Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

εγω πιστευω πωσ για ενα τετοιο φτιαξημο τα λεφτα ειναι λιγα... θα σου βγαλει συγουρα ζημιεσ...

στο δικο μου που τα εβαλα ολα τα καλητερα και δεν εγινε ετσι οπωσ λεσ, μου πηγε 2500... κατα την γνωμη μου δεν αξιζει, γιατι θα τρεχεισ στα συνεργια...

 

ειναι τοσο λιγα τα λεφτα γιατι ειναι ολα χειροποιητα και οχι μαρκας. δηλαδη η κεφαλη κανει 450 ευρω ετοιμη με εκκεντροφορο βαλβιδες ελατηρια ροικη απο το εξωτερικο. μετα ο κιλυνδρος ειναι μαμα απο innova και του εχουν πρεσαρει σφυρυλατο χιτώνιο σε αυτα τα χιλιοστα. το χιτονιο κανει 130 ευρω και ο κιλυνδρος 60. μετα καρμπυρατερ 35mm pwk 200 ευρω, στρόφαλος χειροποίητος 58mm 200 ευρώ φτιαξιμο καμπάνας 150 ευρω ρεύματα χειροποιητα 120 ευρώ αλουμινοκολλησεις 150 ευρω και εργασία καπου στα 300 ευρώ . αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πιστευω πως θα σου βγει καλο γιατι ειναι ολα χειροποιτα:).

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θελω τη γνωμη σας σε μια μετατροπή που θελω να κανω σε μοτερ astrea

 

Άνοιγμα κάρτερ, μετατροπή στα μπουζόνια και αλλουμινοκολλήσεις

Κύλινδρος χειροποίητος {innova} με σφυρήλατο χιτώνιο 72mm

Σφυρήλατο πιστόνι με δυο ελατήρια 72mm

Κεφαλή innova φτιαγμένη στο εξωτερικό

Ανοιγμένες θυρίδες τέρμα για τα χιλιοστά

Ελαφρωμένες βαλβίδες ferrea 34mm εισαγωγής και 30,5mm εξαγωγής

Χειροποίητα σκληρά ελατήρια

Εκκεντροφόρος χειροποίητος προχωρημένου σταδίου

Φτιαχτός στρόφαλος με διαδρομή 58mm

Φτιάξιμο καμπάνας και ενισχυμένοι δίσκοι

Συμπλέκτης στο χέρι και φτιάξιμο στο καπάκι

Χειροποίητη εισαγωγή καρμπυρατέρ

Καρμπυρατέρ keihin pwk 35mm

Αγωνιστικά ρεύματα στις 20.000 στροφές

Χειροποίητο μπουρί

 

και ολα αυτά με 1800 ευρω με τα κοψηματα και ραψιματα αλουμινοκολλησεις εργατικα ανταλλακτικα ολα. τι λετε? μου ειπε το λιγοτερο 24 αλογα στον τροχο. το παιδι το ξερω χρονια και ειναι πολυ καλος μηχανικος. τωρα φτιαχνει ενα z125 89mm για δικο του για να το κατεβασει στα dragster. τι λετε αξιζει να το βαλω στο dragsterακι μου ?

 

 

Ποιος μηχανικος το φτιαχνει,ο Τρουλης???Μπορεις να βαλεις στροφαλο aasa 65mm αν θες..........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μηχανικος το φτιαχνει,ο Τρουλης???Μπορεις να βαλεις στροφαλο aasa 65mm αν θες..........

 

δεν μπαινει στρόφαλος 65mm γιατι ξαναλεω οτι τα κάρτερ και το σασμάν ειναι του astrea. αυτος που λες εσυ ειναι για innova. κανονικα περνει μεχρι 56mm αλλα θα φτιαξουμε λεει χειροποίητο πιο ελαφρύ με μακρίτερη μπιέλα για να σικώσουμε συμπίεση

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στρόφαλος 65mm γιατι ξαναλεω οτι τα κάρτερ και το σασμάν ειναι του astrea. αυτος που λες εσυ ειναι για innova. κανονικα περνει μεχρι 56mm αλλα θα φτιαξουμε λεει χειροποίητο πιο ελαφρύ με μακρίτερη μπιέλα για να σικώσουμε συμπίεση

 

