Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Δε χρειάζεται να αλλάξεις πλεξούδα!

Και πως θα λυθει το προβλημα μου φιλε μου?Μαλλον μπορει και δικιο να εχεις και να βραχυκυκλωνει πουθενα και να μην λειτουργει τιποτα.Σημερα πηρα πλαστικα και πλεξουδα.Θελω ομως ναρωτησω κατι.Πηρα και φλασακια και ειχε πανω μια φυσα και αλλη μια φυσα που μου ειπε οτι αυτο πιανει με το κεντρικο φως.Ετσι παει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενα 54αρι κυλινδροπιστονο και ενα 26αρι καρμπυρατερ τηα εισαι μια χαρα δεν ανοιγεις και καρτερ νομιζω.Μετα θα θες και ενα εκκεντροφορακι καλο και ενα ανοιγμα των θυριδων και θα εισαι μια χαρα.Αυτα απο την πλευρα μου.

 

το innova παει μεχρι 58χιλ.+ χωρις να ανοιξεις καρτερ μονο ενα κυλινδροπιστονο θελει και ενα καρμπιρατερ 26 (το innova) εχει στροφαλο 58mm αρα 58χ58=155cc:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, πραγματικα χαιρομαι που υπαρχουν ακομα παιδια που ασχολιουνται με παπακια και τα πειραζουν κι ολας !!

Μου θυμιζουν και εμενα τα παλια χα χα..

 

Οτι κι αν σας λενε μην τα πειραζετε και οτι ειναι πεταμενα λεφτα και οτι παντα παπακι θα παραμεινει εσεις μη μασατε... Ρεκτιφιε και δωστα ολα :)

 

Εγω θυμαμαι ειχα ενα supra 55χιλ με 26αρι keihin και εκεντροφορο takekawa r20, θυριδες, sebring χρυσοταμπελη καμμια φορα και σωληνα σκετη !!!

Μπορει να μου πηγε ο κουκος αηδονι που λενε αλλα δεν μετανιωσα ουτε ενα ευρω που εδωσα , γιατι η κ...λα ειναι να εχεις κατι το οποιο το πειραζεις εσυ και το φερνεις στα δικα σου θελω και οχι οπως το εχει ολος ο κοσμος..

 

Τελως παντων , μετα πηρα ενα Xr 600 και το πουλησα σε 5 μηνες γιατι ειχα αναγκη απο λευτα , τελος παντων τωρα εχω ενα swift sport σκουπα εξατμιση !

 

Τωρα θα μου πειτε - ασε μας ρε φιλε να πουμε αλλα η συμβουλη μου ειναι καντε οτι μαλ...κια μπορειτε γιατι τα χρονια περνανε γρηγορα και μετα ερχονται αλλα πραγματα, σκουτουρες!!

 

 

Πως περναν τα χρονια, τωρα

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ρε φιλε και εγώ της ιδιας αποψης ειμαι!

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
E παιδιά ξερει κανείς μεχρι τι πιστόνι ΗΜΙΠΟΜΠΕ μπαίνει στην κεφαλή του glx 90?Mαμά φοράει 47,λεω να βαλω ενα 56 ημιπομπε πιστευω θα δουλευει

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και ενα βιντεο με το glx

 

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ενα παπάκι honda ή yamaha. Σκέφτομαι να το πάρω μεταχειρισμένο γιατι για καινούργιο δεν υπάρχουν τόσα λέφτα όσα ζητάνε οι αντιπροσωπείες. Τι προτείνεται και τι πρέπει να προσέξω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ενα παπάκι honda ή yamaha. Σκέφτομαι να το πάρω μεταχειρισμένο γιατι για καινούργιο δεν υπάρχουν τόσα λέφτα όσα ζητάνε οι αντιπροσωπείες. Τι προτείνεται και τι πρέπει να προσέξω;

 

 

Αναλογος ποιο μοντελο θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειχα αφησει το παπακι μου στο συνεργιο για να μου αλλαξει πλεξουδα αλλα και με την ευκαιρια να μου αλλαξει και τα πλαστικα.Το καβουκι με το μπροστινο φαναρι δεν μπαινει (σημειωση:το μηχανακι ειναι το Daytona Dy50r) και μου ειμαι ο μηχανικος οτι δεν μπαινει.Τι μπορω να κανω για αυτο το πραγμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα...γνωρίζει κανεις καποιο site ή καταστημα το οποίο να εχει την χειρολαβη του συνοδηγου κατω απο την σελλα σε glx.? εχω ρωτησει σε akyriakopoulo, τογελο, stelpet ,αλλα δεν υπαρχει πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

εχω innova 5 χρονια τωρα αλλα θεωρω την cub 90 το κορυφαιο παπι...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα Honda Innova του '04 γίνεται να το κάνω υδρόψυκτο ? και αν ναι πόσο θα μου βγεί και πού θα το πάω να το κανουν ? Είμαι από Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα Honda Innova του '04 γίνεται να το κάνω υδρόψυκτο ? και αν ναι πόσο θα μου βγεί και πού θα το πάω να το κανουν ? Είμαι από Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ.!

