Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

κριμα,πρεπει να φυγω και ειχα ορεξη να τα χωσω σχετικα με τα περιοδικα,δεν πειραζει,οταν γυρισω θα διαβασετε το post και θα μου πειτε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εβγαλα τα παντα απο πανω τα νιτρο και ολα τα εξαρτηματα που ειχα και εβαλα καρμπυρατερ 28delorto.καμια σχεση το μηχανακι με πριν.δεν πιστευα οτι φταιει το καρμπ.καλα με το νιτρο δεν το συζηταω αν το ειχα απο πριν το 28,θα εσπαγε στη μεση το μηχανακι.
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα γεμισε ο τοπος απο club καθε μαρκας και μοντελου αυτοκινητου (μεχρι και η κουτση μαρια εχει club (cutchi maria's club c.m.c.)) και ξαφνικα πεταχτηκανε 5-6 περιοδικα (ο θεος να τα κανει περιοδικα) με ειδηκους επι του θεματος που δεν ξερουν την τυφλα τους και γραφουν οτι θελουν οι ιδιοκτητες (πχ λιγα ειναι τα 200 αλογα που εχω στο αμαξι,γραψε οτι εχω 350 να με βλεπουν και να φοβουνται η' το εχω ολο takegawa νομιζα οτι θα πηγαινει καλα αλλα κατι δεν πηγε καλα!δεν πειραζει θα βαλω μια τουρμπινα και θα φτιαξουν τα πραγματα).

εγω πριν φτιαξω το αμαξι μου ειδα τι ''πακετα'' βελτιωσεων κυκλοφορουν στην αγορα,σιγκρινα τιμες και εκανα κινηση.δεν σκεφτηκα ΠΟΤΕ να το βαλω σε περιοδικο γιατι ετσι δινω στοχο σε ατομα που δεν θελω να αναφερω.

για τον φοβο αυτον και μονο αγαπητε dmkias_46 σου λεω να ξανασκεφτεις την παρουσιαση του παπιου σου σε καθε λογης περιοδικο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

liapo τι εννοεις???δν ξερω αλλα δν θα με χαλαγε να το δει πολυς κοσμος, στα @ρχιδι@ μου για αυτους που θα το δουν βλακεια. επισης θελω να μπω στο ματι καποιων μαμακων που λενε οτι το μηχανακι μου ειναι μαμακια.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στον μαστορα να κανονισουμε τιμες, κτλ, αλλα ειχε πολλη δουλεια και θα παω αυριο
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ειναι 52 χιλιοστα και εχει εκεντροφορο.το 2007 ειναι πιο νεα κατηγορια για αυτο το εχω εκει.το ψυγειο το πουλησα γιατι θα παρω μεγαλυτερο.σε λιγο λινκ με φωτο απο μοτοκρος.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

μπειτε στο briefcase εκει εχω τις νεες φωτο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ ένα πράγμα...

Όποιος έχει παπί απλά είναι σκοτώστρα και κάγκουρας,μαρσηποφόρο και όλα τα άλλα τα σχετικά...

Πάτε και κάνετε ένα μηχανάκι φτιαγμένο για μαξ 50χλμ/ω και τα κάνετε να πηγαίνουν με πάνω από 100...

Έχετε δεί κανένα glx(η οτιδήποτε άλλο) να πηγαίνει ίσια?αλλού η ουρά και αλλού το πιρούνι...πώς γίνεται μετά στα 100χλμ να μην σκοτώνονται?

Πόσα από αυτά έχουν μπρός πίσω φώτα?

Απλά με αυτά τα λεφτά που δίνετε θα πέρνατε καμιά σοβαρή μηχανή...που και πιο γρίγορη θα είναι και μεγαλύτερη ασφάλεια θα παρέχει και σε σας...και στους τριγύρω....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,αλλος ενας ειδικος που ηρθε με καλη προθεση να μας ανοιξει τα ματια :blink: φιλε μου και αμαξι εχω και μηχανη και παπι.και τα 3 ειναι φτιαγμενα με το προσωπικο μου γουστο.καγκουρας μπορει να θεωρηθει ο οποιοσδηποτε,ακομα κι αυτος που εχει βαλει μονο ενα αυτοκολλητο που και παλι γι αυτον θα ειναι ωραιο.με τα γουστα δεν παιζουμε,οτι και να κανουμε το κανουμε μονο και μονο για μας και οχι για να δειχτουμε σε καποιους (τουλαχιστων αυτο συμβαινει σε μενα).ακομα τρεχω και με τα 3 οχηματα μονο οταν οι συνθηκες το επιτρεπουν,κακο στην πορεια μπορει να γινει κι αν πηγαινεις με 20 χλμ δεν ειναι αναγκη να τρεχεις.

dmkias_46 το link δεν δουλευει :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ωραιες εγω τις ειδα

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

δειτε το innova με μαυρο πισω φαναρι..

