Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτα ειναι. οταν ειχα ναριτα κυλ/να, πηγαινα μια βολτα τσιτα και καθε φορα που γυρναγα εκαιγε και περισοτερο λαδι. τωρα με τα αασα κανενα προβλημα. φαντασου τα τακεκαβα

 

Απο ποιότητα κ αντοχή τι λένε τα Aasa? Που κατασκευάζονται? Τι έχεις βάλει επάνω...?

 

Τι στροφαλόμπιελο έχεις επάνω...? Πόσα χρήματα σου κόστισε...?

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

re pedia ayta ta aasa tora teleytaia k ego ta akouo?ontos peite eine kala?Oso gia tin dragon eksatmisi poli akrivi eine alla omologo oti exei poli oraio thorivo
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

re pedia ayta ta aasa tora teleytaia k ego ta akouo?ontos peite eine kala?Oso gia tin dragon eksatmisi poli akrivi eine alla omologo oti exei poli oraio thorivo

ρε φιλε ποσο καιρο ασχολησε με μηχανακια?τωρα τελευταια ακουσες για τα asaa?τελος παντων sorry που σε αποπειρα λιγο αλλα ειναι τα γνωστοτερα εξαρτηματα για μηχανακια και ειναι πολυ καλα και σχετικα φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι καλα τα aasa.παντως πρεπει να ειναι ελληνικης κατασκευης.αυτο βεβαια απο μονο τ δεν λεει τιποτα.(ελληνικα=μουφα)προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει,αλλα απο αλλους εχω ακουσει οτι ειναι καλα.καπως ανωτερα σε ποιοτητα σε σχεση με narita,top,αλλα&λιγο πιο ακριβα.

ολα τα παραπανω πιστονια ειναι ΧΥΤΑ.τα πλεον ανθεκτικοτερα σε θερμοκρασιες-->στρεβλωσεις-->κολληματα ειναι τα ΣΦΥΡΗΛΑΤΑ.οπως takegawa,daytona,wiseco,wossner.κοστιζουν παραπανω(μπορει&τα τριπλα)αλλα εχεις το κεφαλι σ ησυχο.ααα ειναι και ελαφρυτερα...

Link to comment
Share on other sites

g_angelo01 ασε,μην ξανακουσω οτι τα wossner ειναι καλα...ξερεις εχω κι ενα CRMακι (μπες στο προφιλ μου να το δεις αν θες...) οταν τα ελλατηρια του πιστονιου τα εφτυσαν (στα διχρονα ειναι χαρακτηριστικος ο θορυβος που κανουν τα ελλατηρια του πιστονιου) ειπα να βαλω κι ενα πιστονι καινουργιο.δεν βρηκα καμια καλη μαρκα κι εβαλα το wossner που βρηκα. κατ'αρχην αν παρεις τα 2 πιστονια στα χερια σου θα δεις πολλες διαφορες (υπερ του μαμισιου).κατα δευτερον οταν το εβαλα,το εστρωσα και μετα του τα εχωνα για να δω τι λεει μπορω να πω οτι εδινε το 75% κι οχι το 100% της δυναμης.το εβγαλα,περασα τα ελλατηρια στο μαμισιο πιστονι,τα φορεσα και βρηκα την υγεια μου!!!

για την aasa εχω ακουσει καλα λογια κι απο αλλα παιδια,εχει και site στο net...(aasa.gr) οποιος δει την σελιδα θα μαθει πολλα για τα λουλουδια :wacko: :lol: :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pantos Chaly exoun edo sta giannena giro sta 5-10 ftiagmena kai sfazoun.

http://www.cs.ucr.edu/~csyiazti/album/vespa/big//chaly.jpg

Brika ena sto msn alla den einai kai kati to fantastiko sto ftia3imo.one more

http://osyou2k.gn.to/travel/132mile/photo/132mile016.jpg

Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Eipame na to gtiaxoume ligo alla oxi kai na dwsw tosa xrhmata!! Gurw sta 300 euro skeftome na dwsw!

