Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανενα πολινι κιλινδροπιστονο αμα βρεισ.μοτερ απο σκουτερ εχει.ενα μιτσυμπισι μιραζ εχο και οταν το πιρα φοραγε μοτερ 1600 μιβεκ και εβγαζε 178 ιππουσ απο μαμα.μετα εκανα μια μετατροπι και το κανα 4χ4 και του φορεσα μοτερ απο εβολουσιον 6 και βγαζει τορα 285 ιππουσ μαμισια.εκει εσκασα το πολι χριμα.

 

αυτο πρεπει να ετσουξε την τσεπη σου... (η μετατροπή σε 4χ4 ειδικα). εγω προς το παρον εχω ενα volvo 460 gle 1600 της μανας μου, αλλα παιζει (μακαρι να γίνει) να πάρω ενα golf 2 του '85 2πορτο που ηταν του πατερα μου παλια. εχω ηδη βρει ανταλλακτικα για μετατροπή σε vr6 (κινητηρα φρενα αξονες συστηματα τιμονιου αναρτησεις, ολα 7.000€) και μετα βαψιμο κ ειμαι ετοιμος... μακαρι...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

Sniper_23 56αρι κυλινδρος και πιστονι μπαινει σε innova χωρις να ανοιξεις τα καρτερ;ρωταω για εναν φιλο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 παρατηρήσεις.Επειδή τα συνεχόμενα posts είναι κουραστικά στην ανάγνωση,διαβάστε εδώ για το πως θα κάνετε πολλαπλή παράθεση δηλαδή όταν θέλετε στο ίδιο post να απαντήσετε με quote σε πολλά μηνύματα.

Επίσης όταν έχετε κάνει ήδη ένα post και θέλετε κάτι να διορθώσετε/προσθέσετε να χρησιμοποιείτε το κουμπί "Τροποποίηση" και να μην κάνετε εκ νέου post.

Link to comment
Share on other sites

Κανε λιγo υπομονη και θα σου απαντησει ο master του

ειδους dmkias...

Link to comment
Share on other sites

καλοσορισες ρε φιλε τορα που μπικα γο μαλλον βγικεσ.τι θεσ να μαθεισ εγο και τα παιδια θα σου λισουμε οτι απορια θεσ ιδικα για glx
Link to comment
Share on other sites

ωραίος... ευχαριστώ και για το καλοσωρισμα... τι κεφαλή έχεις?

πως θα βάλω μια φωτο του δικου μου? καλουτσικο ειναι αλλα αν κανω τα χυτηρια πιστευω πως θα δειξει πολυ... μονος μου το εφτιαξα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...

 

 

 

δικό σου ειναι το ιννοβα στο bikepics.com gloufinnova?

αν ναι, εμένα ειναι το sniperinnova αλλα τώρα δεν έχει καμία σχέση με τότε, ειναι αλλο χρώμα εχει αλλες ζάντες και μαργαριτα δισκόπλακα.

μπες στο http://www.imageshack.us ανεβασε την φωτο και εκει που λεει link for forums(1) βαλτο εδω

παοδες κορυφή τα μοτερια σας!! να ρωτήσω κ γω κάτι που θέλω.

τι κυλινδροπιστονα να βάλω σε μαμα μηχανη εκατοσταρα.?ποσα mm μπορώ να βάλω κ ποια έχουν καλυτερη αντοχη κ μακροζωηα σε συνδιασμο με την αποδοση? (και οικονομικα οσο γίνετε)

το μηχανακι σου ειναι 52χιλ, καντο 54narita

 

ορίστε 2 φωτο του ιννοβα μου. το χρώμα ειναι πράσινο, αλλα λόγω της γαλάζιας πέρλας και του φλάς φαίνεται έτσι

http://www.bikepics.com/honda/anf125/07/pics.asp

ιδέες και απόψεις για εξωτερική εμφάνιση, οποιος έχει να τις πει

 

 

 

οι περισσότερες απομιμήσεις έχουν αρκετά ανοιχτά κάρτερ, άρα χωράνε τα κυλινδροπίστονα. μπορεις να βρεις απο 50 € κυλινδρο-πιστόνι και τα 2 μαζί.

