Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωριζει καποιος πως τεντονεται η καδενα σε honda astrea.ακουσα για μια βιδα με ενα ελατηριο..αλλα δεν καταλαβα εαν πρεπει να την σφιξω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να την κλεισεις.Τουλαχιστον εγω στο δικο μου δεν την εχω κλεισει νομιζω.

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.

Στις μερες μου (πριν αρκετα χρονια) δεν γινοταν αυτο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.

Στις μερες μου (πριν αρκετα χρονια) δεν γινοταν αυτο.:lol:

 

Δηλαδη τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εργοστασιακη κεφαλη απο τα πρωτα astrea,χωρις μιζα.

 

euxaristw mhpws..xereis an htan h maurh ap'to astrea h h griza??

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω η γκρι!

Ο ροτορας εχει μικροτερη μαζα κ δινει περισσοτερο στροφαρισμα.. ενω το βολαν ειναι για καθημερινη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω η γκρι!

Ο ροτορας εχει μικροτερη μαζα κ δινει περισσοτερο στροφαρισμα.. ενω το βολαν ειναι για καθημερινη χρηση

 

basika hxera oti einai apo astrea alla de eimai sigouros an einai h maurh h h gri...an kai exw akousei oti h maurh htan sta prwta astrea alla den eimai sigouros...h maurh einai 0.5mm megaluterh ap'th gri.........

Link to comment
Share on other sites

μισο χιλιοστο παραπανω απ οσο ξερω εχει το σουπρα απο το αστρεα..οποτε η γκρι ειναι τ αστρεα κ η μαυρη τ σουπρα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι εννοεις?

Για να μεγαλωση η διαδρομη αλλαζαμε στροφαλο (και μπιελα).Μετατροπη στον κοντο στροφαλο δεν γινοταν.

Link to comment
Share on other sites

Για να μεγαλωση η διαδρομη αλλαζαμε στροφαλο (και μπιελα).Μετατροπη στον κοντο στροφαλο δεν γινοταν.

 

Η απαντηση που εδωσα η συγκεκριμενη δεν αναφεροταν στον στροφαλο αλλα στο καρμπυτατερ.Γινεται να αλλαξεις μπιελα μονο και οχι στροφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση που εδωσα η συγκεκριμενη δεν αναφεροταν στον στροφαλο αλλα στο καρμπυτατερ.Γινεται να αλλαξεις μπιελα μονο και οχι στροφαλο.
Εγω παντως δεν θα εβαζα σε δικο μου μοτερ στροφαλο με τετοιου ειδους μετατροπη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν θα εβαζα σε δικο μου μοτερ στροφαλο με τετοιου ειδους μετατροπη.

 

Mα δεν μπαινει αλλος στροφαλος ο ιδιος μενει.Εχει παπακια που δεν μπορεις να αλλαξεις σ αυτα τον στροφαλο γιατι δεν υπαρχει aftermarket η να μπανει απο αλλο μηχανακι χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν μπαινει αλλος στροφαλος ο ιδιος μενει.Εχει παπακια που δεν μπορεις να αλλαξεις σ αυτα τον στροφαλο γιατι δεν υπαρχει aftermarket η να μπανει απο αλλο μηχανακι χωρις προβλημα.
Στο 50αρι μπενει απο 90αρι.
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν μπαινει αλλος στροφαλος ο ιδιος μενει.Εχει παπακια που δεν μπορεις να αλλαξεις σ αυτα τον στροφαλο γιατι δεν υπαρχει aftermarket η να μπανει απο αλλο μηχανακι χωρις προβλημα.

 

Nαι αλλα δεν αλλαζεις τα κυβικα..παραμενει ως εχει απλος αυξανεις την συμπιεση με αυτον τον τροπο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ναι.140 βγαζει.επισης επαθα την πλακα μου με τον εκεντροφορο.πιστευω οτι εινσι σπο τσ λιγα πραγματα στα μηχανακια που αξιζε και με το παραπανω τα λεφτα του.εχει απιστευτα μπαμ.και στα ψηλα μετα τα 70 περιπου αρχιζει να ακουγεται ενα σφιριγμα απο το μοτερ και δεν καταλαβαινεις για ποτε πιανει τα 110.πολυ καλος ο εκεντροφορος τακεκαβα.σας τον προτεινω αξιζει τα λεφτα του.

takegawa.......... ξεχειλιζει ποιοτητα λεμε{αρκει να ξεχειλιζεις και εσυ απο λεφτα}

 

παιδιά, μου έχει ξεσφίξει η αλυσίδα και είναι έτοιμη να μου φύγει.

πως θα την σφύξω μόνος μου? (δηλαδή ποια βίδα είναι?)

 

Τις 2 μικρες πισω απο το ψαλιδι με 10αρακι

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

takegawa.......... ξεχειλιζει ποιοτητα λεμε{αρκει να ξεχειλιζεις και εσυ απο λεφτα}

 

 

 

Τις 2 μικρες πισω απο το ψαλιδι με 10αρακι

 

an to kani auto pou les ! 8a skoto8i prepi na ksesfiksi rodes.!!

(ti les se enan lolo?) ton exw di isa me 10 fores se diaforetika post na leei pws exei gourouna me tourbo sto allo oti exei fx 250cc sto allo oti exei supra

sto allo oti exei daytona 58mm oti nane aytos o savvas prepi nane enas pou anikse ena 8ema pou i8ele na vali modenas kinitira se skeleto tetraxronou? :S kai na einai nomimos?

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε το project...εχω 1 μοτερακι c50(12v)...και αλλα 2 σε ανταλλακτικα...θελω να το κανω 51-52 χιλιοστα να παει γυρο στα 110cc...μονο που το θελω με κοντη διαδρομη σαν το 6βολτο...ερωτηση λοιπον...γινεται?...τι θα χρειαστει?...ποσο θα παει?(τιμη):worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε το project...εχω 1 μοτερακι c50(12v)...και αλλα 2 σε ανταλλακτικα...θελω να το κανω 51-52 χιλιοστα να παει γυρο στα 110cc...μονο που το θελω με κοντη διαδρομη σαν το 6βολτο...ερωτηση λοιπον...γινεται?...τι θα χρειαστει?...ποσο θα παει?(τιμη):worry:

 

Δεν μπορει να γινει με κοντι διαδρομη 110 κιβικα με αυτα τα χιλιοστα πιστονιου...σην αμα το κανεις με την κοντι διαδρομη τοσα χιλιοστα μετα απο καιρο θα βαρεσει μπιελα....με λιγα λογια δεν γινετε..αμα θελεις το κανεις εσυ...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

θα παει καλα ομως?...βασικα εγω εχω και 1 6βολτο 72 μανας και ενα 12βολτο 90αρι με μοτερ απο glx επισης μανας...αλλα σαν συμπεριφορα μου αρεσει καλυτερα το 6βολτο...για αυτο το θελω κοντο...να προτιμησω μακρυ για πολλα κυβικα η κοντο για λιγα κυβικα και πολυ μπαμ???
Link to comment
Share on other sites

Oσο θες.Για τα 52χιλ κοντο υπολογισε οτι θα ειναι περιπου 85-90 κυβικα.

 

Aυτο που λες δεν ειναι αξιοπιστο γιατι πανω απο 47χιλιοστα πιστονιου στον 50αρι στροφαλο θα αρχισει να βαραει μπιελα και ειδικα ενα τοσο παλαιο παπι που εχει φαει τα χιλιομετρα της Ζωης του....κατα την γνωμη μου δεν θα το εκανα ποτε...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...