 

Otan les imiplake carb keihin ennoeis kathetou rohs?

παρε ενα 13αρι μπροστινο γραναζι,μια εξατμιση protech,εκκεντροφορο tagekawa,σκληρα ελλατηρια για τις βαλβιδες κι ενα καρμπυρατερ 26-28 και εισαι ετοιμος.για μενα μην μπλεχτεις με ηλεκτρονικες.α,ψαξε να βρεις κι ενα μπουζι με 3ακιδες της magnum.

αλλο το ημιπλακε καρμπυρατερ και αλλο το καθετου ροης ρε παιδια...το ημιπλακε εχει να κανει με το σλαϊντ,υπαρχουν τα στρογγυλα,τα πλακε και τα ημιπλακε που ειναι στο μπροστινο τους μερος πλακε και απο την μεση και πισω ειναι στρογγυλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous. mias pou asxoleiste polu me ta papakia tha mporousate na me voithisete se kapoies aporeies pou exw. exw ena mama astrea. shmera ekatsa kai elusa thn mhxanh giati logw fthorwn h apodosh eixe pesei frikta. eixa apofasisei na to paw se enan torno na anoiksei ton kulindro 1mm kai na parw profanws 1mm megalutero pistoni. alla mou mphkan idees na to kanw 125cc. ektos apo kulindro, pistoni kai strofaloforo tha prepei na allaksw kai thn kefalh? kai ektos autou xondrika poso tha mou stoixhsei na parw ola auta ta antalaktika dedomenou oti tha einai sxetika kalh h marka tous gia na mhn mou dhmiourgoun sunexeia provlimata? mia teleutaia aporia....poios einai o kaluteros sundiasmos apo ta parapanw gia na anevasw ligaki thn apodosh tou papiou xwris na mou vgazei suxna provlimata(milame panta me thn prooptikh na mhn ksefugei h timh ths olhs episkeuhs!!!!!)?
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα κ αντοχή τι λένε τα Aasa? Που κατασκευάζονται? Τι έχεις βάλει επάνω...?

 

Τι στροφαλόμπιελο έχεις επάνω...? Πόσα χρήματα σου κόστισε...?

τα αασα ειναι made in japan, το γραφει παντου πανω στο κουτι, και πανω στην μπιελα το εγραφε.εχω στροφαλο 56mm ελαφρωμενο, τριγωνικο, μπιστονι 53 μπομπε ελαφρομενο, και κυλινδρο της rik. 80 ο στροφαλος, 60 μπιστονι, 50 κυλινδρος. μετα το χειμωνα θα βαλω r20 γιατι τον πουλησα, ηλεκτρονικη daytona, και μπορει να το κανω 56mm

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο site της αασα,αλλα δεν ειναι&οτι καλυτερο...ουτε ενα τηλ δεν βρηκα,νατους παρω να συνεννοηθω...τελος παντων...ξερει κανεις αν βγαζει η αασα κιλυνδροπιστονα 54 για crypton?πηγα σε ενα μαγαζι στο μοναστηρακι,&μ ειπε οτι εχει,αλλα δεν τον πολυπιστευω...ο κιλυνδρος αλλουμινιο ειναι συγουρα aasa,το γραφει επανω,αλλα το πιστονι λεει οτι ειναι αασα,αλλα για εμενα μπορει να ειναι &shark.δεν μπορω να το ξερω...τα δινει 120ευρω...τα αντιστοιχα shark κανουν 40!!
Link to comment
Share on other sites

maclaoud γεια σου κι εσενα.γιατι να το κανεις μονο 125 την στιγμη που μπορεις να το κανεις 140; με 56αρι πιστονι και 56αρι στροφαλο τριγωνικο (αυτον που εχει ο dmkias_46 :D ) τοσο βγαινει.αν βαλεις καλα πραγματα θα δωσεις αρκετα λεφτα αλλα θα σου κρατησουν σε σχεση με τα πιο φθηνα.οτι πληρωνεις περνεις.

