Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα Nintendo θα τα βρείς σε γνωστά καταστήματα (Πλαίσιο,κλπ) και για τα υπόλοιπα χωρίς μάρκα δεν ξέρω κανένα μαγαζί, προτιμάω το eBay, που τα βρίσκω και φθηνά. Μετά θέλει μόνο να συνδέσεις το Wii στο Δίκτυο με κάποια settings μέσα από το Wii και είσαι ok. Σε τιμή, ποιότητα και ταχύτητα είναι καλύτερο το ενσύρματο LAN. Το μόνο καλό του WiFi είναι ότι δεν θα έχεις μες στην μέση καλώδια δικτύου.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να παίξω παιχνίδια του gamecube πρέπει να αγοράσω τα κλασσικά contoller του gamecube ή το νεο λευκό controller που έχει βγει για το wii?
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το Zapper; Είδα κάποια μέρα ότι υπήρχε στο eshop του Πλαισίου για παραγγελία, αλλά δεν έψαξα περισσότερο λόγω διακοπών.

 

Ακόμη, ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να διαβάζει τα backups. Υποθέτω ότι το modchip θα κουνήθηκε ή κάτι τέτοιο. Παράξενο γιατί φρόντισα να το στερεώσω με αυτοκόλλητη ταινία γι' αυτό τον λόγο! Κρίμα που δεν έχω το κατσαβίδι μαζί μου... Και ήθελα να "καθαρίσω" αυτό το SMG...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Wii τσιπάρεται, προκειμένου να παίζει κόπιες; Πόσο κοστίζει το τσιπάρισμα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το Zapper; Είδα κάποια μέρα ότι υπήρχε στο eshop του Πλαισίου για παραγγελία, αλλά δεν έψαξα περισσότερο λόγω διακοπών.

 

Ακόμη, ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να διαβάζει τα backups. Υποθέτω ότι το modchip θα κουνήθηκε ή κάτι τέτοιο. Παράξενο γιατί φρόντισα να το στερεώσω με αυτοκόλλητη ταινία γι' αυτό τον λόγο! Κρίμα που δεν έχω το κατσαβίδι μαζί μου... Και ήθελα να "καθαρίσω" αυτό το SMG...

 

Εγω πήρα ενα παρόμοιο με το Zapper με 10 ευρώ.

Για το chip που λες, μάλλον κουνήθηκε, είχε γίνει και σε έναν φίλο μου.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το Zapper; Είδα κάποια μέρα ότι υπήρχε στο eshop του Πλαισίου για παραγγελία, αλλά δεν έψαξα περισσότερο λόγω διακοπών.

 

Ακόμη, ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να διαβάζει τα backups. Υποθέτω ότι το modchip θα κουνήθηκε ή κάτι τέτοιο. Παράξενο γιατί φρόντισα να το στερεώσω με αυτοκόλλητη ταινία γι' αυτό τον λόγο! Κρίμα που δεν έχω το κατσαβίδι μαζί μου... Και ήθελα να "καθαρίσω" αυτό το SMG...

 

ναι,εγω πηρα.αν εισαι απο θεσ/νικη εχει σιγουρα στο Public στο cosmos.

καλα παιδια ειναι απιστευτο!τελειο...επαιζα τενις 4 ωρες!

κανενα καλο game εχουμε?δοκιμασμενο εννοω.

 

edit:τωρα το ειδα δεν εισαι απο θεσ.

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο game εχουμε?δοκιμασμενο εννοω.

 

 

Προτεινω Wario Ware(συλλογη απο mini games που για να τα τελιωσεις πρεπει να κανεις διαφορες κινησεις) ειναι πολυ διασκεδαστικο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zxMfL3jKEQY

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πάρω αυτές τις μέρες τη συσκευή...

