Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

χερετω τους γρηγορους. τι γινετε μαγκες εχω 1 glx 56χιλ. κεφαλη αστρεα ανοιγμενη, εκκεντροφορο R20 TAKEGAWA με 2 ροπες στα μεσαια και στα ψηλα, καρμπυρατερ 28dellorto,κυλινδρο αλουμινιου,στροφαλο ελαφρωμενο με 56 διαδρομη, ολα τα υπολοιπα ειναι ελαφρωμενα, επισης εχω και ροτορα ο οποιος μου δινει ακομη 100% περισσοτερη δυναμη και ευστροφια στο μοτερ.ειναι αρκετα δυνατο το παπι και δεν κολονο να στηθω και με z 56χιλ.τωρα αν ειναι κανενα 57-58χιλ με καλα πραματα πανω παω πασο...εχω χασει κοντρα μονο απο f1zr 58χιλ. που εχει 1500-2000ευρα πανω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο οτι καταλαβατε απο το νεο θρεντ που ανοιξα, το glx πωλειται, τελειωτικα σε κομματια, γιατι το μοτερ τα εφτυσε. σημερα εβαλα λαστιχο, και πριν βγαλω την κεφαλη να φτιαξω τις βιδες,λεω να κανω καμια βολτα.δν παω 200 μετρα, σβηνει.παω να πατησω μανιβελα δν κατεβαινε.απο οτι καταλαβατε κολλησε.παω λυνω, και τα ειδα ολα:καλλημενο κυλ/νο ρουλεμαν στροφαλου, σασμαν, ολα εγιναν ενα. πατερας μου, μου ειπε οτι αν δν φτιαξω το παπι τωρα που θα παω στο μαγαζι του το καλοκαιρι, θα μου βαζει τα λεφτα στην τραπεζα για να παρω το crf στα 16 μου.οποτε πουλαω το μηχανακι σε κομματια.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειλικρίνα δεν ξέρω, σήμερα πήγα και ρώτησα πάλι και είδα κάτι πραγματάκια σε πολύ καλές τιμές. κυλινδροπίστονα <<TOP>> δεν τα έχω ακουστά αλλά επειδη έχουν πολύ χαμιλότερη τιμή το σκεφτόμουν, παρόλο που όδευα για aasa... βασικά μου είπαν οτι είναι κινέζικα και το σκέφτηκα καλύτερα... επείσης μου είπαν για κινέζικη στροφαλομπιέλα στην μισή σχεδόν τιμη απο την aasa!!! λέτε να τα εμπιστευτώ?:help: :help:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειλικρίνα δεν ξέρω, σήμερα πήγα και ρώτησα πάλι και είδα κάτι πραγματάκια σε πολύ καλές τιμές. κυλινδροπίστονα <<TOP>> δεν τα έχω ακουστά αλλά επειδη έχουν πολύ χαμιλότερη τιμή το σκεφτόμουν, παρόλο που όδευα για aasa... βασικά μου είπαν οτι είναι κινέζικα και το σκέφτηκα καλύτερα... επείσης μου είπαν για κινέζικη στροφαλομπιέλα στην μισή σχεδόν τιμη απο την aasa!!! λέτε να τα εμπιστευτώ?:help: :help:

οταν τα παρεις τα πραγματα που λες,ελα απο το μαναβικο μου να σου δωσω και 2 τσουβαλια με ρυζι να τρως καθε μερα,ετσι θα γινεις σωστος κινεζος :lol: τι λες να σε συμφερει,να δωσεις λιγα χρηματα και μετα απο λιγο να σου χαλασουν η να δωσεις λιγο περισσοτερα χρηματα και να σου κρατησουν αυτα που θα βαλεις;γνωμη μου μακρυα απο top !