Ωχ ναι ρε σορρυ δεν το ειδα.Καλυτερα να το φτιαξεις σε καρτερ απο innova,ειναι πιο καλα,περνουν πιο μεγαλο στροφαλο και μεγαλυτερα κυλινδροπιστονα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι ρε σορρυ δεν το ειδα.Καλυτερα να το φτιαξεις σε καρτερ απο innova,ειναι πιο καλα,περνουν πιο μεγαλο στροφαλο και μεγαλυτερα κυλινδροπιστονα:O

 

ναι αλλα μετα δεν καθεται στις βάσεις του σκελετου που εχω φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μετα δεν καθεται στις βάσεις του σκελετου που εχω φτιαξει

 

Δηλαδη προτιμας να χρησιμοποιησεις 7mm μικροτερο στροφαλο για να μην αλλαξεις τις βασεις του σκελετου?????:shock::shock:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτιμας να χρησιμοποιησεις 7mm μικροτερο στροφαλο για να μην αλλαξεις τις βασεις του σκελετου?????:shock::shock:

 

δεν εχω εμπιστοσυνη στο σασμαν και στα καρτερ του innova.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θελω τη γνωμη σας σε μια μετατροπή που θελω να κανω σε μοτερ astrea

 

Άνοιγμα κάρτερ, μετατροπή στα μπουζόνια και αλλουμινοκολλήσεις

Κύλινδρος χειροποίητος {innova} με σφυρήλατο χιτώνιο 72mm

Σφυρήλατο πιστόνι με δυο ελατήρια 72mm

Κεφαλή innova φτιαγμένη στο εξωτερικό

Ανοιγμένες θυρίδες τέρμα για τα χιλιοστά

Ελαφρωμένες βαλβίδες ferrea 34mm εισαγωγής και 30,5mm εξαγωγής

Χειροποίητα σκληρά ελατήρια

Εκκεντροφόρος χειροποίητος προχωρημένου σταδίου

Φτιαχτός στρόφαλος με διαδρομή 58mm

Φτιάξιμο καμπάνας και ενισχυμένοι δίσκοι

Συμπλέκτης στο χέρι και φτιάξιμο στο καπάκι

Χειροποίητη εισαγωγή καρμπυρατέρ

Καρμπυρατέρ keihin pwk 35mm

Αγωνιστικά ρεύματα στις 20.000 στροφές :shock::shock:

Χειροποίητο μπουρί

 

και ολα αυτά με 1800 ευρω με τα κοψηματα και ραψιματα αλουμινοκολλησεις εργατικα ανταλλακτικα ολα. τι λετε? μου ειπε το λιγοτερο 24 αλογα στον τροχο. το παιδι το ξερω χρονια και ειναι πολυ καλος μηχανικος. τωρα φτιαχνει ενα z125 89mm για δικο του για να το κατεβασει στα dragster. τι λετε αξιζει να το βαλω στο dragsterακι μου ?

 

Καλη επιτυχια στο στησιμο του dragster εργαλειου σου;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια στο στησιμο του dragster εργαλειου σου;)

 

να σαι καλα. απλως περιμενω ακομα να τελειώσω το fx γιατι θέλει ακόμα κανένα δυχίλιαρο και μετα αρχίζω. το σκελετό τον εχω ειδη, εχω σλικ λαστιχο, πιρουνια θα μου πουλησει ενας φιλος τα δικα του, μοτερ εχω αλλα θελω να του βαλω τα πραγματα που ειπα κτλ. κτλ. κτλ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου . πολυ καλα. ακου καλητερα να παρεις το racing engine στα 60mm και δεν βγαζει προβληματα. και ειναι αξιοπηστο και εχει 150 μετρα 124 χιλιομετρα και τελικιαζει στα 143 χιλιομετρα.