 

για ποιο λογο θελεις να το κανεις υδροψυκτο???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
εχω innova 5 χρονια τωρα αλλα θεωρω την cub 90 το κορυφαιο παπι...

 

Ως προς την αξιοπιστια ναι.....αλλά οσον αναφορά τα φτιαξιματα η την εμφανιση η την χρηστικοτητα εχουν βγει πολυ καλύτερα

 

Καλημέρα,

έχω ένα Honda Innova του '04 γίνεται να το κάνω υδρόψυκτο ? και αν ναι πόσο θα μου βγεί και πού θα το πάω να το κανουν ? Είμαι από Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ.!

 

Υδροψυκτο φιλε θελει πολύ δουλεια να το κανεις.Δεν μπορεις να φανταστεις τι θελει.Αυτο που λες εσυ ειναι να το κανεις με ψυγειο νερου?Που κολάει αυτο,αφου το innova δεν δουλευει με ψυγεια νερου?Μπορει να εννοεις με ψυγεια λαδιου......

 

παιδια η racetech σαν εξατμιση ειναι καλη???;)

 

Από εχω ακουσει...........η καλυτερη για παπιά

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλάνια να σας ρωτήσω.. Τι πιστόνι είναι καλύτερο να βάλω σε κεφαλή 72άρα 6V.. Φουλ πομπέ, ημιπομπέ ή φλατ?? Μαμά στρόφαλο astrea φοράω.. Να απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει και έχει αποδοσει, όχι ο κάθε ξεκάρφωτος...

 

edit: 53mm μιλαμε παντα..

Edited by dimitrelis_
Link to comment
Share on other sites

Ρε αλάνια να σας ρωτήσω.. Τι πιστόνι είναι καλύτερο να βάλω σε κεφαλή 72άρα 6V.. Φουλ πομπέ, ημιπομπέ ή φλατ?? Μαμά στρόφαλο astrea φοράω.. Να απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει και έχει αποδοσει, όχι ο κάθε ξεκάρφωτος...

 

edit: 53mm μιλαμε παντα..

 

φουλ πομπε βαζουν στις 72αρες και ημιπομπε στου astrea;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SH300.

Eνα απίθανο δυνατό και μαζεμένο σε διαστάσεις σκούτερ.

Το έχω κοντά 3 χρόνια.

Δυστυχώς όμως το "κόλλησα" πρίν 1,5 μήνα και δεν έχω χρήματα να το φτιάξω.

Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ "κοπανάει" στις τιμές.

Μου είπαν να φέρω τα ανταλλακτικά απο το εξωτερικό. Ίσως η ζημιά να μην είναι και ολική διότι το μηχανάκι "περπατάει". Απλά κάνει θόρυβο το μοτέρ και φυσικά ζεσταίνεται αμέσως.

Έχετε κάποια ιδέα; Κάποιες λύσεις; Πρέπει το φθινόπωρο να το έχω πάλι διότι το χρειάζομαι πάρα πολύ στην δουλειά μου.

Το πήρα επιτέλους!!!!:)

Τώρα το στρώνω.

Είναι τόσο τέλειο που μου ξαναλλάζει την ζωή. Βαρέθηκα 4 μήνες και πλέον, να πηγαίνω στην εργασία μου με τα μετρό κλπ. Αντί για 2 ώρες που έκανα, τώρα πιά φτάνω σε 40 λεπτά στην δουλειά μου. Και αργότερα που δεν θα περιορίζομαι στην ταχύτητα, όταν θα είναι έτοιμο το μοτέρ, θα φτάνω σε 25-30 λεπτά.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

φουλ πομπε βαζουν στις 72αρες και ημιπομπε στου astrea;)

 

+1 φιλε ετσι παει

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα daytona 120 κυβικα με εξατμιση level και αλλαγμενο φιλτρο αερα.τι να αλλαξω για να μου δωσει στα ψηλα γιατι στην 4η κρεμαει?το μοτερ βγαζει στις 4500 την δυναμη οποτε πιο πανω εχω θεμα.μηπως να αλλαζα γραναζωμα και να το κανα πιο μακρυ?τωρα το εχω 14-36.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα daytona 120 κυβικα με εξατμιση level και αλλαγμενο φιλτρο αερα.τι να αλλαξω για να μου δωσει στα ψηλα γιατι στην 4η κρεμαει?το μοτερ βγαζει στις 4500 την δυναμη οποτε πιο πανω εχω θεμα.μηπως να αλλαζα γραναζωμα και να το κανα πιο μακρυ?τωρα το εχω 14-36.

 

για δωσε και αλλα στοιχεια πχ καρμπ, εκκεντροφορο κτλ...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...