Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sorry guys.egw ekana lathos.to mhxanaki einai sta 14ps kai sta 139cc.liapos_7 thanks gia th symvouli!!!!mhpws thimase kai ton typo gia ta kyvika???????

Πάρτε ένα πρόγραμμα για να τα υπολογίζετε τα κυβικα:

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε κατι ******** για UPLOAD με λέει......

Πατάς κατω δεξιά εκαί που λέει free και στην επόμενη σελίδα πατάς στο κουτάκι τον κωδικό που σου έχει διπλα και μετά πατάς download

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ένα πρόγραμμα για να τα υπολογίζετε τα κυβικα:

μπορεις να το περασεις καπου αλλου για να το κατεβασουμε ή αν ειναι μικρο μπορεις να μου το στειλεις στο email gate1908@gmail.com γιατι με το rapidshare δεν γινεται δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

honduck γνωμη μου ειναι να το πουλησεις οσο πιο γρηγορα μπορεις.πριν να το αγορασεις σκεφτηκες γι ανταλλακτικα,αν χρειαστεις κατι δλδ που θα τα βρεις;πουλα το οσο ειναι καιρος και ειναι σχετικα καινουργιο που λες γιατι αμα περασει λιγος καιρος και θα θες να το δωσεις δεν θα πιανει μια.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia den exw ksanapostarei edw alla enas filos mou afto to kairo exei steilei to mhxanaki tou gia veltiwsh(lifan 100). arxika ekane ton kilindro retifie sta 52 xiliosta episis to mhxanaki mamisio exei 3valve kefali kai gia na to veltiwsei leei o mastoras prepi na valei 2 valvidi afto ine swsto ti lete??? nomizw kanena papi den exei 3 valvidi kefali ixyei . episis ithela ti gnwmi sas gia to an tha veltiwthei kati stin apodosi tou papiou telikes kai kserete.
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

file to oti einai 3valvidi dn simeni oti ine k kaliteri apo mia 2valvidi pezoun polla pragmata simasia se mia kefali opos xoros kaysis to megethos to valvidwn thirides ktlp i 3valvidi exw akousi oti gia na tin kanis kali kefali prepei na dosis polla fragka gia ftaximo.vale mia 6volti 2valvidi einai kaliteri:D

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

honduck γνωμη μου ειναι να το πουλησεις οσο πιο γρηγορα μπορεις.πριν να το αγορασεις σκεφτηκες γι ανταλλακτικα,αν χρειαστεις κατι δλδ που θα τα βρεις;πουλα το οσο ειναι καιρος και ειναι σχετικα καινουργιο που λες γιατι αμα περασει λιγος καιρος και θα θες να το δωσεις δεν θα πιανει μια.

liapos7 skeftika afto pou mou eipes prin akoma to agorasw kai to e4aksa kala to pragma...to mixanaki afto kikloforei stin ellada kai apo mia alli eteria (mou diafevgei twra) ws 50ari.... mixanika d pistevw na exw provlima oson afora ta plastika d nomizw na xriastw tipota!!! an twra trakarw tha to petaksw to mixanaki kai tha parw ena allo......piste4e me i timi pou to pira itan ekseftelistiki giati to pira apo filo pou efige sto ekswteriko kai eprepe na to poulisi.... :!: :!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά guys δν πέτυχα τπτ...Όσο και αν πείραζα τις βίδες πίσω (δεξια αριστερά της ρόδας τπτ...) το μηχανάκι με τραβούσε προς τα αριστερά... Σκέφτηκα μήπως ήταν ο αφαλός... ανοίγω την μία την εξωτερική βίδα που κρατάει την ρόδα και πάω να σφίξω την βίδα απο τον αφαλο... Τι να σφίξω γύριζε τρελά..:wacko: χάλασαν οι βόλτες απο τον αφαλό... και θυμάμαι πέρισυ ένας ποδηλατάς μου είχε βάλει ροδέλα για να πατάει η εξωτερική βίδα τον αφαλό και να τον σφύγγει. Τεσπα πήρα τηλ τον μάστορα μου και μου λέει πως αυτό είναι με τον αφαλό γτ χαλάει όλη την συμμετρία πίσω στην ρόδα... Παίζει να είνα τπτ άλλο δν νομίζω ε...?

 

Πέρισυ είχα βάλει ένα ψυγείο λαδιού... το εβγαλα μόλις πέρασε το καλοκαίρι γτ δν το είχα ανάγκη πια(αφου έβγαλα το 53άρι μοτέρ και έβαλα το 72άρι...)