θα εχεις φθορες αλλα πιο πολλες αν βαλεις μουφα πραγματα.εξαρταται βεβαια και απο τον μαστορα σου κατα ποσο τον εμπιστευσαι για την δουλεια αυτη και κατα ποσο θα τα μονταρει ολα σωστα.

για μενα καλυτερα να βαλεις μαμισιο κυλινδρο/πιστονι,μπιελα,να τσεκαρεις αν θελουν αλλαγη τα γραναζια της καδενας του εκκεντροφορου και εισαι ok...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

χα χα τι μου θυμισατε τωρα,απο τα πρωτα μου μηχανακια,ε ρε σουζακια που επαιζα και καπακιες που ετρωγα,πολλα γελια.72cc το ειχα τοτε και βαμμενο μπλε μεταλλικο με sebring καρμπυλατερ κτλ.πηγαινε παντως καλα αλλα δε σταματουσε,honda εννοειται οτι ηταν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην εποχη μου επεζε πολυ καντρα με αυτα τα μηχανακια.ηταν ελαφρυα ,κοντα και επαιρνε τρελλες μετατροπες,ηταν ενα παπακι σε mini διαστασεις με το μεινεκτημα οτι δεν ειχε φρενα.καλες εποχες τοτε...:(:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.moto.gr/forums/attachment.php?postid=285869

γνωστου μου το μηχανακι.δεν το εχει για κοντρες.ειναι 160 κυβικα takekawa

και του εχει κοστισει σε μετατροπες κοντα στα 3000 euro.δυναμομετρημενο βγαζει 158 km τελικη και εχει 26 αλογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

160 Κυβικά...? Μα τι κύλινδρο - πιστόνι κ τι διαδρομή έχει?:worry:

 

Υ.Γ Παίδες πήρε ένα παιδί απο εξωτερικό κτ ανταλλάκτικά Kitaco απο το εξωτερικό (Πάνφθηνα σε σχέση με την Ελλάδα) Θερίζει... Αυτή η κίνηση του με έκανε να σκέφτομαι για αγορές μόνο απο το εξωτερικό...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

http://www.moto.gr/forums/attachment.php?postid=285869

γνωστου μου το μηχανακι.δεν το εχει για κοντρες.ειναι 160 κυβικα takekawa

και του εχει κοστισει σε μετατροπες κοντα στα 3000 euro.δυναμομετρημενο βγαζει 158 km τελικη και εχει 26 αλογα.

 

 

 

1. kai full Takegawa na einai pano apo 18 aloga den einai gia kanena logo.....

edo sta Xania exei ena paidi ena Astrea full takegawa 18 aloga kai tou eipa apo tin Takegawa oti den paei pano apo 18....gia auto eimai apolita sigouros......

2.158km teliki den einai polla.....

3.exei dosei 3000 euro kai den paei kontres?

to paidi prepei na exei lefta tote kai stis kaltses tou....

Link to comment
Share on other sites

50αρι και θα κανει 3000 euro!!! :wacko: :blink: :lol: :lol:

 

etsi exo akousei re file!!

eida ena pou miazei me chaly.. to odigouse enas geros k itan arketa kainourgio kai to moter allagmeno me tin epigrafi 3V. eixe k arketa nikel pano

 

auto prepei na itan... tha pao apo ebdomada na rotiso...

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

maclaoud γεια σου κι εσενα.γιατι να το κανεις μονο 125 την στιγμη που μπορεις να το κανεις 140; με 56αρι πιστονι και 56αρι στροφαλο τριγωνικο (αυτον που εχει ο dmkias_46 :D ) τοσο βγαινει.αν βαλεις καλα πραγματα θα δωσεις αρκετα λεφτα αλλα θα σου κρατησουν σε σχεση με τα πιο φθηνα.οτι πληρωνεις περνεις.

