Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λενε αυτες που ειχαν τα μηχανακια με 6volt
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

geia sas re pedia.exo mia 2 erotiseis.kserete kamia marka motoworld i kapos etsi?enas pou fernei antallaktika mou eipe oi poulaei kilindropistonom 57 k olokliri kefali 5o stadio me agrio ekentroforo sta 200eyropoula.Ti lete?Eida ti valdives.kala e terasties kamia sxesi me tis manisies.Akouo gnomes...
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω ενα προβληματακι.ενω πριν περιπου ενα μηνα ειχα βαλει καρμπυρατερ 28 delorto με 120 ζυγκλερ ενω κανονικα θελει 190.πριν με ενα 26 που εμπαζε αερα απο παντου δεν πηγαινα βημα 120 με το ζορι εποιανα και μπουκωνε ψηλα.το πειρα προχθες και παω να το ανοιξω με το delorto και δεν σπαει το μηχανακι οπως πριν.τι να φταιει?εχω την υποψια οτι ο εκκεντροφορος τα επαιξε.αλλα παρατηρησα και κατι οταν το καθαριζα στον σωληνα τον μεταλικο πανω απο την κεφαλι που παει γα το καρμπυρατερ ειδα 2 τρυπουλες και καμενη βενζινη πανω σ'αυτες.λετε να παιζει ρολο και αυτο?
Link to comment
Share on other sites

δν ξρω την μαρκα γκλουφ. καλυτερα να βαλεις κατι αλλο, αλλα κ να τα δοκιμασεις αυτα δν χανεις κ τιποτα.δν παιζει παντα ρολο ποσα λευτα δινεις... gate, με την ιδια κεφαλη κ εκεντροφορο τα κανει αυτα???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

gate, με την ιδια κεφαλη κ εκεντροφορο τα κανει αυτα???

με την 70αρα κεφαλι αλλα δεν ξερω σιγουρα τι εκκεντροφορο εχω.μηπως μου βαρεσει καμια μπιελα μονο φοβαμαι γιατι παιρνει αερα απο τον σωληνα κατω απο το καρμπυρατερ.το πρωι εβαλα το χερι μπροστα απο τις τρυπουλες και με ψεκαζε με βενζινη.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο δν δινει...επειδη περνει αερα.παρε μια φλατζουλα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

re paidia ti perasa ti kefali.Poli kali sta psila to mixanaki telikiazei poli pio grigora.alla akouste pira k kilindropistono 57 k o mastoras m eipe oti prepei na anoikso ta karter(na katevaso to moter k etsi.).Aksizei?Ti lete
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Mαγκες τι κενεται?Εγω τελικα το μηχανακι δεν το πουλησα.8α το φτιαξω μονο για κοντρες.Ολο το μοτερ σχεδον τακεκαβα,παρα μα παρα πολλα χιλιοστα 5αρη σασμαν μπροστινη ροδα απο ποδηλατο ΒΜΧ χαμηλομα τερμα κατω και παμε με μπουνια!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Glouf125_Innova αω το πιστονι που εχεις ειναι καλη μαρκα χωχου με χιλια αλλιως αστο καλυτερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

glouf δν αξιζει να λυσεις καρτερ μονο για το μουφα το κυλ/νο.παρε μια στροφαλομπιελα καλη, κ ενα καλο κυλ/νο, και τοτε ενταξει
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ne re seis alla mporei na ginei ayto?enoo mama eime sta 52 gia na anevo 5,5 xiliosta epano prepei na anoikso karter.Dld opos eine o kilindros exei ena san solina o opoios kooumponei sto moter.ayto den xoraei
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

αχ παλι την πατησα!με εγραψαν οι ατιμοι παλι για εξατμιση και διπλωμα.εκανα ανοιγμα στον εθνικο και δεν τους ειδα.πηγαινα τερμα ο λαμακας απο μπροστα τους.μου λενε ακουγωσουν απο χιλιομετρα περιμεναμε ποτε θα ερθεις.να σας πω ξερετε αν οταν γινεται δικαστηριο για διπλωμα δινεις και χρηματα για δικαστικα εξοδα?
Link to comment
Share on other sites

ne re seis alla mporei na ginei ayto?enoo mama eime sta 52 gia na anevo 5,5 xiliosta epano prepei na anoikso karter.Dld opos eine o kilindros exei ena san solina o opoios kooumponei sto moter.ayto den xoraei

δν καταλαβαινω τι λες γιατι δν εχω λυσει ινοβα.ρωτα τον μαστορα αν γινεται να φας χυτονιο κυλινδρου