 

... Τώρα στο μοτέρ το 72άρι μπορώ να βάλω το ψυγείο λαδιού... Αξίζει? Το έχω στην άκρη και κάθεται(και το είχα πάρει 40e!!) Απλά αυτό που με προβλημάτιζε ήταν η στάθμη των λαδιών...;) What' s your opinion...?

 

Απο λάστιχα τι προτείνετε? Είχα πάνω metzeler(παρόμοια με τα Michelin m45)...

 

Sorry για την ζαλούρα...:O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Cloud βασικα για να βαλεις ψυγειο λαδιου πρεπει να αλλαξεις την τρομπα λαδιου και να βαλεις μια απο αυτες που κυκλοφορουν στο εμπορειο οπως takegawa και daytona.αν θυμαμαι καλα διπλα απο το κατω δεξι μπουζονι υπαρχει μια μικρη τρυπα,απο κει φευγει το λαδι για να φτασει στο τελος στην κεφαλη.η τρυπα αυτη πρεπει να ανοιχτει με ενα πολυ μικρο τρυπανακι για να φευγει το περισσοτερο λαδι που θα στελνει η καινουργια σου τρομπα.παντως το καλυτερο για μενα ειναι να τσεκαρεις και να αλλαζεις στα χιλιομετρα που πρεπει τα λαδια και να μην βαλεις ψυγειο γιατι πιστευω οτι πιο πολυ για εφε ειναι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Cloud βασικα για να βαλεις ψυγειο λαδιου πρεπει να αλλαξεις την τρομπα λαδιου και να βαλεις μια απο αυτες που κυκλοφορουν στο εμπορειο οπως takegawa και daytona.αν θυμαμαι καλα διπλα απο το κατω δεξι μπουζονι υπαρχει μια μικρη τρυπα,απο κει φευγει το λαδι για να φτασει στο τελος στην κεφαλη.η τρυπα αυτη πρεπει να ανοιχτει με ενα πολυ μικρο τρυπανακι για να φευγει το περισσοτερο λαδι που θα στελνει η καινουργια σου τρομπα.παντως το καλυτερο για μενα ειναι να τσεκαρεις και να αλλαζεις στα χιλιομετρα που πρεπει τα λαδια και να μην βαλεις ψυγειο γιατι πιστευω οτι πιο πολυ για εφε ειναι.

λες δηλαδη οτι δεν κανει σοβαρη δουλεια το ψυγειο?γιατι το σκεφτομουν να βαλω και εγω.εμενα μου ζεσταινετε παρα πολυ.λογικο ειναι?σε μια βολτα 10 λεπτων με χαλαρη οδηγηση ζεματιετε και δεν αγγιζετε με το χερι.ειχα ξανα κανει μια ερωτηση για τις θερμοκρασιες στα παπια σας αλλα με γραψατε.

Link to comment
Share on other sites

ρε τι εχω παθει με αυτο το παπι!εβαλα παλι την μπουκα σημερα παω να κανω ανοιγμα βαζω πρωτη λεω ωραια βαζω δευτερα μου πεταξε κ@λο λεω τελεια βαζω τριτη και ενω εχει φτασει κοντα στο τερμα της δεν ανεβαζει αλλο.να φταιει το χρονισμα λετε?το βαλαμε προχθες ενα δοντι πανω.σε μερικα ειναι πανω καλυτερα σε μερικα κατω.δεν ξερω εχω σπαστει πολυ.μια παει καλα μια χαλια.
Link to comment
Share on other sites

GATE_1908 λογικο ειναι ολα τα αεροψυκτα μοτερ να ζεματανε και ειδηκα αυτα που εχουν καποια χιλιοστα παραπανω σε σημειο να ψηνεις μπριζολες κι αλλες λιχουδιες πανω στην κεφαλη!!!τωρα για το ψυγειο λαδιου αν δεν βαλεις τρομπα που να εχει μεγαλη παροχη σε λαδι δεν κανεις τπτ γιατι μεχρι να στειλει η μαμισια τρομπα λαδι στο ψυγειο και μεχρι να επιστρεψει τι γινεται;μενουν τα κινουμενα μερη χωρις λαδι και σιγα σιγα καταστρεφονται.αυτο συμβαινει οταν το βαλεις μπροστα και δεν εχει κυκλοφορισει λαδι.στην πορεια τωρα η παροχη της μαμισιας τρομπας ισα ισα αρκει για να καλυψει τις αναγκες του συστηματος ψυξης (σωληνωσεις και ψυγειο) και η ποσοτητα του λαδιου που επιστρεφει στην κεφαλη δεν ειναι αρκετη γι αυτο λεω οτι αν θελετε να βαλετε ψυγειο ολες αυτες οι αναγκες του μοτερ για λιπανση υπερκαλυπτονται με μια τρομπα εμποριου.εννοειται πως το ψυγειο πρεπει να το βαλετε σε καποιο σημειο που θα πεφτει πανω του αερας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

