Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλα πολύμετρο και στο ρελαντί δίνει 9βολτ και αν ανεβάσει στροφές δίνει 23+ βολτ τώρα έχω κάνει μια πατέντα στον ανορθωτή, το άσπρο καλώδιο με μάυρη γραμμή το έχω ακουμπήσει στο σκελετό και έχω τάση 7-9 βολτ στις λάμπες και δεν τις καίει για να μπορώ προσωρινά να κυκλοφορώ, αλλά το φώς δεν είναι δυνατό.

 

η πλεξούδα είναι καινούρια και όλα τα φις για τις λάμπες καινούρια

Δες και αν η ασφαλεια ειναι καμμενη.(αν και δεν παιζει ρολο νομιζω)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργουν ολες οι λαμπες? δηλαδη η πισω πορειας/φρενου και οι μπροστα? του κοντερ το λαμπακι?

 

τοτε μπορει να υπαρχει καποιο βραχυκυκλωμα απο καποιο καλωδιο,,,φροντισε πρωτα να εχεις ολες τις λαμπες πανω και δες αν στις καιει

 

Αν η πλεξουδα ειναι για αλλο μοντελο (π.χ. c50c) και εσυ του βαζεις ανορθωτη απο glx90αρι τοτε εκει ειναι το προβλημα γιατι στο ενα εχει διαφορετικα καλωδια και συν οτι μπαινουν αλλου το καθε καλωδιο..παντως ειναι σιγουρο οτι δεν εχεις σωστο ανωρθωτη η πλεξουδα...σε ηλεκτρολογο το πηγες και εαν ναι τι σου ειπε?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Αν η πλεξουδα ειναι για αλλο μοντελο (π.χ. c50c) και εσυ του βαζεις ανορθωτη απο glx90αρι τοτε εκει ειναι το προβλημα γιατι στο ενα εχει διαφορετικα καλωδια και συν οτι μπαινουν αλλου το καθε καλωδιο..παντως ειναι σιγουρο οτι δεν εχεις σωστο ανωρθωτη η πλεξουδα...σε ηλεκτρολογο το πηγες και εαν ναι τι σου ειπε?

 

o ανορθωτής και η πλεξούδα και όλα τα ηλεκτρικά είναι από c50c... τεσπά τα παρατάω θα το πάω αύριο σε ηλεκτρολόγο

Link to comment
Share on other sites

και τι χρειαζεται για να το μηχανακι 52mm??

 

χρειαζεσαι μια μεγαλητερη στροφαλομπιελα,τρομπα λαδιου,καμπανα,μπουλονια κυλινδρου,κυλινδροπιστονο και κεφαλη:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

παιδία πάει το μηχανάκι... πήγαινα χαλαρά με 50 χιλιόμετρα, με τρίτη ταχύτητα βόλτες για κανα μισάωρο δικάβαλο... ανοίγω μια τέρμα σε μια ευθεία, πιάνω 100 και άρχισε να κόβει το μηχανάκι, έβγαζε καπνό από την εξάτμιση σταμάτησε και έσβησε... η μανιβέλα δεν κατεβαίνει...
Link to comment
Share on other sites

παιδία πάει το μηχανάκι... πήγαινα χαλαρά με 50 χιλιόμετρα, με τρίτη ταχύτητα βόλτες για κανα μισάωρο δικάβαλο... ανοίγω μια τέρμα σε μια ευθεία, πιάνω 100 και άρχισε να κόβει το μηχανάκι, έβγαζε καπνό από την εξάτμιση σταμάτησε και έσβησε... η μανιβέλα δεν κατεβαίνει...

 

φιλε το εκαψες:wacko: να εισαι τυχερος να θελεις μονο καινουρια κυλινδροπιστονα!!

μαλον η τρομπα λαδιου σου δεν ανεβαζει λαδι στον κυλινδρο και στη κεφαλη

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εκαψες:wacko: να εισαι τυχερος να θελεις μονο καινουρια κυλινδροπιστονα!!

μαλον η τρομπα λαδιου σου δεν ανεβαζει λαδι στον κυλινδρο και στη κεφαλη

 

αυτή η τρόμπα με έχει κάψει γ**το... αφού το πήγα σε μάστορα και είδε ότι δεν ανέβαζε πριν 2 μέρες, το λύσαμε το φτιάξαμε και τώρα πάει κόλλησε...

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσαι μια μεγαλητερη στροφαλομπιελα,τρομπα λαδιου,καμπανα,μπουλονια κυλινδρου,κυλινδροπιστονο και κεφαλη:)

 

μπορεις να μ πεις περιπου ποσο θα στοιχεισει αυτο??????

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μ πεις περιπου ποσο θα στοιχεισει αυτο??????

 

αν εχεις c50 η glx υπολογεισε ενα 300 με 350ευρω;)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εκαψες:wacko: να εισαι τυχερος να θελεις μονο καινουρια κυλινδροπιστονα!!

μαλον η τρομπα λαδιου σου δεν ανεβαζει λαδι στον κυλινδρο και στη κεφαλη

 

οχι ρε φιλε....χριστουγεννιατικα το εκαψες;..κριμα

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε....χριστουγεννιατικα το εκαψες;..κριμα

 

έλυσα το μοτέρ...:cry::cry::cry::cry:

 

έσπασε η βαλβίδα εξαγωγής.... συνέπειες είναι σπασμένο πιστόνι ραγισμένο χιτώνιο στον κύλινδρο και κατεστραμμένη κεφαλή:cry::cry::cry::cry: μέχρι στιγμής ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι άλλο μέσα στο μοτέρ ζημιά

 

λάδι πάντως ανέβαζε κανονικά

 

σκέφτομαι τώρα να βάλω κύλινδρο & πιστόνι aasa 53μμ και κεφαλή ιμιτασιόν c70 πόσο λέτε να μoυ κοστίσει?

