Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

oresti$ mallwn exei krathsei mesa aera,ksanakane ta bhmata ena pros ena kai dwse prosoxh sto trito bhma.an 8es mporw na sou steilw me courier thn dikia mou mias kai exw balei allh me ksexwristo doxeio ygrwn.esy 8a plhrwseis ta metaforika mono.

anf125_silver poli kalh epilogh to cbr kai para poli wraio sta xrwmata ths repsol alla afou 8a to poulhseis meta apo 2 xronia symferei opws eipes ki esy na pareis to deytero.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ti na to kaneis kalitero afou tha to doseis???pare to metaxeirismeno, kai se kana 2 xronia pou tha pareis mixani, tha exeis kai perisotera lefta.ektos an dn einai provlima to oikonomiko
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μάλλον θα πάρω το 2. Με δεδομένο ότι πουλιέται και εύκολα πάλι. Ενώ CBF πιο ακριβό και μικρότερη ζήτηση, και πιο "μεγαλίστικη" μοτοσικλέτα, την πήρε ένας συνάδερφος στη δουλειά 50ρης χεχε. Όχι ότι κι εγώ είμαι κανένα πιστιρίκι βέβαια. Αλλά κάποια στιγμή σκοπεύω να πάρω μια 600άρα. Τα δε ΧΤ/ΧR 125 πολύ αργάααα (και σε σχέση με το παπί ακόμα). Άσχετο, το innova πόσο έχει πραγματική τελική; Χωρίς μηχανικές βελτιώσεις. Εγώ έχω φτάσει οριακά 110 στη Συγγρού.
Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα θα αποφύγω να πάρω αμεσα καινούρια λόγω... πινακίδων! Είναι απαίσιες, ειδικά σε μικρή μηχανή ίσως και επικίνδυνες. Περιμένω μήπως τις αλλάξουν πάλι... Διαφορετικά γίνεται να κρατήσει κάποιος την παλιά πινακίδα; Και για τα bonus/malus ισχύει ότι για τα αυτοκίνητα; Δλδ άμα πουλήσεις την παλία το μεταφέρεις στην καινούρια που θα ασφαλίσεις. Έχει σχέση με κατηγορία κυβικών;
Link to comment
Share on other sites

η απορια μου ειναι αν θα μπαινει στο μηχανακι μου η εξατμιση απο innova γιατι το innova ειναι μακρυτερο και νομιζω οτι εχει και μεγαλυτερη εξαγωγη καυσαεριων στην κεφαλη απο οτι το δικο μου το μηχανακι ή κανω λαθος?οσο για το οτι θα μου κοβει πολυ η μαμησια.και απο το innova θα μου κοβει γιατι εχει καταλυτη.
Link to comment
Share on other sites

8a h8ela thn symboylh kapoioy poy na kserei sto ekshs. exw ena astrea 56 xil. enw exw balei kai kainoyria kefalh kai kylyndrompistona to bazw mprosta kai ama to anoiksw ligw arxizei meta kai kaiei ladia. an to lysw kai balw kainoyries flantzes doyleyei kanonika kai an to anoiksw pali ladia. exw dokimasei akoma kai flantzes xartines-xalkines alla den ginetai tipota. opoios kserei ti mporei na kanw la8ws as boi8hsei.
Link to comment
Share on other sites

kat'arxhn file nikolas_nikolas_ diagnwsh apo makrya den ginetai,mporeis na mas peis perisoteres leptomereies?

an bgazei aspro kapno apo thn stigmh pou to exeis sto relanti h' se 2-3 kserogkazies tote kais ladia opws eipes,mporei o kulindros na exei grantzounies mesa (thn eixa pa8ei ki egw etsi par'olo pou htan kainourgios)) h'apla prepei na ''stayrwseis'' kalytera ta daktylidia tou pistoniou.

eipes oti h kefalh einai kainourgia,einai ths honda,einai shark,einai made in drakos,ti einai telika?mporei na einai moufa h kefalh!

an pas poreia siga kai apofasizeis na to anoikseis kai sou bgazei kapno apo pisw tote allazeis ta tsimouxakia pou einai mesa apo ta elathria twn balbidwn sthn kefalh.

bazeis tsimouxakia anamesa apo karter/kulindro kai anamesa apo kulindro/kefalh?

dokimase thn epomenh fora na baleis flantzes gia 57 xiliosta pistoni.

epishs mporei na mhn kais ladia,apla na exeis diaroh,apo kapou na xanei.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ta ladia den einai apo ton kylindro. apo otan ton eixa balei moy to kanei kai argotera ton eixa allaksei alla pali ta idia. Ta daxtylidia toy pistonioy ta bazw apenanti to ena apo to allo. ta tsimoyxakia twn elathriwn ths kefalhs ta exw alla3ei kai ayta. egw pisteyw oti ta ladia pernane apo ta tsimoyxakia poy einai anamesa kefalh-kylindro giati h apostash einai mikrh anamesa apo ton 8alamo kaushs kai apo to tsimoyxaki poy mpainei mesa sto mpoyzoni. An exei kaneis kamia idea as thn pei...
Link to comment
Share on other sites

