Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι.140 βγαζει.επισης επαθα την πλακα μου με τον εκεντροφορο.πιστευω οτι εινσι σπο τσ λιγα πραγματα στα μηχανακια που αξιζε και με το παραπανω τα λεφτα του.εχει απιστευτα μπαμ.και στα ψηλα μετα τα 70 περιπου αρχιζει να ακουγεται ενα σφιριγμα απο το μοτερ και δεν καταλαβαινεις για ποτε πιανει τα 110.πολυ καλος ο εκεντροφορος τακεκαβα.σας τον προτεινω αξιζει τα λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

ναι.τι προτινεις ρε φιλε μου?65 διαδρομη και 61 πιστονι καλα θα ειναι?ποσο τελικη λες να βγαζει?και θα τα φευγω τα μοντενας τα 57αρια?
Link to comment
Share on other sites

ναι.τι προτινεις ρε φιλε μου?65 διαδρομη και 61 πιστονι καλα θα ειναι?ποσο τελικη λες να βγαζει?και θα τα φευγω τα μοντενας τα 57αρια?

 

με αυτο το φτιαξιμο θα ειναι πολυ γρηγορο αν βαλεις και ενα μεγαλυτερο καρμπ δηλαδη 30αρι και ηλεκτρονικη θα εχεις πολλα km δεν ξερω ποσα αλλα πολλα

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να ανοιξω τα καρτερ φιλε μου.γτ θα το κανω μ χει μπει η ιδεα στο μυαλο κ θελω ν τ κανω.καλο και το 57 αλλα θελω κιαλλα κμ.μονο που φανταζομαι πως μονο με το 1/4 του γκαζιου της πρωτης το μηχανακι θα ειναι λαμπαδιασμενο....
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να ανοιξω τα καρτερ φιλε μου.γτ θα το κανω μ χει μπει η ιδεα στο μυαλο κ θελω ν τ κανω.καλο και το 57 αλλα θελω κιαλλα κμ.μονο που φανταζομαι πως μονο με το 1/4 του γκαζιου της πρωτης το μηχανακι θα ειναι λαμπαδιασμενο....

 

θα πας σε μηχανικο και θα σου τα ανοιξει... να ξερεις ομως τις αντοχες του 57 δεν θα τις εχει το 61

Link to comment
Share on other sites

οκ συγνωμη δεν θα ξαναγινει.μπαινουν τα ρευματα νταιτονα π εχουν 3 σταδια στο ινοβα?και ποσο κανουν?
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να ανοιξω τα καρτερ φιλε μου.γτ θα το κανω μ χει μπει η ιδεα στο μυαλο κ θελω ν τ κανω.καλο και το 57 αλλα θελω κιαλλα κμ.μονο που φανταζομαι πως μονο με το 1/4 του γκαζιου της πρωτης το μηχανακι θα ειναι λαμπαδιασμενο....

 

Μηχανικο δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω εννοω να τα ανοιξει για να χωρεσει μεγαλυτερο κυλινδροπιστονο.αυτο δεν λες κ εσυ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ξεβιδωνεται συχνα η καμπανα?τι πρεπει να κανω για να μην ξεβιδωνεται?honda astrea ειναι
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση!ποσο κανουν βαλβιδες εισαγωγης-εξαγωγης για κεφαλη honda astrea???αμα κανω στην κεφαλη ροικη θα ειναι καλητερα?αν ναι ποσο στοιχιζει η ροικη?και ποσο στοιχιζουν οι βαλβιδες για την κεφαλη?:help::help:
Link to comment
Share on other sites

Με ροικι εξελιξη το μηχανακι παει πολυ καλυτερα.Αλλα πρεπει να εχεις καλο μηχανικο για να στο κανει.
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξιμο κεφαλης που επιτρεπει να πηγαινει περισσοτερο καυσιμο στους κυλινδρους.Στα τετραχρονα αυτο.Στα 2χρονα γινεται στα καρτερ.Χονδρικα ειναι αυτο.Αν θες σου δινω και πιο επιστημονικο ορο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...