Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω Μαριελ,

θα παω να το παρω,ελπιζω να με κρατησει λιγο αν και τα βιντεοπαιχνιδια ειναι για χειμωνα!

 

Οντως.. τώρα δεν λέει καθόλου να κλείνεσαι στο σπίτι και να παίζεις..

Πάντως ο χειμώνας προβλέπεται "καυτός"... με πολύ παιχνίδι.. και γέλιο... Ειδικά άμα έχεις καλή παρέα και ψήνονται για τέτοιες φάσεις..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καινούριος με Wii!!!

 

Το πήρα σήμερα μαζι με το wii fit και εχω πάθει την πλάκα μου!!!

Τρομερό!!!

 

ΌΤαν έβαλα το Wii Sports δεν το επαιζε και μου εβγαζε ενα μηνυμα ''a problem has occured....μπλα μπλα'' μήπως δεν κάνω κατι σωστα? το wii fit το παίζει κανονικα! Να το πάω πίσω αύριο το πρωί???

 

Από εκεί και πέρα δεν έχω την παραμικρη ιδέα τι άλλες δυνατότητες έχει....

 

(Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα του τσιπαρίσματος....:ninja:)

 

Αν ξαναβάλεις το wii sports δεν το παίζει; Το έκανε και σε μένα, αλλά προφανώς ήταν θέμα κάποιου firmware upgrade το οποίο έστρωσε μετά την πρώτη φορά που έπαιξα το fit.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα προχτες το OKAMI (απλα ΘΕΙΚΟ) και οταν το εβαλα στο εικονιδιο μου εγραψε οτι επρεπε να κανω update. To εκανα και ολα ΟΚ
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μόλις μου έκαναν δώρο ένα Wii από Αγγλία.

 

Ξέρει κανείς τι να κάνω με το τροφοδοτικό (230 V);

Πρέπει να πάρω καινούργιο ή αρκεί ένας αντάπτορας του φις;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Το Wii, η δημοφιλής κονσόλα παιχνιδιών της Nintendo, φαίνεται να έχει καταστρεπτικές επιπτώσεις στους ασφαλιστές. Ειδικά μετά τη εισαγωγή του Wii Fit [τoυ παιχνιδιού εξομοίωσης γυμναστικής που έχει κυκλοφορήσει η Nintendo για το Wii] έχουν πληθύνει οι δηλώσεις ζημιών σε εσωτερικούς χώρους αλλά και τραυματισμών που προκύπτουν από τη χρήση του.

 

Αυτό ήταν το συμπέρασμα μελέτης που διεξήγαγε η βρετανική εταιρεία ασφαλειών Sheila's Wheels, μιας μελέτης που επικεντρώθηκε στις γυναίκες. Μόνο για το 2007 αυξήθηκε το ποσό που έπρεπε να πληρώσουν οι ασφαλιστικές εταιρείες για ζημιές που προκλήθηκαν από τη χρήση της κονσόλας της Nintendo, κατά 25 εκατομμύρια ευρώ.

 

Αλλά και το πλήθος των τραυματισμών δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Σύμφωνα με τα στοιχεία μιας δημοσκόπησης που έκανε η βρετανική ασφαλιστική εταιρεία σε γυναίκες κατόχους του Wii, μία στις πέντε δήλωσε σωματικό τραυματισμό κατά τη διάρκεια παιχνιδιού με την κονσόλα της Nintendo. Οι παραπάνω αριθμοί αφορούσαν σε μεγάλο βαθμό τα Wii Remote και Nunchuk και, σύμφωνα με την Sheila's Wheels, αυξήθηκαν περαιτέρω μετά την κυκλοφορία του Wii Fit. Και τα πόσα που θα πρέπει να πληρώσουν οι ασφαλιστικές αυτό το χρόνο θα είναι ακόμα μεγαλύτερα.:lol::lol::lol:

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Wii, η δημοφιλής κονσόλα παιχνιδιών της Nintendo, φαίνεται να έχει καταστρεπτικές επιπτώσεις στους ασφαλιστές. Ειδικά μετά τη εισαγωγή του Wii Fit [τoυ παιχνιδιού εξομοίωσης γυμναστικής που έχει κυκλοφορήσει η Nintendo για το Wii] έχουν πληθύνει οι δηλώσεις ζημιών σε εσωτερικούς χώρους αλλά και τραυματισμών που προκύπτουν από τη χρήση του.

 

Αυτό ήταν το συμπέρασμα μελέτης που διεξήγαγε η βρετανική εταιρεία ασφαλειών Sheila's Wheels, μιας μελέτης που επικεντρώθηκε στις γυναίκες. Μόνο για το 2007 αυξήθηκε το ποσό που έπρεπε να πληρώσουν οι ασφαλιστικές εταιρείες για ζημιές που προκλήθηκαν από τη χρήση της κονσόλας της Nintendo, κατά 25 εκατομμύρια ευρώ.

 

Αλλά και το πλήθος των τραυματισμών δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Σύμφωνα με τα στοιχεία μιας δημοσκόπησης που έκανε η βρετανική ασφαλιστική εταιρεία σε γυναίκες κατόχους του Wii, μία στις πέντε δήλωσε σωματικό τραυματισμό κατά τη διάρκεια παιχνιδιού με την κονσόλα της Nintendo. Οι παραπάνω αριθμοί αφορούσαν σε μεγάλο βαθμό τα Wii Remote και Nunchuk και, σύμφωνα με την Sheila's Wheels, αυξήθηκαν περαιτέρω μετά την κυκλοφορία του Wii Fit. Και τα πόσα που θα πρέπει να πληρώσουν οι ασφαλιστικές αυτό το χρόνο θα είναι ακόμα μεγαλύτερα.:lol::lol::lol:

 

Ώρε μάνα μου... Χαχα! Οι καημένοι ασφαλιστές... Φανταστίτε τώρα στο Bowling να πάνε να ρίξουν την μπάλα και να φεύγει το χειριστήριο στην καινούργια πανάκριβη 62' τηλεόραση τους και να σπάει η οθόνη... Χαχαχα! Ή να παίζουν Tennis και να φέρουν την ρακέτα ''καταλάθος'' στο κεφάλι τους! Ή επίσης επίσης στο SmackDown να τους έρθει ''καταλάθος'' μια μπουνιά κατακούτελο... Χαχαχαχαχα!!! Για αυτό σε πάω ρε Nintendo.

