου και σε πληροφορω οτι δεν "πορωθηκε" και τοσο απο το gameplay, οσο απογοητευτηκε απο αυτα που φανταζοταν οτι θα εβρισκε. Γιατι μην γελιομαστε τα γραφικα τη σημερον ειναι το Α και το Ω και λιγοτερο το gameplay, και απο τη στιγμη που προβαλλεται σαν next gen κονσολα περιμενω κατι πραγματικα NEXT GEN οπως πχ ειναι το απιστευτο χειριστηριο του!!!!! οχι ομως πια γραφικα επιπεδου Ν64 ή SNES .

 

 

Τι σχέση έχουν τα γραφικά του Snes με του Ν64 και του GC;;;

Άρα και το play2 ήταν ένα play1 με καλύτερα γραφικά και το 360 ένα Xbox με καλύτερα γραφικά.

Τα γραφικά είναι το Α και το Ω για κάποιον που δεν το νοιάζει το παιχνίδι. Για κάποιον που θέλει να παίξει και να ευχαριστηθεί το σημαντικότερο είναι το ίδιο το παιχνίδι και όχι το περιτύλιγμα. Βέβαια και αυτό βοηθάει.

 

 

 

Το GC είναι Snes με καλύτερα γραφικά... :lol: :lol: :lol:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

playing is beliving leei h nintendo

as paixoume to wii prwta kai meta as to krinoume

 

 

Μαλλον σε αυτη τη διαπιστωση θα πρεπει να σταθουμε μεχρι τωρα.....

Αλλωστε εκτος απο το Wii sports δεν εχω και κατι αλλο στα χερια μου για να κρινω ...

 

Απ'οτι ειναι γνωστο απο την πρωτη στιγμη το Wii δεν στηριζεται στα γραφικα του ....αλλα στο πρωτοποριακο χειριστηριο του ...

Κακως κατα τη γνωμη μου, γιατι αν ειχε συνδιασει και τα δυο θα μιλαγαμε για απιστευτο come back της Νintendo....τωρα γιατι δεν το εκανε δεν ξερω ...

Μεχρι στιγμης και εγω πστευω οτι μιλαμε για ενα DS που συνδεετε sthn TV , με την ενοια του οτι δεν στηριζεται στον εντυπωσιασμο απο τα γραφικα αλλα στο gamplay ΚΑΙ ΜΟΝΟ .....και οταν λεμε gameplay ΔΕΝ εννοουμε να εχεις 325διαφορετικα οπλα , αλλα στον δεικτη διασκεδασης ....

Ενα εχω να πω ως διαπιστωση μεχρι στιγμης ......ειδα την γυναικα μου που δεν εχει ασχοληθει ΠΟΤΕ με videogames να παιζει τεννις κ bowling !!!:lol: :lol: :lol:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις ρε συ TLG!!!!!!

 

Ο χειρισμός πως είναι;; Ρεαλιστικός; Γενικότερα το feeling??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω στο Wii sports που ειναι το μονο game που εχω , ο χειρισμος ειναι οπως τον θελεις ....και εξηγουμαι ....

Μπορεις να παιξεις ολα τα παιχνιδια καθισμενος στον καναπε σου και με πολυ μικρες κινησεις , αλλα τα ιδια παιχνιδια αποκτουν μια τελειως διαφορετικη αισθηση και αληθοφανεια αν σταθεις ορθιος και παιζεις κανοντας τις κανονικες κινησεις που θα εκανες σε ενα ιδιο πραγματικο παιχνιδι.....μιλαμε για πορωση , αλλα και .....κουραση !!!!

 

Βεβαια τα εν λογω παιχνιδια ειναι πολυ απλα και δεν ειναι ικανα να κρατησουν το ενδιαφερον σου για πολυ καιρο, ειδικα τωρα που δεν εχω 2ο χειριστηριο ....

Πιστευω οτι οταν θα βγουνε πραγματικα sports games θα εχουν τον τελειο χειρισμο ....τουλαχιστον ως ανφορα την διασκεδαση ......(σκεφτεστε να παιζετε μπασκετ με το wii remote ????)....

 

Ξαναλεω..απο γραφικα μαλλον θα απογοητευτειτε , αλλα το wii remote ειναι ικανο να κρατησει το ενδιαφερον σας ....τωρα για ποσο ??? Εξαρταται απο τα παιχνιδια που θα ακολουθησουν ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πήρες το component καλώδιο;; Έχω ακούσει οτι η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα!

 

Δεν ξέρω πως το βρήκες (:X :X ;) ) αλλά καλά...δεν μπόρεσες με τον ίδιο τρόπο να βρεις και το Zelda;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σε πολλα κονσολαδικα καταστηματα (ΟΧΙ Πλαισιο, Γερμανος,κ.λ.π) και δεν ειναι δυσκολο αυριο να το βρει οποιος θελει ....;)

 

Δυστυχως δεν μπορεσα να προμηθευτω ουτε component , oυτε δευτερα χειριστηρια, ουτε το Zelda , γιατι δεν ειχε παραλαβει ακομη απο Nintendo....