και κανει μονο 550ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χθες κάτι τρέχει με το μηχανάκι. Παίρνει δύσκολα μπροστά, σβήνει στα καλά του καθουμένου και κάνει ένα θόρυβο κάτι σαν να χτυπάει μέσα.... το κακό είναι πως το έλεξα για λάδια σήμερα και δεν είχε ΣΤΑΓΟΝΑ μέσα....!! Του έβαλα 200ml που βρήκα πρόχειρα και αύριο το πάω κατευθείαν στο μηχανικό για servece στο μοτέρ..... έχω ανησυχισει παρα πολύ μην έχει χτυπήσει μπιέλα... :S :S :S :S Λέτε να έπαθε κάτι που ήταν χωρίς λάδια???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χθες κάτι τρέχει με το μηχανάκι. Παίρνει δύσκολα μπροστά, σβήνει στα καλά του καθουμένου και κάνει ένα θόρυβο κάτι σαν να χτυπάει μέσα.... το κακό είναι πως το έλεξα για λάδια σήμερα και δεν είχε ΣΤΑΓΟΝΑ μέσα....!! Του έβαλα 200ml που βρήκα πρόχειρα και αύριο το πάω κατευθείαν στο μηχανικό για servece στο μοτέρ..... έχω ανησυχισει παρα πολύ μην έχει χτυπήσει μπιέλα... :S :S :S :S Λέτε να έπαθε κάτι που ήταν χωρίς λάδια???

 

Lογικα ναι.Τωρα κανε τον σταυρο σου να μην εχει τιποτα:cool:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lογικα ναι.Τωρα κανε τον σταυρο σου να μην εχει τιποτα:cool:

 

Πω πω δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ απόψε... έχω τρελαθεί μην έχει χτυπήσει.... αν έχει χτυπήσει θα μαζέψω αλλα λίγα l7 (έχω μια 300ara στην άκρη) και θα το βάλω μέσα για 57mm.... κεφάλι CDI έχω μαζί με fuego εκκεντροφόρο, carb έχω Keihin CVK 32mm, ποσο λέτε να μου πάνε τα υπόλοιπα ανταλλακτικά μαζί με κόπο ? :S

Link to comment
Share on other sites

Πω πω δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ απόψε... έχω τρελαθεί μην έχει χτυπήσει.... αν έχει χτυπήσει θα μαζέψω αλλα λίγα l7 (έχω μια 300ara στην άκρη) και θα το βάλω μέσα για 57mm.... κεφάλι CDI έχω μαζί με fuego εκκεντροφόρο, carb έχω Keihin CVK 32mm, ποσο λέτε να μου πάνε τα υπόλοιπα ανταλλακτικά μαζί με κόπο ? :S

 

Μην βαλεις 32 καρμπυρατερ,ειναι πολυ μεγαλο.Γυρω στο 300αρη

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις 32 καρμπυρατερ,ειναι πολυ μεγαλο.Γυρω στο 300αρη

 

Στο 57 η στο 53? Βασικά ρώτησα τον μηχανικό μου αν θα το δουλέψει και είπε πως θα το δουλέψει το 53... οποτε δεν έχει πρόβλημα ούτε στα 53 ούτε στα 57.... φυσικά όμως θα το βάλει ο μηχανικός μου το carb όχι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Στο 57 η στο 53? Βασικά ρώτησα τον μηχανικό μου αν θα το δουλέψει και είπε πως θα το δουλέψει το 53... οποτε δεν έχει πρόβλημα ούτε στα 53 ούτε στα 57.... φυσικά όμως θα το βάλει ο μηχανικός μου το carb όχι εγώ

 

Σου ειπε οτι το 53 θα δουλεψει 32???

 

Η θα ρυθμιζει πολυ καλα το καρμπυρατερ,η θα βαζει πολυ σαλτσα.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπε οτι το 53 θα δουλεψει 32???

 

Η θα ρυθμιζει πολυ καλα το καρμπυρατερ,η θα βαζει πολυ σαλτσα.

 

Ναι και εγώ ξαφνιάστηκα, αλλα το παιδί δεν παίζεται στα μοτέρ και γενικά στα μηχανάκια..... αυτός έχει φτιάξει το μοτέρ μου 53mm και μέχρι στιγμής έχει πατήσει και 57 (καλο).... ;) Κατάλαβες για τι 53 μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια εροτιση...με επιασε η οπκε εχθες και ειμαι 14 και με πηραν αυτοφορο μαζι με ενα παιδακι που ηταν πανω στο μηχανακη και σε 2-3 χρονια (δν ξερω ποτε ακριβος ειναι) θα γινει δικαστιριο και δν ξερω τι πρεπει να βαλω ξανα στο μηχανακη μου (δλδ ενοω οτι πρεπει να βαλω κιλινδρα απο 50αρι και να βαλω την μαμισια εξατμισει και τα φλας κτλ.) για να μην εχω καπιο προβλημα γιατι τωρα το μοτο ειναι 72αρι με moto-sport εξατμιση μικρη μπουκα.... αυτα παιδια αν καπιος μπορει να με βοηθησει:worry:
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σου . πολυ καλα. ακου καλητερα να παρεις το racing engine στα 60mm και δεν βγαζει προβληματα. και ειναι αξιοπηστο και εχει 150 μετρα 124 χιλιομετρα και τελικιαζει στα 143 χιλιομετρα.