 

Έχω όμως 2 ερωτήσεις:

 

1. ΠΑΙΖΕΙ τελικά DVD ταινιών (και αν Όχι, ΠΩΣ; Υποτίθεται είτε (α) θα έβγαινε η κονσόλα στις επόμενες εκδόσεις της να παίζει, είτε (β) μπορείς να παίξεις DVD σε moded μηχάνημα βάζοντας πρώτα ένα συγκεκριμένο CD. Το κάνει κανείς; Και πως;) και CD μουσικής ή MP3;;;;;

 

2. Τελικά ποιό είναι το 'καλύτερο' chip? Π.χ. είδα μια σημείωση να μην περαστεί το firmware 3 σε moded κονσόλα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Είναι κάποιος που έχει το τελευταίο firmware με moded wii και αν ναι, ποιό mod; Ακόμη, ένα κόστος πάνω κάτω 40 ευρώ για το τσιπ με τα μεταφορικά, είναι καλό;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο. ΚΑΘΕ απάντηση σημαντική.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, DVD δεν παίζει ούτε με MOD ούτε με άλλο τρόπο. Κάποια στιγμή υπήρχε η πληροφορία ότι η Nitendo θα έβγαζε με DVD player (και αυτό μόνο στην Ιαπωνία) αλλά τελικά δεν έγινε. Ούτε mp3 παίζει ούτε CD μουσικής.

 

Απ'ότι διαβάζω στο net το καλύτερο αυτή τη στιγμή είναι το WiiKey.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα για playstation κ τελικα μαλλων θα παρω το wii , διαβασα σχεδον ολα τα ποστ σας (απειρες σελιδες γραψατε χαχα) οι περισσοτεροι γραφατε οτι ειναι πολυ καλη εμπειρια κτλ κτλ..ειδα κ βιντεακια στο youtube κ μαλλων θα το παρω ή απο τον γερμανο αν το εχει ή παραγγελια απο e-shop..

να ρωτησω κατι που το ειδα σε καποια ποστ να το αναφερετε...

παιζει ρολο κ το μεγεθος της τηλεορασης??δλδ εγω που δεν εχω τις τεραστιες να μην το παρω???:wacko:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που δεν έχεις τις τεράστιες, καλά θα κάνεις να μην πάρεις το PS3 ή το Xbox360.

 

Το Wii είναι μια χαρά και σε παλιές (CRT) τηλεοράσεις και σε καινούργιες

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ωραια...να σαι καλα:)

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πάρω αυτές τις μέρες τη συσκευή...

 

Έχω όμως 2 ερωτήσεις:

 

1. ΠΑΙΖΕΙ τελικά DVD ταινιών (και αν Όχι, ΠΩΣ; Υποτίθεται είτε (α) θα έβγαινε η κονσόλα στις επόμενες εκδόσεις της να παίζει, είτε (β) μπορείς να παίξεις DVD σε moded μηχάνημα βάζοντας πρώτα ένα συγκεκριμένο CD. Το κάνει κανείς; Και πως;) και CD μουσικής ή MP3;;;;;

 

2. Τελικά ποιό είναι το 'καλύτερο' chip? Π.χ. είδα μια σημείωση να μην περαστεί το firmware 3 σε moded κονσόλα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Είναι κάποιος που έχει το τελευταίο firmware με moded wii και αν ναι, ποιό mod; Ακόμη, ένα κόστος πάνω κάτω 40 ευρώ για το τσιπ με τα μεταφορικά, είναι καλό;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο. ΚΑΘΕ απάντηση σημαντική.

 

1. MP3 παίζει, αλλά μόνο αν τα βάλεις στην κάρτα SD και τα παίξεις με το Photo Channel κατά την διάρκεια παρουσίασης εικόνων.

 

2. Για μένα είναι το Wiinja Deluxe (το οποίο έχω) και δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Έχω κάνει το τελευταίο update στο τσιπάκι και το τελευταίο στο Wii (v3.1E) και παίζει μια χαρά. Το πήρα 30 ευρώ με τα έξοδα, ήρθε σε 2 μέρες με UPS και ήταν εύκολο στην εγκατάσταση.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ το Zapper και σε λίγο θα κάνω την πρώτη μου σύνδεση με αυτό ..

