Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το WiiXT παιδια ειναι φαρσα, το παραδεκτηκαν και οι δημιουργοι του, οσα υποσχοταν παραηταν καλα για να βγουν τοσο νωρις.

 

Φιλε Kozax το Wii Number το γραφουμε για να τα ανταλλασουμε με αλλους Wii owners ωστε να αξιοποιησουμε τις online δυνατοτητες του Wii. Προς το παρον περιοριζονται στην ανταλλαγη μηνυματων και Miis, αλλα συντομα ερχονται και τα games που θα αξιοποιουν αυτες τις δυνατοτητες ;)

Link to comment
Share on other sites

Kozax, μην πάρεις το WiiKey, σε ξένα forums διάβασα οτι εμφανίζει DREs (Disc Read Error) (αν είχες gamecube με chip θα καταλάβεις).

Εγω πήρα το Wiinja Deluxe και είμαι πολύ ευχαριστημένος (έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το WiiKey), και κοστίζει μόνο 25€ και το κατσαβίδι 4€.

Το πήρα μαζί με το κατσαβίδι και το άνοιξα αφού κάθησα πρώτα και σχεδίασα το Wii για να ξέρω που πάει κάθε βίδα γιατί έχει 5 διαφορετικά είδη βίδων.

Η εγκατάσταση είναι πανεύκολη για οποιονδήποτε ασχολείται με τα ηλεκτρολογικά/κολλήσεις κλπ. Την εγκατάσταση, μου την έκανε ο πατέρας μου.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Οχι, άλλο είναι το Wiinja v2 και άλλο το Wiinja Deluxe.

Το Deluxe έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Wiikey.

Μπές στα wiinja.com και wiikey.cn να τα δείς.

Το Wiinja Deluxe το πήρα απο το http://www.futura-online.com (ισπανικό e-shop),

επίσης το wiikey το βρήκα στα 12€ στο psxbox.net (εχω αγοράσει απο εκεί για το ds).

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Οχι, άλλο είναι το Wiinja v2 και άλλο το Wiinja Deluxe.

Το Deluxe έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Wiikey.

Μπές στα wiinja.com και wiikey.cn να τα δείς.

Το Wiinja Deluxe το πήρα απο το http://www.futura-online.com (ισπανικό e-shop),

επίσης το wiikey το βρήκα στα 12€ στο psxbox.net (εχω αγοράσει απο εκεί για το ds).

 

file Crypton-R- proseksa oti to Wiinja Deluxe den upostirizei dvd-dl..auto de mporei na apotelesei provlima sto mellon???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πόσο εύκολη είναι η εγκατάστασή του;

 

EDIT: DL = Dual Layer

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

file Crypton-R- proseksa oti to Wiinja Deluxe den upostirizei dvd-dl..auto de mporei na apotelesei provlima sto mellon???

Δεν νομίζω να βγεί κανένα game σε DVD-DL για το Wii, γιατί όλα τα τωρινά παιχνίδια έχουν μέσα fake αρχεία και κάνουν το παιχνίδι να φένεται 4,0+gb.

Αλλά ακόμα και να κυκλοφορήσουν DVD-DL παιχνίδια, το Wiinja Deluxe κάνει αναβάθμιση απο DVD και λογικά θα βγάλουν να υποστηρίζει DVD-DL εαν κυκλοφορήσουν.

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα που shrink-άρει παιχνίδια του Wii και του GC.

 

Ρε παιδιά, πόσο εύκολη είναι η εγκατάστασή του;

Είναι 6 κολλήσεις, υπάρχει και screenshot στο site του Wiinja που σου δείχνει που πρέπει να γίνουν οι κολλήσεις.

Δοκίμασα να βάλω και εγω ενα Wiinja σε έναν φίλο μου και ήταν πανεύκολο, αρκεί να είσαι σταθερός και να μην τρέμεις. :p

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση εχθές το βράδυ με την οποία διατίθεται καινούρια έκδοση (η τελική; )του opera browser
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς το ξέρετε ήδη, αλλά το πολυαναμενόμενο Resident Evil: Umbrella Chronicles θα είναι στο στυλ του House of the Dead. Δηλαδή με άλλα λόγια, ο χρήστης δε θα ελέγχει το χαρακτήρα παρά μόνο το όπλο. Ο χαρακτήρας θα κινείται από το μηχάνημα και το μόνο που θα κάνουμε εμείς είναι να πυροβολάμε/σκοτώνουμε/κατακρεουργούμε τα ζόμπι με διάφορους τρόπους.

 

Εγώ πάντως δηλώνω από τώρα απογοητευμένος. Ιδιαίτερα αν αποδειχτεί τόσο χάλια όσο το Resident Evil: Dead Aim του 2003, δε θέλω ούτε να ξέρω πως βγήκε... :mad: :mad:

 

Εδώ θα βρείτε το πρώτο video, από το παιχνίδι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει τι περίμενες? Δεν είναι το Resident Evil 5. Καμιά αποτυχία θα είναι πάλι όπως τα υπόλοιπα του PS2.

Το Resident Evil 4 θα βγεί και για το Wii.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

March US hardware/software salesApril 19th, 2007

Hardware totals

 

DS: 508,000 units sold

PS2: 280,000 units sold

Wii: 259,000 units sold

Xbox 360: 199,000 units sold

PSP: 180,000 units sold

Game Boy Advance: 148,000 units sold

PS3: 130,000 units sold

 

http://www.next-gen.biz/index.php?op...=5298&Itemid=2

 

Offical Nintendo press release

 

April 19, 2007 - Nintendo once again claimed the top two spots among the best-selling new video game systems in America in March, according to independent sales data gathered by the NPD Group. Despite widespread shortages for both systems, more than half a million buyers snapped up the portable Nintendo DS™, and Wii™ was once again the top-selling new home video game console.