φοβισιμο ειναι...

http://www.bikepics.com/pictures/537760/

http://www.bikepics.com/pictures/537761/

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

 

Σε ενα cbrακι 125 που πηρα προσφατα εχετε καμμια γνωμη για εξατμιση?

 

Σκεφτομαι να βαλω ολοσωμη protech. Ξερετε τιποτα για αυτες? Ειναι καλες? :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεψε το link και τις ειδα,πολυ καλες,ωραιο και το μαυρο πισω φαναρι στο innova.

fx_ovios ξερεις να μου πεις αν το ψαλιδι απο το innova ειναι πιο μακρυ απο του αστρεα και αν ταιριαζει σε αστρεα σκελετο;

vamvakoulas καλοριζικο και καλοταξιδο πανω απ'ολα το cbrακι,οι protech ειναι πολυ καλες,μην το σκεφτεσαι και παρε μια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,αλλος ενας ειδικος που ηρθε με καλη προθεση να μας ανοιξει τα ματια :blink: φιλε μου και αμαξι εχω και μηχανη και παπι.και τα 3 ειναι φτιαγμενα με το προσωπικο μου γουστο.καγκουρας μπορει να θεωρηθει ο οποιοσδηποτε,ακομα κι αυτος που εχει βαλει μονο ενα αυτοκολλητο που και παλι γι αυτον θα ειναι ωραιο.με τα γουστα δεν παιζουμε,οτι και να κανουμε το κανουμε μονο και μονο για μας και οχι για να δειχτουμε σε καποιους (τουλαχιστων αυτο συμβαινει σε μενα).ακομα τρεχω και με τα 3 οχηματα μονο οταν οι συνθηκες το επιτρεπουν,κακο στην πορεια μπορει να γινει κι αν πηγαινεις με 20 χλμ δεν ειναι αναγκη να τρεχεις.

dmkias_46 το link δεν δουλευει :(

Βασικά φίλε μ δεν μ απαντάς σε αυτά που έχω πεί....

Φυσικά κάγκουρας μπορεί να είναι ο καθένας...και τα αυτοκόλητα στο αυτοκινητο-παπι-μηχανη είναι καγκοθρια....όπως και τα νεον...

κοιτα...άμα το πάς έτσι..και στο πεζοδρόμιο να περπατάς μπορεί ο bin-laden να σου στείλει αέρους-εδάφους πύραυλο ή να σου πεταχτεί ένας τάρανδος...... no offence ε?

Το προσωπικό σου γούστο είναι να γεμίζεις το όχημα με αυτοκόλητα?

Χαλάς τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου πρώτα από όλα...

Τα νέον?τι σου χαρίζουνε?κάνει το αυτοκίνητο πιο όμορφο?δεν είναι εδώ underground

 

 

Τεσπα..δεν έχω να συζητησω κάτι...απλά όλα τα παπιά είναι σκοτώστρες

Α.................................

ΡΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ?ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ?ΧΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΜΟΣΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΙ?ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΤΕ ΟΛΟΙ?...ή ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ....ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΛΕΟΣ...απλά ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΕΣ....μόνο και μόνο αυτό τα λέει όλα φιλε μ....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν μου πεις ποσο ειναι του αστρεα θα βρω ποσο ειναι του ιννοβα και θα σου πω αλλα οχι οτι ειμαι σιγουρος οτι ταιριαζει.βεβαια με πατεντα ολα γινονται..