α, να πω και πεντε πραγματα για το μελλον του μηχανηματος μου.επειδη γραφω ιουνιο εξετασεις, το μηχανακι θα το φτιαξω μηχανικα τον ιουλιο.τον μαϊο που ειναι το πασχα, θα το τελειωποιησω απο εμφανιση, αλλα δν λεω τι θα βαλω. θα μου φυγουν γυρω στα 600 ευρω στην εμφανιση, αλλα θα κολολεει μετα.εκει που δν θα εχει τιποτα, θα δειτε ξαφνικα φωτο και θα ψαχνεστε!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

ψηλέ, μου φαίνεται πως εμφάνιση τελειοποιησε το καλοκαιράκι... φτιάξε μοτέρ τώρα, γιατί δε σε πέρνει το καλοκαίρι να σου μενει λόγω λάθους, απροσεξίας, κτλ... κανε στανταρ το μοτέρ, και μετά πέτα απάνω το χρώμα! δες και αν κανει κανα πλαστικό απο κρυπτον πισω ;-)
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

ρε τωρα το βαζω καθε πρωι το μηχανακι μπροστα για να παω στην σταση για το λεωφορειο, δυο λεπτα δουλευει και τελος...τι στρωσιμο να γινει ετσι???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

δες και αν κανει κανα πλαστικό απο κρυπτον πισω ;-)

plastika tis ouras les oresti$ ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντώς όποιος έχει σκοπό να ασχοληθεί με το παπί, μία είναι η λύση και παίζει να την κάνει ένα φιλαράκι. Yamaha Z με μοτέρ Kawasaki KX ή κάποιο άλλο καθαρό. Πανίσχυρο και σχετικά φτηνοδουλειά (αλλά όχι τόσο αξιόπιστο). Άν καταφέρεις και ξεπεράσεις τα προβλήματα μετάδοσης και πρόσφυσης (για φρένα δέν συζητάμε, απλά ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ) τότε δεν πιάνεται με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Άν καταφέρεις και ξεπεράσεις τα προβλήματα μετάδοσης και πρόσφυσης (για φρένα δέν συζητάμε, απλά ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ) τότε δεν πιάνεται με τίποτα

a)pes tou filou sou na kanei mia asfaleia zwhs

b)pes tou filou sou na etoimasei thn dia8hkh tou

c)pes tou filou sou prin na kabalhsei to KXZ ( :lol: :lol: :lol: ) na phgainei gia eksomologhsh

d)pes tou eaytou sou oti edw to 8ema einai gia honda motoria/mhxanes alliws peftei piperi sthn glwssa

ante mhn ta parw me tis lalakies kai balw to moter apo cr500 (pou exw sto upogeio gia to crm) sto astrea

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

μας δουλευεις ορεστη???σιγα μην μπασταρδεψω το μηχανακι μου:p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

καλα, εσυ κανεις 24ώρες να δεις τι έγραψα :p η εμφάνιση ειναι παντος το τελευταιο! α, liapos, εκει που δούλευε το φρένο ειπα να αλλάξω το σωληνάκι, και τώρα φτου απο την αρχή!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

εκει που δούλευε το φρένο ειπα να αλλάξω το σωληνάκι, και τώρα φτου απο την αρχή!

θυμασαι το κολπο που σου ειπα να βαλεις το δακτυλο σου στην τρομπα;αυτο δεν το ηξερα!την πρωτη φορα τρομπαριζα για μιση ωρα,πηρα μια ανασα και ξανατρομπαριζα για 45λεπτα.μιλαμε αν ειχα λοστο θα το ειχα σπασει :lol: το παρατησα και συνεχεισα την επομενη μερα αφου ειχα ρωτησει πρωτα εναν φιλο και μου ειπε το κολπο.μετα απο αυτο μεσα σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει :cool:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

θυμασαι το κολπο που σου ειπα να βαλεις το δακτυλο σου στην τρομπα;αυτο δεν το ηξερα!την πρωτη φορα τρομπαριζα για μιση ωρα,πηρα μια ανασα και ξανατρομπαριζα για 45λεπτα.μιλαμε αν ειχα λοστο θα το ειχα σπασει :lol: το παρατησα και συνεχεισα την επομενη μερα αφου ειχα ρωτησει πρωτα εναν φιλο και μου ειπε το κολπο.μετα απο αυτο μεσα σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει :cool:

αυτο το κολπακι δεν το κανω με δαχτυλο, αλλά έχω μια βίδα που ταιριάζει καπως και την πετάω απάνω και πιέζω! δηλαδή χωρίς να εχει πίεση απο την άλλη δεν κατεβάζει υγρό? θα το φτιάξω εντός ολίγων ημερών...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα email στο xl με φωτο απο το εργαλειο, και τους ειπα αν ειναι να μου το κανουν παρουσιαση στο περιοδικο.καλα αν δεχτουν, θα δει το οχημα ολη η ελλαδα!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...