και κανει μονο 550ευρο.

Το εχω σκεφτεί αλλά δεν θέλω να αλλάξω μοτερ. Βασικά το εχω ηδη 55 mm. Εχω σκεφτεί να βάλω 57 mm wiseco πιστονι, κύλινδρο aasa, ελαφρομένη 90αρα καμπάνα, εχω ηδη zongshen 125 κεφαλή με R20 εκκεντροφόρο και θα τη φτιάξω λιγο, 56 mm στροφαλο aasa στρογγυλό, άλλα πηνία και astrea σασμάν.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ενα innovaκι ψιλοφτιαγμενο...:X του χω αλλαξει εκκεντροφορο και αναρτήσεις και του χω βάλει και πισω δισκόφρενο! το παπι χτυπαει ανετα τα 125km/h και στην τσίτα τα 140km/h! το προβλημα μου ειναι το εξης: μου βρισκει η αναρτηση στο δισκοφρενο με αποτέλεσμα να μην πιανει το πισω φρενο και να εχει σπασει και η αναρτηση...:!: εχω να κανω μερικες ερωτησουλες: 1)που μπορω να βρω καλες αναρτησεις αλλα οχι πολυ ακριβες, 2) τι να κανω με το δισκοφρενο 3)θελω να του βαλω και αυτοκολλητα δεξια και αριστερα με tribal... που μπορω να τα βρω και 4)τελος τι αλλη μετατροπουλα(μηχανικα) χωρις πολλα λεφτα που μπορω να του κανω;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ενα innovaκι ψιλοφτιαγμενο...:X του χω αλλαξει εκκεντροφορο και αναρτήσεις και του χω βάλει και πισω δισκόφρενο! το παπι χτυπαει ανετα τα 125km/h και στην τσίτα τα 140km/h! το προβλημα μου ειναι το εξης: μου βρισκει η αναρτηση στο δισκοφρενο με αποτέλεσμα να μην πιανει το πισω φρενο και να εχει σπασει και η αναρτηση...:!: εχω να κανω μερικες ερωτησουλες: 1)που μπορω να βρω καλες αναρτησεις αλλα οχι πολυ ακριβες, 2) τι να κανω με το δισκοφρενο 3)θελω να του βαλω και αυτοκολλητα δεξια και αριστερα με tribal... που μπορω να τα βρω και 4)τελος τι αλλη μετατροπουλα(μηχανικα) χωρις πολλα λεφτα που μπορω να του κανω;

 

 

μιας και μιλαμε για innova, ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω να κρατησω το astrea που εχω και να το κανω 53mm η να παρω ενα innova το πολυ μεχρι 15000-17000 χλμ και να τοy φορεσω mikuni 26ari kai ekke ton fuego f-200 δεν ξερω βοηθειστε!:worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτεί αλλά δεν θέλω να αλλάξω μοτερ. Βασικά το εχω ηδη 55 mm. Εχω σκεφτεί να βάλω 57 mm wiseco πιστονι, κύλινδρο aasa, ελαφρομένη 90αρα καμπάνα, εχω ηδη zongshen 125 κεφαλή με R20 εκκεντροφόρο και θα τη φτιάξω λιγο, 56 mm στροφαλο aasa στρογγυλό, άλλα πηνία και astrea σασμάν.

 

 

Ολα αυτα που θες να βαλεις ειναι πολυ καλα,αν θες μπορεις να βαλεις και μια τρομπα λαδιου.