GATE_1908 λογικο ειναι ολα τα αεροψυκτα μοτερ να ζεματανε και ειδηκα αυτα που εχουν καποια χιλιοστα παραπανω σε σημειο να ψηνεις μπριζολες κι αλλες λιχουδιες πανω στην κεφαλη!!!τωρα για το ψυγειο λαδιου αν δεν βαλεις τρομπα που να εχει μεγαλη παροχη σε λαδι δεν κανεις τπτ γιατι μεχρι να στειλει η μαμισια τρομπα λαδι στο ψυγειο και μεχρι να επιστρεψει τι γινεται;μενουν τα κινουμενα μερη χωρις λαδι και σιγα σιγα καταστρεφονται.αυτο συμβαινει οταν το βαλεις μπροστα και δεν εχει κυκλοφορισει λαδι.στην πορεια τωρα η παροχη της μαμισιας τρομπας ισα ισα αρκει για να καλυψει τις αναγκες του συστηματος ψυξης (σωληνωσεις και ψυγειο) και η ποσοτητα του λαδιου που επιστρεφει στην κεφαλη δεν ειναι αρκετη γι αυτο λεω οτι αν θελετε να βαλετε ψυγειο ολες αυτες οι αναγκες του μοτερ για λιπανση υπερκαλυπτονται με μια τρομπα εμποριου.εννοειται πως το ψυγειο πρεπει να το βαλετε σε καποιο σημειο που θα πεφτει πανω του αερας.

se ti times paizoun oi trompa kai to 4igeio ladiou???

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! να μαι παλι!!!μου ειχε τελειωσει η συνδεση και λογω εξετασεων δν ξαναβαλα.η εκπληξη ειναι οτι κρατησα το glx, και του εβαλα αασα 56 στροφαλο 53 αασα μπιστονι ελαφρομενο, και απλα το μηχανακι πεταει.πριν μια εβδομαδα το εστρωσα,πριν βαλω καρμπ σηκονοταν με δευτερα για πλακα και τριτη καρφωτη.μετα με μικουνι 24 ζιγκλερωμενο εξατμιση χωρις εκεντροφορο σηκωνωταν η 3 με γκαζι.εχτες, αφου ολη την εβδομαδα ξεσηκωσα ολο το χωριο ειδα απο πισω μου ενα μπατσικο, αλλα εγω εστριψα σε εναν χωματοδρομο χωρις να δωσω σημασια.το απογευμα πηγαινα με τον ξαδερφο μου τον μικρο διπλο ειδα το μπατσικο αλλα νομιζα οτι το εχει ενας μπατσος γειτονας μου, και οπως πηγαινα να στριψω μου εκαναν να σταματησω και εγω μιας και ειχα το μικρο σταματησα γιατι πως να ξεφυγω με το μικρο διπλο???τεσπα ο ενας ηταν στραβοξυλο και θα με εγραφε στανταρ, αλλα επιδη ο αλλος λοιποταν να παρει το μικρο αυτοφορο με αφησε.εχω 140 τελικη, και μου εχουν σπασει 2 καμπανες
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Aντε ρε μ@λ@κ@!!! Που ήσουνα τοσο καιρο. Το Θεμα ειχε χασει το ενδιαφερον του τοσο καιρό. Πιστευω να γυρισες δριμμητερος!!!:lol: :p :lol:
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