Link to comment
Share on other sites

έλυσα το μοτέρ...:cry::cry::cry::cry:

 

έσπασε η βαλβίδα εξαγωγής.... συνέπειες είναι σπασμένο πιστόνι ραγισμένο χιτώνιο στον κύλινδρο και κατεστραμμένη κεφαλή:cry::cry::cry::cry: μέχρι στιγμής ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι άλλο μέσα στο μοτέρ ζημιά

 

λάδι πάντως ανέβαζε κανονικά

 

σκέφτομαι τώρα να βάλω κύλινδρο & πιστόνι aasa 53μμ και κεφαλή ιμιτασιόν c70 πόσο λέτε να μoυ κοστίσει?

 

....Λοιπον επειδη θα παρω και γω κυλινδροπίστονα aasa 53mm νικασιλ σου λεω οτι ο κυλινδρος παει 60ευρω αν ειναι νικασιλ +10 δηλαδη 70ευρω το πιστονι 35 και μου ειπαν αν τα παρεις σετ απο 105 στα βαζουν 100ε και εισαι ετοιμος.Ο κυλινδρος ομως για μαματη διαδρομη 49.5mm αν θες για μεγαλυτερη παει 75 σκετος και 85 νικασιλ..αν θες πες μου να σου στειλω τον τιμοκαταλογο της aasa σενα mail να τον δεις (σε excel ειναι)

Link to comment
Share on other sites

....Λοιπον επειδη θα παρω και γω κυλινδροπίστονα aasa 53mm νικασιλ σου λεω οτι ο κυλινδρος παει 60ευρω αν ειναι νικασιλ +10 δηλαδη 70ευρω το πιστονι 35 και μου ειπαν αν τα παρεις σετ απο 105 στα βαζουν 100ε και εισαι ετοιμος.Ο κυλινδρος ομως για μαματη διαδρομη 49.5mm αν θες για μεγαλυτερη παει 75 σκετος και 85 νικασιλ..αν θες πες μου να σου στειλω τον τιμοκαταλογο της aasa σενα mail να τον δεις (σε excel ειναι)

 

αα φιλε στειλτον και σε εμενα παρακαλω:)

 

email:

tasos_arnaoutakis@hotmail.com

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

έλυσα το μοτέρ...:cry::cry::cry::cry:

 

έσπασε η βαλβίδα εξαγωγής.... συνέπειες είναι σπασμένο πιστόνι ραγισμένο χιτώνιο στον κύλινδρο και κατεστραμμένη κεφαλή:cry::cry::cry: μέχρι στιγμής ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι άλλο μέσα στο μοτέρ ζημιά

 

λάδι πάντως ανέβαζε κανονικά

 

σκέφτομαι τώρα να βάλω κύλινδρο & πιστόνι aasa 53μμ και κεφαλή ιμιτασιόν c70 πόσο λέτε να μoυ κοστίσει?

 

φιλε κριμα:( κατι δεν επεζε καλα μαλον με τον κυλινδρο (γρατζουνισμενος στο χιτωνιο)

 

για κεφαλη c70 εχει το moto-rider αλλα απο οτι φενεται ειναι σκετες εγω θα σου προτεινα να παρεις κεφαλη cdi με πιστονι GBO(ΠΟΜΠΕ) της AaSa κανει πολυ καλη δουλεια (περισοτερο νευρο-συμπιεση)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

έλυσα το μοτέρ...

έσπασε η βαλβίδα εξαγωγής.... συνέπειες είναι σπασμένο πιστόνι ραγισμένο χιτώνιο στον κύλινδρο και κατεστραμμένη κεφαλή:cry::cry::cry::cry: μέχρι στιγμής ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι άλλο μέσα στο μοτέρ ζημιά

 

λάδι πάντως ανέβαζε κανονικά

 

σκέφτομαι τώρα να βάλω κύλινδρο & πιστόνι aasa 53μμ και κεφαλή ιμιτασιόν c70 πόσο λέτε να μoυ κοστίσει?

 

Πάρε τηλέφωνο την aasa μήπως έχουν κάποια κεφαλή να σου δώσουν:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε κριμα:( κατι δεν επεζε καλα μαλον με τον κυλινδρο (γρατζουνισμενος στο χιτωνιο)

 

για κεφαλη c70 εχει το moto-rider αλλα απο οτι φενεται ειναι σκετες εγω θα σου προτεινα να παρεις κεφαλη cdi με πιστονι GBO(ΠΟΜΠΕ) της AaSa κανει πολυ καλη δουλεια (περισοτερο νευρο-συμπιεση)

 

δεν θέλω να βάλω cdi, θέλω κάτι απλό honda

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να βάλω cdi, θέλω κάτι απλό honda

 

αν δεις στον καταλογο μπορεις να παραγγειλεις κεφαλες και να τους πεις να σου κανουν και ροϊκή εξέλιξη κλπ πριν στα στείλουν.ρώτα για astrea κεφαλή αν θες να σου δώσω και το mail της aasa που μπαίνω και ρωτάω ειναι info@aasaracing.gr ρώτα τον σάκη :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...