 

παιδιά έχω ενα innovaκι ψιλοφτιαγμενο...:X του χω αλλαξει εκκεντροφορο και αναρτήσεις και του χω βάλει και πισω δισκόφρενο! το παπι χτυπαει ανετα τα 125km/h και στην τσίτα τα 140km/h! το προβλημα μου ειναι το εξης: μου βρισκει η αναρτηση στο δισκοφρενο με αποτέλεσμα να μην πιανει το πισω φρενο και να εχει σπασει και η αναρτηση...:!: εχω να κανω μερικες ερωτησουλες: 1)που μπορω να βρω καλες αναρτησεις αλλα οχι πολυ ακριβες, 2) τι να κανω με το δισκοφρενο 3)θελω να του βαλω και αυτοκολλητα δεξια και αριστερα με tribal... που μπορω να τα βρω και 4)τελος τι αλλη μετατροπουλα(μηχανικα) χωρις πολλα λεφτα που μπορω να του κανω;

 

 

Φθηνο και καλο φιλε πολλες φορες δεν υπαρχει,οποτε κοιτα σε μαγαζια που πουλανε ανταλλακτικα και αγορασε ενα,ολες οι αναρτησεις το ιδιο πραμα κανουν.Πρεπει να μου δειεξεις φοτο για να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα με το δισκοφρενο,μια ομορφη λυση ειναι να το κανεις monoshock.Tribal μην βαλεις φιλε ειναι πολυ ασχημα,γι αυτο δεν κυκλοφορει μηχανακι με τετοιο αυτοκολλητα.Αφου εχεις εκκεντροφορο μπορεις να βαλεις ενα κυλινδροπιστονο aasa με 95€ 58mm και εισαι μια χαρα.Μια εξατμιση και ενα καρμπυρατερ θες μετα για να δουλεει σωστα το μηχανακι,αλλα δουλευει και χωρις αυτα.Απλως με αυτα θα εκμεταλλυτεις καλυτερα την δυναμη.

 

 

μιας και μιλαμε για innova, ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω να κρατησω το astrea που εχω και να το κανω 53mm η να παρω ενα innova το πολυ μεχρι 15000-17000 χλμ και να τοy φορεσω mikuni 26ari kai ekke ton fuego f-200 δεν ξερω βοηθειστε!:worry::cry:

 

Και τα δυο παπια ειναι φιλε.Η θα πουλησεις το astrea και θα παρεις μια μηχανη,αλλιως καλυτερα να το κρατησεις.Ασε που ενα 53 astrea ειναι λιγοοοοοο πιο αργο απο ενα innova.Μπορεις να ριξεις μια 300€ στο astrea και θα εισαι χαρουμενος

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που θες να βαλεις ειναι πολυ καλα,αν θες μπορεις να βαλεις και μια τρομπα λαδιου.

 

 

 

 

Φθηνο και καλο φιλε πολλες φορες δεν υπαρχει,οποτε κοιτα σε μαγαζια που πουλανε ανταλλακτικα και αγορασε ενα,ολες οι αναρτησεις το ιδιο πραμα κανουν.Πρεπει να μου δειεξεις φοτο για να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα με το δισκοφρενο,μια ομορφη λυση ειναι να το κανεις monoshock.Tribal μην βαλεις φιλε ειναι πολυ ασχημα,γι αυτο δεν κυκλοφορει μηχανακι με τετοιο αυτοκολλητα.Αφου εχεις εκκεντροφορο μπορεις να βαλεις ενα κυλινδροπιστονο aasa με 95€ 58mm και εισαι μια χαρα.Μια εξατμιση και ενα καρμπυρατερ θες μετα για να δουλεει σωστα το μηχανακι,αλλα δουλευει και χωρις αυτα.Απλως με αυτα θα εκμεταλλυτεις καλυτερα την δυναμη.

 

 

 

 

Και τα δυο παπια ειναι φιλε.Η θα πουλησεις το astrea και θα παρεις μια μηχανη,αλλιως καλυτερα να το κρατησεις.Ασε που ενα 53 astrea ειναι λιγοοοοοο πιο αργο απο ενα innova.Μπορεις να ριξεις μια 300€ στο astrea και θα εισαι χαρουμενος

 

 

ναι φιλε μου το ξερω οτι ειναι παπια αλλα ειμαι 16 μεγαλυτερο δεν μπορω να παρω φετος.. θελω να εχω περισσοτερο γκαζι αυτο ειναι το θεμα μου καλο ειναι το astrea οπωσ ειναι αλλα τρωω κολονες απο το χ του κολλητου μου, γι`αυτο σκεφτομαι innova αλλα φοβαμαι τις ζημιες του βοηθειστε ρ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...