(Λίγο Offtopic) Είναι αληθεια οτί οι ευρωπαικές πινακίδες(αυτες που ειναι σαν δισκοι σερβιρίσματος) καταργουνται??? Αμα ειναι αλήθεια τοτε τι να πεις.... Αμην!!!!!:innocent:
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! να μαι παλι!!!μου ειχε τελειωσει η συνδεση και λογω εξετασεων δν ξαναβαλα.η εκπληξη ειναι οτι κρατησα το glx, και του εβαλα αασα 56 στροφαλο 53 αασα μπιστονι ελαφρομενο, και απλα το μηχανακι πεταει.πριν μια εβδομαδα το εστρωσα,πριν βαλω καρμπ σηκονοταν με δευτερα για πλακα και τριτη καρφωτη.μετα με μικουνι 24 ζιγκλερωμενο εξατμιση χωρις εκεντροφορο σηκωνωταν η 3 με γκαζι.εχτες, αφου ολη την εβδομαδα ξεσηκωσα ολο το χωριο ειδα απο πισω μου ενα μπατσικο, αλλα εγω εστριψα σε εναν χωματοδρομο χωρις να δωσω σημασια.το απογευμα πηγαινα με τον ξαδερφο μου τον μικρο διπλο ειδα το μπατσικο αλλα νομιζα οτι το εχει ενας μπατσος γειτονας μου, και οπως πηγαινα να στριψω μου εκαναν να σταματησω και εγω μιας και ειχα το μικρο σταματησα γιατι πως να ξεφυγω με το μικρο διπλο???τεσπα ο ενας ηταν στραβοξυλο και θα με εγραφε στανταρ, αλλα επιδη ο αλλος λοιποταν να παρει το μικρο αυτοφορο με αφησε.εχω 140 τελικη, και μου εχουν σπασει 2 καμπανες

που εισαι ρε αρχοντα ανοισηχησαμε!

τελικα ανακαλοιψα τι εφταιγε και δεν πηγαινα.πρωτον ειχε μπουκωσει απο την μαμισια και δευτερον το μπουζι ειχε γινει καταμαυρο με το ζορι περναγε ρευμα.κρουστα ειχε πιασει απο την καπνα.εκανα 40 χιλιομετρα με μπουκα και εσκιζε παλι.

dmkia σηκωνεται και με τριτη??εμενα απλα με τραβαει πισω η τριτη.πηγαινα με εναν φιλο Λευκαδα αυτος το εχει 52 και βαραει 115 χιλιομετρα.πηγαιναμε διπλα-διπλα και νομιζε οτι ημουν τερμα ενω ειχα αλλο μισο γκαζι.απο οταν αλλαξα φλατζες τερματιζω ολο το γκαζι,πριν μεχρι την μεση την πηγαινα την τριτη και μετα δεν φορτωνε.

Link to comment
Share on other sites

meglkes exo erotisi.Sto innova evala simera klinidro k pistoni shark sta 55mm.Forao mamisio carbilater alla to g@mimeno kapnizei san dixrono.Anoigeis ligo t gkazi k vgazei aspro kapno.To periergo eine oti allaksa k ladia k evala full sinthetika simera.Epipleon de ksero me sas edo pera oi zitades mpikan stin akri.Tora girnane se mas 2 asfalites(o enas me XT k allos me suzuki pistiara 600ara) k tous exoun kseskisei.Emena me stamatisan simera k fonaksan 3 peripolika lene oti me exoun sti mpouka edo k poli kairo emena k ti parea mou giati kanoume poli fasaria.I lipiteri simera itan 91.50 eyro.
[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Paidia edo poli diskola ta pragmata me tous mpatsous......

Akouste ti egine simera....osoi 3eroun apo Xania 8a 3eroun to koum kapi pou mazeuontai oloi gia kafedaki....gia na pas ekei apo ton kentriko exei 3 stena kai sta 3 stena simera itan Zitades.....ego exo 3 papakia ena Z,ena Astrea kai tora pira ena Innova...to Z to bgazo poli elaxistes fores mporei 1 fora tous 2 mines....kai simera to bgazo kai pao na mpo sto ena steno gia na pao sto koum kapi kia me pairnoun kinigoi.....me kinigagan kanena 20lepto mexri pou kriftika kapou...pao loipon spiti afino to Z pairno to Astrea kai allazo rouxa ;)

Episis osoi 3erete apo Xania 8a 3erete tin agora...epaiza tespa souzes kai girizo de3ia kai blepo tous zitades kai mou kanoun me noima ''ego simera 8a se g@miso'' mou kanei ego opou figei figei...na min ta polilogo kriftika pali se ena xorafi...........etsi opos katantisame den einai na bganeis apo to spiti pia...

Link to comment
Share on other sites

dmkias_46 καλως ηρθες και παλι κοντα μας,μας ελειψες ρε συ...καλα αποτελεσματα σου ευχομαι για τις εξετασεις.καλοριζικα τα καλουδια που εβαλες στον παπιο (δεν λεω παπια γιατι τωρα εχει @@δια :lol: ) κατι εχει παρει το αυτι μου για καμπανες ενισχυμενες και ελατηρια πιο σκληρα,για τσεκαρε το με κανα μαγαζι αν μπορεις.

Glouf125_Innova δυστυχως φιλε τωρα εμαθες κι εσυ τι μουφα ειναι τα shark :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...