dmkias_46 δεν μου αρεσε αυτο που ακουσα αλλα κανε υπομονη για το crf :up:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω γουσταρω παπι, αλλα μπροστα στο crf ουτε που τα ξερω. ηταν να μη με δει ο πατερας μου να καβαλαω καθαρο, τωρα το ψιλοσυνηθισε κ με αφηνει.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρώτα απ'όλα γειά σας. είμαι hondakias κι εγώ και δεν άντεξα να μην μπώ στην συζιτισούλα σας... έχω ένα glx και το ετοιμάζω τώρα... έχω είδη θυριδώσει την 3βάλβιδη αασα κεφαλή με τον πιο άγριο εκκεντροφόρο που βρήκα κι σκέφτομαι να το κάνω ή 53mm ή 55mm αλλά το θέμα είναι οτι δεν θέλω να μου βγάζει προβλήματα... φοράω ένα 28mikuni και θα του χώσω και μια sebring... Ο μηχανικός μου μου είπε επίσης ότι η 54 διαδρομή θα μου προσφέρει περισσότερα <<μπάμ>> ενώ η 56 περισσότερα απλώματα. έτσι επιλέγω την 54άρα στροφαλομπιέλα της aasa. έχετε να προτείνετε κάτι καλό? λέτε να αντέχει ή θα το έχω 1έξω 1μέσα για φλάτζες αν το κάνω 55? πώς λέτε να πηγαίνει και στισ δύο περιπτώσεις?:cool: :cool: :cool:

εγω παντος φιλε μου 56,5 το εχω.οταν το περνω βολτα με το που ανεβαινω εθνικο το παω τερμα καθε μερα σχεδον.ουτε φλαντζες ουτε τιποτα δεν μου καιει.ακου και το καλυτερο ουτε οταν του ειχα νιτρο δεν μου εκαψε φλαντζες.εχω 2 φλαντζες 1,5+1,5 χιλιοστα.και οι μπροστινες ειναι χοντρες δεν ξερω ποσο.βεβαια δεν εχω σχεδον καθολου συμπιεση για τα κυβικα μου απο αυτες.

Link to comment
Share on other sites

χερετω τους γρηγορους. τι γινετε μαγκες εχω 1 glx 56χιλ. κεφαλη αστρεα ανοιγμενη, εκκεντροφορο R20 TAKEGAWA με 2 ροπες στα μεσαια και στα ψηλα, καρμπυρατερ 28dellorto,κυλινδρο αλουμινιου,στροφαλο ελαφρωμενο με 56 διαδρομη, ολα τα υπολοιπα ειναι ελαφρωμενα, επισης εχω και ροτορα ο οποιος μου δινει ακομη 100% περισσοτερη δυναμη και ευστροφια στο μοτερ.ειναι αρκετα δυνατο το παπι και δεν κολονο να στηθω και με z 56χιλ.τωρα αν ειναι κανενα 57-58χιλ με καλα πραματα πανω παω πασο...εχω χασει κοντρα μονο απο f1zr 58χιλ. που εχει 1500-2000ευρα πανω.

Τι είναι ρε φιλε Haros ο ροτορας? τι κανει? μου μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

αντι για βολαν βαζεις ροτορα αν εχεις ακουστα "inner rotor kit" ρευματα ειναι, δουλευω μεχρι 16.000 σ.α.λ τρελενετε στο ρευμα το παπι, δεν ξερει τι κανει ισα ισα που τσιμπας λιγο το γκαζακι και εχει ροπιασει κιολας...αν εχει καποιος η εχει δει πως δουλευει ας το πει..φιλε βαλε και θα με θυμηθεις..μπορει να σου ακουγονται τρελα ολα αυτα οπως κι εμενα πριν το φορεσω και τελικα πειστικα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι καταλαβατε απο το νεο θρεντ που ανοιξα, το glx πωλειται, τελειωτικα σε κομματια, γιατι το μοτερ τα εφτυσε. σημερα εβαλα λαστιχο, και πριν βγαλω την κεφαλη να φτιαξω τις βιδες,λεω να κανω καμια βολτα.δν παω 200 μετρα, σβηνει.παω να πατησω μανιβελα δν κατεβαινε.απο οτι καταλαβατε κολλησε.παω λυνω, και τα ειδα ολα:καλλημενο κυλ/νο ρουλεμαν στροφαλου, σασμαν, ολα εγιναν ενα. πατερας μου, μου ειπε οτι αν δν φτιαξω το παπι τωρα που θα παω στο μαγαζι του το καλοκαιρι, θα μου βαζει τα λεφτα στην τραπεζα για να παρω το crf στα 16 μου.οποτε πουλαω το μηχανακι σε κομματια.