Ισως αυριο να τα εχω .....:rolleyes:

Το μονο παιχνιδι που υπηρχε ηταν το Call of Duty 3 που ομως το εχω τερματισει στο 360 ....:D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε αυτη τη διαπιστωση θα πρεπει να σταθουμε μεχρι τωρα.....Μεχρι στιγμης και εγω πστευω οτι μιλαμε για ενα DS που συνδεετε sthn TV , με την ενοια του οτι δεν στηριζεται στον εντυπωσιασμο απο τα γραφικα αλλα στο gamplay ΚΑΙ ΜΟΝΟ .....και οταν λεμε gameplay ΔΕΝ εννοουμε να εχεις 325διαφορετικα οπλα , αλλα στον δεικτη διασκεδασης ....

Ενα εχω να πω ως διαπιστωση μεχρι στιγμης ......ειδα την γυναικα μου που δεν εχει ασχοληθει ΠΟΤΕ με videogames να παιζει τεννις κ bowling !!!:lol: :lol: :lol:

 

Αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ εννοουσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω που το διατυπωσες οπως ακριβως ηθελα να το πω.

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βασιζεστε σε γνωμες αλλων οταν μπορειτε να εχετε τη δικη σας αποψη;

 

http://www.nintendo.gr/news/showmediano.asp?arid=824

 

Εδω μπορειτε να δειτε σε ποια μαγαζια και ποιες μερες υπαρχει το Wii προς επιδειξη. Αξιζει να το δειτε απο κοντα, μονο ετσι θα καταλαβετε τι ειναι κι αν σας αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που πρεπει να θιξουμε , ειναι οτι πλεον πρεπει να λειτουργησει το Nintendo Club και στην χωρα μας .....

Αν μη τι αλλο το πληρωνουμε στην αξια των παιχνιδιων ......(ως γνωστον τιποτα δεν ειναι τσαμπα σε αυτη τη ζωη)....

Πρεπει λοιπον να ασκησουμε πιεση οπου χρειαζεται για να το επιτυχουμε ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το Wii πρεπει να μπει σε όλα τα καλα γυμναστηρια!

Το βρισκω αρκετα έξυπνο απο την nintendo αυτο που εκανε...!

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση - οι μπαταρίες του χειριστηρίου είναι επαναφορτιζόμενες;
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

wii gym training με προσαρμογεις κιλων στα πλαγια του wii mote κατι που ειναι εκτος οριων...

και να σκεφτεις οτι μολις τωρα ξεκινησε και θα δουμε απιστευτους τιτλους στο wii και οχι μονο το mario και το zelda :D

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση - οι μπαταρίες του χειριστηρίου είναι επαναφορτιζόμενες;

 

distixws oxi:(

kai kratane girw stis 18 me 20 wres

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το Wii πρεπει να μπει σε όλα τα καλα γυμναστηρια!

Το βρισκω αρκετα έξυπνο απο την nintendo αυτο που εκανε...!

 

εξαρτάται... σκέψου έναν 25άρη που να θέλει να αράξει και να πρέπει να κουνιέτραι πέρα δώθε για να παίξει λίγο zelda :O :blink:

Link to comment
Share on other sites

400.000 Wii σε μια μέρα για την Ιαπωνία

 

Δημοσιεύτηκε: 4/12/2006

 

 

Platform: Nintendo Wii

 

 

Ξεπούλημα του συστήματος στην Ανατολή, την Παρασκευή ολοκληρώνεται με την Ευρώπη ο κύκλος του παγκόσμιου λανσαρίσματος

 

 

Όπως και στην περίπτωση του Playstation 3, το λανσάρισμα του Wii στην Ιαπωνία στις 2 Δεκεμβρίου συγκέντρωσε χιλιάδες πολίτες στους δρόμους για την αγορά της νέας κονσόλας της Nintendo, παρά τα συγκριτικά μεγαλύτερα αποθέματα από το σύστημα της επόμενης γενιάς της Sony. Το δίκτυο Nikkey Interactive ανέφερε χθες πως ολόκληρη η προμήθεια των 400.000 Wii εξαντλήθηκε από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας, με τη Nintendo να είναι έτοιμη να εφοδιάσει σε τακτικά διαστήματα τις εμπορικές αλυσίδες με επιπλέον 600.000 μηχανήματα μέσα στις γιορτές.

 

 

Σκυτάλη πλέον παίρνει η Ευρώπη, ή οποία θα δει το σύστημα την ερχόμενη Παρασκευή. Οι Έλληνες gamer οι οποίοι επιθυμούν να έρθουν σε επαφή με την νέα κονσόλα πριν ή μετά την κυκλοφορία της θα χαρούν να μάθουν πως μια σειρά από event διοργανώνονται για τις επόμενες ημέρες με συνεργασία της επίσημης αντιπροσωπείας και εμπορικών καταστημάτων, στην Αθήνα, τη Θεσσαλονίκη και το Βόλο.

 

Wii κυριοι..;) :D

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται... σκέψου έναν 25άρη που να θέλει να αράξει και να πρέπει να κουνιέτραι πέρα δώθε για να παίξει λίγο zelda :O :blink:

 

Καμια σχεση! Μπορεις να τα παιξεις με το κλασσικο χειρηστηριο που εχει το Wii

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...