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Το Wii, η δημοφιλής κονσόλα παιχνιδιών της Nintendo, φαίνεται να έχει καταστρεπτικές επιπτώσεις στους ασφαλιστές. Ειδικά μετά τη εισαγωγή του Wii Fit [τoυ παιχνιδιού εξομοίωσης γυμναστικής που έχει κυκλοφορήσει η Nintendo για το Wii] έχουν πληθύνει οι δηλώσεις ζημιών σε εσωτερικούς χώρους αλλά και τραυματισμών που προκύπτουν από τη χρήση του.

 

Αυτό ήταν το συμπέρασμα μελέτης που διεξήγαγε η βρετανική εταιρεία ασφαλειών Sheila's Wheels, μιας μελέτης που επικεντρώθηκε στις γυναίκες. Μόνο για το 2007 αυξήθηκε το ποσό που έπρεπε να πληρώσουν οι ασφαλιστικές εταιρείες για ζημιές που προκλήθηκαν από τη χρήση της κονσόλας της Nintendo, κατά 25 εκατομμύρια ευρώ.

 

Αλλά και το πλήθος των τραυματισμών δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Σύμφωνα με τα στοιχεία μιας δημοσκόπησης που έκανε η βρετανική ασφαλιστική εταιρεία σε γυναίκες κατόχους του Wii, μία στις πέντε δήλωσε σωματικό τραυματισμό κατά τη διάρκεια παιχνιδιού με την κονσόλα της Nintendo. Οι παραπάνω αριθμοί αφορούσαν σε μεγάλο βαθμό τα Wii Remote και Nunchuk και, σύμφωνα με την Sheila's Wheels, αυξήθηκαν περαιτέρω μετά την κυκλοφορία του Wii Fit. Και τα πόσα που θα πρέπει να πληρώσουν οι ασφαλιστικές αυτό το χρόνο θα είναι ακόμα μεγαλύτερα.:lol::lol::lol:

 

http://www.wiihaveaproblem.com/

 

old but legendary :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ημουν απο τους πρωτους που εβαλα τσιπακι και επαιζα ολα τα παιχνιδια που κατεβαζα ( απο το Wiiso).

Εδω και καποιο καιρο ομως τα τελευταια παιχνιδια δε τα παιζει. Μαλλον χρειαζεται αναβαθμιση firmware.

 

Το ερωτημα ειναι απο που να κανω την αναβαθμιση του WII, τι προγραμμα να κατεβασω και να εγκαταστησω χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα?

 

Οποιος γνωριζει σας παρακαλω ας με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει αγοραει κανεις το HD καλωδιο για το Wii? Εχει διαφορα στην ποιοτητα της εικονας? Συνδεεται σε οποιαδηποτε HD Ready TV?
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το component μαλλον,ΝΑΙ εχει αισθητη διαφορα.

Τουλαχιστον στα ματια μου.

Αν η ΤV σου ειναι HD Ready δεν εχεις προβλημα συνδεεται.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το component μαλλον,ΝΑΙ εχει αισθητη διαφορα.

Τουλαχιστον στα ματια μου.

Αν η ΤV σου ειναι HD Ready δεν εχεις προβλημα συνδεεται.

Ναι το Component εννοω. σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Component κάνει τα γραφικά λίγο πιο...smooth και τα χρώματα λίγο καλύτερα.

Εννοείται φυσικά πως δεν πρέπει να περιμένεις και πολλά πράγματα :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το wii. αλλα εχω καποιες ερωτησεις.

αυτο χακαρετε οπως το psp ή τσιπαρετε οπως το ps2?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το wii. αλλα εχω καποιες ερωτησεις.

αυτο χακαρετε οπως το psp ή τσιπαρετε οπως το ps2?

 

Τσιπάρεται όπως το PS2. Ακούγεται ότι πρόκειται να βγει και softmod (όπως το psp) αλλά ακόμη τίποτα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα cheat για το τιμονάκι του wii έχουμε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ακουγεται εδω και ενα χρονο για softmod αλλα τιποτα ακομη αντε να δουμε

 

Υπάρχουν επιβεβαιωμένα πλέον δύο softmods εν εξελίξη! Λογικά δεν θα αργήσει η κυκλοφορία τους. Το πολύ σε ένα μήνα πιστεύω πως τουλάχιστον το ένα θα έχει κυκλοφορήσει!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: Το ανεμιστηράκι που έχει από πίσω, δουλεύει συνεχώς (από το 1ο δευτερόλεπτο λειτουργίας) ή μόλις αρχίσει να ζεσταίνεται ξεκινάει αυτόματα;;;)
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε ο wii backup loader! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ από rapidshare εδώ όμως..
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas eimai neos sto forum auto sxetika me to wii.eimai fun ths nintendo kai fusika exw wii.exw dei se polles istoselides wii games gia download kai h8ela na rwthsw,molis ta katevazw ta kanw exact kai ta grapsw se ena dvd 8a to anagnwrisei to wii h prepei na spasw to wii me ena wiikey (kapws etsi) pou eixa diavasei...parakalw opoios gnwrizei kai to exei kanei as mou apadhsei
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...