θα εχεις φθορες αλλα πιο πολλες αν βαλεις μουφα πραγματα.εξαρταται βεβαια και απο τον μαστορα σου κατα ποσο τον εμπιστευσαι για την δουλεια αυτη και κατα ποσο θα τα μονταρει ολα σωστα.

για μενα καλυτερα να βαλεις μαμισιο κυλινδρο/πιστονι,μπιελα,να τσεκαρεις αν θελουν αλλαγη τα γραναζια της καδενας του εκκεντροφορου και εισαι ok...

 

phga shmera kai rwthsa times: kulindro/pistoni narita(52mm) 50 euro kai skeftomai na valw ekkentroforo, karmpurater kai eksatmish. h timh gia to kulidropistono einai kalh? paizei kapoia allh marka kaluterh apo thn narita(vevaiws kai paizei.....) pou na mhn kostizei polu polu parapanw?apofasisa na valw 52mm etsi wste na to krathsw sxetika aksiopisto kai na mhn ksefugw polu sto kostos!

Link to comment
Share on other sites

1. kai full Takegawa na einai pano apo 18 aloga den einai gia kanena logo.....

edo sta Xania exei ena paidi ena Astrea full takegawa 18 aloga kai tou eipa apo tin Takegawa oti den paei pano apo 18....gia auto eimai apolita sigouros......

2.158km teliki den einai polla.....

3.exei dosei 3000 euro kai den paei kontres?

to paidi prepei na exei lefta tote kai stis kaltses tou....

 

1.οταν λες full takegawa τι εννοεις;το μοτερ του αστρεα με καλουδια απο την takegawa; φοραει το μοτερ της takegawa; μετα λες ''tou eipa apo tin Takegawa oti den paei pano apo 18....'' για εξηγησε μου λιγο αυτο...

αλλο να εισαι σιγουρος για κατι με βαση στοιχεια που μπορεις να αποδειξεις και αλλο να λες δικες σου θεωριες...

2.158km teliki den einai polla.....οταν βαζουμε μεγαλυτερα πιστονια,διαδρομες κλπ κλπ πιο πολυ κερδιζουμε σε ροπη παρα σε τελικη.η τελικη εξαρταται απο το πειραγμα και τα γραναζια που θα βαλεις (κοντο η μακρυ...).

3.εγω για το αμαξι μου εδωσα κοντα στα 8000 ευρα και λιγοι ειναι αυτοι που με πατανε (κι εχει κι αλλο περιθοριο για να ανεβασει κι αλλα αλογα).αυτο δεν σημαινει οτι χωνομαι συνεχεια σε κοντρες.δεν λεω,αν μου κολλησει κανεις την εκατσε αλλα πιο πολυ το εχω κανει για την καυ λα μου.

RAVER το ειχα δει στο bikepics.στα κυβικα αυτα βεβαια δεν αντεχει η 100αρα στροφαλομπιελα και ετσι ειναι μονοδρομος ο στροφαλος απο 90αρι.

Cloud μπορεις να βαλεις κι 60mm πιστονι.υπαρχουν μαγαζια (δεν ξερω που ομως :( ) που καταργουν την θεση που εχουν τα μπουζονια κι ετσι παιζεις με οτι πιστονι θες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

1.οταν λες full takegawa τι εννοεις;το μοτερ του αστρεα με καλουδια απο την takegawa; φοραει το μοτερ της takegawa; μετα λες ''tou eipa apo tin Takegawa oti den paei pano apo 18....'' για εξηγησε μου λιγο αυτο...

αλλο να εισαι σιγουρος για κατι με βαση στοιχεια που μπορεις να αποδειξεις και αλλο να λες δικες σου θεωριες...