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

gate το δικαστηριο νομιζω γινεται στα 2 χρονια, αλλα δν θυμαμαι για εξοδα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Glouf125_Innova για να βαλεις μεγαλυτερο πιστονι πρεπει να πας σε συνεργειο,να κατεβασει το μοτερ απο τον σκελετο, να αδειασει το μοτερ απο τα εξαρτηματα που εχει μεσα του,να δεσει μονο τα καρτερ και να ανοιξει την τρυπα που μπαινει το χιτωνειο. το χιτωνειο ειναι αυτος ο κυλινδρος που μεσα του ανεβοκατεβενει το πιστονι κι αφου θα βαλεις μεγαλυτερο πιστονι απο το μαμισιο θα βαλεις και μεγαλυτερο χιτωνειο.δεν ειναι τιποτα να λυσει και να δεσει το μοτερ αλλα πρεπει ο κυλινδρος και το πιστονι να ειναι καλη μαρκα για να σου αντεξει και να κρατησει αρκετα.

αυτο κανουν ΟΛΟΙ,κατεβαζουν μοτερ,το λυνουν το ανοιγουν ,δεσιμο παλι και τοποθετηση κυλινδρου,πιστονιου κεφαλης και εισαι ετοιμος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νομιζω οτι ο μαστορας σου σε δουλευει η ειναι λαλακας.ο φιλος μμου με το innova με τις πολυακτινες το εχει κανει ηδη 2 φορες 58 και αναμεσα τους και μια 57,χωρις να κατεβασει το μοτερ και να ανοιξει τα καρτερ.δεν ρωτας καλυτερα και καποιον αλλο μαστορα..

 

καλο το βιντεο αλλα μικρο και χωρις πολλα κολπα

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

ara de me douleyei o anthropos re pedia.to pistoni pou thelo na valo eine sta 57.5.Ara dikaio exei o bennasi.Mexri ta 56 de thelei anoigma ta karter.Gia ayto k i takegawa vgazei 56mm pistoni.Akrivos oste na mi xreiastoun anoigma ta karter.Kati mou eipan gia pistonia Prox oti gamane k etsi.Alitheyei?
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Hello guys...! Χάθηκα το ξέρω... τι να κάνω... έχω μπλέξει άσχημα με τα μαθήματα... Ούτε να κλ@σουμε δεν προλαβαίνουμε...40 μέρες έμειναν μέχρι τις πανελλήνιες... Μετά τις 6 Ιουνίου FREE!!!:D Ξέκλεψα λίγο απο το χρόνο μου και διάβαζα τα post που έχασα...:O Το μηχανάκι προς το παρόν το έχω παρατήσει και το έχω σπίτι-φροντ (σχολείο δν πάμε :P)... ;)
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Glouf125_Innova gia to pistoni p les dn exw akousta.kita ayti ti stigmi ergostasio foras 52pistoni k 58strofalo ise sta 123cc an thes na alaksis strofalo k na valis kalitero tote tha pes tou mastora na sou aniksi k ta karter ma ta idia lefta tha s parei mias k to moter tha anikti oute si alos apo ki k pera an dn exis ta lefta na paris alo strofalo k na plirosis k ton mastora na ston vali p theli arketa giro sta 120 ipologize..mporis na paris ena kalo kilindropistonaki 56 mm takekawa i kapias ali gnostis markas kitaco daytona ktlp na pas sta 150cc peripou na to valis pano k to mixanaki sou na pirovolaei :D

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

Kati mou eipan gia pistonia Prox oti gamane k etsi.Alitheyei?

φυσικα και αληθευει,μαμανε κι εσενα με τρεξιματα που θα εχεις σε μαστορες αλλα και την τσεπη σου!

καλες μαρκες για πιστονια ειναι:takegawa,kitaco,daytona,wiseco (δεν θυμαμαι αλλες τωρα,αν θυμηθω θα τις γραψω).αν θες να εχεις ησυχο το κεφαλι σου και να σου κρατησουν σχετικα πολυ καιρο βαλε καποιο απο τα παραπανω,αν θες να κανεις δοκιμες,να χαλας λεφτα και να εχεις το παπι συνεχεια σε συνεργειο βαλε prox και οτι αλλη μουφα μαρκα βρισκεις.

ξεχασα,στις μουφες πανε prox,narita,top.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

που εισαι φιλε cloud, χαθηκες.την ημερα που τελειωνεις τις εξετασεις, εχω σε ολους σας μια εκπληξη!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

dmkias_46 εγω δεν εχω εξετασεις,μπορω να μαθω την εκπληξη; :lol: :lol: :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...