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

οι protech ειναι κορυφη. αντεχουν και στον χρονο γιατι ειναι ανοξειδωτες
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα..δεν έχω να συζητησω κάτι...απλά όλα τα παπιά είναι σκοτώστρες

 

Ενώ έχεις κάποιο δίκιο το χάνεις με τον τρόπο που εκφράζεσαι και γενικεύεις και επικίνδυνα. Τα παπιά είναι οικονομικά ευκολοδήγητα μηχανάκια για χρήση στην πόλη βασικά, εξυπηρετούν δηλαδή κάποια αποστολή και απευθύνονται σε αντίστοιχο κομμάτι της αγοράς. Όπως και τα scooter, οι πιο μεγάλες μηχανές και τα μεγάλα ή μικρά αυτοκίνητα. Σημειωτέον επίσης ότι τα καινούρια παπιά έχουν πολύ πιο ποιοτική κατασκευή και είναι πιο ασφαλή από τα παλιότερα, χωρίς ποτέ να είναι συγκρίσιμα με μεγαλύτερες μηχανές, αλλά είπαμε για διαφορετικό λόγο κυκλοφορούν τα μεν και οι δε, άλλωστε υπάρχουν σχετικές προδιαγραφές που υποχρεώνονται να πληρούν όλα τα τροχοφόρα.

 

Για τα μπουσταρίσματα και αισθητικές παρεμβάσεις συμφωνώ ότι συχνά είναι αντιαισθητικά ως επικίνδυνα, αλλά είναι και προσωπικό θέμα του καθενός (εφόσον πληρεί τις προδιαγραφές του νόμου). Εγώ έχω ένα innova και τα μόνα αυτοκόλλητα που έχει είναι το... σήμα του τέλους κυκλοφορίας και από το τελευταίο 0300 που μου άρεσε :D

Link to comment
Share on other sites

OverClocker δεν εχω διαθεση να μιλησω με καποιον που φοραει μονιμα παρωπιδες γιατι ετσι θα ειμαστε παντα σε αντιπαραθεση και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα.

αν μου αρεσει το μαυρο πχ κι εσενα το ασπρο παλι καγκουρα θα με πεις και αυτο δεν το δεχομαι.αν δεν σου αρεσει κατι η το προσπερνας η λες την γνωμη σου πιο κοσμια για να κρατησουμε την κουβεντα αυτη σε καποιο επιπεδο.

η βελτιωση καποιου οχηματος ειναι τροπος ζωης για πολλους,ειτε ειναι μηχανικη ειτε εμφανισιακη.το θεμα ειναι (στην μηχανικη βελτιωση τουλαχιστων) οταν εχεις δυναμη να ξερεις που και ποτε θα κανεις την κινηση σου και οχι να εισαι ολη την ωρα στην τσιτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχεις κάποιο δίκιο το χάνεις με τον τρόπο που εκφράζεσαι και γενικεύεις και επικίνδυνα. Τα παπιά είναι οικονομικά ευκολοδήγητα μηχανάκια για χρήση στην πόλη βασικά, εξυπηρετούν δηλαδή κάποια αποστολή και απευθύνονται σε αντίστοιχο κομμάτι της αγοράς. Όπως και τα scooter, οι πιο μεγάλες μηχανές και τα μεγάλα ή μικρά αυτοκίνητα. Σημειωτέον επίσης ότι τα καινούρια παπιά έχουν πολύ πιο ποιοτική κατασκευή και είναι πιο ασφαλή από τα παλιότερα, χωρίς ποτέ να είναι συγκρίσιμα με μεγαλύτερες μηχανές, αλλά είπαμε για διαφορετικό λόγο κυκλοφορούν τα μεν και οι δε, άλλωστε υπάρχουν σχετικές προδιαγραφές που υποχρεώνονται να πληρούν όλα τα τροχοφόρα.

 

Για τα μπουσταρίσματα και αισθητικές παρεμβάσεις συμφωνώ ότι συχνά είναι αντιαισθητικά ως επικίνδυνα, αλλά είναι και προσωπικό θέμα του καθενός (εφόσον πληρεί τις προδιαγραφές του νόμου). Εγώ έχω ένα innova και τα μόνα αυτοκόλλητα που έχει είναι το... σήμα του τέλους κυκλοφορίας και από το τελευταίο 0300 που μου άρεσε :D

Όταν λέω όλα τα παπιά ενοώ ΜΟΝΟ τους 16χρονους που δεν ξέρουν ούτε μια γραμμή από τον κ.ο.κ. γιατί πολύ απλά το 80% δεν έχει δίπλωμα... πρός θεού...δεν τους βάζω όλους σε ένα τσουβάλι...τι μου φταίει ο 30άρης που το έχει για την δουλειά του...έλεος

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

OverClocker δεν εχω διαθεση να μιλησω με καποιον που φοραει μονιμα παρωπιδες γιατι ετσι θα ειμαστε παντα σε αντιπαραθεση και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα.