 

 

ρε ξεδιάντροπε, βάλε μια αγγελία στο Myphone τα κομμάτια σου, μπας και εχεις τίποτα καλό... Χαρτιά έχεις για 50άρι? Θέλω ενα καμπ 50άρι, καθώς το cbr125 ειναι μακρυνό όνειρο :lol:

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

δν εχω χαρτια.θα βαλω και αγγελια, αλλα οτι ειχε πανω το μηχανακι πωλουνται.χαρε καλως ηρθες και εδω.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

δν εχω χαρτια.θα βαλω και αγγελια, αλλα οτι ειχε πανω το μηχανακι πωλουνται.χαρε καλως ηρθες και εδω.

κανε ρε φιλαρακι ενα κοπο και γράψτα ολα τα πράματα+οτι ειναι χαλασμενο...

οταν λες οτι δεν εχεις χαρτια, δεν εννοώ δίπλωμα, αλλά κλεμένο ειναι?

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

οχι, δν ειναι κλεμμενο, του πατερα μου ηταν και εχει να θεωρησει την αδεια 22 χρονια, και την εχει χασει.ρε ειναι το μηχανακι οπως και στις φωτο, και το μονο χαλασμενο ειναι τρομπα λαδιου και το γραναζι που δινει κινηση.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

το καρμπυρατερ το εδωσα πρωτο-πρωτο, 200 ευρω...;)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

πουλαω τα διπλα 50 ευρω και τα εξοδα της αντκαταβολης δικα σου...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

καλως σε βρηκα dmkias_46..τι ακουω ρε θα πουλησεις το παπι? δωσε 100ευρω και φτιαξτο τι να το κανεις το καθαρο να σου κολλαει καθε εβδομαδα? Νικολας 400ευρω τα πηρα..
Link to comment
Share on other sites

ναι το δινω.νικολα σου εστειλα πμ για να σταματησουμε το off-topic
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε μαγκες τι κανεται?το μηχανακι μου το ανεβασα.οποιος 8ελει μπορει να το δει στη gallery.απλα στην φωτο αυτη ειναι πριν κανα 4μηνο με 55 κυλινδροπιστονα απλο καρμπυλατερ cm200 ενο τορα φοραει εντελοσ αλλα πραγματα.αυτα....συνεχιστε να τα κεται τα παπια σας!!!!

:up: :up: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

r20 takegawa έχει, μη το ψάχνεις :)

ψάχνω να βρω ενα καμπ 50 αλλα όχι βαρειας χρήσης, σε καλα λεφτά! Δηλαδή οχι μοντιφαρισμένο, μαμα και δεν μπορώ να βρω!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

sou ksanaesteila pm nickola.auti tin fora tha to pareis, prin ekana lathos dieuthinsi.paidia dexomai kalorizika!!!o aderfos mou pire mia xt600 mauri me ekentroforia k eksatmisi, margarites, motard. to mixanaki paei k gamo, k o aderfos mou eipe oti otan pao 1 likeiou tha mou to dosei k dn tha paro to crf!!!einai k gamo, anevazei ta xil san to strofometro!!!oresti gia dn perneis ton skeleto mou???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

kala supra, exeis kai gamo ta ergala!!!ta 2 diskofrena mprosta sou dinoun pola++++
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

r20 takegawa έχει, μη το ψάχνεις :)

ψάχνω να βρω ενα καμπ 50 μαμα και δεν μπορώ να βρω!!

πιο ευκολα βρισκεις ψυλλο στα αχυρα παρα μαμισιο καμπ!

supra62mm ωραια τα διπλα δισκοφρενα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...