Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

αλλαζεις το κεντρο της πισω ζαντας, και μαζι με τα υπολοιπα παει 120. δεν θελει ψαλιδι
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το φανταστηκα... τετοιο πιστονι takegawa πρεπει να βγαινει μεχρι 54 αν δεν κανω λαθος. σε ιννοβα μεχρι 56. εγω θα βαλω απο μια παλια yamaha χιτωνιο και πιστονι απο μια παλια χοντα σε ιδια χιλιοστα. βασικα ενα χιλοστο παραπανω ειναι το πιστονι με λιγο ανοιγμα ολα οκ... αλλα δεν ξερω ποτε.

 

Παιδιά για ενα GLX 54 μιλαμε διαδροματο με κύλινδρο shark και asaa πιστόνι. Στρόφαλλος 54αρης. ΔΕΝ έχει τίποτε takegawa πάνω του.Τώρα, για το 59, είναι Astrea, έχει κεφαλή SPA την καινούργια που έχει βγεί και κύλινδρο asaa το μεγάλο καλούπι και πιστόνι yamaha! Εϊμαστε οκ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ενα GLX 54 μιλαμε διαδροματο με κύλινδρο shark και asaa πιστόνι. Στρόφαλλος 54αρης. ΔΕΝ έχει τίποτε takegawa πάνω του.Τώρα, για το 59, είναι Astrea, έχει κεφαλή SPA την καινούργια που έχει βγεί και κύλινδρο asaa το μεγάλο καλούπι και πιστόνι yamaha! Εϊμαστε οκ?

τορα μιλισεσ σοστα φιλαρακο.δεν λεμε εχο ενα 59 τακικαβα.αμα σου πο εγο οτι εχο ενα 59 κιτακο τι θα καταλαβισ οτι φοραο κεφαλι κιτακο.καταλαβεσ γιατι εγινε μπερδεμα

Link to comment
Share on other sites

ti tha pei mpompe/hmimpompe ktl

 

εξαρτετε τι κεφαλι εχεισ για να βαλισ μπομπε η ιμιπομπε πιστονι ρε φιλε.αμα εινε πολι μικροσ ο θαλαμοσ τισ κεφαλισ δεν μπορεισ να βαλισ πομπε γιατι θα κτιπανε ι βαλβιδεσ πανο.παραδιγμα στιν 6βολτι τιν 72αρα μπορεισ να βαλισ μπομπε γιατι εινε μεγαλοσ ο θαλαμοσ καφσισ

Link to comment
Share on other sites

ti tha pei mpompe/hmimpompe ktl

 

στην ουσια προκειται για το σχημα της επιφανειας του πιστονιου. πλακε ειναι αυτο το οποιο ειναι ισιο, αλφαδιασμενο. Το μπομπε κανει καμπυλη μπροστα, και το ημιμπομπε ειναι κατι το ενδιαμεσο...

μπομπε δουλευει καλα σε εξαβολτη κεφαλη οπως ειπε και ο σιαμος, υπαρχουν ομως και σε μηχανακια με κανονικη κεφαλη, αρκει να ειναι ο χωρος καυσης μεγαλος, η να ειναι κοντο το πιστονι, για να μην βρισκει.

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas.Eimai kainourgios sto forum,alla parakoloutho tis sizitiseis sas kairo.Exo ena honda dream 100cc.Tha ithela tin gnomi sas gia to ti mporo na tou kano xoris na tou peirakso to moter(kilindropistono,anoigma karter....).To mixanaki einai mama...foraei mono mia sebring kai mia filtroxoani.

Stin periptosi omos pou allaxo kilindropistono, ti mou proteinete?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλωσηλθες. βαλε ενα 53 αασα με λιγα λεφτα, ομως αν εχεις σκοπο να το κρατησεις το μηχανακι βαλε daytona
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλωσηλθες. βαλε ενα 53 αασα με λιγα λεφτα, ομως αν εχεις σκοπο να το κρατησεις το μηχανακι βαλε daytona

 

kilindro na allakso i na tornaro auton pou forao.i mpiela tha anteksei tin simpiesi i tha ta tinaksei:!:

Link to comment
Share on other sites

kilindro na allakso i na tornaro auton pou forao.i mpiela tha anteksei tin simpiesi i tha ta tinaksei:!:

 

δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα με την μπιελα στα 53 mm... εγω προτεινω να αλλαξεις κυλινδρο και να φυλαξεις αυτον που εχεις για την περιπτωση που θες να το ξανακανεις οπως ηταν...Συμφωνω παντως πως τα 53 χιλιοστα ειναι ιδανικα . ειναι το συνηθισμενο για οποιον θελει το μηχανακι του να πηγαινει αξιοπρεπως αλλα πάντα ενα πειραγμενο θελει περισσοτερη προσοχη... οσο για την περιπτωση που δεν αλλαξεις κυλινδροπιστονα, κανε τα κλασσικα περιφερειακα, δηλαδη καρμπυρατερ κ εκκεντροφορο.