2.158km teliki den einai polla.....οταν βαζουμε μεγαλυτερα πιστονια,διαδρομες κλπ κλπ πιο πολυ κερδιζουμε σε ροπη παρα σε τελικη.η τελικη εξαρταται απο το πειραγμα και τα γραναζια που θα βαλεις (κοντο η μακρυ...).

3.εγω για το αμαξι μου εδωσα κοντα στα 8000 ευρα και λιγοι ειναι αυτοι που με πατανε (κι εχει κι αλλο περιθοριο για να ανεβασει κι αλλα αλογα).αυτο δεν σημαινει οτι χωνομαι συνεχεια σε κοντρες.δεν λεω,αν μου κολλησει κανεις την εκατσε αλλα πιο πολυ το εχω κανει για την καυ λα μου.

RAVER το ειχα δει στο bikepics.στα κυβικα αυτα βεβαια δεν αντεχει η 100αρα στροφαλομπιελα και ετσι ειναι μονοδρομος ο στροφαλος απο 90αρι.

Cloud μπορεις να βαλεις κι 60mm πιστονι.υπαρχουν μαγαζια (δεν ξερω που ομως :( ) που καταργουν την θεση που εχουν τα μπουζονια κι ετσι παιζεις με οτι πιστονι θες.

 

 

 

1.Se moter astrea ebale ola ta kaloudia tis Takegawa....pare ton 8eoxari kai rota me ta pragmata pou exete gia astrea mexri posa aloga mporei na ftasei kai meta ela pes mou ;)

2.logika ta 158 km logika pou leei 8a einai sta 400 metra ara einai liga....

Akou ligo Liapo epeidi 3ero oti katexeis kai pes mou....

sto GLXoni mou forao....strofalompiela Aasa 54mm,kilindro ton ergostasiako rektifie,pistoni daytona 54mm pompe,kefali 100ara me ena ekentroforo Takegawa r20,balbides kai elatiria Takegawa,ena karmpirater Keihin 28 imiplake kai mia ilektroniki Kitaco.....to mixanaki den foraei tipota allo kai einai tromero,skotonei...opou rotiseis edo sta Xania 8a 3eroun to mixanaki mou....do3a to 8eo den exo xasei pote se kontra...ama 8es sou stelno kai binteo ;)

prox8es efiga se ena GLX 52 mm full Takegawa....

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ολα αυτα που λεω ο μονος σκοπος ειναι να μοιραστω μαζι σας τα οσα ξερω και να σας γλυτωσω απο τυχων παραμυθια που σας πασαρουν αλλοι.σε καμια μα καμια περιπτωση δεν εχω να κερδισω τιποτα και με τιποτα δεν εχω σκοπο να θιξω καποιον.επισης ΔΕΝ τα ξερω ολα και οσα δεν ξερω φροντιζω στον λιγο ελευθερο χρονο που εχω να τα μαθω.σε πολλες περιπτωσεις καποιες θεωριες που εχω με βαση καποια στοιχεια εχουν βγει με το παραπανω σωστες.απο την αλλη ανθρωπος ειμαι κι εγω και μπορει να κανω καποιο λαθος.αυτα σας τα γραφω οχι για να λετε οτι ειμαι ''καποιος'' αλλα για να μην υπαρχει καμια παρεξηγηση μεταξυ μας.ολοι μας εδω αγαπαμε τον χωρο ''μηχανακια'' και πιστευω οτι ολοι μας εχουμε να δωσουμε τα φωτα μας σε αλλους που δεν γνωριζουν και τοσα.