 

για να δούμε .. τι λέει κι αυτό το αξεσουάρ!! :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Wii τσιπάρεται, προκειμένου να παίζει κόπιες; Πόσο κοστίζει το τσιπάρισμα;

 

Εγω εδω εβαλα το chip με 50ευρω, τα παιζει ολα... :)

http://wiigreece.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το μεσημερι κ ξετρελαθηκα !!!!ειχε μεσα το wii games και πηρα κ το wii play με το δευτερο κοντρολ.. τωρα βεβαια θελω και δευτερο nunchuk για να μην μαλωνω με την μικρη μου :lol::lol:ποια θα πρωτοπαιξει ..που μπορω να βρω ξερει κανεις??μην μου πειτε e-bay παντως.. α!κ αν γνωριζετε το κοστος του ...

ευχαριστω οπως κ αν εχει :)

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το μεσημερι κ ξετρελαθηκα !!!!ειχε μεσα το wii games και πηρα κ το wii play με το δευτερο κοντρολ.. τωρα βεβαια θελω και δευτερο nunchuk για να μην μαλωνω με την μικρη μου :lol::lol:ποια θα πρωτοπαιξει ..που μπορω να βρω ξερει κανεις??μην μου πειτε e-bay παντως.. α!κ αν γνωριζετε το κοστος του ...

ευχαριστω οπως κ αν εχει :)

 

Στο Πλαισιο θα βρεις σιγουρα nunchuk με 20 e.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977354&product=908010

 

Οσοι πηρατε το Zapper πεστε καμια εντυπωση!Ειναι καλο οσο φαινεται η μουφα?

Link to comment
Share on other sites

στο play247 το βρηκα τελικα :)ευχαριστω rebelion

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

@lenaki :To nunchuck το βρίσκεις παντού με 20€. (e-shop, plaisio, public,κτλ)

Το Zapper εμένα μου άρεσε πολύ. Το Link's crossbow training που είχε μέσα πολύ καλό ... με καλό βαθμό δυσκολίας..

Μάλιστα είναι για 12+ ηλικίες .. και ο αδερφός μου (12.5) δυσκολεύεται να το παίξει, νευριάζει και με αφήνει στην ησυχία μου..

Θέλω βέβαια να αγοράσω και το Zelda μιας και είμαι φανατική του Link (από το Nes Nintendo που είχα κάποτε!!) αλλά δεν το βρίσκω σε κανένα μαγαζί διαθέσιμο .. σνιφ κλαψ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σώπα ρε συ, έχει έλλειψη;;

Εγώ παντού το έχω δει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έγινε δώρο ένα wii αγορασμένο από Media Markt πριν λίγες μέρες και παρατήρησα ότι το τροφοδοτικό κάνει ένα έντονο θόρυβο όταν είναι σβηστό το wii (ακόμα και όταν δεν είναι συνδεδεμένο με αυτό)

Παρόμοια πρόβλημα υπήρχε και σε παρτίδες από την Αγγλία

http://www.wiitalk.co.uk/forums/wii-hardware-discussion/1555-whirring-power-unit-standby-mode-13.html

ενώ υπάρχει και σχετικό video στο http://www.youtube.com/watch?v=5OMo311Y6pA (ο θόρυβος είναι εντονότερος)

 

Αν και δεν φαίνεται να δημιουργεί άμεσο πρόβλημα (πέρα από ενόχληση - είναι αδύνατο να το αφήσεις νύχτα σε stand by mode) από την μια δεν σημαίνει ότι δεν θα δημιουργήσει στο μέλλον.

 

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία, με την Nortec υπήρξε συννενόηση /εξυπηρέτηση και τι γίνεται συνήθως?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει?? http://www.nintendo.gr/news/showmediano.asp?arid=1015 λογικα ναι...

η απορια μου ειναι... σου στελνουν για οσα κοντρολ εχεις??και επισης που στο καλο ειναι το serial number ???:wacko:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...