αν ειναι ακριβής απομίμηση τότε σου προτείνω να βάλεις κεφαλή απο astrea και εκκεντροφόρο fuego f200 3ο στάδιο. (γύρω στα 105 € και τα 2, η κεφαλή γεμάτη, και σου μένει και ο εργοστασιακός εκκεντροφόρος του astrea)

πολυ ομορφο, αλλα οπως ειπες θες νικελακια

Παιδιά 2 παρατηρήσεις.Επειδή τα συνεχόμενα posts είναι κουραστικά στην ανάγνωση,διαβάστε εδώ για το πως θα κάνετε πολλαπλή παράθεση δηλαδή όταν θέλετε στο ίδιο post να απαντήσετε με quote σε πολλά μηνύματα.

Επίσης όταν έχετε κάνει ήδη ένα post και θέλετε κάτι να διορθώσετε/προσθέσετε να χρησιμοποιείτε το κουμπί "Τροποποίηση" και να μην κάνετε εκ νέου post.

οκ, καταλαβα πως κανουμε

iparxei kanenas na xeri apo glx? an nai as mou milisei.!!!!!!

 

καλωσηλθες φιλε, τι θες να βοηθησουμε???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

που σε ρε γκιλ τι γινετε το βαψεσ το εργαλιο ι ακομα.φιλε σασ αφινο γιατι παο για να φτιαξο ενα τσαλο μου σπασε τα νευρα.σκαει φλατζα ρε παιδια και εινε 52χιλιοστα που ξανακουστικε.μαλλον σελλοσε ι κεφαλι απο το ζεσταμα και θελι πλανιαρισμα
Link to comment
Share on other sites

Sniper_23 56αρι κυλινδρος και πιστονι μπαινει σε innova χωρις να ανοιξεις τα καρτερ;ρωταω για εναν φιλο.

 

μεχρι 59 χιλιοστα μπαινει. το καρτερ ειναι 60.5 απο εργοστασιο.

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

glxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

τι ακριβως θελεις να μαθεις?????

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

xeretao ta thiria!!!

to problima mou ine oti exo ena lifan''zetaki'' 50ari kai ipa se enan na kano trampa me glx.(olo aerografia, 3d, nikelomata, 90ari moter, 50ara adia, ktl.)

ean to paro to glx ti tha to ftiaxo oste na pigainei kala.:confused: :worry: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλες επιλογες, αναλογα ποσα λεφτα διαθετεις
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλες επιλογες, αναλογα ποσα λεφτα διαθετεις

opos sou ipa se pm 300-400. ante 500 gia kali doulia.(ta pragmata tha ta peraso ego me kanena filaraki)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

opos sou ipa se pm 300-400. ante 500 gia kali doulia.(ta pragmata tha ta peraso ego me kanena filaraki)[/quote

 

θες τελικη μεγάλη η εκκίνηση περισσότερο?

(κατ'αρχήν το μηχανάκι πάρτο μην χασεις τετοια ευκαιρία)

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

opos sou ipa se pm 300-400. ante 500 gia kali doulia.(ta pragmata tha ta peraso ego me kanena filaraki)

 

αυτα που σου ειπα, αν βαλεις και εναν στροφαλο αασα 56αρι με 80 ευρω, θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που σου ειπα, εχεις 150 για πλακα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

oso gia ayta poy mou ipes mporis na ta xanapis?:( :(

thelo nataxanapis me tin timi to kathe ena kai apo pou mporo na ta promitheuto:D

kai tha theli na anoixo ta karter?

ola ayta ta parapano na ta balo sto supra to moter?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε προτα ρε φιλε το μοτερ σου και μετα θα δεις απο μονοσ σου τι γραναζομα θα βαλεις.εξαρτατε ποσι διναμι θα βγαλι το μοτερ
Link to comment
Share on other sites

ετσι εινε ρε φιλε κατσε με το καλο να φτιαχτι σοστα το μοτερ και να γινει καλι δουλια.να μιν λογαριαζουμε χορισ το ξενοδοχο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...