Giorgos_106 ωραια πραγματα φορας και να το χαιρεσαι το glx σου.το αλλο glx που ηταν full takegawa τι παραπανω φοραγε απο σενα;αν εχεις βιντεο φυσικα και θα το ανεβασεις σε καποιο site (οπως το rapidshare.de) για να το μοιραστεις μαζι μας :up:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ολα αυτα που λεω ο μονος σκοπος ειναι να μοιραστω μαζι σας τα οσα ξερω και να σας γλυτωσω απο τυχων παραμυθια που σας πασαρουν αλλοι.σε καμια μα καμια περιπτωση δεν εχω να κερδισω τιποτα και με τιποτα δεν εχω σκοπο να θιξω καποιον.επισης ΔΕΝ τα ξερω ολα και οσα δεν ξερω φροντιζω στον λιγο ελευθερο χρονο που εχω να τα μαθω.σε πολλες περιπτωσεις καποιες θεωριες που εχω με βαση καποια στοιχεια εχουν βγει με το παραπανω σωστες.απο την αλλη ανθρωπος ειμαι κι εγω και μπορει να κανω καποιο λαθος.αυτα σας τα γραφω οχι για να λετε οτι ειμαι ''καποιος'' αλλα για να μην υπαρχει καμια παρεξηγηση μεταξυ μας.ολοι μας εδω αγαπαμε τον χωρο ''μηχανακια'' και πιστευω οτι ολοι μας εχουμε να δωσουμε τα φωτα μας σε αλλους που δεν γνωριζουν και τοσα.

Giorgos_106 ωραια πραγματα φορας και να το χαιρεσαι το glx σου.το αλλο glx που ηταν full takegawa τι παραπανω φοραγε απο σενα;αν εχεις βιντεο φυσικα και θα το ανεβασεις σε καποιο site (οπως το rapidshare.de) για να το μοιραστεις μαζι μας :up:

 

 

ta pigame dilomena re kai mou eipe oti forage pistoni takegawa 52 mm full pompe,strofalompiela 50mm Takegawa,kilindro ergostasiako rektifiarismeno,reumata Takegawa,kefali 72ara me ekentroforo r20,balbides kai elatiria Takegawa...pos mporo na ta anebaso?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με το πρώην μοτέρ το 53mm θέριζε! Και δν είχα τπτ τρελό!

1.Καρμπυρατέρ 24 keihin(ζιγκλερομένο)

2.Στροφαλόμπιελο Astreάτο

3.Κυλινδροπίστονο 53mm (Πιστόνι Kawasaki)

4.Κεφαλή Astreάτη(Ανοιγμένη)

5.Takegawa εκκεντροφορο(R20)

6. Απο ρεύματα δοκίμασα απο ένα παιδί take αλλα τα daytona τα θεωρώ καλύτερα....:p

 

Το μόνα μυστικά είναι το σωστό στρώσιμο και σωστό λύσιμο-δέσιμο της μηχανής...(Και ελαφρώματα με προσοχή:p )

 

Γενικά πήγαινε καλά... Αλλά δν το είχα για κόντρες απλά στα φανάρια ότι καθόταν δίπλα και μούγκριζε του ρίχνα λίγο σκόνη μέχρι τα επόμενα φανάρια...

Το βαρέθηκα το έδωσα(το μοτέρ) και κυκλοφορώ με το 72άρι... Τώρα είμαι πιο πολύ του του τύπου μοτέρ αξιοπιστίας... ;) Κυρίλλα πράγματα...:D Προτιμώ να έχω ένα παπάκι που να πάει παντού χωρις probs... Εκτός και αν μου την ξαναβιδώσει..(που δν νομίζω...)

 

Παιδιά ακούτε τον liapo είναι εγγύηση ο άνθρωπος... Μην τον τσατίζετε και μας φύγει...:respect:

 

liapos νομίζω για να βάλεις κτ τέτοια κυλινδροπίστονα κάνεις μετατόπιση κάρτερ?? Είναι το ίδιο με αυτό που λές....?

 

Παίδες σε δυναμομέτρηση το μοτέρ εξ ολοκλήρου της Kitaco βγάζει 17,2 άλογα...

 

http://www.hondaminitrail.com/gifs/SE124DYNO.jpg

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...