αν μου αρεσει το μαυρο πχ κι εσενα το ασπρο παλι καγκουρα θα με πεις και αυτο δεν το δεχομαι.αν δεν σου αρεσει κατι η το προσπερνας η λες την γνωμη σου πιο κοσμια για να κρατησουμε την κουβεντα αυτη σε καποιο επιπεδο.

η βελτιωση καποιου οχηματος ειναι τροπος ζωης για πολλους,ειτε ειναι μηχανικη ειτε εμφανισιακη.το θεμα ειναι (στην μηχανικη βελτιωση τουλαχιστων) οταν εχεις δυναμη να ξερεις που και ποτε θα κανεις την κινηση σου και οχι να εισαι ολη την ωρα στην τσιτα.

Ρε παιδί μ...και γώ έχω μανία με τα αυτοκίνητα,να ειναι βελτιωμένα και όποτε με πέρνει να κανω και τις μλκιες μου...αλλά ΔΕΝ ΞΥΛΩΝΩ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΙ...

 

Αυτό και μόνο είναι πραγματικά απαράδεκτο....

 

Πόσοι που έχουν παπιά κάτω των 18 έχουν δίπλωμα?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο...τωρα ξεκαθαριζεις την θεση σου.λεγοντας ολα τα παπια τους βαζεις ολους σε ενα τσουβαλι.κι εγω εχω βγαλει τους καθρεπτες και ο λογος ηταν οτι ελαχιστα εβλεπα πισω και περισσοτερο εβλεπα τα χερια μου οσο και να τους ρυθμιζα!ειναι οντως απαραδεκτο αλλα σε οποιο μαγαζι κι αν πηγα,οποιον καθρεπτη δοκιμαζα πανω στο παπι ΔΕΝ εβλεπα πισω τι γινοταν οσο παραξενο κι αν σου φαινεται αυτο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

παλι δν συμφωνω απο ενα μερος με τον overclocker.οπως και οι πιο μεγαλοι εχουν τρελα με την βελτιωση, ετσι εχουν και οι πιο μικροι.και ποιος σου ειπε οτι οσοι ειναι κατω απο 18 δν εχουν διπλωματα???σε πληροφορω οτι ο νεοτεροι βγαζουν κατευθειαν διπλωμα για παπι απο τα 16 τους, ομως πολλοι μεγαλυτεροι τους οδηγουν χρονια και δν εχουν διπλωμα οπως ο πατερας μου.και οσοι λενε οτι αυτοι που εχουν τα παπια τρεχουν σα δαιμονισμενοι, εγω το μεγαλυτερο που εχω πιασει σε πολυσυχναστο δρομο ειναι 80και το εκλεισα κατευθειαν. τις μαγκες μου τις κανω σε ερημους δρομους, η το χειμωνα σε παραλιες.τωρα για κατι σκατομαγκες που πανε μεσα στην κινηση να προσπερασουν λεωφορειο με το 50ρακι, τι να πω, κατι τετοιοι μας καταστρεφουν το ονομα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

να πω τωρα κατι εντος θεματος:τωρα θα παρω λαστιχακια 2.25 χαμηλο προφιλ μπρος-πισω βιραμπερ, και θα παω σε εναν μαστορα να μου φτιαξει την κεφαλι γιατι εσπασε το ενα μπουζονι απο την εξατμιση κ κανει σκατ@ θορυβο.σαν πατινι!!!:p ντρεπομαι να κυκλοφορω.τωρα που ερχεται και πασχα, θα βαλω πλαστικουλια απο αστρα και 2 αναρτησεις πισω ρυθμιζομενης σκληροτητας-υψους με αζωτο, και μουρλια το glx.το καλοκαιρι πιανω δουλεια, και φτιαχνω το μοτερ...:devil: :devil: :devil:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...