 

 

With the first quarter of 2007 now completed, Wii has already notched over a million systems sold in America this year, while the DS now stands just shy of 1.25 million for the same period. Wii remains the fastest-selling new console in more than a decade, based on NPD sell-through information over the first five months of availability.

So far this year, Nintendo has sold more video game systems than all other manufacturers combined.

 

“The message delivered by both Wii and Nintendo DS is the same one,” says Reggie Fils-Aime, president, Nintendo of America. “Innovation is compelling both current gamers and new gamers to experience a new way to play. Nintendo is bringing gaming back to the masses.”

 

While shipments of Wii hardware are expected to grow this month due to increased production, demand for the system remains at unprecedented levels. And it’s destined only to intensify with the just released Super Paper Mario™ and the impending release of Mario Party® 8, which brings a new experience to the classic mini-game series using the Wii controllers. For Nintendo DS, the year’s most anticipated software release so far this year comes with the arrival of Pokémon® Diamond and Pokémon® Pearl arriving at retail on Sunday.

 

http://gonintendo.com/?p=16538

Link to comment
Share on other sites

Japanese hardware sales - April 9-15

 

DSL - 133,325

Wii - 75,759

PSP - 24,850

PS2 - 12,872

PS3 - 11,948

360 - 2,900

GBASP - 654

GBM - 617

GC - 167

DS - 146

GBA - 26

 

http://gaming-realm.blogspot.com/2007/04/media-create-hardware-sales-2007-april_19.html

Link to comment
Share on other sites

Το Pro Evolution Soccer στο Wii!!!

 

Σπουδαία νέα για το Wii..Το pro evolution θεωρείται η καλύτερη σειρά football simulation και μέχρι πρότεινος δεν είχε κάνει την εμφάνιση της στις home consoles τις nintendo..To Pes 7 θα κυκλοφορήσει ταυτόχρονα με τις εκδόσεις και για τις άλλες κονσόλες!

 

http://gonintendo.com/?p=16790#comments

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

 

Αυτό είναι ιδιαίτερα ευχάριστο!

Θα βγάλουν και χειριστήριο που να αντιλαμβάνεται τις κινήσεις των ποδιών, ή θα πρέπει να "δένουμε" τα χειριστήρια στα πόδια; :lol:

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

 

Αυτό είναι ιδιαίτερα ευχάριστο!

Θα βγάλουν και χειριστήριο που να αντιλαμβάνεται τις κινήσεις των ποδιών, ή θα πρέπει να "δένουμε" τα χειριστήρια στα πόδια; :lol:

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι μια τέτοια λύση αναζήτα η ΕΑ για το νέο ΦΙΦΑ, χώρις όμως αύτο να σημαίνει ότι θα την δούμε στο ΦΙΦΑ 08. Απλώς οι τυποι στην ΕΑ το ψάχνουν:cool:

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

25 Μαίου έρχεται ο πρώτος Online Enabled τίτλος για Wii!Ετοιμαστείτε για πολλά 1vs1 k 2vs2 ματς στο Mario strikers Charged!(arcade football)

 

Πληροφορίες για το online κομμάτι(θετικές)

 

1Θα συγκρατιούντε τα αποτελέσματα των παιχτών(σε ζευγάρια),σαν win-loses, εώς για τρεις μήνες όπoυ θα τελειώνει και η 'season'.

2 Αγώνες χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον θα χρησιμοποιούν συγκεκριμένο Mii,έτσι ώστε πολοί χρήστες να μπορούν να έχουν διαφορετικούς φίλους στο ίδιο σύστημα.

3 Ο παίχτης που θα κερδίζει τους περισσότερους αγώνες και θα πετυχαίνει τα περισσότερα goal θα ανακυρήσεται "player of the day." και ο Mii του θα εμφανίζεται στην κεντρική σελίδα. Αυτοί που θα αποσυνδέονται κατα την διάρκεια του αγώνα θα τιμωρούνται με αρνητικούς πόντους.

4Οι online αγώνες μπορούν να έχουν τέσσερις παίκτες το πολύ στο ίδιο παιχνίδι(ΠΡΟΣΟΧΗ!!!όχι τέσερις το πολύ σε κάθε σύστημα) .Οι αγώνες που θα βαθμολογούνται πρέπει να είναι one-on-one ή two-on-two με κάθε ομάδα να μοιράζετε το ίδιο σύστημα. Αγώνες three-on-one και two-on-one θα είναι διαθέσιμοι σε αγώνες χωρίς βαθμολογία.

Η πλήρης συνέντευξη αποκαλύπτει επίσης πολλούς νέους χαρακτήρες και άλλα χαρακτηριστικά,όπως ενός σούπερ-σουτ!!!!Φυσικά κατα την αποψή μου η ύπαρξη του σουπερ-σουτ ήταν κάτι περισσότερο από αναμενόμενη αφού μιλάμε για ένα παιχνίδι με τον Mario.......

 

http://www.nparadise.gr/viewtopic.php?t=202

 

Το μόνο αρνητικό οτι θα χρησιμοποιούμε ξεχωριστά Friend codes και όχι τα Wii numbers..

 

Trailer

 

photos

 

Mario Strikers Charged set

Link to comment
Share on other sites

To Manhunt 2 ειναι απο του τίτλους που κανείς δεν περίμενε να δει σε nintendo κονσολα μεχρι πριν λίγο καιρό..Τα πράγματα έχουν αλλάξει απο τότε..Λέγεται ότι θα είναι το πιο βίαιο παιχνίδι ever..

http://img296.imageshack.us/img296/1280/mediazx8.jpg

 

περισσότερες εικόνες http://www.1up.com/do/media?cId=3157000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...