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas.Eimai kainourgios sto forum,alla parakoloutho tis sizitiseis sas kairo.Exo ena honda dream 100cc.Tha ithela tin gnomi sas gia to ti mporo na tou kano xoris na tou peirakso to moter(kilindropistono,anoigma karter....).To mixanaki einai mama...foraei mono mia sebring kai mia filtroxoani.

Stin periptosi omos pou allaxo kilindropistono, ti mou proteinete?

 

φιλε σιμφονο και γο με τα παιδια για 53 απλα αμα θεσ βαλε και κανενα εγκεντροφορο 3 σταδιο και ανοιξε και λιγο τι θιριδα εισαγογισ

Link to comment
Share on other sites

φιλε σιμφονο και γο με τα παιδια για 53 απλα αμα θεσ βαλε και κανενα εγκεντροφορο 3 σταδιο και ανοιξε και λιγο τι θιριδα εισαγογισ

 

και εξαγωγης να ανοιξει δεν θα εχει προβλημα... το προτεινα κι εγω για εκκεντροφορο οπως και για καρμπυρατερ...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω την κυριακη θα κανω την προεργασια, και μολις περασουν τα χριστουγεννα θα εχω βαλει αναποδα-ψαλιδι-σουστες και κατι αλλα ψιλα, και μου μενουν ζαντες-δισκοφρενο-μοτερ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

παιδια να πως ητανε το innova μου πριν το 2ο βαψιμο....

http://www.bikepics.com/pictures/593310/

http://www.bikepics.com/pictures/593306/

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

ta stadia stous ekentroforous ti einai? poso agrios einai?

kai ti ennoeite 6volti kai 12volti ?

 

6βολτες ειναι οι παλιες κεφαλες στα παλια honda που εχουν πλατινες συνηθως ενω δωδεκαβολτες ειναι του astrea κλπ. οσο μεγαλυτερο το σταδιο τοσο αγριοτερος ειναι...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

οι 100αρες κεφαλές παίρνουν καμπουράτο πιστόνι?

 

τελικα μου ετυχε μια στραβί με τα φραγκα και γιόκο ναριτα κυλ/να που λεγαμε!!!

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από τα Ναρίτα παιδειά! Και εγώ για καλά τα είχα αλλά μέσα σε μια εβδομάδα μου έσπασε το πιστόνι στα 2! Ίσως να έπαιξε ρόλο και το μπουζί ιριδίου αλλά απογοητεύτικα πολύ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από τα Ναρίτα παιδειά! Και εγώ για καλά τα είχα αλλά μέσα σε μια εβδομάδα μου έσπασε το πιστόνι στα 2! Ίσως να έπαιξε ρόλο και το μπουζί ιριδίου αλλά απογοητεύτικα πολύ!

 

σε τι μηχανακι? αντεχουν πολυ ρε αυτα...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

Σνιπερ το ιννοβα σου πρώτα ήταν πιο ώραιο κατα τη γνώμη μου.Το νέον τα σπαει,ολα τα λεφτα!!!εχω και γώ αλλα ψιλοντρέπομαι να το βάλω γιατί βγαίνουν διαφοροι και λένε μλκ

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σνιπερ το ιννοβα σου πρώτα ήταν πιο ώραιο κατα τη γνώμη μου.Το νέον τα σπαει,ολα τα λεφτα!!!εχω και γώ αλλα ψιλοντρέπομαι να το βάλω γιατί βγαίνουν διαφοροι και λένε μλκ

 

απο μακρια ηταν ωραιο αλλα το βαψιμο ηταν μαπα κ ειχε σκασιματα το χρωμα κλπ...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

σε τι μηχανακι? αντεχουν πολυ ρε αυτα...

 

Σε 57mm dinamik. Τι να πώ ρε παιδειά και εγώ είχα σχηματίσει πολύ καλή εντύπωση αλλά έπεσα από τα σύνεφα!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Moonchild_D αν θυμαμαι καλα για να βαλεις 53αρι πιστονι θελουν ανοιγμα τα καρτερ,παντως 52αρι χωραει ανετα!την μπιελα μην την φοβασαι,δεν παθαινει τπτ. κατα τ'αλλα βαζεις ενα 24αρι καρμπυρατερ,ανοιγεις εισαγωγη/εξαγωγη κεφαλης κι αν βαλεις εκκεντροφορο πρεπει να βαλεις πιο σκληρα ελλατηρια βαλβιδων. η aasa για την κεφαλη του astrea/supra/dream (ιδια ειναι και στα 3) βγαζει ημιπομπε πιστονι.

στην φωτο ειναι το πιστονι που πηρα απο την aasa στα 56mm ημιπομπε http://img150.imageshack.us/my.php?image=16112006092ei9.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...